· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap.232
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap.232     
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

18.01.2012 10:21     citat 

la multi ani Casian....sa cresti mare, sanatos, voios, voinic, sa asculti de mami si tati si sa fii cuminte !!!

Luara, aveti o familie frumoasa !!!

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

18.01.2012 10:46     citat 

La multi ani, Casian!
http://www.parinti.com/modules.php?name...72#1274772

Luara, tare frumosi sunteti! sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

18.01.2012 10:58     citat 

Luara, par inca proaspete pozele..asa placut se simte atmosfrea de sarbatoare, caci am impresia ca abia de doua zile a trecut Craciunul sarut . Lucas nu imi pare a semana prea mult cu surioara cand era mica sau poate ma insel.. confuz

Bianca, ce mai faceti?

Claudia...si Matei cand isi face tatuaj? scot limba . Ce personalizeaza tatuajul sotzului? ce i-a venit sa-si faca? e permanent?

Cu somnul la noi...offf..a revenit la 2 biberoane, dar sunt sigura ca ii dau ultimele patru masele, caci iar saliveaza si sta cu degetul in gura.

Ana....nu se putea face ceva o analiza ceva, ca sa vedeti daca era necesar antibiotic? sper de-acuma sa se simta mai bine

Eu sunt disperata..e a doua oara in 8 luni cand fac colica renala..am niste dureri groaznice , incat daca nu e sotzul sa ma ajute sa ma duc la baie...merg in patru labe plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ..abia daca pot calca pe piciorul drept si nu pot tine spatele drept de durere..am si plans de numa (nici la cezariana nu am plans de durere).
Ati trecut prin asta vreodata? sau vreo cunostinta? ce tratament ati luat..orice idee e binevenita..sunt prea disperata. am trimis copii la mama ptr ca nu ma puteam ocupa deloc de ei..abia ce am facut o perfuzie cu trei calmante puternice si nu mai simt durerile asa acut si zici ca-s drogata,,liruliluuu
ma bag in pat

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

18.01.2012 11:39     citat 

neata
0911 inca nu.......doar in martie.............acuma a inceput sotul........
va pupam

la multi ani Casian sa cresti mare si sanatos

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

18.01.2012 12:46     citat 

sweety vai ce rau te simti, imi pare tare rau.
Nici noi nu stam prea bine.
Irina e bine, miscareata, in schimb Iulian e cel care se simte rau. Are 2 saptamani de raceala, a avut tuse productiva frecventa si febra. De 3 zile a devenit seaca , ffff frecventa si f chinuita. Am fost la pediatra ieri, ne-a dat aerosol si flixotide si ser, dupa 5 zile de aerosol cu dexa, acc si ser+ibalgin, eurespal si peritol seara inainte de culcare.
Nu mai spun ca are si 2 canini de sus sparti si de cateva nopti dormim cateva ore.
De azi tusea e productiva din nou, nu mai e asa deasa, dar el parca a inceput sa vb pe nas, s-ar putea sa apara si secretiile de acuma.
De iesit afara nu mai ies ca mi-e teama cu aerul asta f rece si asa ce as iesi cu el la zapada.
Am inceput si sesiunea si tb sa ma apuc si de invatat.

La multi ani Casian!!!

carmen, cristina cum va simtiti?

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

18.01.2012 1:25     citat 

multa sanatate lui Iulian...
Eu sunt cand cum...ieri am avut o durere groaznica de cap ce m-a facut sa vomit... in rest sunt bine acum...am avut saptamana trecura sangerari maronii, m-am speriat de numa, am ajuns la control si mi-a zis ca bebe e ok, placenta ok, colul ok, nu se stie de unde s-a desprins cheagul...mi-au dat tratament...acum speram sa fim ok...
rezultatul de la dublu test a iesit ok...nu stiu dc sa-l mai fac si pe triplu sau nu...dr zice ca nu, ca nu-i cazul daca dublu e ok...habar n-am...

Karina, multa sanatate...cred ca-i ingrozitoare durerea, sper sa-ti treaca...bea multe ceaiuri... zambet

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

18.01.2012 2:01     citat 

Bianca, multa sanatate lui Iulian! E bine daca tusea a devenit productiva, inseamna ca se curata bine plamanii, si sper ca aerosolii sa-i vina de hac....si stati la caldurica pana se face bine, ca zapada o sa mai fie, iarna e lunga....
Bafta in sesiune!

Noi am iesit azi dimineata pe un friggggggg...azi noapte au fost -14 grade....
Aseara cand a iesit Claudia de la gradi am mai stat o ora afara ca s-a tras cu sania cu colegele ei...ce s-au mai jucat

Claudis, bineinteles ca fata mea are preferinte, ea vrea gemeni!! ... sau o surioara...

Krmn, am avut si eu la Sebi unele pete, chiar rosiatice, dar nu am descoperit cauza...a, o data era de la placenta usor desprinsa, dar s-a lipit la loc...mai mult repaos

Sweety, multa sanatate!

Casian, la multi ani!!

Mie vad ca nu mi se mai infunda urechile, dar poftesc la chestii sarate, mi-am facut azi niste spagheti cu branza sarata....am mancat juma de oala
Si obosesc mai repede, desi inca nu am burta mare sa ma deranjeze..

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

18.01.2012 7:49     citat 

bunaaa
am si eu 2 minute!

la multi ani, Casian!

Di e ca inainte...se pare ca a functionat antib, i-am dat de 3 ori doar...mai am pana sambata...

sweety, imi pare rau...trist

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

18.01.2012 9:50     citat 

uh..vad ca nu a trecut nimeni prin asa ceva...sa aiba pietre la rinichi. Nu va doresc, doamne fereste!
Azi au venit si analizele..vsh-ul a luat-o razna..tre sa ma duc la dr cu ele sa vad ce-mi da
dureri crunte nu mai am azi, ca ieri, insa persista si e permanenta..ma termina

Bianca...incearca si tu astea naturiste pt Iulian..sirop de muguri de brad, sirop de ridiche neagra, ceai de coji de ceapa

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 6 luni
Gabi: 10 ani, 1 luna

18.01.2012 10:14     citat 

Sweety_Karina , eu am trecut printr-un asa episod cu putin inainte de Craciun , vorba ta , cateva zile abia ma taram pana la baie .. parca imi rascolea cineva prin burta cu coasa trist .. m-a ajutat ceaiul de cozi de cirese , si consumul de lichide , in general . Poarta eventual un brau , ceva legat la mijloc .. si sper sa nu fie pietre prea mari si sa se elimine singure . Sanatate multa !

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

18.01.2012 10:29     citat 

Multumesc Happy pt sfat, culmea ca nu sunt asa mari..am doua de 3.5 mm , respectiv 4 mm, care sunt pozitionate in acelasi loc ca si acu 8 luni, aceeasi marime....nu se deplaseaza din cauza ca au devenit ascutite, asa mi-a zis dr de la ecograf. Nu vor sa mi le scoata chirugical, pt ca sunt prea mici, dar naiba sa ma ia daca mai suport in scurt timp inca un episod de astfel de dureri, cu febra, frisoane plang sau sunt foarte trist . Cred ca o sa ma duc la particular sa solicit interventie cu laser ochi peste cap

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

18.01.2012 10:58     citat 

Fetelor, multumim mult pt. urari si vi le intoarcem inzecit !
Nu imi vine sa cred ca deja au trecut 2 ani.... ca vantul si ca gandul !

Daca va spun cum am "sarbatorit" noi azi scot limba .... am fost la o zi de nastere -eu cu amandoi copiii - la prietenul cel mai bun al lui Bogdan , care a implinit tot azi 9 ani . Asa ca ne-am distrat la un loc de joaca din oras, maine chefuim si noi acasa, in familie.

Pupici !

Sanatate copilasilor bolnaviori !
Si tie , Sweety-karina !

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

18.01.2012 11:40     citat 

ai se euu te pegoooo, aiii aaaaaiiiiiii

a se citi efectul analgezicelor foarte fericit

nu va ingrijorati, sunt foaaaaaarte ok rad rad (am bagat in mine si perfuzie si no-spa forte si rowatinex.si il vad numai pe Michel Telo in fata ochilor : aaaaiiiiii se eu te pegooo, nossaa, nossaaa

maine o sa ma cert iar cu peretii

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

19.01.2012 7:53     citat 

Neata fetelor..

Eu tot o data cu gainile...stiti vorba aia...prima data e greseala/intamplare..a doua oara esti .... rad
Pe la 12 noaptea la prima trezire a lui Matei simt ceva cald....pisuuu...Imi venea sa plang...imi era atat de somn...s-a dus naibi..schimbat..alea alea..
Pe la 2 noaptea...a doua trezire toate bune si frumoase...Dar pe la 5 ..la cea de-a treia...iarasi ud.....Doar i-am schimbat pantalonii a doua oara...sperand sa adoarma mai repede...dar de unde...E 6.30 si abia abia l-am adormit..Vrea sa tin mana pe el...am pus o papusica cu care doame el...dar nimik..simte ca nu e mana mea.. prostit

La Multi Ani Casian

Alina ma oftici de 2 ori..o data cu somnul Briannei si a doua oara cu shoppingul..
Lasa ,sa nu te superi ca adoarme tarziu...asta e program de iarna..dar de Matei ce sa spun...adoarme si tarziu..se trezeste si peste noapte ..iar dimineata nu trecem de 7....
Karina astept sa se faca mai mare si ii iau tatuaj din ala care se lipeste foarte fericit ...Sotul avea un tatuaj din copilarie ( ce inseamna sa nu ai minte) ..era mic...urat si fara semnificatie rad ..A vrut sa il stearga cu laser...a incercat si nu s-a putut asa ca si-a facut unul peste...un profil alb negru cu o poza profi de-a lui Matei...care se si recunoaste...arata spre el si zice " tu tu.."
Imi pare rau sa aud prin ce treci..pare sa fie groaznic..am inteles ca durerile la rinichi sunt mai puternice decat cele de nastere plang sau sunt foarte trist ..Multa sanatate

Byu sanatate multa lui Iulian..Bafta la examene

Carmen ce bine ca totul e in regula..

cristina79 gemeni deci ea vrea multi ..multi fratiori..ce frumos...am vazut copii f. rasfatati si egoisti care nu vor un alt bebe..iar ea mai vrea 2 scot limba ..O scumpa

ana asta vroiam sa spun eu ..ca doctorul care imi place mie mult mi-a zis ca de la a 2 a doza deja tb. sa se simta mai bine....Bravo ca sunteti bine..Sanatate ..

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

19.01.2012 8:07     citat 

Sweety_Karina eu am eliminat pietre cu o luna inainte de nasterea lui Alex . Dureri crunte , ca imi doream sa ma duca sotul la spital , sa imi faca cezariana, sa imi scoata pietrele , etc Nu am luat decat NoSpa ca ala imi era permis in sarcina . Dupa ce am eliminat piatra totul a revenit la normal , de parca nimic nu s-ar fi intamplat .

Iti recomand de la Dacia Plant: Renostim, tinctura Sanatate multa .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: