· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 44
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 44     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

18.01.2012 11:41   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 44  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 6 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

19.01.2012 12:40     citat 

offffff
deci acum am putin timp liber
desi am scapat de socrii si incepusem ziua asa bine acum sunt iar desumflata

stiti ca va povesteam ce rahat de an am inceput...
-am ajuns eu la urgente intre craciun si rev
-de rev a cazut tipa aia de la etaju doi
-pe 3 jan a fost violata si omorata o fata de 16 ani romanca din zona noastra
-pe 12 (asta a fost doar sperietura ) ma suna educatoarea de la fimea de la scoala ca nu o gasesc pe o fetita , ca a venit sora ei sa o ia de la scoala si pitica nu e nicaieri desi educatoarea a vazut o plecand spre parcare ca se duce acolo sa l astepte pe tati ,educatoarea sunase sperand ca a venit acasa la fimea fiind prietene bune, e tot romanca , m-am inmuiat toata cand am auzit, va da ti seama ce era in sufletul parintilor, am iesit si eu cu fimea de mana si am cautat o , 2 ore , parintii la fel , aveam sufletul purice ca ma gandeam ca putea fi fimea, dupa 2 ore aflam ca verisoru de la aceeasi scoala a luat o sa o duca el acasa, un pusti de 8 ani si pt ca nu era nimeni acasa la ea aluat o acasa la el , parintii la baiat erau acasa doar puteau sa sune naibi la maicasa sa anunte ...in fine..bine ca nu a fost nimic

-azi fimiu se tinea de scaun si si- a dat sa danseze dar s-a dus pe spate cu tot cu scaun, a venit cu capu de cantu de la birou, placa unde se tine picioarele, a facut un cucui lung si lat cat degetu mic de la mana, faza e ca la 10 cand trebuia culcat a dat sa adoarma si dupa s-a pus pe bocit pana la 11, cred e de la sperietura ca alte semne nu avea si uita din cand in cand de plans daca ii aratam ceva ...
acum stau si ma uit la el si imi vine sa bocesc
ce inseamna viata...sau o nenorocire..o fractiune de secunda , de neatentie,
oooof
e asa mic si fragil si de multe ori merg pe premiza lasa ca nu pateste nimic cand se ridica de cate ceva,cu scaunu stiam si la toti le am zis niciodata sa nu l lase sa se agate, ma simt atat de idioata, era la 1 m de mine
suspina in somn mititelu , si el de fel cand se loveste nu plange
l am pus sa doarma cu mine in pat , sper sa reusesc sa atipesc si eu.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

19.01.2012 1:01     citat 

Crispy sarutsarut

Elsy trist .. sa dea Domnul sa nu fie nimic , poate doar de la durere a fost asa , dragul de el trist .. bine , si eu ma tem de loviturile la cap ca de nervos , dar se zice ca-i de bine daca are semn extern ... off , scumpul mic trist .

Furni
draga , da-i bataie scot limba .. eu tot speram ca scrie sa nu se plictiseasca tanti trist .. oare macar citindu-se nu isi da seama ce face ?? trist .. Dodo , i totally agree ! trist ochi peste cap

Kiki , imi pare rau pt dureri trist .. sper sa le gasesti un leac cumva sarut . Pup dulceata sarutsarut .

Eu maine imi vizitez un vechi si intim prieten ... ginecologul scot limba jenat , deja am emotii foarte fericit jenat scot limba .

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

19.01.2012 8:25     citat 

Haidi bre, mamicutelor , nu mai puneti poze noi cu copilasii?
Elsy, doar m-ai amenintat...n-ai pus poza cu Alexutu...
Apropos de "taticut"...bre, dar multa lume plecata cu sorcova prin lume asta...la ce-or mai face copii, nu inteleg... trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

19.01.2012 9:16     citat 

neata doamnelor.
ocrisulina, ai primit poze de la mine? ca te-am tot bombardat de pe telefon jenat
hapilica, astept povestiri fierbinti de la pretenu tau rad
ah ca nu pot sa uit ultima mea vizita cand mi-am pus steriletu, si eram cu dansa catre usa si tot intra asistenta sa ii zica cate ceva si lasa usile vraiste... a fost de neuitat....

mde, cu subiectu fierbinte cu pricina, simt un miros de 'eu sint o victima, saraca de mine, toata lumea e rea.....'.... si nu-mi place neam! nu ca io nu mi-as plange de mila niciodata, stiti si voi, toate o facem uneori cand numai putem.... numa ca unele doamne au facut o profesie din a fi victime.... si mie mi se taie maioneza cand vad....

sus

Denunta
iva

19.01.2012 9:29     citat 

Buna dimineata

Furni poate ne dai un link...eu sunt cam pe alta planeta... prostit pupici sarut sarut sarut

Elsy... draga de tine ai trecut prin momente grele...daca mai plange scumpicul poate ar fi mai bine sa-l vada un medic... sarut sarut sarut sarut

Oana sarut sarut sarut

Crispy multumim de capitol foarte frumos sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

19.01.2012 9:38     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
ocrisulina, ai primit poze de la mine? ca te-am tot bombardat de pe telefon jenat
----------

Da, preastemata duamna, le-am primit...le plasez la colaj...cand voi reusi s stau la calc ca fi-mea cand ma vede ca ma asez se pune pe urlat...cred ca are aversiune fata de IT. scot limba

sus

Denunta
iva

19.01.2012 9:41     citat 

----------
ocrisu a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
----------

Da, preastemata duamna, le-am primit...le plasez la colaj...cand voi reusi s stau la calc ca fi-mea cand ma vede ca ma asez se pune pe urlat...cred ca are aversiune fata de IT. scot limba
----------

rad rad rad

La multi ani Antoniei vad ca a fost ziua ei... sa fie sanatoasa si sa va bucurati toata viata de ea (una lunga, lunga) sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

19.01.2012 9:54     citat 

Neatza buna! sarut

Eu sunt la munci, rupta de somn ( asa-mi trebe' daca ma culc tarziu.... scot limba ) s-a trezit si Alex pe la 02.00, fresh, a adormit pe la 03.00 si la 06.00 era iar treaz, a mai adormit pana la 08.00 si gata! Maine o sa stau acasa....ii mai dau si soacrei mele o pauza saraca ca a stat toata saptamana cu el.... sarut

Haideti la o cafelutza!

Iva, sarut ...ce dulce este Tudor....si cat de mare s-a facut! Si Ana este o dulcica...sanatate multa si sa nu fie nimic grav cu ochisorii ei frumosi!!! sarut.....sa sti ca munca grea apartine cuscrei ( Ocrisu sarut )...ea este maestra la colaje.....eu, doar am schimbat capitolul... trag cu ochiul
Kiki, ai incercat cu vreo cremutza, ceva pt. dureri? Alex nu prea mai vrea in brate plang sau sunt foarte trist ...abia reusesc sa-l mai pacalesc cateva minutzele, in special cand vin de la servici, ca sa-l mai dragalesc si eu... sarut , in rest, este intr-o continua explorare....peste tot!!! Parca nici in picioare nu mai vrea sa mearga....se duce de-a busilea de n-ai cum sa te ti dupa el...foarte fericit

O zi frumoasa sa aveti! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

19.01.2012 10:11     citat 

elsy maica, io credeam ca la suedia e liniste si pace ca pe aicea....
da vad ca nu prea va plictisiti... oricum ciudat ca lasa copii sa plece de la scoala de capu lor..aici pana pe la 10 ani nu prea pleaca singuri..de gradi nu mai zic, daca vreau sa ia altcineva copilu tre sa dau semnatura..... prostit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 9 luni

19.01.2012 10:31     citat 

Salve!
Trebuie poze ceva?
Ma mobilizez, jur ca da. Trebuie sa intru mai des ochi peste cap

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

19.01.2012 10:37     citat 

http://www.parinti.com/Bebe4luni12plang...40635.html

Uite iva , aici e povestea trag cu ochiul .

Neata doamnelor sarut . Furni , uite ce am gasit azi noapte , daca tot urmeaza azi sa merg la prietenul meu intim tare foarte fericit rad :

O doamna se duce la medicul ginecolog . Incepe medicul sa o consulte, la un moment dat suna telefonul. Cu o mana in problema doamnei, cu cealalta pe telefonul mobil, medicul incepe sa poarte o discutie cu sotia, gesticuland in acelasi timp din mana "ocupata":
- Da draga, o iei prima la stanga, apoi faci sensul giratoriu, a doua la dreapta, si apoi o tii tot inainte. Inainte draga, ai inteles, tooot inainte .
Si apoi inchide telefonul. La care pacienta, cu fata rosie de emotie si transpirata toata, ii spune medicului:
- Domnu' doctor, va suparati daca va rog sa mai repetati inca o data adresa, insa de data asta sa mai treceti prin 2 -3 sensuri giratorii?

rad Cred c-o sa-mi rog vreo prietena sa-l sune pe dumnealui asa , cam pe la 3 jumate , cand sigur va fi calare pe problema rad))))) ... sau eu calare pe masa ? foarte fericit rad) .. si sa ceara oarece indicatii scot limba rad) .. sunt si in Zalau o gramada de sensuri giratorii scot limba jenat rad .

Mai in gluma , mai in serios acum .. am emotii trist .. avand in vedere si problemele de acu' 2 ani jumate , si testul ala naspa ... nu-s foarte incantata trist ochi peste cap .

Crispy , multzu pentru cafelutza sarutsarutsarut .. si inviorare rapida sarut . Chiar , Cafe scumpa , pe unde esti ? sarut

Fetele sarutsarut .. Aaaa .. de luni merg aici la sala cool jenat , de 2 ori pe saptamana macar nervos .

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 6 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

19.01.2012 10:39     citat 

neata

imi incep si eu ziua destul de bine, adic sperand jenat
Alex a dormit bine pana la 3 cand s-a gandit el sa ia pauza de somn si sa o ciufuleasca pe sorsa si sa ne cante, a venit tacsu si a dormit cu el si eu m am mutat in sufragerie cu pitica ca si aia urla ca nu poate dormi ca ea se scoala de dim sa plece la scoala rad

Semne de ingrijorare nu mi a mai dat, nu somnolenta, nu varsaturi, e normal..sperietura a fost mare, altfel si mie imi venea sa fug direct la spital dar stiind cat de calmi sunt dr pe aici am zis sa astept.

furni apropo de copii , pei si aici e la fel, sun daca vine cineva sa o ia sau asa , faza e ca micuta aia pleca mereu la parcare cand venea tacsu, parcarea e la 10 m de usa clasei .na...copii mici griji mici, copii mari griji mari.
Si dupa fimea de 16 ani imi vine sa ma duc sa o iau de la scoala dar si asa ma face mereu "nebuna" si sa stau calma si sa mia duc aminte de 16 ani ai mei foarte fericit are si ea dreptate..dar cum se intuneca la 4 jumate de nu mai vezi oameni pe strada unde naiba sa o las la plimbare nervos

gata , ma simt mai bine jenat
bre ce dor imi era de voi.
incep sa mi revin ,cafeaua a fost buna tare , fimiu roade biscuti , muzica merge , socrii sunt departe , biletele de ro achitate, a mai ramas sa astept soarele cateva luni rad

de fimiu ce sa mai zic...premergatorul il dam curand , ca nu e pt elefanti , deja se ridica de ajunge la partea din fata si l ridica , imi e ca vine in bot cu el , acum e la faza ca vrea doar plimbat , de-a busilea nu mai vrea, de stat in picioare ii e frica si se lasa, deci noua ne ramane sa ne luam bastoane .
l-am cantarit acum o saptamana imbracat avea 12 kg...
aaa si furni am incercat sa i dau si eu apa noaptea, ceai, lapte diluat la maxim, trage , adoarme, si dupa o ora o luam de la capat deci elafantu nu poate tine cura de slabit , mananca de rupe zi si noapte .

am si poze aici, ca am reusit ieri sa le pun .
http://s18.photobucket.com/albums/b113/...1QQtppZZ20
va pup pe toate sarut

sus

Denunta
iva

19.01.2012 10:44     citat 

Crispy multumim...da creste Tudor nu neaparat in kg ci face deja asa multe rad , Ana era mai moale el e aspru rad si eu sper sa nu fie nimic grav la ochi. sarut sarut sarut

Oana
multumim de colaje si listute...pune pe Antonia sa le faca :rad rad x sarut sarut

Happy rad rad rad bun bancul rad rad rad multumesc si pentru link... trist ce sa zic... imi place tare mult Teo...

Elsyyy
...ce dulci sunt... Lucas e un grasunic mic si dulce... sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

19.01.2012 11:39     citat 

----------
Cayia a scris:
Salve!
Trebuie poze ceva?
Ma mobilizez, jur ca da. Trebuie sa intru mai des ochi peste cap
----------

Haida, duamna, baga niste poze ca sa fac alt colaj, ca a trecut Mos Craciun si copiii nostri toooot asteptand au ramas. socat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: