· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap.232
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap.232     
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 8 luni
Natalia Maria: 8 ani, 1 luna

19.01.2012 4:01     citat 

Ziua buna!
Foarte ocupata rad , va citesc mereu, insa...timpul asta! trist
Karina ceai de coada calului e iarasi bun pt rinichi! Sunt tare urate durerile astea, la fel si cele de ovare trist , m-am cunoscut cu ele prostit
Matei La Multi Ani! Ce baiat mare are mama! sarut sarut sarut
Eu ma laud cu faptul ca de ieri l-am lasat pe Iuri pana la 13.30 la cresa si azi l-am gasit dormind prostit , el care acasa adormea numai la san si mai nou leganat in brate rad
Si ma mai laud cu faptul ca ai mei colegi s-au invartit in asa fel incat voi lucra numai program 8-16! prostit

sus

Denunta
Myosothys

Copii
Sebastian: 15 ani, 7 luni
Anastasia-Elena: 10 ani, 6 luni

19.01.2012 6:23     citat 

si ceai din matase de porumb zambet

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

19.01.2012 7:15     citat 

asta a foarte bun si pentru ficat, stiu ca tata bea cand a avut hepatita

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

20.01.2012 1:52     citat 

Multumesc mult fetelor pt sfaturi. Ceai de coada calului beau deja de doua zile cate 3 cani pe zi, beau si 2 l pe zi de ceai din cozi de cirese. Hermine, mi-am notat ce mi-ai recomandat tu. Maine cumpar neaparat. Sar'mana!

Claudia, mi se pare suuuuuper ideea de tatuaj cu imaginea copilului tau. Chiar mi-as face si eu, zau...o pozica cu amandoi puii mei. Hmm..mi-ai dat ceva idei foarte fericit

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 4 luni
Jacob: 10 ani, 4 luni

20.01.2012 2:50     citat 

Hello fetele !!!

La multi ani Casian !!! Sa te faci mare, mare !!! Multa sanatate ca e mai importanta decat toate iti doresc !!!

sweety multa sanatate !!! sper sa te ajute sfaturile fetelor !!! am avut si eu piatra la rinichi cand aveam vre 17 ani si imi amintesc si acum de durerile acelea groaznice trist dar eu am fost internata in spital vreo 2 saptm, nu m-au operat dar m-au tinut acolo..habar nu am de ce...mi-au faut analize la greu ca apoi sa isi dea seama ca e piatra la rinichi...nu mai stiu ce mi-au dat ca a trecut mult timp de atunci...toate astea ca sa iti zic ca te inteleg cat de rau te simti si sper sa fii bine curand sarut

claudis offffff sper sa se linisteasca si Matei curand sa aveti si voi parte de nopti linistite

byu multa sanatate lui Iulian sarut

krmnn, cristina ma bucur sa citesc ca sunteti bine si bebicii vostrii la fel sarut

Noi suntem bine ! Le-a trecut la pitici, mi se pare aiurea ca imi zisese doctorul sa ii dau antibiotic lui Jacob 10 zile dar mi-a ajuns decat pentru 8. Sper sa nu fie rau ca nu i-am dat 10 trist .

Noapte buna !!!

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

20.01.2012 10:53     citat 

antibioticul se ia in doze minime de 3, 5 sau 7 zile, depinde cum se recomanda, daca iei mai putin, abia atunci face rau, in sensul ca doar ce obisnuiesti organismul cu medicamentul, astfel ca va fi rezistent la el, dar in cazul tau ca ai facut 8 zile din 10, nu cred ca e vreo greseala...multa sanatate trag cu ochiul

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

20.01.2012 11:13     citat 

Eu am vazut doctor care a prescris antibiotic 30 de zile. Mersesem cu Sm la un medic, avea el o problema si ala ne-a bagat din start 30 de zile antibiotic. Am tacut n-am zis nimic, dar cand am iesit de acolo barbat-mio a aruncat receta direct la cosul de gunoi. Cica mare medic profesor. In 30 de zile omoara nu numai infectia, dar tot ce este in organism.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

20.01.2012 11:52     citat 

si mie Ritli mi-a prescis la Sofia tratament profilactic cu antibiotic pe 3 luni : o luna sumetrolim, o luna altul, o luna altul....deci se poate si la case mai mari trag cu ochiul)

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 12 ani, 10 luni
AURA MARIA: 10 ani, 4 luni

20.01.2012 12:10     citat 

Daaaaa,asta cu doctorii care recomanda antibiotic luni intregi am patit-o si eu.cand aveam vre-o 16 ani am racit rau la ovare si una bucata doctorita mi-a recomandat tot asa:3 luni antibiotic,diferit de la luna la luna fara sa-mi dea ceva pe langa si dupa 2 luni am facut o candida urata...de nu mai stiam cu ce s-o tratez......si candida odata declansata o ai pe viata,o tratezi dar dupa un timp revine...si deci maaaaare grija cu antibioticele astea ca nu-l cel mai bun lucru din lume mai ales luate pe termen lung!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 7 luni
Andra Diana: 10 ani, 3 luni

20.01.2012 1:12     citat 

Neata la pranz si de la mine!

Karina, eliminare/macinare rapida iti doresc!

Fetelor, eu m-am pricopsit cu hemoroizi. De fapt Hemoroid, ca e doar 1 umflatura. F ciudat! Am stat vreao 2 zile pana m-am convins ca asta e si apoi i-am dat cateva zile cu crema si acum s-a retras aproape de tot, dar ...de ce acum? Hmmmm

Diana e bine, creste frumos. mananca toata ziua - are o burta imensa. rad Ma ia in primire cand vin acasa, ca si daria, ca si tati. Ieri a fost o faza tare haioasa: vorbeau toti 3 odata cu mine. Incarcam sa ma concentrez sa-i aud pe toti (daria si tati, ca Diana zicea in bebeleasca si doar ma uitam la ea, sa nu zica ca n-o bag in seama) si la un moment dat vorbeau din ce in ce mai tare, sa se auda ce zic ei. Diana, la mine in brate, aproape tipa, Daria pe un scaun vorbea din ce in ce mai tare, al meu, pe canapea, insista sa-mi explice ceva....si m-a bufnit rasul cand am realizat ce funny era situatia. Le-am zis sa-si faca programare sa vorbeasca cu mine, ca nu-i inteleg asa. zambet

De remarcat: Diana e mai capoasa decat daria. Si mai putin precauta. Si rupe cartile. trist

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 5 luni

20.01.2012 1:42     citat 

Bilu rad
Sa stii ca si eu am unul rad
Acum o saptamana a aparut..de nu stiam ce e. Ca nu am avut in viata mea.
Si vad ca de 2 zile nu ma mai deranjeaza. Nu i-am facut nimic.
Dar stiu eu.. il simt eu ca mai e acolo rad
Eu am o intrebare. De fapt vreo 2-3
Deci:
1) noi tb sa ne intoarcem la serv cand face copilul 2 ani nu? Nu cand se termina stagiul de indemnizatie ?!?
2) dupa ce ma intorc la serv mai pot sa imi iau concedii medicale de 1-2 luni? Ca nu mai stiu pe unde citisem ca pana la 3 ani ai copilului poti sa iti iei oricand...
3) imi raspundeti la intrebari?
rad
Multam zambet

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

20.01.2012 2:22     citat 

simonici, si intorsul la serv si sfarsitul de indemnizatie se intampla la 2 ani fix....sau la 3 pt copiii cu handicap...

concediu medical presupu nca poti sa iti iei, cat nu stiu exact...

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

20.01.2012 4:24     citat 

Eu sunt prietena buna cu hemoroizii prostit rad

Apar..ma saluta, imi tin companie cateva zile, apoi pleaca cum au sosit..fara sa le ofer vreun tratament preferential, ca nu cumva sa le vina idei rad

Prima daata am avut dupa ce l-am nascut pe David, in prima luna.

Multumesc pt incurajari. Ma simt ceva mai bine. De maine iau si antibiotic

Edi e cu febra de ieri dim- rosu maxim in gat plus amigdalele varza, hemograma arata infectie bacteriana, asa ca ia antib Azitromicina doza unica pe zi, 3 zile, 2,5 ml. mai ia si Sinupret si face si aerosoli cu fluimucil si ser de 3 ori pe zi si Dicoflor
pt nas Biorinil 1 puf de 3 ori pe zo timp de 3 zile
imunogrip junior cu echinaceea
pt febra Nurofen

Claudia cate pic , de cate ori pe zi, de scorta de salcie ii dadeai lui Matei si cate zile ?

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

20.01.2012 5:06     citat 

Buna fetelor

Daca nu era cainele vecinilor sa latre aiurea si sa imi trezeasca baiatul de 3 ori poate dormeam si eu un pic la pranz nervos plang sau sunt foarte trist

narcisa la ce casuta frumoasa v-ati facut asa la foc automat te cred ca esti f ocupata zambet ..Noua ne-au trebuit ani si voua cateva luni foarte fericit

Karina Extractul il poti da 10 pic la 3-4 ore timp de 3 zile .Sanatate multa baiatului

Cu tatuajul cam greu sa ne facem noi portret pt ca asta nu da bine in miniatura...si nu vad o femeie cu ditamai tatuajul ..insa si eu ma gandesc...la un tatuaj cu o floare si data nasterii lui...ceva de genul..zic ma gandesc pt . ca as vrea intr-o zona unde as putea sa il acopar la un moment dat...iar mie imi place la incheietura mainii sau glezna...si ma tot intreb daca la batranete nu voi mai purta si eu fuste pana la genunchi sau bluze cu maneci scurte rad
Deocamdata mi-l voi face pe ala la sprancene ca nu am timp sa ma duc la pensat .e mult mai comod asa....si am convins-o si pe mama ca are niste sprancene urate ..una sus si alta jos rad

Manu eu deja o las mai moale cu speratul... rad de fapt ma multumesc ca mai pot dormi la pranz ...si ca are doar 2-3 treziri...cand am avut pretentii le-am primit de nu m-am vazut...adica incepuse iar cu treziri la 30 min si 1 ora...asa ca m-am lecuit rad
Oricum simt ca va dura mult timp de acum incolo programul asta.. Cand vad cat de usor ii trece somnul in diferite situatii...imi dau seama ca e certat rau cu dansul rad
Macar adoarne f usor...deci de una am scapat zambet

Ma bucur ca sunteti bine

Ultima modificare efectuata de catre claudis la 20.01.2012 5:10, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

20.01.2012 5:10     citat 

Claudia, si se poate da mai multe zile oare? adica asa 3-4 zile. Multumesc pt rasp.
Faza cu tatuajul ai dreptate...eu m-as tatua in podul palmei scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: