· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.231
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.231     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

30.12.2011 7:50     citat 

cristina mi-au dat lacrimile. In cuvinetele tale m-am regasit eu, exact asa am gandit si eu cand am ramas din nou gravida. Draga mea iti urez o sarcina usoara si stai linistita ca si acest bebe vine cu un scop si nu iti poate aduce decat bucurie si implinirea din nou ca mama. MA bucur pentru voi, chiar daca o sa va fie foarte greu financiar psihic, dar cand ai sa ii vezi pe toti trei zambind si iubindu-va n-o sa-ti mai trebuiasca nimi altceva.

rara_avis eu am spus de doua ori ce gatesc, ce am gatit deja, ca mai am de facut doar tortul diplomat, ca acum stau si eu sa imi trag sufletul. AM 2 zile de cand stau in bucatarie si m-a terminat groaznic spatele si durerea se lasa in jos spre fund ca innebunesc.
FAci si tu bun bun.
Eu am gatit multe destul de multe.

Si sa va spun sincer cred ca vom face revelionul tot singurei ca anul trecut, dar noi sa fim sanatosi.
Mi-am lasat timp pt maine sa mai fac putina curatenie sa fie luna si bec si sa ma fac si eu frumoasa.
Acuma pe seara asteptam niste prieteni la noi la masa.

manu ma bucur pt tine ca pleci, eu nu vreau sa te supar sau sa te descurajez, dar eu nu as putea pleca undeva fara Iulian , dar probabil dupa 2 copii o sa-mi mai schimb parerea.

Va pup merg sa fac diplomatul:*

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

30.12.2011 8:09     citat 

Multumesc mult, dragi mamici.....va fi foarte greu, dar cand o sa-i vad pe toti jucandu-se veseli, asa cum zicea si Byu, o sa-mi treaca orice necaz si suparare....
Imi amintesc de framantarile tale, Byu, de la inceputul sarcinii, si de cum vor primi ceilalti vestea...si cat de frumos povestesti acum de printesa ta din burtica si cum s-au asezat lucrurile cu socrii...
si ce harnicuta ai fost, Byu, ce multe feluri ai gatit!!!Sa le papati cu placere!
eu in seara aceasta le-am spus cumnatilor din Anglia si m-am inveselit de bucuria lor....deja faceau planuri pentru perioada de vara ca sa vina in Romania....si m-au incurajat foarte mult, au spus ca ne ajuta si ne trimit ei orice avem nevoie...e de ajuns sa-mi trimita pampersi.....

va pup si va multumesc pentru sustinere....va spun asta cu lacrimi in ochi!

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

30.12.2011 8:27     citat 

Asa asteptam noi Anul Nou : cu febra,gatul cu infectie,otet la frunte,cartofi razuiti la gatutz si...nopti nedormite pt mami si nici antibioticul nu ne lipseste,ba suntem la 1 pas de injectabil...

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

30.12.2011 10:10     citat 

cristina te pup si te imbratisez cu drag, ai sa vezi ca toate lucrurile se aranjeaza de la sine, incetul cu incetul, bebe nu poate decat sa va aduca bucurie si mai multa implinire.
Multumesc de apreciere, imi place mult sa fac asta pt familia mea, mi-a inspirat mama toate simturile astea!

corina multa sanatate Aurei, off imi pare asa rau ca e bolnavioara. Pupam micuta zambareata si mami care sigur e la capatul puterilor!!!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 3 luni
V mic: 10 ani, 2 luni

30.12.2011 10:49     citat 

Cristina, felicitari! Tare ma bucur pentru tine, pentru voi...sunteti o familie minunata sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

31.12.2011 12:27     citat 

----------
Byu a scris:

corina multa sanatate Aurei, off imi pare asa rau ca e bolnavioara. Pupam micuta zambareata si mami care sigur e la capatul puterilor!!![/color]
----------

Byu multumim!sanatate multa si voua....sper sa nu fie si cazul tau dupa ce nasti..sa ai 2 copii care culeg si isi impart cu mare drag racelile...

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

31.12.2011 4:36     citat 

simo da am fost odata..nu stiu ce rezultate a avut dar mi-am dat seama un pic de ceea ce ma deranjeaza...si doar trebuie sa lucrez foarte fericit cu mine zambet

byu nu ma descurajezi....e o alegere pe care am facut-o si pe care lumea din jurul meu mi-au recomandat-o pentru ca presupun ca si-au dat seama ca am nevoie zambet dar eu oricum i-am mai lasat pe astia mici la ai mei in week-end doar ca acum plecam la munte foarte fericit si ma simt confortabila pentru ca stiu ca sunt pe maini bune

Va pup fetele !!! acum chiar ca va urez La multi aniiiiii si distractie placuta !!!!!!!! sarut

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

31.12.2011 9:10     citat 

Neata fetelor...

Gata pregatirile? Eu am inceput curatenia ieri...o termin azi...aranjez masa si plecam cu Matei la mama unde il las pana maine..Va primi iar cadouri ...o sa fie fun..

Matei tot pe tati il prefera....Ziua am rabdare cu el...ii fac toate mendrele( ca sa suplinesc lipsa lui tati)..dar noaptea numai pot...nu stiu...am niste nervi.,azi noapte m-au luat capul ,stomacul si ficatul in acelasi timp rad ..desi nu ma simt asa obosita...nu imi explic...Bine ..asta nu inseamna ca nu iese cum vrea el prostit
Sper sa imi umplu bateriile diseara si de maine sa am rabdare si noaptea..sa fiu calma si rabdatoare.....altfel vb. sotului ..nici Mircea Radu nu ma mai poate ajuta rad ..

cristina79 felicitari..sarcina usoara

simona eu vreau sa fim sanatosi...sa imi doarma Matei noaptea si sa devina un pic mai intelegator... zambet ..Daca suntem sanatosi si dormim noaptea...vom avea chef de munca...va fi armonie in casa.....totul va veni de la sine rad

corina2007 vai mami..mititica sarut ...sa se faca bine repede...Multa sanatate

Va doresc si eu un an nou cu multa sanatate, intelegere,armonie si cu multe bucurii si realizari sarut

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

31.12.2011 10:30     citat 

Cry-stina, muschiuletul umplut e facut de la taiatul porcului, e muschiulet umplut cu carne de carnat.
of, saraca Aura, multa sanatate ii dorim.
Byu, zici acum ca nu ii poti lasa singuri, dar cand vor fi mari ne vor lasa ei pe noi. si eu cand o mai las peste noapte pe Bria la mami mi-e greu, dartrebuie sa fie si mai independenti, nu tot cu noi.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

31.12.2011 1:44     citat 

Cristina, felicitari mami draga! Sa ai incredere ca totul va fi bine! Atata timp cat suntem optimisti si buni, viata nu ne va da mai multe decat putem noi duce. Sa ai sarcina usoara in continuare si sa nu uiti ca totul tine de psihic: un psihic tare invinge toate greutatile. Deci, iti doresc si sa ai un psihic puternic!

Corina, multa sanatate fetelor si tie multa putere!

Va dorim tuturor un an nou mai bun! La multi ani!

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 15 ani, 1 luna
S: 11 ani, 5 luni

31.12.2011 2:54     citat 

----------
Byu a scris:
[
rara_avis eu am spus de doua ori ce gatesc, ce am gatit deja, ca mai am de facut doar tortul diplomat, ca acum stau si eu sa imi trag sufletul. AM 2 zile de cand stau in bucatarie si m-a terminat groaznic spatele si durerea se lasa in jos spre fund ca innebunesc.
FAci si tu bun bun.
Eu am gatit multe destul de multe.[/color]
----------

scuuuze, Byu, nu am citit in urma trist Eu ieri la prieten am gatit salata boeuf (a ramas sa o orneze el), niste fiftelute cu sos ca cica imi ies bestiale, totrul de sandvis care a iesit criminaaal... azi pe seara ramane rasolul... dulcele il duc de acasa ca face sora mea tort... noi nu gatim f mult, maine cred ca fac tot la prieten alte bunataturi semi-pregatite si i le congelez sa aiba toata saptama mancare si iauo pauza de la gatit ca imi ajunge cat fac la munca.

Corina, pup frumoasa! sarut Multa sanatate!

Si la noi toti avem cate ceva... Sofia nu inteleg de ce e constipata, Ceza e un piiic racita, mama si sora la fel... eu am mana dreapta anchilozata... nu stiu daca o sa pot iesi deseara la dans cum planuisem, cred ca ma degraba ajung la urgente plang sau sunt foarte trist

Manu, eu am lasat-o pe asta mica acasa cu mama si eu am stat fara ea ca am fost ba cu munca si am ipsit mult ba cu viata personala care incepe sa mi aranjeze... dar mama a devenit o parte din mine, o prelungire. basca mai e si sora mea care imi iubeste copilele asa cum nu am crezut vreodata. Distractie placuta si incarcare rapida de baterii!

(Cristine)

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 7 luni

31.12.2011 4:26     citat 

Sa aveti 1 an nou fericit, 12 luni de bucurie, 53 de saptamani de fericire, 365 de zile de dragoste, 8760 de ore de sanatate, 525600 d minute d putere d munca si 31536000 d secunde alaturi d persoana iubita.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

31.12.2011 6:04     citat 

buna fetele
nu am citit....................
doat atata am vrut sa v spun...............
noi ne fcaem vacanta in spital.................... e foarte urat si miculuta numa nu isi mai revine.................febra toata ziua 39.6 si nu stiu cum sa o coboram.................infectie urinara, amigdalina si ceva puroi in gatutz...............nu stiu cat mai stam pe aici..............
mai revin cu vesti
va pup si un sincer si calduros la multi ani

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

31.12.2011 8:48     citat 

Va dorim un an nou fericit, plin de realizari, impliniri, bucurii si multa multa sanatate!!

sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

31.12.2011 10:02     citat 

La multi ani fetelor!!!!!!!sa va aduca noul an numai bucurii si multa multa sanatate!!!va pupam si va dorim distractie placuta
.. la multi ani 2012!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: