· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > Lista Gravidutelor (546)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutelor (546)     
adrianaBuc

16.12.2011 12:01   Lista Gravidutelor (546)  citat 

Ne rugam pentru bebici sanatosi!

Momentan e liniste!

nazdravan

Asteptam burtici sa ni se alature!

wildrose 34...........................................................................Botosani, DPN 04.02.2012 fetita
Gonzonica 34..........................................................................Bucuresti, DPN 06.02.2012 baietel
adrianaBuc 33.........................................................................Bucuresti, DPN 10.02.2012 fetita
martinel 31...........................................................................Timisoara, DPN 24.02.2012 baietel Stefan Alexandru

lord_lesy 25..........................................................................Buzau, DPN 03.04.2012 baietel
mari_d 23.............................................................................Cluj Napoca, DPN 19.04.2012 fetita
byu 19.................................................................................Iasi, DPN 13.05.2012 fetita
Tania3 18..............................................................................Zalau, DPN 21.05.2012 baietel
ksde2000 (alina) 16.....................................................................Botosani, DPN 08.06.2012
somnorici 15.....................................................................undeva in Moldova, DPN 13.06.2012

trist

4 fetite 4 baietei

Sarcini usoare tuturor celor 10 burticutze mici si mari!!!

Impartire pe luni a sarcinii:
luna 1= 01-05 sapt----luna 4= 14-18 sapt----luna 7= 28-31 sapt.
luna 2= 06-09 sapt----luna 5= 19-22 sapt----luna 8= 32-36 sapt.
luna 3= 10-13 sapt----luna 6= 23-27 sapt----luna 9= 37-40 sapt

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2011). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite").
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior: : sageata sageata Lista Gravidutelor (545)

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

16.12.2011 12:16     citat 

Multumim Adriana sarut sarut sarut
Wild, suntem primele? surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani, 7 luni
Eric Andrei: 7 ani, 6 luni

16.12.2011 12:17     citat 

Va doresc ca acest capitol sa fie plin de vesti bune sarut sarut sarut
Pup burticile si mamicile sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 10 ani, 1 luna

16.12.2011 1:15     citat 

Destul de nasol somno...

Si mie mi-a zis la eco ca nu se vede bula gastrica(care ar fi semnul ca inghite, daca nu inghite am pus-o , e semn de atrezie de esofag), statistic vorbind sansele sa am 2 bebei cu aceasta problema is sub zero cu mult, amu mi-a zis dr ca nu e motiv de ingrijorare pentru ca la multe sarcini se poate intampla sa nu apara bula, este posibil sa fi golit stomacul exact inainte de a intra la eco, oricum si io am un CUI cat China pana mergem in 15-16 ianuarie la morfo-fetala.
Cu piticii pe creierul meu existenti de la Matei , stau amu cu morcovu in qur, pana la urmatoarea eco, dar cred si in miracole, Dumnezeu poate repara , daca detineti o biblie cititi Psalumul 139 si in special SOMNORICI, daca nu aveti biblie este biblie on line.....si ca sa va fac curioase am sa citez ceva putin de acolo:
"13 Tu mi-ai întocmit rinichii, Tu m-ai ţesut în pântecele mamei mele:
14 Te laud că sunt o făptură aşa de minunată. Minunate sunt lucrările Tale, şi ce bine vede sufletul meu lucrul acesta!
15 Trupul meu nu era ascuns de Tine, când am fost făcut într-un loc tainic, ţesut în chip ciudat, ca în adâncimile pământului.
16 Când nu eram decât un plod fără chip, ochii Tăi mă vedeau; şi în cartea Ta erau scrise toate zilele care-mi erau rânduite, mai înainte de a fi fost vreuna din ele. "

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

16.12.2011 1:21     citat 

Si-amu cu asta ma mangai cand ma gandesc la Matei, in cartea vietii in dreptul lui au fost scrise 18 zile, ce puteam io zice sau face ? Dumnezeu stie .....!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

16.12.2011 1:23     citat 

Va rog la urmatoarea lista sa puneti si numele lui bebe Filip-Andrei

sus

Denunta
adrianaBuc

16.12.2011 1:38     citat 

----------
Tania3 a scris:
Va rog la urmatoarea lista sa puneti si numele lui bebe Filip-Andrei
----------

s-a notat

sus

Denunta
gonzonica

Copii

16.12.2011 1:57     citat 

Somnorici, ai putea Acatisutl Maicii Domnului pentru cei necajiti 40 de zile. Ajuta foarte mult pentru probleme, ai sa vezi ca ai sa te simti altfel dupa.

sus

Denunta
gonzonica

Copii

16.12.2011 1:59     citat 

Tania, tinem pumnii sa iasa totul bine la morfo sarut sarut sarut Tu la Matei stiai de malformatie inca de la morfofetale? Acum am vazut tot felul de intervetii cu reusite intrauterine, de asta te intreb.

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

16.12.2011 8:58     citat 

Ce nume frumos, Tania! Eu am Biblia, o sa citesc, multumesc! Si Acatistul Sfintei Marii, de asemenea.
Multumesc din suflet pentru gandurile bune si cuvinte calde. Ma simt mai bine azi, m-am descarcat ieri suficient si acum sunt pe val. Cu Dumnezeu inainte. zambet Mai pic si eu, nu sunt de piatra...

sus

Denunta
gonzonica

Copii

16.12.2011 10:46     citat 

Somorici, e important sa gasesti forta si sa revii la ganduri mai bune si la optimism, e normal sa mai cazi, ca na suntem oameni. Cat despre acatist vezi ca sunt doua cel al Maicii Domnului si cel al Maicii Domnului pentru cei necajiti. Eu cel de-al doilea l-am citit cand mi-am dorit sa raman gravida si sa nu mai pierd sarcina.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 12 ani, 1 luna
Irina Maria: 10 ani, 1 luna

17.12.2011 12:01     citat 

Va pup dragelor, ma rog pt bebeii nostri si pt noi toate, sa ne dea Bunul Dumnezeu copii sanatosi. Acum apreciez si eu ce inseamna si cat de mult face un copil sanatos fara probleme.

tania iti multumesc pt citatele din biblie.
Tot in ianuarie mergem si noi la morfofetala.

somno ma rog f mult pt tine, fii puternica mami, sa ai un copilas sanatos.

Va pup, noi suntem bine, nu imi vine sa cred ca deja avem 19 saptamani aproape. Adriana ce sus ai ajuns!!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 9 luni
Denis Costin: 10 ani, 2 luni

17.12.2011 8:37     citat 

somno sarut sarut
Eu nu am facut eco aseara. Merg duminica pe la 13.
Pup pe toate fetele. sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

17.12.2011 11:52     citat 

Am aflat ca e cu probleme in saptamana 34 , mi-a zis ca ar putea avea ceva tulburari digestive, nu se stia exact ce, aveam polihrdamnois( lichid prea mult) si totusi bula gastrica exista pentru ca a avut si fistula eso-trahela(comunicare de la esofag la trahee, esofagul nefiind complet pana la stomac) deci secretiile din plamani au mers in stomac asa nu s-a stiut clar ce are!
Dumnezeu le stie pe toate , poate vom sti vreodata de ce , daca nu Slava Domnului ca ne-a scapat de chin , mai intai pe el Mateiuc scump ( a suferit mult si greu , pentru un trupusor asa mic)si apoi pe mine , sa tremur la fiecare stranut la fiecare tusa si la fiecare besina ca oare nu i s-a desfacut operatia....Nu ar fi fost usor , ma doare sa zic asa ceva , era puiul meu , ma repet sa nu creada careva ca is paranoica si doream moartea , mai ales puiului meu pe care l-am dorit si l-am iubit si l-am asteptat !

Stiu foarte bine ca asa cum carmuieste universul intreg cu dibacie, tot asa carmuieste si destinul si viata mea, din moment ce zilele vietii mele is scrise in cartea Sa.... indiferent cat m-as putea eu opune se fac toate numai cu si prin voia LUI, avand in vedere faptul ca EL Dumnezeu , vede lucrurile in ansamblu si nu doar detalii ca noi oamenii......
Va incurajez sa luati toate lucrurile ca din mana Lui Dumnezeu atat rau cat si bine , asa cum a facut IOV, omul care si-a pierdut 10 fii ( cu nevestele ;lor si nepoti-fiind toti la o petrecere in casa unuia dintre frati) si toata averea intr-o singura zi si totusi a ramas langa Dumnezeu .... Si totusi ca tot imi place sa citez din Biblie Iov 5;7 Ca omul se naste sa sufere , dupa cum canteia se naste ca sa zboare . si mai jos Iov 5:18 Caci EL face rana si tot El o leaga !!!
Va pup si va doresc un weekend sublim !

Byu abia astept sa mergem la morfo sarut !

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 9 luni

17.12.2011 8:44     citat 

da Tania, cata dreptate....cu asta ma incurajez si eu...cred ca ne ajuta aceste randuri sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
gonzo, nici nu stiam ca sunt doua acatiste...si citesc unul, dar scrie pe el ca e pt bunul mers al casei - e tot al Maicii Domnului

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: