· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 42
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 42     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

05.01.2012 6:08   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 42  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

05.01.2012 7:00     citat 

Oana, multumim pt schimbarea capitolului! Iti doresc de pe acum distractie placuta sambata si de-abia astept pozele! zambet
Fi-miu cel mare a plecat cu cumnata-mea sa vada "Regii Magi" care trec prin oras si arunca cu bomboane. Imi tiuie urechile, m-am invatat cu el acasa. Las' ca la anul e si Andres mai mare si mergem si noi. Ma duc sa impachetez cadourile ca doar "Magii" aduc si jucarii la copii, desigur! foarte fericit

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 7 luni
Josefine: 14 ani, 7 luni
Lucas: 8 ani, 5 luni

05.01.2012 7:47     citat 

ocrisu multumim de capitol sarut

----------
georgette a scris:

Cu actele fetei alti bani alta distractie,vrem sa plecam in tara pe 27 pentru botez si trebuie sa ii fac certificatul aici care ma costa 100 de lire surprins pentru ca in tara mi-a zis de la ambasada ca il fac in 3 luni surprins
Asa....si eu nu inteleg o chestie:ma trimite sa pun apostila pe certificatul englezesc si sa il traduc,apai daca e dat de primarie de ce mai trebuie apostila si legalizat?????
Apoi dupa ce vine cu apostila trebuie tradus...de ce?Doar e ambasada Romaniei...
Asa m-am crizat zilele astea de numa'
Nu mai pun ca trebuie sa stau toata ziua cu Jessy dupa mine ca vor sa fie obligatoriu amandoi parintii de fata,offff
Si ca sa plec cu ea in tara imi mai trebuie si titlu de calatorie care e valabil doar un drum,pai bai frate am furat copilul asta?Daca sunt numele noastre cu adresa cu tot pe certificatul englezesc de ce mama masii mai trebuie atata dosar?
Bun si dupa ce ajung in tara trebuie sa alerg sa ii fac pasaport sa pot pleca inapoi...ca la nebuni o sa fie,nu o sa simt deloc si eu relax si ca sunt acasa,numai alergatura o sa fie ca mai vrem sa ii bagam dosarul si de alocatie si inca altele prostit

----------

citind mi-a trecut un gol prin stomac ca numai eu stiu prin ce am trecut asta vara cu actele piticului. Cred si cainii rad de povestea noastra.
-Oricat te costa fa certificatul in Londra la ambasada Ro !!!
- pasaportul ti l da repede in 10 zile sau pe loc , asta daca esti in Buc.
- pt alocatie nu poti aplica pt ca mai nou se verifica daca copilu ia alocatie in tara de unde sta.
- actele englezesti trebuiesc traduse si apostilate pt ca din ce stiu de la ambasador si ei au controale ...sau le trimit in romania pt evidenta populatie .
pe mine ( fara sa exagerez) tot tamtamul cu certificatul baiatului ma dus o mie de euro , mi-a iesit pe ochii

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

05.01.2012 8:02     citat 

Ah da, Georgette si eu am alergat mult pt actele lui Andres si m-au costat multi bani. I-am scos si pasaportul tot aici la Consulatul Roman din Castellon, ca altfel nu puteam sa-i fac actele de rezidenta. A fost tare de tot cand l-am pus sa faca poza, avea doar 8 saptamani si nici nu-si tinea capul bine dar trebuia sa fie "in standarde", sa se uite spre obiectiv. pff

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

05.01.2012 8:55     citat 

ELSY am zis de la inceput ca ii facem certificatul oricat
ar costa ca in tara astepti de iti vine rau iar pasaportul
I'll fac la Pitesti la urgenta si mi-l da in aceeasi zi.
CAFE aici la poza ii pune jos pe salteluta si le iese
super.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

05.01.2012 9:42     citat 

Kiki, ma intrebai ce face Antonia noaptea daca nu-i dau sa suga...plange...de fapt se scoala miorlaind si o tine tot asa pana ii bag tzatza in gura. Adoarme si in 20-30 min, maxim o ora e iar treaza.
Dar si ziua e tot nemultumita, maraita, ar sta numai in brate. Mi-e tare mila de ea, sper sa ii treaca repede.
Da-mi detalii de Chamomilla, te rog, n-am incercat pana acum dar nu cred ca ar strica.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

05.01.2012 9:48     citat 

domne, nebuneala asta cu acte si cu bani multi numa romanii o au.... alte natii- chiar si est europeni - isi obtin pasapoartele si actele mult mai usor... i-am povestit eu o data la un bosniac cat ma costa si cata alergatura sa imi fac pasaportul romanesc si s-a crucit... nu stiu de ce la noi tre sa fie birocratia asta, plus ca costa de te rupe....

eu macar am scapat de nebuneala actelor pentru copii, e vorba numa de mine... ca am si eu un pitic cu pasaportul romanesc, ma da patriotismu afara din casa, ce sa spun.... as putea sa imi fac pasaport norvegian da sint si io figuranta, ce doar fimiu rad
apropos, sa stiti ca fimiu a mancat azi de nu a avut treaba fix aceiasi fasole de ieri cu fix aceiasi carnati... azi a fost buna rad ..si a mai bagat si niste rondele de aea de orez expandat si niste paine cu pateu si un mar si o inghetata.... i s-o fi golit rezervoru de mancare din cocoasa ochi peste cap

deci barbatu-meu, cum va spuneam, pleaca pentru 3 zile... si imi zice, care pantalon sa ii iau, x sau y? pai ia-i pe amandoi zic io, unii pe tine, unii in valiza... a, nu-mi iau doua perechi, iau numa unii. cum domle, pleci numa cu pantalonii de pe tine? daca se intampla ceva ce faci, stai in cuaru gol? pai ce sa se intample? pai de ex te arde unu cu tigarea, si e duminica si esti in aeroport, ce faci? si el la mine, apoteotic... 'cine sa ma arda cu tigarea?'.... m-a bufnit un ras, ce sa mai zic.... chiar asa, cine sa il arda cu tigarea? rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

05.01.2012 11:14     citat 

----------
furnicutza26 a scris:

deci barbatu-meu, cum va spuneam, pleaca pentru 3 zile... si imi zice, care pantalon sa ii iau, x sau y? pai ia-i pe amandoi zic io, unii pe tine, unii in valiza... a, nu-mi iau doua perechi, iau numa unii. cum domle, pleci numa cu pantalonii de pe tine? daca se intampla ceva ce faci, stai in cuaru gol? pai ce sa se intample? pai de ex te arde unu cu tigarea, si e duminica si esti in aeroport, ce faci? si el la mine, apoteotic... 'cine sa ma arda cu tigarea?'.... m-a bufnit un ras, ce sa mai zic.... chiar asa, cine sa il arda cu tigarea? rad
----------

cum cine? ghenionu' rad rad rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.01.2012 9:55     citat 

NEATA.
ce faceti doamnelor, v-ati trezit? azi e Boboteaza, nu? geru bobotezii.. la mine erau -8 de dimineata... lejer pentru ianuarie rad
barbatu a plecat de dimineata, se intoarce duminica noaptea...am dus pruncii la gradinita la 7 fix si am prins si autobuzu.mama un alunecus.. oaleu. pufarina a fost dramatica cand am lasat-o.... plang sau sunt foarte trist
cre ca o sa ne plictisim la greu weekendul asta ca eu pe frigul asta cu amandoi calare nu stiu unde sa ma duc....

sus

Denunta
ocrisu

Copii

06.01.2012 10:26     citat 

E Boboteza, dar ger n-avem...de fapt nici iarna n-am avut pana acum, decat un pospai neinsemnat de zapada intr-o zi...nu-mi place asa...anul trecut pe vremea asta, stateam in salon la maternitate si ma uitam ce frumos ninge iar cand am venit cu fata acasa erau niste troiene...

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

06.01.2012 10:32     citat 

Ocrisu, mai primesti cu urari? La multi ani Antoniei, sa fie sanatoasa si voioasa! sarut
Imi cer scuze ca intru atat de rar si ca ratez momente importante. Am vazut ca se intreba si Furnica....nu mai am timp mai deloc. Puslamaua mica se cere afara muuuult, cu vremea asta primavarateca stam si zacem prin parcuri. Plus ca mergem aproape zilnic la casuta.
Mai am si un proiect de scris, saptamana viitoare am sustinerea....cu alte cuvinte nu am timp nici sa respir. Uneori intru, apuc sa citesc dar se intampla ceva si nu mai am timp si sa scriu. trist
Dar ma gandesc mereu cu drag la voi. sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.01.2012 10:33     citat 

PANA SI la noi unde na. e frig iarna.. e extrem de putina zapada, pana acum practic nu s-a putut skia..ceea ce e ciudat...si frig nu prea a fost.. in ianuarie de obicei sint -15-20...e o iarna calda anul asta.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

06.01.2012 10:43     citat 

Cayia, multumim de urari... sarut
Fetili, aveti vreuna expresor de cafea? De care? Ca vreau sa ii cumpar sora-mii si nu stiu ce si cum...imi zise o pretena ca mai bine sa nu fie de-ala cu capsule ca sunt scumpe si ca ar fi bine sa faca 2 cesti odata...alte tips-uri aveti?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.01.2012 11:02     citat 

io am... sint scumpe, iti iese scump / cafea... si iti iese o cescuta mica, deci daca esti mare bautor de cafea nu iti ajjunge cescuta aia... e asa pt musafiri, pentru ocazii, nu e pt zi de zi...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

06.01.2012 11:38     citat 

neata tuturor
kiki a scris:
----------
citat:
Lucy, la noi a mers f bine Espumisan sau Infacol. De unde stii ca are crampe? I-ai introdus cartof? Ca asta da crampe rele din cate stiu.
----------

da cartoful l-am introdus de ceva vreme si acuma l-am scos din meniu in ultima saptamana...stiu ca are crampe fiindca se maraie, se pune pe burta si da niste gaze de-ti muta nasul , zici ca trage cu mitraliera rad scot limba nu prea am introdus multe in ultima vreme tocmai din cauza asta sa o solicit prea mult...aseara i-am facut ceai si i-am dat cateva picaturi in gurita cu lingurita, sa vedem.(am ceai babycalm pt sugari facut din menta, fenicul, chimen si musetele-pliculete). espumisan am incercat dar nu a avut prea mare efect.acuma io tin minte ca si la cea mare am avut problemele astea diferenta era ca ea a baut ceai in de cand era bebe (bine, in cantitati f mici de ex cand era bb abia lua o inghititura pe zi...iar cand a mai crescut asa poate 50 ml pe parcursul unei zile...tot asa era ceai pt crampe, colici, etc...f bine a mers la ea ceaiul de seminte de marar).
ocrisu eu ti-as recomanda un espresor care macina cafeaua deci tu sa iei cafea boabe, si sa macini atunci inainte de preparare, e cea mai buna asa. trag cu ochiul cu un espresor bun poti face multe, cafele de tot felul, cu mult lapte spumat, latte-uri, etc.dar unul bun e f scump...eu dinala cu capsule nu mi-as lua sincer cum ti-am spus as prefera unul care sa imi ofere o cafea cat mai proaspata trag cu ochiul si in plus si caposulele alea sunt scumpe...(io nu am espresor dar am lucrat cativa ani in cafenele etc si am facut cafea si la filtru si turceasca si am probat mai multe espresoare de aia mi-am permis sa imi dau cu parerea)..ca eu beau ness , sotul nu bea si cand bea cafea ii faceam turceasca/greceasca (nu stii a cui e) , fierbeam apa cu zaharul apoi puneam cafeaua lasam sa fiarba luam caimacul si ii puneam in cana, etc...era o tehnica intreaga
scot limba
sotu e in concediu fara plata toata luna ianuarie. socat am inceput anul bine.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: