· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Imunizare > Isoprinosine
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Isoprinosine     
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 14 ani, 11 luni
David: 6 ani

10.11.2007 2:24   Isoprinosine  citat 

Ne-a fot recomandat tratament cu Isoprinosine pentru stimularea imunitatii. Am inteles ca e relativ nou pe piata si ca ar fi bun. Ati dat asa ceva copiilor vostri sau ati luat voi?

sus

Denunta
Tudorana

12.11.2007 2:19     citat 

Isoprinosine este un antiviral, adica ofera protectie numai fata de infectiile virale nu si fata de infectiile bacteriene. Depinde pentru ce afectiune ti-a fost recomandat!
Multa sanatate!

sus

Denunta
bor

Copii
oana teodora

18.08.2009 2:51     citat 

si eu i am dat fetitei isoprinosine,de cate ori racea,am inteles ca este f bun.

sus

Denunta
minimom74

29.12.2009 11:59     citat 

Noi suntem in tratament cu acest medicament si, pentru prima oara din luna oct, nu ii mai curge nasul, nu mai tuseste. Copilul are 3 ani si 6 luni si in aceasta toamna am stat numai pe antibiotice (a facut inclusiv otita, desi e vaccinat cu Prevenar). Multumim lui Dumnezeu pt acest medicament si dlui.dr.Stanciu (sincer, credeam ca o sa devina imun la Nurofen). Tratamentul nostru este de o pastila pe zi (1/2 dim, 1/2 seara) timp de 5 zile, 8 zile pauza, 5 zile tratament, 8 zile pauza si inca 5 zile tratament. Persoanl, sunt f.multumita cum a raspuns la el.
Sanatate!

sus

Denunta
carla_craciun

05.04.2010 6:06     citat 

mai intai eu zambet si apoi bebe

sus

Denunta
lili03

Copii
BOGDAN
CARMEN

21.10.2010 12:58     citat 

Si noi am ajuns la isoprinosine dupa ce in timp am incercat Oscillo, Imunogrip si de curand Bronho.La primele doua nu am vazut nici o imbunatatire iar cu Bronho am avut a experienta mai uratica.
Am inceput sa-i dau Bronho sambata dimineata si duminica seara deja era cu nasul infundat si incepea sa tuseasca usor.A doua zi am dus-o la gradi si marti seara tusea mai rau (ca un magarus) si cu respiratia mai mult pe gurita.In consecinta l-am oprit si am inceput tratamentul prescris de doctora.
Intre timp O colega mi-a recomandat isoprinosine si dupa ce am citit pe net pe forumuri si am intrebat pe la farmacii (doctora mea nu trece de Oscillo si nu mi-a dat nici o lamurire) am inceput sa-i dau.
Deja imi era groaza sa o mai duc luni la gradinita si marti seara sa mergem de la gradi direct la doctor pentru ca deja tusea si ii curgea nasul.Dar dupa tratament este ok ....pana acum.... sper ca fie bine in continuare petru ca moata mea este super incantata de gardinita.

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 14 ani, 10 luni
Sebastian : 9 ani, 7 luni
Sabrina Petronela: 7 ani, 5 luni

04.11.2011 11:02     citat 

Eu personal am fost foarte multumita de Bronho-Vaxom, am facut cura de 10 zile pe luna, timp de trei luni....si intradevar, scrie in prospect ca poate da simptome asemanatoare unei raceli, asa isi formeaza corpul imunitatea, luptand cu "virusii" mai slabi din bronho...tratamentul trebuie inceput cu doua luni inainte de sezonul rece

sus

Denunta
chichineata

Copii
Daria: 11 ani, 3 luni

04.11.2011 11:48     citat 

si noua ne-a fost recomandat de dr dariei, si tot asa 1/2 dimineata si 1/2 seara timp de 5 zile numai. dar nu a avut treaba....l-a luat in timpul racelii (muci, tuse...de pe la gradi).

sus

Denunta
liabalmez

Copii
Alexandru-Florin: 13 ani, 3 luni

11.11.2011 7:55     citat 

astazi ne-a recomandat doctorita pediatra ISOPRINOSINE 500 mg cate 1 cp x2ori /zi si mie mi se pare prea mult
cand l-a cantarirt imbracat de iarna avea 18 kg dar imbracat sumar in casa are vreo 14.6 kg .
care este parerea voastra este bun acest medicament ?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: