· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > Ladies Closet Room (21)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Ladies Closet Room (21)     
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 3 luni

26.01.2012 10:06     citat 

uf, mai fetelor, cu racelile astea urite cu tot trist
ia sa va facetii bine, repejor!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 8 luni
D: 12 ani, 2 luni

26.01.2012 10:07     citat 

catamai ceaiu
dar ce s-o fi intamplat cu paginile astea, inainte nu se dereglau asa...

tania, La Multi Ani!

sus

Denunta
iva

27.01.2012 7:29     citat 

Neatza

Ce ceai bun ai pus tu acolo zuzo... sarut sarut sarut

Cry asta e gripa in toata regula...o sa treaca...ia vit. C. sarut sarut sarut

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 14 ani, 8 luni
Paula-Maria: 13 ani, 3 luni

27.01.2012 8:54     citat 

neata!
I-am urat Taniei, LA MULTI ANI, dar a disparut ochi peste cap

Am o nepotica. A venit pe lume in dmineata aceasta !

sus

Denunta
iva

27.01.2012 9:26     citat 

Micutza Felicitari...sa va traiasca sa creasca mare sanatoasa si norocoasa... sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

27.01.2012 9:26     citat 

neata tuturor
felicitari pt nepotica micutza

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

27.01.2012 9:31     citat 

Neata'

sar'mana de tratatie....sarut

Cristina, sa iti traiasca nepotica, sa fie sanatoasa !

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 6 ani, 6 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
8 ani, 6 luni
am nascut deja!

27.01.2012 10:41     citat 

Buna dimineata doamnelor!!!

Micutza sa-ti traiasca nepotica!!!E a surorii tale?A cumnatei?Ce nume i-au pus parintii ei?La multi ani si multa sanatate.Pup

Ralu multumesc pentru intrebare ,ne-am distrat bine,am avut si musafiri surpriza care si-au amintit de aniversarea noastra.Tu cum te mai simti?Mai bine?Puii tai sunt bine,cuminti?Pup la toti 3.

Pup toate fetele si va doresc un weekend frumos si calduros.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

27.01.2012 10:48     citat 

merci Ioana, sunt o idee mai bine...caut (pe net) gradinite bune in Timisoara, daca se poate si cu predare in limba franceza zambet

in curand mi se termina concediul de maternitate...

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 6 ani, 6 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
8 ani, 6 luni
am nascut deja!

27.01.2012 11:21     citat 

----------
ralu-mada a scris:
merci Ioana, sunt o idee mai bine...caut (pe net) gradinite bune in Timisoara, daca se poate si cu predare in limba franceza zambet

in curand mi se termina concediul de maternitate...
----------

In Timisoara de ce?

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 14 ani, 8 luni
Paula-Maria: 13 ani, 3 luni

27.01.2012 11:22     citat 

Multumesc!
E fetitza fratelui . Maria se numeste.
Cumnata-mea a nascut f greu. E in spital de luni...20 ian a fost termenul. Luni-marti i-a dat pastile si injectii pentru provocarea nasterii. Nu s-a intamplat nimic.
Joi, la prima ora i-a pus perfuzia...si abia in dim asta a reusit... Atat mi-a spus....A FOST F. GREU.
Stiam ca durerile de la perfuzii sunt insuportabile.....si mai stiam ca nast in cateva ore, dar la ea n-a fost asa trist

RALU; revii in tara?

offfffff! M-am inscris la cursuri.......se suprapun oreleuff!

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

27.01.2012 12:13     citat 

Cristina, totul e bine cand se termina cu bine...important e ca acum sunt bine amandoua ! Recuperare rapida mamei si sanatate Mariei !!!

----------
micutza_25 a scris:

RALU; revii in tara?
----------

am scris si la fluturasi , dau copy-paste:P

ma gandesc serios la aceasta posibilitate...

aici nu gasesc job in domeniul(a se citi domeniile) absolvit (e) trist, in plus, repet, ma izbesc zilnic de multa discriminare si rasism, deci momentan e cea mai buna solutie pe care o pot intrevede ...si chiar nu imi vine sa renunt la postul din Timi pentru a deveni casnica in Franta zambet

...sotul nu zice mare lucru ....o sa ramana in Franta, cel putin pana isi gaseste un post bun in Tm, problema e ca nu vrea sa invete romana nervos si sincer ma indoiesc ca engleza si franceza ii vor fi de ajuns, dar nah ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 15 ani, 7 luni
Pufarina: 11 ani, 5 luni

27.01.2012 12:42     citat 

----------
micutza_25 a scris:
Multumesc!
E fetitza fratelui . Maria se numeste.
Cumnata-mea a nascut f greu. E in spital de luni...20 ian a fost termenul. Luni-marti i-a dat pastile si injectii pentru provocarea nasterii. Nu s-a intamplat nimic.
Joi, la prima ora i-a pus perfuzia...si abia in dim asta a reusit... Atat mi-a spus....A FOST F. GREU.
Stiam ca durerile de la perfuzii sunt insuportabile.....si mai stiam ca nast in cateva ore, dar la ea n-a fost asa trist

[!
----------

Sa va traiasca nepotica!

asa e, f greu nastere provocata... eu am nascut de marti dimineata pana joi seara.. de dureri nu mai zic... si aveam termen de comparatie, prima nastere si aia de 23 ore.... a doua mi s-a parut MULT mai grea..
multa sanatate cumnatei, a fost o curajoasa.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 8 luni
D: 12 ani, 2 luni

27.01.2012 4:07     citat 

micutza, felicitari zambet
Eu sa stiti ca am nascut provocat, a doua oara, in 2 ore...depasisem 41 de saptamani. A fost extrem de usor. O perfuzie, niste contractii suportabile, epidurala, si gata. Apoi m-au cam uitat acolo asistentele si la 30 de mniute dupa nastere faceam pishu...asa ca m-am dat jos si m-am dus singura la baie prostit

dar a fost incredibil de usor...inca ma minunez foarte fericit

Ralu...sper sa luati decizia buna zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

28.01.2012 9:42     citat 

neata
cafelutza..

Ralu vaai ce decizie grea.... trist
micutza f nasol pt cumnata ta...nu e o regula sa nasti f repede de la perfuzii eu la a doua nastere am fost 9 ore in travliu, n perfuzii si injectii si tot degeaba adica ajunsesem undeva la 3-4 cm...dar nu a mai vrut dr sa ma lase sa ma chinui asa (si asa am indurat atata ca am insistat eu ca vroiam natural altfel imi facea din start ceza)...nici nu pot s aimi inchipui ce inseamna sa stai sa chinui cu zilele in travaliu mi se pare inuman mai ales acum in prezent cand exista alternativa si totusi...(adica na am inteles ca bunica sotului a chinuit 3 zile in travaliu acu 50 si ceva de ani pana sa nasca...dar in ziua de azi, hm... trist
si da intr-adevar din punctul meu de vedere durerile sunt mult mai nasoale decat cele "naturale".

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: