· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 40
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 40     
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 10 luni
V mic: 10 ani, 9 luni

26.12.2011 9:20     citat 

De la ikea, normal. Doar partea artistica e homemade rad Iar lipitul...o adevarata aventura. Mai am si acum basica la un deget. La anul o lipesc cu superglue rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

26.12.2011 9:27     citat 

f faine pozele Cayia sarut cata veselie pe copii...sincer pt mine cel mai asteptat moment a fost dimineata de Craciun sa le vad pe mandre cum desfac cadouri si cum se bucura zambet
----------
citat:
stati blande ca biscuitii aia sint cumparati de gata, eu numa i-am luat lu fimiu niste lipici de ala alimentar, vopsea pt decorat, nu stiu cum se cheama, si o cutie cu niste bulinute argintii si fulgi de zapada din zahar si nu mai stiu ce... si am prestat activitati artistice...
----------

super
noi jocuri avem f f multe dinastea care se joaca in 2,3,4...cand vii in ro poti sa cauti:
piticot, comoara piratilor,pacalici, vacutele patate, cucereste piramida, aventuri in roma antica, mai e unu tare fain cu maimute i-am luat anu trecut de Mos, cu un palmier pe care agati maimute si nu tb sa cada, etc.sunt tare faine, mie imi place sa ne jucam impreuna.
i-am tot luat si la nepotul din germania si e tare incantat, la ei nu prea sunt cred, ca numa astea ce i le luam noi le are, si la gradinita au o zi cand duce fiecare jocul preferat si intotdeauna duce unu dinasta si se joaca cu copiii (bine ii traduce sora-mea regulile pe o hartie pt educatoare sa stie la cat e ceasul)...
acuma apuc si eu sa imi sorb cafeauaaaa...uf.cu mancarea stau ok..pot sa ma laud ca nu m-am atins de suc deloc zilele astea, nici pe dulciuri nu prea m-am aruncat (cand am sarmale la dispozitie...)...si am pus pe mine vreo jumate de kil, deci ma declar super multumita sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 14 ani, 2 luni
A M: 10 ani, 3 luni

26.12.2011 9:39     citat 

Hola!

Furni, imi place si bratar si turta dulce cum arata. Ce zambet fain are Pufarina, dulce tare!sarut Si Lucas e tare simpatic! sarut imi place costumul intotdeauna mi-am dorit sa-i cumpar asa ceva lui Edi si lui Andres, poate la anul. sarut

Cayia am zambit intr-una uitamdu-ma la pozele voastre, super super faine! sarut

Lucy, wow, cata intelepciune la Cata! Bravo, ma bucur ca ati avut un Craciun linistit!

Happy, super fain cum povestesti tu cum a avenit mosul, ce idei faine. Mai dar chiar ca ai fete cuminti, eu daca ii culc trebuie sa stau acolo ca altfel ma ia radarul imediat(a se citi incepe Andres sa planga).

Crispy, distractie placuta astazi! De-abia astept poze! sarut

Noi ieri am stat in casa, mai pe seara a trecut cumnata-mea cu nepoata pe la noi, le-au adus la cei mici niste hainute cadou. De mancat nu prea m-am omorat nici eu, am mancat ceva sarmale si cam atat ca mi-a fost frica sa nu-mi fie rau. A , da, si am mancat si tiramisu facut de mine desigur.
Azi e sarbatoare, maine e sarbatoare, mancare am, sotul e la munca ( trist ), copiii sunt acasa amandoi ca Edi este in vacanta si el. Poate mai tarziu daca mai e soare ii scot la parc.
Sa aveti o saptamana faina! sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 14 ani
Gabi: 10 ani, 7 luni

26.12.2011 9:41     citat 

Multumesc furni sarut .. acum am zis ca de sarbatori macar mananc si eu mai .. ca omu' foarte fericit .. ca nu as putea face fitze chiar peste tot , sa nu servesc nimic .. dar dulce tot nu .. au primit aseara fetele 2 pungi de dulciuri de la Mosul de la biserica , deci ciocolata sa-mi pot deschide cofetarie rad .. nu stii tu ce tortura psihica e , cum imi face cu ochiul si ma striga , si sa nu iau macar o bucatica rad .
Da-mi place , am slabit vreo 6 kile luna asta , si acum momentan stationez ... da' asa am zis si eu , dupa 1 ianuarie back to work rad rad .
Branzaliga , auzi rad ... mi-a facut pofta rad .

Cafe sarutsarutsarut .. chiar a fost de milioane reactia fetelor cand au intrat si-au dat cu ochii de bradut sarut .. bine , Gabi nu stie nu stiu ce , ei i-au placut luminitele si ornamentele .. insa Ema .. mama , bucuria ei a sters orice rau posibil sarutsarut .

Lucy , chiar foarte inteleapta si dulce Cata sarutsarut .. si eu cu Ema am cam ajuns cu relatia cam ca inainte de Gabi .. si aseara imi zicea mami ca statea cu ea la masa si i-a zis : Asa draga mi-e Vero asta sarut ! sarutsarut Iubita lui mami scumpa sarutsarut .

Cayia , chiar , ai avut ajutor nu gluma la umplut carnatii rad . Frumoase poze , si copilasii sarutsarut .. si mie imi place Vmarele , tare baiat finut si frumos e sarut .. apoi piticul , un dulce sarut .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 10 luni
Pufarina: 10 ani, 8 luni

26.12.2011 10:40     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
.. nu stii tu ce tortura psihica e , cum imi face cu ochiul si ma striga , si sa nu iau macar o bucatica rad .
Da-mi place , am slabit vreo 6 kile luna asta , si acum momentan stationez ... da' asa am zis si eu , dupa 1 ianuarie back to work rad rad .
.
----------

chiar crezi ca nu stiu? rad
6 kile intr-o luna, waw, super bine! felicitari! chiar e mult, pe bune, esti tare.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

26.12.2011 11:30     citat 

rad Pai ma gandeam ca poate tu rezisti mai bine tentatiei ca mine , sau ca suporti mai bine stresul .. eu primele zile am fost ca in sevraj , doar la drogati mai vedeai asa ceva rad))))) .... ca la mine mancarea niciodata n-a fost o problema , insa dulciuri as fi mancat non-stop .

Am avut cam 83,6 kile la inceputul lunii , si acum ma invart pe la 77,5 .. inca-s multe , dar eu is foarte multumita de mine , mi-s buni blugi pe care in toamna nu-i puteam ridica pe f .. dos nicicum jenat foarte fericit rad) . Si paltonul cumparat dupa nunta mi-e perfect , desi dupa ce am nascut-o pe Gabi il puteam lua pe mine doar daca stateam cu mainile intinse , ca o sperietoare de ciori :p rad))) =))))))) .

Gata , m-am laudat destul scot limba prostit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 9 luni
MICA: 10 ani, 5 luni

26.12.2011 11:30     citat 

Ffff frumoase pozele. Da' ce de cadouri!!!! La noi e primul an in care le impachetez separat. Pana acum puneam totul in punga nominalizata si gata, da' parca e mai fun asa.

Lucy, cand l-am vazut pe sotul tau m-am socat. Seamana leit cu un prieten de-al nostru, numai ca el e blond. rad Are rude la Mangalia sotul tau? rad

Fiurni, puiul meu cel mare e pasionat de lego. am facut si noi barca aia de politie si statia de politie (sunt un set, le-a primit separat), dar muncim cot la cot. intai sortam piesele, apoi le monteaza singur dupa schema. eu il asist, ca se enerveaza repede pt ca piesele nu stau f bine infipte si mai strica ce-a facut si se pune pe plans, saracutul... taxo le uraste si nu-l ajuta. placerea imi revine mie. dar imi place sa bibilesc. rad

happylica, ia impartaseste colea... care e faza cu slabitul? ca exact 6 kg as vrea sa pierd si eu, numa' ca la mine e lipsa de vointa crasa. jenat
Poate ma mobilizezi cumva. zambet

deci... sotul mieu sforaie de ridica casa in sus, iar motanul sta langa el si-l miorlaie. cred ca il deranjeaza. rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 5 luni
Josefine: 16 ani, 5 luni
Lucas: 10 ani, 3 luni

27.12.2011 1:37     citat 

seara buna doamnelor!
Nu am apucat sa intru sa va urez Craciun fericit , dar va zic acum sarbatori fericite !!!

Am vazut asa multe poze frumoase ca nu stiu de care sa zic ca mi a placut mai mult.
Lucy mie mi ar fi placut sa vin sa deschid cadourile scot limba

happy mami , zi repede cum ai slabit ! eu nu vreau sa ma pun pe cantar ...cred ceva ceva am pus

Caya felicitari pentru rabdarea sa faci carnatii si casuta de turta dulce,, am facut si noi dar mi a pus zdravan rabdarea la incercare.

am avut o perioada plina, dar mi a prins bine, au venit socrii in vizita o luna,
Alex e un nazdravan!
La ultimul control avea 76 cm , 11.200 ,f greu il ridic din patut, am mijlocul ...rupt !!
Stare nu are deloc, e continuu sa se ridice si sa traga, jucariile preferate sunt papucii si cablurile in continuare.

cateva poze cu ajutoarele la impodobit bradutu , pupicesc piticimea , pe voi va imbratisez cu drag si va urez sarbatori fericite in continuare ca tare nu stiu cand reusesc sa mai intru.

si apoi sigur ca da Rasplata , de mos i/a fost frica, poate la anu poze la mosu in brate

am reusit sa pun pozele pe site ,o perioada nu am mai pus ca fiind soacra aici nu mai avea cine sa ma bata la cap .
http://s18.photobucket.com/albums/b113/...a/Alexutu/

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 2 luni
David : 10 ani, 7 luni

27.12.2011 1:43     citat 

Sper ca ati avut un Craciun fericit. La multi ani!
Am vazut poze fff frumoase, copilasi scumpi si ce de cadouri! sarut
Noi am avut musafiri. Planuisem sa plecam la bunici dar am ramas acasa din motive de copii cu tuse si haraiala in piept. Asa ca au venit bunicii la noi. Am gatit sarmale si cozonaci. Din ambele a mancat David. Sarmalele le-am facut cu piept de curcan de tara, fara grasime si alte nenorociri. scot limba
Am vrut sa va pun si eu poza cu bradutul nostru, cu momentul in care a venit Mos Craciun dar vad ca sotul meu a facut doar filme la toate momentele astea. Asa ca va pun o poza cu David, asteptandu-l pe Mos Craciun:

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

27.12.2011 9:30     citat 

Neata doamnelor sarut . Dau eu cafeluta azi , veniti ? sarut

Sunteti tare simpatice , dar chiar nu am facut ceva iesit din comun .. adica , pt mine a fost , dupa o viata " destrabalata " scot limba rad sa trec acum la un stil un pic mai sanatos ... am renuntat pt o vreme la orice inseamna dulce si carbogazos .. eu de cand m-am maritat beam cola in loc de apa trist , erau zile cand mie nu-mi ajungea o sticla de 2,5 l pe zi .. si doar eu beam cola in casa foarte fericit jenat .
Si m-am limitat la o singura masa pe zi .. atunci mananc orice am gatit , insa nu mananc pana explodez foarte fericit , cum faceam cand gateam ce-mi place , ci gust de cateva ori , cat sa nu ma ia cu rau rad . Si , cat posibil , paine deloc . Va zic ca merge de minune . Si , cel mai fain , cand am intrerupt cura , si acum 2 ani , nu am mai pus inapoi nici macar 1 kil . Avusesem o problema ce-a necesitat o interventie chirurgicala , si medicul mi-a zis ca ma sfatuieste sa intrerup regimul o vreme .. l-am intrerupt , mancam apoi orice , la orice ora , si nu m-am m-ai ingrasat pana am ramas insarcinata .
Eu acum 2 ani cu aceeasi faza am slabit 15 kile in nici 3 luni . Am fost extaziata sarut , mai ales de faptul ca se vedea diferenta de la zi la zi . Acum m-am oprit la 6 momentan , ca nah .. sunt sarbatorile si mai gust si eu un aperitiv in plus , ceva .. dar am de gand s-o tin tot asa . De data asta a fost pur si simplu vointa mea , ciuda cand vedeam ca tre sa port tot hainele de cand eram insarcinata , dupa 1 an deja .. acum 2 ani insa am patit-o urat de tot , din fericire cu un prieten care mi-e tare drag si nu m-am putut supara pe el rad .. mi-a facut morala odata chiar la scoala unde e el director , eram in practica acolo , de fata cu cateva profesoare .. mamaaa , ce rusine mi-a fost .. insa m-a mobilizat , si asta a fost cel mai important pt mine atunci foarte fericit .

Am o prietena al carei sot o face mereu de rusine , desi are 60 de kile si e de inaltimea mea , si are si 2 copii ... si am zis ca n-as suporta sa fie si al meu sot asa .. dar sa stiti ca nu m-a ajutat deloc ca nu s-a plans niciodata ca m-am ingrasat rad . El o tinea tot cu Esti foarte bine si asa , si eu m-am multumit cu asta rad .

Elsy , Tamy , minunate poze sarutsarutsarut .

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

27.12.2011 10:24     citat 

intru scurt numa sa zic ca sunt tare frumoase pozele si pup copilasii frumosi sarut
elsy ma bucur ca intri sa ne spui ce mai faci sper sa nu mai lipsesti atata!!
de iva mai stie cineva ceva????
----------
citat:
Lucy, cand l-am vazut pe sotul tau m-am socat. Seamana leit cu un prieten de-al nostru, numai ca el e blond. rad Are rude la Mangalia sotul tau?
----------

rad neee, nici vorba suntem ardeleni amandoi din mosi-stramosi rad scot limba
va doresc o zi minunata noi plecam la tzara la socrii mei putin sa mai mananc si acolo sarmale foarte fericit si sper ca a facut soacra cozonac sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.12.2011 12:53     citat 

io va salut de la servici azi... da nu ma azi, ca pe urma am 6 zile de concediu tooocmaaaa pana joia aviatoare... ma rog, ma bufneste si rasu, ca eu cica sint in concediu 2-4 ianuarie, dar de fapt eu nu mai am contract dupa 1 ian.... foarte fericit
oricum momentan toata sefimea e in concediu, asa ca sa nu ne agitam...

elsy, bine ca te mai arati si tu doamna vecina.... tre sa facem un club al elefantilor, fimea cu 12 kile si 78 cm, fi-tu cu 11... oameni seriosi domle...

tamy, si voi cu tuse si harait in piept? trist si noi la fel. sper ca sunteti mai bine. dragut tare davidutu in rosu sarut

altuceva ce sa va zic, mai ziceti si voi din casa rad

io-s chiauna de nesomn, az noapte am dormit cam 4 ore, noaptea ailalta tot fro 3.... si m-am mai si trezit la mijlocul lor.. fimea saraca acu tuseste, ceea ce cica e de bine, ca elimina mucii si secretiile... da saraca daca nu tuseste si icneste, si ii ies pe nas si pe gura si pe ochi la secretiii.... mila mi-e de ea...
azi dimineata mergeam spre servici si aveam asa o ameteala... si intunericul asta nu ma ajuta deloc, ca cand da soarele imi mai trece oboseala... noroc ca am lampa de aia cu lumina solara, aia imi salveaza viata.... beau dimineata cafeaua si ma luminez la lampa, si-s ca noua...

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 5 luni
Josefine: 16 ani, 5 luni
Lucas: 10 ani, 3 luni

27.12.2011 1:19     citat 

neata
ia si io pe aci
ma rog ..buna ziua ca e 1
am adormit puradelu stresoman , vad ca tine a numaratoare fimiu
la 4 luni 4 dinti, a 6 luni 6 dinti, la 8 luni are 8 dinti, azi ia mai spart unu
dar cum!?
eram somnoroasa, am asat sa roada o bratara in patut si a un moment dat pangea si tragea cu dintii de bratara, zic Aex iti scoti dintii mami, cand ma uit mai bine era pin de sange a gura !!!
si a spart gingia in spate si desi il durea tragea si mai tare, abea a adormit, i am lasat geamu deschis , sper sa doarma o ora macar.

furni apropo de lampa, aici am inteles ca si in scoli au de alea si in alte institutii tocmai ca nu avem lumina multa, trebuie sa mi iau si eu una in casa daca zici ca face bine.

fimeala 8 se duce pe intuneric la scoala.

lucy pofta buna la sarmale si cozonac, eu nu am facut cozonac, cred nu fac ...e mult munca si lenea e mare.

happy mamy bravo sotului tau , e bine ca nu comenteaza, asa e si al meu , dar ma enerveaza...zice ca am eu probeme si fixuri ca vreau sa slabesc rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.12.2011 1:42     citat 

----------
elsycutza a scris:
furni apropo de lampa, aici am inteles ca si in scoli au de alea si in alte institutii tocmai ca nu avem lumina multa, trebuie sa mi iau si eu una in casa daca zici ca face bine.

fimeala 8 se duce pe intuneric la scoala.

----------

bai, sa stii ca pe mine ma obosste rau de tot intunericul.... plec zilnic pe bezna de acasa, ajung la munca la 8 si se lumineaza pe la 9... daca e nor si pe la 10.... si apoi la 15 gata, e intuneric iar...
abea prin februarie cre ca incepe sa se zareasca ceva cand plec de la servici.... lampa aia pe bune imi salveaza viata... e scumpa, fro 2500 nok da in cazul meu s-a merit investitia...

saracu alexut, s-a taiat la gingie plang sau sunt foarte trist

fimea si-a tras ieri in cap un obiect greu si s-a ales cu un cucui vanat si doua zgarieturi pe obraz ochi peste cap

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani

27.12.2011 3:03     citat 

furnico, esti cautata. http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=39973

La lovituri (adica unde se lasa cu cucuie), nu la zgarieturi, au ajutat la noi mereu bilutele de arnica, exista si gel cu arnica (pentru copii 10%, cel 30% e pentru adulti). Asta asa, pentru data viitoare, acu' doar pupa mama si trece. zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: