· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 43
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 43     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

13.01.2012 10:35     citat 

neata tuturor

cine vine la cafeaaaaa
acu vreo doua zile ziceam ca incep sa cred ca doarme bine fata noaptea.mai d ecate ori ma arunc intr-o afirmatie dinasta imi dovedeste contrariul.azi noapte am tinut-o cu mine si asa s-a trezit de n ori.deci sa-mi dati peste mana cand mai tastez asa ceva.
happy eu banuiesc de und eimi vin durerile de cap dar o luam cu inceputul, cu analize de sange, si mai vedem noi dupa aia.e cazul sa imi fac niste analize oricum, ca nu mi-am mai facut de cand eram gravida si chiar sunt curioasa cum stau (ca vitaminele le iau).
cu ochii nu am treaba...adica am ochelari dar dioptrii 0,25 rad scot limba mai mult asa sa-mi protejez ochii cand stau la comp etc.in liceu aveam dioptrii putin mai mari prostit
nici cu coloana nu am treaba...inafara ca imi rupe copila spatele , nimic iesit din comun zambet

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 11 luni
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

13.01.2012 10:51     citat 

HAPPY sarut sarut sarut
Emisiunea aia am vazut-o si eu dar acum o dau pe ZoneReality se numeste"women who kill"
Te crucesti ce fel de monstrii exista pe lumea asta.
Era una care isi sufoca copilul si ajungea cu el la spital mai mereu si nu stiau de ce ca la analize copilul era sanatos tun,apoi pentru ca au banuit-o au montat camera ascunsa in rezerva ca sa descopere ca ea il sufoca,au intrat repede si au resuscitat bebelusul iar pe ea au arestat-o.
Plangi cu vorbe nu alta....

LUCY sper sa gasesti cauza durerilor de cap,eu am migrene si sunt ingrozitoare,imi e atat de rau de nu sunt in stare de nimic,as manca un pumn de pastile numai sa treaca,am fost la dr si mi-a dat niste pastile mai tari,migraleave care ma ajuta foarte mult,fara ele sunt terminata...

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

13.01.2012 10:52     citat 

Hola!

Ma bag si eu la cafea! Cripsy,Lucy multumim pentru sarut

Alexutule zau ca esti un scump! Asa are si Andres parul si de lungime si de culoare. foarte fericit

Georgette, dulcica tare printesuca ta!

Furni mulat bafta la implinirea planului, sa iasa asa cum iti doresti. Cat despre ce-ai povestit...oribil, nu pot sa inteleg cum de rabda pamantul asemenea persoane.

Happy ,cum mai sunt fetele tale? sarut Am vazut ca si pt tine are ziua de azi o parte trista(si Georgette am vazut). Si eu la fel, azi sunt 7 ani de cand a murit cinvea drag mie...

Lucy, sper sa se rezolve problema cu sanul si sa detectezi care e problema ce iti da dureri de cap. Sanatate iti doresc...A, sa nu uit: dulce, tare dulce Anya, ce mutrita poznasa baga in poze!

Tamy, f tare faza cu David! sarut

N-am disparut, citesc dar nu am mai scris. Stau rau cu timpul liber si in plus starea aia naspa revine si iar revine. Cred ca va trebui sa merg la medic ca nu-mi place ce se intampla cu mine, dar chiar si pt asta imi trebuie timp si n-am.
Andres e OK, dintr-un mofturis la mancare s-a transformat in mare mancacios. E plin de energie si nu-i tace gurita toata ziulica, plus ca nu ii mai arde de somn ziua, doarme cel mult 2 ore adunat.

Va las ca nu-s bine...Weekend placut!

Ultima modificare efectuata de catre Cafelutza la 13.01.2012 10:56, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
georgette

Copii

13.01.2012 10:55     citat 

CAFELUTZA sarut sarut sarut sanatate multa !

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

13.01.2012 11:01     citat 

georgett baga cu antiinflamatoare, diclofenac, voltaren, ce ai.... cel mai bun e supozitor daca ai. nu stiu daca la voi sint la liber la farmacie, aici in afara de ibuprofen restu is pe reteta... bine mai e voltaren pastile la liber da au 12,5 mg (in ro echivalentul diclofenac are 50 mg si in crize se recomanda sa iei cate 2, deci 12,5 chiar e apa de ploaie) prostit ... si alifie antiinflamatoare tot asa sa te dai de 2-3 ori pe zi.. o sa te lase da e chinu lumii... trist
sanatate.

lucy bine ca te-ai hotarat la analize, chiar ma bucur sincer, ca tu destul de des zici ca te simti rau din diverse motive.. sper sa afli ce ai si sa te 'repari'.... eu dupa ce am facut analize in vara si am vazut ce dezastru era acollo si am luat masuri a fost mult mai bine...

oana, o sa trimit poze pe email ca imi e mai usor.. faci colaj nou si cu fratiorii? eu o sa trimit ca am una care imi place de mor cu amandoi...

cafe, acum am citit si mesajul tau, sanatate multa!

Ultima modificare efectuata de catre furnicutza26 la 13.01.2012 11:06, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

13.01.2012 11:05     citat 

Cafe, sanatate multa! sarut Eu zic sa-ti faci neaparat timp si sa mergi la dr.! Nu sta asa, sa se agraveze....baietzii tai au nevoie de tine 100% apta pentru TOT! Si gandeste-te ca sunt 3... scot limba rad sarut sarut sarut

Chiar asa.....ce-o fi cu Iva?? confuz Trebutza multa sau Tudorica vrea exclusivitate....desi acum o mai imparte si cu Ana.... trag cu ochiul sarut sarut

sus

Denunta
georgette

Copii

13.01.2012 11:12     citat 

FURNI am de toate inafara de supozitoare,nu le suportttttt! rad
Am mai luat aseara KETONAL,care cica ajuta ca mai ia si al meu,tot asa are dureri de spate dar la el e de la condus ca e sofer si sta toata ziua la volan,tare frica imi e ca face vreo hernie... trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.01.2012 11:54     citat 

acu daca v-am oripilat cu povesti horror sa va zic si una mai hazlie... tot de la ziar... o tantica a spalat pisica in masina de spalat... si pisica a supravietuit... cica a folosit ptorgramul pt lana, doar 54 min si de aia.... au dus-o la veterinar, a resuscitat-o si era pisica pozata la ziar cu titlul 'acum are doar 8 vieti'... rad
nu as vrea sa fiu in pielea pisicii, chiar si la programu de lana... parca o si vad saraca sucita si invartita...cica nu au observat ca era pisica in masina intre rufe si cand a scos-o de acolo era sa lesine foarte fericit

sus

Denunta
georgette

Copii

13.01.2012 11:58     citat 

Vai de mine,cred ca nu mai intra pisica aia in masina veci rad
Bre parca ziceai ca te odihnesti,tu stai sa citesti ziarul?

sus

Denunta
iva

13.01.2012 12:13     citat 

Buna Fetele

In primul rand sa aveti un an nou super...multumim ca nu ne-ati uitat...cu scuzele de rigoare ca n-am reusit sa intru si nici dispozitia necesara n-am avut-o...o sa intru saptamana viitoare cand si Ana merge la gradi.

Acum suntem bine anul nou sper sa fie unul bun, dar mai povestim...

Va pup si numai bine

Geo merci de noutati sarut sarut sarut sarut

Crispy
si toate fetele care au intrebat de mine sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.01.2012 12:14     citat 

----------
georgette a scris:
Vai de mine,cred ca nu mai intra pisica aia in masina veci rad
Bre parca ziceai ca te odihnesti,tu stai sa citesti ziarul?
----------

pai asta nu e odihna? rad

bre, nu stiu io cat creier are o pisica... ca fimea e om, de, biped (ma rog, inca nu foarte fericit ).. si isi prinde degetele in ACELASI sertar in mod consecvent.... o zgarma in cuar, numa acolo se duce si si si-l tranteste peste degete.... io o las sa vad, pana cand..? si fimiu s-a aruncat de cateva ori din pat si s-a dat cu capu de o noptiera, cred ca verifica sa vada daca doare la fel de tare rad
deci mai stii si cu pisica.. poate vrea sa incerce alt detergent?

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

13.01.2012 12:22     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
.... si cu pisica.. poate vrea sa incerce alt detergent?
----------

rad rad rad sa vezi ce marfa va fi dupa balsam... rad

Tare si pufarina....si nu plange? Sau se uita mirata la tine ca nu stie ce se intampla....ca si Alex mai face d'astea....da' ii lipseste consecventa....el mai schimba sertarele...rad rad

Iva, ma bucur ca ai intrat....te asteptam mai des de sapt. viitoare, daca tot ai promis... trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

13.01.2012 1:55     citat 

Pff , ce m-a umplut mandra mica de nervi ! trist Tot intr-un urlat a tinut-o cam o ora , nu am putut-o lasa jos din brate nici sa fug la baie surprins . Am lasat-o in patut cu tot ce-i place ei pana am pus niste haine la spalat , am crezut ca isi pierde vocea , asa a urlat !! Acum doarme , in sfarsit , dar tensiunea mea a crescut de am si acum palpitatii trist ..

Daaa , georgette , am vazut-o si eu pe aia trist .. acum nici nu imi mai vine sa ma uit pe Zone Reality la emisiune , prea ma intoarce pe dos , mai ales cand vad mame care-si omoara copiii trist ochi peste cap .. mai era una tot asa , si-a omorat vreo 3-4 copii , dupa nastere , dand vina pe sindromul mortii subite trist ... noroc ca intr-un final s-a prins lumea trist ..

Cafe sarutsarut . mersi , fetele-s mult mai bine .. Gabi aproape ca nu mai tuseste deloc , Ema aseara la somn s-a chinuit un pic .. azi e ok .. sper sa scapam odata trist ..
Imi pare rau pt " aniversarea " de azi trist .. da , azi sunt 6 ani ... am plans dimineata cu o jale , parca azi as fi fost la inmormantarea lui trist plang sau sunt foarte trist .. ma doare ca-i asa cruda viata asta ochi peste cap
Pup puiul papacios sarutsarut , si sper din suflet sa-ti gasesti timpul sa te ocupi de tine , si sa faci ceva sa iti revii si tu sarutsarut .

Vaai , biata pisicuta trist .. ma mir c-a ramas intreaga hm . Eu cred ca lesinam pe bune sa vad asa ceva surprins plang sau sunt foarte trist . Si mandra mea face ca pufarina ta , furni , cand e langa mine in pat , cum am un scaun chiar la capatul patului , mereu se arunca cu capul in el in prima secunda in care nu-s cu ochii pe ea ! Si nu se invata minte plang sau sunt foarte trist .. nu ma mira , Ema de-abia de putina vreme ce are cat de cat simtul pericolului , si se stie feri , nu se arunca cu capul inainte rad ... cu pitica mi-a fi greu , nu pricepe si pace ca nu are voie langa convector , a pus si manuta , si-a scuturat nedumerita degetelele , ca a ars-o .. si tot acolo trage ochi peste cap .

Iva , mai aveam un pic si te dadeam in urmarire generala , poate chiar cu Interpolul scot limba .. sper ca sunteti ok , te asteptam sa ne mai spui de voi sarutsarut .

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 11 luni
am nascut deja!

13.01.2012 2:08     citat 

crispy ce dulce e alex sarut si mai ca zici ca are cutiuta cu inel in mana trag cu ochiul
georgette ce schimbata e si mandra ta, ce trece timpul, ieri era un ghemotoc si azi ditamai dsoara sarut
noi suntem un pic mai bine, numai tusim chiar asa de mult, se pare ca ceaiul de ceapa cu nuca isi face efectul, partea proasta e ca ma chinui sa il dau, am ajuns sa-i dau ceai cu seringa de la nurofen, altfel nu vrea foarte fericit
si eu ma uit pe zone reality mult, desi am zis ca nu ma mai uit, ca la ce grozavii vezi acolo, si intotdeauna de la oameni care par normali si nu ti-ar trece prin cap ca sunt in stare de asa ceva trist
iar cu mamele, sincer nu le inteleg, trb sa fii dereglat la cap ca sa poti face asa ceva unui copil, eu la astfel de oameni le-as face la fel, sa vada si ei prin ce chinuri eu trecut copii trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

13.01.2012 2:32     citat 

----------
rizibizi a scris:
eu la astfel de oameni le-as face la fel, sa vada si ei prin ce chinuri eu trecut copii trist
----------

Batem palma , rizi , exact asa zic si eu .. Doamne .. nu ajungem noi odata pe undeva " la putere " ? scot limba rad .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: