· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 43
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 43     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

16.01.2012 7:32     citat 

helllo tuturor
nu am apucat sa intru azi deloc..
declar cu mandrie ca azi pt prima oara decand am nascut am lasat fata acasa cu sotul si m-am dus la o prietena la cafea.vreo 2 ore, ashea. nervos partea si mai buna ca ea e in concediu toata saptamana si m-a invitata sa ne bem cafeaua in fiecare dimineata impreuna. nervos foarte fericit sarut la ea, of course.sa stea Man cu gagalicea.
a si nu stiu daca am mentionat ca prietena cu pricina nu are copii mici deci linisteeee frate rad
asta-i tot ce conteaza pe ziua de azi. foarte fericit
fetei cred ca ii mai ies 2 dinti jos.desi aia de sus inca nu au aparut dar jos arata gingiile in ultimul hal.vom vedea.
in rest raportez ca asa cpil mancacios si mai ales pofticios nu mi-am inchipuit ca pot avea.daca mancam in fata ei urlaaaaa de zici ca o tai.numa sa ii dai si ei ceva sa pape. ochi peste cap
va pup!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 11 luni
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

16.01.2012 8:50     citat 

LUCY ma bucur ca te-ai relaxat.mai avem nevoie si de
zile asa linistite.Eu deocamdata nu simt nevoia de escapade,
la al doilea sigur o sa vreau rad
Felicitari si pentru dintisori sarut
Mai fetelor dar unde umblati?
FURNI ai lasat condica nesemnata foarte fericit

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 11 luni
am nascut deja!

16.01.2012 9:29     citat 

mai semnam si noi condica foarte fericit
happy ce semanati ca surori, sunteti ff dragute amandoua sarut
kuray mami bucurate ca e pofticioasa, fiica-mea nu e deloc, daca ii dau ceva in mana doar il zdrobeste in palma si atat, daca mancam nu e interesata, sa nu zic ce chin e pe capul meu cand e ora mesei, imbatranesc langa ea nu alta, si nu vrea nici cum sa manace pisat cu furculita numai blenduit, nu stiu cum o voi scoate la capat.
iar cu cafeaua, ff bine ai facut zambet
georgette dam un pup la mandra pt vaccin sarut lasa ca ii trece pana se marita rad
cafe sarut si sa-i treaca maraiala la andres
crispy buna treaba cu cheile rad rad

noi in alta ordine de idei, mai avem muci, partea nasoala e ca sunt intre gat si nas, nici cu aspiratorul nu ies, si nici mandra nu tuseste, se aude o horcaiala in gat la ea, nu stiu ce sa-i mai dau sa-i drenez secretiile, avea dreptate orl-istul ca vom avea de tras din cauza rinitei si a formari de polipi foarte fericit oricum maine mergem la dr,pt linistea mea sa fiu sigura ca sunt muci ce se aude si nu are nimic la plamani foarte fericit
a si la capitolul olita, fiica-mea ia gasit o intrebintare mai buna, o pune pe cap drept casca , merge la oglinga si se prapadeste de ras.....fain nu?

sarut la toate fetele

sus

Denunta
georgette

Copii

16.01.2012 10:25     citat 

RIZI sarut
La fel se aude si la fimea,tot asa o horcaiala dar nu
mereu,mi-am cam facut ganduri cand am auzit-o
prima data dar a disparut,doar cand si cand se mai
aude.
Ma duc si eu miercuri sa vad daca are ceva.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

16.01.2012 11:13     citat 

Cafe sarutsarut , ma bucur ca-ti place poza sarut . Cunosc senzatia , asa e si Gabi de cateva zile , maraie de imi vine sa zbor pe geam , sau s-o arunc pe ea foarte fericit .
Tu cum te mai simti ? Ti-ai mai revenit un pic ? sarut

Georgette sarut , pupam iubita vaccinata , draga de ea trist sarut .. sper sa nu fie nimic cu haraiala ce-o auzi , Gabi a avut multa vreme asa ceva dupa nastere , dar cica-i tipica celor nascuti prin cezariana , ca nu se elimina tot din plamani ca la nasterea naturala ..

Lucy , la cat mai multe astfel de zile ! sarut Stiu cat de mult face si o ora de evadare , asa ca iti spun , fara groaza : profita de cate ori ti se iveste ocazia , nu o sa regreti ! sarut Scumpica mica si pofticioasa , si Gabi e la fel rad sarut .

Rizi sarut , multumesc ! Multa rabdare cu pitica mofturoasa , tare faza cu olita , Ema facea exact la fel rad . Sanatate multa , ne luptam si noi inca si acum cu mucii .. ba si cu un rest de tuse ochi peste cap

Chiar doamnele , treceti la semnat condica scot limba

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

16.01.2012 11:13     citat 

Seara buna si de la noi! sarut

Rizi, incearca cu ser fiziologic....muuuuult ser fiziologic...eu ii puneam si cate o fiola odata....si am vazut ca ii dreneaza bine secretiile din piept....si am gasit la o farmacie Protargol, preparat de ei si sunt super ok ca i-a uscat mucutzii si nu i-au mai curs siroaie....poate gasiti si voi.
Si Alex isi pune oala dupa cap, dar el si face in ea....sta, se joaca, canta, rade, dar isi face treaba fara probleme...si mica si mare! rad

Lucy, faina treaba cu relaxarea....mai e nevoie din cand in cand... zambet...felicitari pentru dintishori! sarut
Furnicutz, sper ca sunteti bine si doar sunteti ocupate cu bucuria revederii baietzilor, despachetat, etc..... trag cu ochiul sarut
Geo, ma bucur ca aveti mai putin de tras decat pe aici.... sarut pt. buburuza mica!
Cuscra, da' tu ce ne mai spui? Pe unde va mai umblati? sarut
Miha, tu? Ocupata cu muncile? Mai ia si tu o pauza! sarut
Tamy, voi cum mai sunteti? Ce nazdravanii mai face piticu' tau? sarut
Cafe, sarut la tine si la maraitul mic! Alex, a inceput sa se duca la prize si sa traga de stechere...sunt geana cu ochi pe el....nu mai pot face nimic....in seara asta am calcat niste rufe, cu el langa mine, in camera, si cu un ochi la el, unu' sa nu-mi calc degetele rad...scoate pungile cu, cabluri ale lui tata-sau si isi face de lucru cu ele, ia telecomenzile si butoneaza, si tot asa....rad Ii spun ca nu are voie, ii spun si de ce, da' nu-i pasa...mai asteptam pana vom avea un dialog cat de cat....suntem la monologuri acu'...rad
Happy, cata sincronizare pe noi! rad sarut

Fug si eu la somn ca nu mai pot! Noapte buna, dragelor! sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 8 luni

16.01.2012 11:40     citat 

----------
Crispy a scris:
Bai, faza tare cu vasul ala scufundat, dar este de inteles avand in vedere ca staff-ul era italian...prostit ...de vreo 13 ani ma tot lovesc de ei...numai ei puteau face asa ceva... rad ...Pacat ca au trebuit sa fie si victime, si atatia oameni care sa treaca prin clipele alea de cosmar...trist
----------

Nu stiu daca urmariti fashiondays.ro... e in genul siturilor cu reduceri, dar au numa' branduri si chiar cu o zi inainte de tragedie, aveau oferte la croaziera cu vasul asta; chiar ne uitam mustacind cu sotul, ca ne suradea ideea. in ziua cu pricina au scos oferta de pe sit. eu am recunoscut o poza, altfel nu-mi dadeam seama. nasol de tot ce s-a intamplat. e cam risky si pe apa si in aer, cu masina zici ca se poate intampla cine stie ce... nu se inventeaza o data teleportarea, sa fie safe transportul. rad rad

Dom'ne, cine o fi Ildiko, ca o striga fi-mea intr-o veselie. zice asa ceva ildikoildikoildikoildiko, repede si des, manca-i-as eu gurita aia scumpa. Bai, si are o vocica... lesin de dragul ei. M-am chinuit s-o filmez si n-a fost chip. Cum orientam camera spre ea.... era muta. maine filmez in alta parte. rad rad rad rad
Si ea a fost maraita azi si baloasa cum n-a fost niciodata. Nu va zic ca am ridicat-o in brate si mi s-a scurs baluta ei pe fatza, pe gura... am crezut ca lesin, aproape sa vars si alta nu.

noapte buna piticilor si mamicilor.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 8 luni

16.01.2012 11:42     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
bre, da pe unde e kiki? ori nu se mai da jos din masina de acuma zambet
----------

rad rad rad nici nu m-am prea urcat in ea. o conduce sotul deocamdata, pana ii vine si lui masina. eu sunt multumita cu buburuza mea actuala.

ti-au venit acasa copiii de pe plaiuri indepartate?

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 5 luni
David : 8 ani, 9 luni

17.01.2012 1:33     citat 

Semnez si eu condica. Sunt pe aici dar muncesc la figurine pentru tortul de mot al lui David. Sambata va fi petrecerea dar m-am apucat din timp ca am multe de facut.
V-am citit pe diagonala si-am uitat tot.
Va pup!

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

17.01.2012 2:35     citat 

Chiar asa Crispy sarut rad) .. am vazut si eu chiar atunci , dar Gabi era in apogeul crizelor de nervi , nu am mai avut cu cine " discuta " , abia s-a linistit si s-a pus la somn ochi peste cap .. eu ma imbolnavesc psihic pana ii ies ei dintii foarte fericit rad .. Pup curiosul mic sarutsarutsarut .

Kiki rad sarutsarutsarut .. sa-i pap gurita , cu ildiko ei sarut rad .. cine stie pe cine-o fi auzit ea ?? scot limba :-" rad)) .. pupam si micuta povestitoare sarutsarut , sa scapati de bale si maraieli cat de repede , ma incurajez si pe mine incurajandu-va pe voi rad .

Tamy sarut , spor la pregatiri sarutsarut .

Furni , chiar asa , amu imediat te da lumea disparuta foarte fericit .. sper ca doar aveti de recuperat scot limba .. stiri , povesti , noutati foarte fericit .. ce altceva ?? rad sarut

sus

Denunta
iva

17.01.2012 8:06     citat 

Buna dimineata

dau eu o cafeluta ca n-am intrat de mult

Am vazut o pozica cu voi Lucy superba...Anya seamana cu tine si la ochi, foarte frumosi... sarut sarut sarut celelalte poze nu stiu de ce nu am reusit sa le vizualizez ale voastre.

Pun si eu doua pozici cu puii mei

Noi am avut ceva probleme cu Ana...i-am facut toate analizele e bine toate i-au iesit bine, doar la ochi mai avem de lamurit ceva are excavatii si tensiunea la fund de ochi cam mare...in fine din cauza educatoarei mi-am chinuit copilul cu toate analizele de doua ori recoltare de sange...in fine nu zic ca nu e bine sa le mai faci analize ... insa nu degeaba.

Eu ma simt mai bine de cand mi-a venit ciclul. Parca toate intra pe fagasul normal.

Tudor e foarte bine zic eu are cam 7 kg, am inceput sa-i dau suculet o data pe zi dimineata intre mese si de atunci am scapat complet de constipatie, nu facea cate 5 zile, acum face aproape in fiecare zi.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

17.01.2012 10:22     citat 

Neata doamnelor sarut

Iva , multumim de cafea si de vesti sarutsarut ... minunati copilasii , ce mare si dulce e deja Tudor sarutsarut

Imi pare rau de problemele cu Ana trist , si de stresul prin care ati trecut .. sa fie totul bine repede ! sarut

Am pofte scot limba .. as manca castraveti murati in prostie rad rad)))))) .. mai are cineva ? Ca eu mi-am golit borcanul scot limba rad)

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

17.01.2012 11:17     citat 

Neata si de la noi, suntem prin preajma, va urmarim din umbra. zambet
Suntem bine, eu ma refac dupa vacanta lui Paul foarte fericit ieri n-am miscat nimic in casa, am zacut doar.
Antonia a inceput sa ne strige tare, pe toti din casa la fel, "ba-a" socat dar cu o intonatie foarte interesanta. Ma striga inclusiv noaptea cand i se face chef de tzatzi, desi dorm langa ea.
Ma tin de regim si de programul la sala dar ma oftic ca n-am salbit decat 2 kg in 2 saptamani...ma asteptam la ceva mai mult...asta e...macar sa mai slabesc in continuare in acelasi ritm.
In we vrem sa facem si noi o excursie la Moeciu cu copiii sa mai schimbam aerul, sa-l mai dam si pe Paul cu sania. Sper sa mai prindem zapada.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

17.01.2012 11:38     citat 

helau doamnele. nu va speriati, nu ati scapat de mine. am avut ieri o surpriza neplacuta la job, ma rog, era asteptata.... am aflat ca mi se 'mai acorda o sansa' inca 2-3 luni, adica nu ma dau afara acuma ci mai incolea nitel.. cine evalueaza sansa respectiva? ati ghicit, sefulitza care ma musca de cuar de cand m-am angajat si care o are pe cumnata-sa somera, cumnata care a lucrat 1 an aici in locul celeilalte gravide.. care s-a intors la munca si cumnata e pe liber... deci da, o mare sansa in viata mea...
io sint zen si imi vad de treaba mea, si ce o fi om mai vedea..

sus

Denunta
georgette

Copii

17.01.2012 11:46     citat 

Neata fetele sarut
IVA sarut mandriile!
HAPPY mai am eu un borcan din ala mare,sa ti-l trimit rad
FURNI imi pare rau de situatia creata,eu cred ca as turba foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: