· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > maternitatea din Ploiesti
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor maternitatea din Ploiesti     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
graviduta39

Copii
BOGDAN ANDREI: 7 ani, 3 luni

11.03.2012 5:59     citat 

eu sunt fb bine ms de intrebare,am mfost la morfo la 21 sapt si 5 zile si acum mia spus sa fac analize la 28 sapt si ne vedem la 30 saptamani,deci dupa asta imi dau seama ca sunt fb eu sunt multumita de dr si nici nu ma gandesc sa dau asa mult la privat sa nasc....am nascut si in bucuresti si sincer nu vad care este diferenta ,acum locuiesc in ploiesti si am o vecina care este asistenta acolo si nu am nici o repulsie ptr aceasta maternitate,unele mai si exagereaza...

sus

Denunta
aaasss

11.03.2012 9:34     citat 

Eu pana in decembrie am fost foarte des la doctor. Ce-i drept au si fost niste probleme. De la sfarsitul lui ianuarie cand am facut dry testul nu am mai mers decat 1 data pe luna. Pe 22 martie urmeaza sa merg iar.
Cred ca ma voi orienta si catre un medic din maternitate dar parca nu as renunta nici la doctora mea pentru ca m-am obisnuit si sunt multumita chiar foarte multumita.
Te-as ruga daca poti sa-mi spui ce program are doctora ta. M-am uitat eu pe net dar sa nu cumva sa nu fie actualizat. Pentru mine cel mai usor ar fi sa merg seara dupa 18.00 dar daca nu se poate asta este. Ma gandesc ca ar fi bine ca macar in ultimele 3 luni sa merg la un doctor care lucreaza cu maternitatea.

sus

Denunta
graviduta39

Copii

12.03.2012 5:19     citat 

iti dau nr dr Avram Marilena dar iti trebuie programare si atunci iti dau nr de la panaceea ,spui ca vrei o programare la dr asta si sa te programeze dupa ora 18...se poate, dansa vine la cabinet la 14 sau 16 depinde de programul maternitatii si este pana seara la ora 20 cred, pe mine ma programa cam pe la ora 19-19.30 si sa sti ca este aglomerat dupa asta imi dau seama ca este o dr buna...o suni ,ii spui ca nu esti o pacienta de a ei si ai vrea sa nasti cu ea ptr ca dr ta nu este la maternitate,si dupa daca este de acord te programezi la cabinetul ei....succes...spune-mi ce ai facut....sunt curioasa sa vad ce spune....o sa te intrebe daca ai probleme sau alt ceva legat de sarcina,doctorii se cam feresc de sarcinile cu probleme pe care la preeia in ultima perioada....te pup si astept sa imi spui ce ai facut.
nr dr Avram 0720279499
nr PANACEEA 0244514774

sus

Denunta
aaasss

12.03.2012 10:39     citat 

Multumesc mult pentru numerele de telefon.
O sa mai stau putin sa mai analizez situatia si o sa sun. As mai sta si as schimba medicul in ultimele 3 luni.
Te pup!! Inca o data multumesc mult!!!

sus

Denunta
graviduta39

Copii

14.03.2012 3:58     citat 

nu ai ptr ce,sa imi spui ce ai facut... zambet

sus

Denunta
aaasss

13.04.2012 6:48     citat 

Graviduta ce mai faci??? Ce face bebe? Cum te simti???
Paste fericit!!!

sus

Denunta
alisyamario

Copii
alisya: 24 ani, 4 luni
mario: 15 ani, 1 luna

30.05.2012 9:23     citat 

eu am nascut 2 copii prin cezariana la maternitatea din ploiesti si pot sa va spun ca am fost foarte multumita...am nascut cu dr.cernat maria si am numai cuvinte de lauda...nu sta cu mana intinsa ...acum 17 ani am nascut o fetita si dupa 9 ani am mai nascut un baietel si tot dr cernat maria m-a operat....pot sa va spun ca desi m-am simtit rau cu a2sarcina intr-un final pe 8 sep m-am prezentat la spital pentru internare si pot sa va spun ca la 11 eram deja operata la urgenta ptr ca erau unele probleme....desi era sf marie ziua doamnei cernat maria dansa nu avea timp de mesaje sau urari si s-a ocupat de mine fara sa primeasca in schimb nimik...am nascut un baietel pe care l-am numit mario...iti doresc nastere usoara si un copil sanatos...graviduta 39

sus

Denunta
graviduta39

Copii

30.05.2012 7:05     citat 

multumesc mult ptr raspuns ALISYAMARIO,sa iti traiasca copii sa te bucuri de ei...

aaasss,scz acum am vazut mesajul,sunt bine ,bebe este bine,asteptam marele eveniment.multumesc ptr intrebare
tu ce mai faci?
ai sunat?
cum te simti?
ce face bebe?????

sus

Denunta
aaasss

12.06.2012 12:32     citat 

Buna graviduta39!!!!

M-am mai gandit si pana la urma voi merge la Campina. Sper sa fie ok. Mai avem putin... Mi se cam face teama pe masura ce se apropie marele eveniment...

Ce ai aflat despre preturi??? Nu prea am gasit nimik recent pe net...

Bebelina e bine! Face tumbe toaaata ziua!!!! Saptamana asta mergem la ecografia morfofetala din trimestrul III.

Voi cum va simtiti??

Numai bine!!! Pupici!!!

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

13.06.2012 11:54     citat 

Fina mea a nascut la Campina, prin cezariana, in septembrie anul trecut...cu dr. Golojneanu... Din cate imi amintesc eu, ea a dat la dr. 400 ron si la anestezist 100 ron. Pentru nasterea normala stiu ca se dau mai putini bani la dr. si moasa...

sus

Denunta
aaasss

13.06.2012 12:21     citat 

Multumesc pentru informatii ocrisu!!!! A fost multumita fina ta de cum s-au purtat cu ea?

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

13.06.2012 5:14     citat 

Da, a fost ok...a fost multumita si de tipele de la nou nascuti, care s-au ocupat de finutu'...
De fapt, cand am vizitat-o am vazut si eu interioarele saloanelor, nu-i nimic de speriat, saloane mari, cu 5-6 paturi...mobilier vechi, dar curat...aveau un frigider pe hol unde isi mai tineau cate ceva de mancare...

sus

Denunta
graviduta39

Copii

14.06.2012 3:10     citat 

aaasss ,buna,eu nasc pe 27 luna asta(iunie)
preturile sunt ok 600 si anestezist 200 ptr ca este f importanta anestezia,
suntem bine...
iti urez nastere usora si bebe sanatos tun
cumnata mea a nascut la campina prt ca dr era acolo....
a stat la rezerva ,singura in camera cu tv....super ok...eu o sa nasc in ploiesti ptr ca stau la 2-3 min cu masina de spital....
am fost internata 2 zile acum de curand din cauza edemelor si sa sti ca absolut tot personalul mi sa parut f ok....sincer si eu am ramas mirata...nu ma asteptam ...nu mi sa acceptat nici o spaga,....per total am fost f multumita de tratament....acum si noi asteptam marele eveniment....
important este sa ai dr care sa se ocupe de tine si nu de restul personalului...eu am noroc cu dr la care sunt e o super dr
sper sa mai tinem legatura si sa mai schimbam pareri
te pup si inca o data NASTERE USOARA.

sus

Denunta
aaasss

16.06.2012 1:52     citat 

Ce putin mai ai!!!! Ramasesem cu impresia ca vei naste undeva in prima jumatate a lunii iulie.

Nastere usoara!!! Astept pozici cu bebita!!!!
Pupici!

sus

Denunta
kul

06.01.2013 4:23     citat 

as vrea si eu sa stiu daca a nascut cineva cu dna. dr. Luchian....eu am fost la o singura consultatie la dansa, avand doar 6 saptamani de sarcina....si as vrea sa caut acu un doctor bun, si nu mai tarziu!!!
multumesc

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: