· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 41
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 41     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

05.01.2012 11:23     citat 

off furni nasol. trist dar ce pot sa zic altceva decat ca trec si astea.
te inteleg perfect cu mancarea si fii-mea are un stil cand nu vrea sa manance ceva, diferenta e ca ea nu urla ci se mirolaie...e disperant.acuma dintre noi eu sunt parintele autoritar asa ca nu prea ma las moale la ea (nu de alta dar nu are niciun sens, cu cat ii dau mai mult nas cu atat se rasfata mai mult exact cum zici si tu, vreau 2 felii nu una (dar de fapt nu mananca nici una, cartofu ala arata ciudat, aia e prea nu stiu cum, samd)... trist adveraul este ca tb sa ai nervii tari (si stomacul tare rad ceea ce la mine nu e cazul)
da face cateodata niste faze de ma lasa perplexa ..ea figuranta si mofturoasa de numa numa, intr-o zi guista din piureul de legume al sora-sii si zice "maamaaaa ce bun e" surprins socat nervos in conditiile in care ea mananca legume doar morcov crud sau castravete (restul in 95% din timp le refuza)

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 1 luna
Antonia: 10 ani, 7 luni

05.01.2012 11:23     citat 

rad Rad ca si al meu e in top la figuri cu mancarea...si am incercat de 2 ori schema cu "nu vrei sa mananci acum, nu mai mananci deloc" rad Credeti ca am avut vreun succes? Asi...nervii mei intinsi la maxim, urlete zdravene si masurare de orgolii. In ambele cazuri am cedat eu... socat
In alta ordine de idei, iar are Antonica o perioada de sugaci insistent...m-a capiat azi-noapte...a supt si la 20 de min...iar eu eram rupta de oboseala, cu febra musculara de la sala...vai mama mea...zic la nervi ca o intarc, gata...dar apoi imi trece.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

05.01.2012 11:27     citat 

mai, fii-mea are crampe la burtica si de aia se trezeste des noaptea.nu stiu ce sa fac, are crampe orice i-as da sa manance.toata ziua.
am incercat intr-o vreme debridat, apoi espumisan, nu au avut nu stiu ce efect.
ce sa fac???? idei?
ieri intr-adevar la supa de legume i-am pus chimen si a avut mai putin gaze.
ma gandeam la ceai-am ceai de colici in casa..dar cum sa i-l dau? ca ea nu accepta biberon.si apoi, ea in afara de mancare solida primeste san .parca nu imi vine sa inlocuiesc sanul cu ceaiul.(in cazurile cand sunt plecata si o las cu mama ii las intr-o canita apa plata si ii da cu lingurita, de sete).
ceva idei???

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 10 luni
Pufarina: 10 ani, 8 luni

05.01.2012 11:43     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
offea figuranta si mofturoasa de numa numa, intr-o zi guista din piureul de legume al sora-sii si zice "maamaaaa ce bun e" surprins socat nervos in conditiile in care ea mananca legume doar morcov crud sau castravete (restul in 95% din timp le refuza)
----------

si figurantu meu intr-o zi cand am mers cu el in magazin, zor nevoie ca el vrea mancare pt bebelusi (borcanel).. i-am zis iti iau da il mananci foarte fericit . era spaghete cu nu stiu ce sos.. l-a mancat, nu a avut ce face foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 9 luni
MICA: 10 ani, 5 luni

05.01.2012 11:48     citat 

Nasol, Furnico...
Lucy, la noi a mers f bine Espumisan sau Infacol. De unde stii ca are crampe? I-ai introdus cartof? Ca asta da crampe rele din cate stiu.
Oana, dar daca nu ii dai sa manance Antoniei ce se intampla? Poate e agitata de la dinti . ai incercat Chamomilla?

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 9 luni
Eric Andrei: 6 ani, 9 luni

05.01.2012 3:56     citat 

Buna ziua doamnelor si la multi ani cu intarziere jenat
Am fost tare ocupati cu casa si cu actele broscutei.
Casa am gasit multumim lui Dumnezeu,mai mare decat asta si cu un pic de curte pentru gaulina ca al meu nu a vrut sub nici o forma fara gradina dar ne costa de ne rupe,ne-a golit de vreo 2000 si ceva de lire cu tot cu depozitul dar asta este...
Cu actele fetei alti bani alta distractie,vrem sa plecam in tara pe 27 pentru botez si trebuie sa ii fac certificatul aici care ma costa 100 de lire surprins pentru ca in tara mi-a zis de la ambasada ca il fac in 3 luni surprins
Asa....si eu nu inteleg o chestie:ma trimite sa pun apostila pe certificatul englezesc si sa il traduc,apai daca e dat de primarie de ce mai trebuie apostila si legalizat?????
Apoi dupa ce vine cu apostila trebuie tradus...de ce?Doar e ambasada Romaniei...
Asa m-am crizat zilele astea de numa'
Nu mai pun ca trebuie sa stau toata ziua cu Jessy dupa mine ca vor sa fie obligatoriu amandoi parintii de fata,offff
Si ca sa plec cu ea in tara imi mai trebuie si titlu de calatorie care e valabil doar un drum,pai bai frate am furat copilul asta?Daca sunt numele noastre cu adresa cu tot pe certificatul englezesc de ce mama masii mai trebuie atata dosar?
Bun si dupa ce ajung in tara trebuie sa alerg sa ii fac pasaport sa pot pleca inapoi...ca la nebuni o sa fie,nu o sa simt deloc si eu relax si ca sunt acasa,numai alergatura o sa fie ca mai vrem sa ii bagam dosarul si de alocatie si inca altele prostit
Si uite asa cand zici ca te carpesti mai mult te rupi!
AAAAA si nu mai zic ca al meu sot mai vrea si gipan ca de domle cu ce se misca el acasa,sa ii ceara masina lu' tata?NUUUU
Si uite cum se golesc cardurile rad
Dar am zis ca trece noi si peste astea ca de,trebuie!
FURNI imi pare rau de situatie si stiu cum e sa te bata vantul prin portofel cand nici nu te astepti foarte fericit
KIKI la noi nu a mers INFACOL,acum cred ca depinde de copil,a mea bea ceai de colici BABY DRINK si chiar o linisteste,scapa niste vanturi si gata rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 1 luna
Antonia: 10 ani, 7 luni

05.01.2012 6:09     citat 

Capitol nou

sus

Denunta
vyronis

14.04.2021 9:08     citat 

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.ru
lasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.ru
navelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ru
onesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ru
quasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.ru
recessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ru
scarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.ru
tacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkas
ultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

sus

Denunta
vyronis

14.07.2021 6:55     citat 

Niet299.3PREFBettLoveJeroWindEditLoveTheoToniSydnAlex
PanoAlbeWarwSummRocoXVIIKompZoneWillFredDelpMonoChil
AndeRobeJuicPhilJewerigaEnueMarkMairRobeRhapErneTECH
VisaOLAYGreeDiadTescZewaWinsGillKateAntaKornFitzAdre
ClocSDHClighELEGGeofMODOWalkModeSpliSelaXVIIMiriLoui
FranPlatMontDeeeFashDolcIrenMadoCircSelaXVIIBoysRajn
NivaZoneRondPlanOtelXVIIlounArtiDiamBlokSusaHappMich