· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap.233
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap.233     
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

28.01.2012 11:55     citat 

Ana si la mine incepuse la un moment dat sa urle isteric Anushka cand vroia ceva si nu-i dadeam sau nu intelegeam. Se oprea si urla, batea cu picioarele, uneori se intindea pe podea si tipa. Si n-o puteam linisti cu nimic. Am inceput sa fac exact ca ea si de la urlete trecea direct la ras, se amuza de ce fac eu. Am scapat greu, e adevarat. Acum cand vrea ceva ii spun sa-mi arate, o iau de maina si-i zic sa ma duca sa-mi arate ce vrea. Uneori arata la masa si iau pe rand toate obiectele de pe masa si o intreb. E adevarat ca a inceput sa aiba rabdare pana i le arat pe toate, ca inainte se enerva si ea daca nu nimeream din prima. Poate trece si la voi. Ca am crezut ca o iau razna la un moment dat. E adevarat ca trebuie multa rabdare, dar uneori parca mi se termina si mie. Dar nici nu-mi vine sa tip la copil. Pur si simplu nu pot, nu ma lasa inima.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

28.01.2012 12:19     citat 

eu ast-noapte am avut- o cu urlete
S-a trezit asta micu' urland si timp de 1 ora nu am stiut cum sa il linistesc. Mi se parea ca doarme si nu se trezeste..sau ca vrea sa doarma si nu poate.. Parca era posedat.
Toate variantele posibile le-am incercat
Chiar ma gandeam sa deschid calc dup-aia (pe la 4-5 dimi) sa vad ce se scrie de somnambulism ochi peste cap

sus

Denunta
Myosothys

Copii
Sebastian: 15 ani, 9 luni
Anastasia-Elena: 10 ani, 8 luni

28.01.2012 9:18     citat 

am fost la gine si am o anexita nu prea urata dar este ...mi se umfla burta ..un fel de balonari seara mai mult ...oare chiar asta sa fie cauza intrebare ...mi-a dat iar antibiotic ..uffffff ...mi-e urat sa iau pastileeeeeee plang sau sunt foarte trist
nani nani nani i-auzi ce imi canta draguta mea zambet .. sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

29.01.2012 11:58     citat 

Din pacate astea numai asa se lecuiesc. Dar ti-a facut antibiograma sau ti-a dat la plesneala?

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

29.01.2012 12:01     citat 

neata

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

29.01.2012 12:29     citat 

buna si de la noi!

am si eu o intrebare...mai de mult povesteati voi(stiu ca byu, poate ancutza, narcisa...nu mai stiu exact jenat )...ca in timpul noptii tzitzi era pe post de suzi...ei bine a venit si randul nostru din pacate trist ...ceea ce e mai trist e ca mi se pare ca nici lapte nu ma am cat era acum cateva zile...a scazut mult de tot... am incercat laptic in biberon(nici nu vrea sa-l vada)...nu stiu ce e de facut...striga intruna: tzitzi, tzitzi!
cum a fost la voi? aveati destul laptic atunci? stiu ca e f bine si atat cat a fost...dar as mai vrea sa o alaptez cateva luni...daca va fi posibil...tzitzi e salvarea noastra mereu...adoarme cu ea...ii trec toate supararile cand suge...stiti si voi cum e...

bilu, puiul tau cum bea laptic acum?

o duminica frumoasa sa aveti! sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

29.01.2012 4:12     citat 

Claudia, ce mi-a placut cum ai povestit de Matei! sarut sarut

Ana, lui David nu i-a trecut nici pana acum..inca astept plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist prostit ochi peste cap . Cu Edi, asta micu', nu am pb, chiar daca nu vb..ma ia de mana si-mi arata ce vrea si se rezolva, insa David vorbeste doar si inca bine, insa la el urletele si tipetele sunt la ordinea zilei..daca nu fac cum vrea el face crize se isterie..eu, uneori, din pacate, nu ma pot abtine sa nu tip la el..ne innebuneste pe toti.

Cry_styna, eu am fost pe post de suzeta zi-noapte pana la 1 an si 3 luni la cel mic...ma termina. Laptic ai...iti spun sigur ca ti se pare ca nu ai. Papa ea mai mult si nu are timp sa se formeze asa repede incat sa-i simti tu plini. Bea ceaiuri pt stimulare: anason, fenicul, chimion. Poti face dintr-un litru de apa si o legatura de marar, un ceai eficient. Ceapa si b eea fara alcool , iarasi, am simtit pe propria piele ca imi umpleau mai repede sanii cu lapte, desi sunt unmele care zic ca nu e adevarat. In fine..testezi si tu ce te ajuta. Mai e si posibilitatea ca ea sa fie intr-un puesu de crestere care , la varsta asta , poate dura pana la 2 saptamani.
Rabdare, mami!

Simo, o fi de la vreun dintisor sau un cosmar ceva? Eu am patit de cateva ori cu David dupa varsta de 2 ani..si cu Edi cand avea sub 1 an. La Edi erau dintiii si era prea obosit sa deshida ochii, cred. Iar David, daca vorbea deja, imi zicea ca avea cosmar si ca nu il lasa ursul/balaurul sa deschida ochii. prostit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

29.01.2012 4:57     citat 

Buna fetelor..

La ora asta ar tb. sa dorm si eu cu baietii...dar nah..se trezeste cineva sa sune tocmai la pranz cand unii care au copii mici profita de ocazie sa traga un pui de somn. foarte fericit ..Mor pe chestia asta...eu nu sun niciodata intre 2 si 5 ..mai ales in weekend trist

Oricum ma simt bine...probabil din cauza ca m-am cam distrat aseara cum nu m-am mai distrat de mult scot limba

Am fost la o nunta si am petrecut nonconformist...Foarte tare,...M-as mai marita o data pt. o asa petrecere...Muzica buna live..fara manele fara sarmale rad ..lume buna..lume imbracata ca de club....f tare,...

Simona nepotelul meu are nopti din astea de cand s-a nascut...si nici acum nu au scapat de ele..Asa ca eu in general ce aud la alti copii mi se pare cam normal..sau poate prea frumos ca se intampla ocazional foarte fericit

Myosothys sanatate

cry logic ar fi ca daca o tine pe post de suzi sa fie normal cant. scazuta de laptic...dar pe de alta parte daca a devenit lenesa si a mai scazut cantitatea..ea vrea dar asa sa curga ..fara munca foarte fericit ( asta a fost cazul nostru)....Matei a refuzat biberonul pana a dat de lapte de vaca...insa nu sfatuiesc pt. ca intoleranta asta a noastra poate sa aiba si leg. cu laptele introdus prea devreme...
Si cam greu sa accepte bibe. noaptea daca e alaptata...eu am inceput sa ii dau ziua...si seara dar inainte sa il pregatesc de somn ca sa nu creada ca ii inlocuiesc titzi..usor ..usor a acceptat si noaptea...

Karina sarut ..sa stii ca si eu am inceput sa ma mai rastesc...dar culmea nu de nervi..de aia probabil numai am mustrari de constiinta...ci asa ma simt eu mai autoritara...fac pe sefa fara sa constientizez... foarte fericit ..plus ca acum simt si eu ca am cu cine vorbi foarte fericit
Sau daca vad ca pune gura ...mana pe ceva periculos....strig la el si ma enerveaza chestia asta...Aceeasi chestie o am cand conduce sotul si mi se pare ca se apropie prea mult o masina de noi...o reactie de moment f nasoala prostit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

29.01.2012 5:08     citat 

eu nici nu mai stiu cum se imbraca lumea pt club ochi peste cap

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
EDUARD CONSTANTIN: 17 ani, 11 luni
DAVID NICOLAE - BEBE TERO=))
10 ani, 4 luni

29.01.2012 5:12     citat 

Buna fetele va pupacesc:) pe toateeeeeeeee:) am intrat pe fuga sa vad care cum sunteti si ce mai povestiti:) eu inca nu i am vazut puiul Luarei trist in fine vrem sa va amuzam si va pun un link catre pagina mea de FB sa vedeti ceva sa vedem de va place:P http://www.facebook.com/photo.php?v=2669994104164 va pup:)

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

29.01.2012 7:17     citat 

Salutare !
Nu de mult timp am "aterizat" si noi de la munte. Am vrut sa vedem si noi zapada anul asta, asa ce ieri dimineata pe la 10 am plecat la Remeti, la o pensiune noua , f. faina , facuta cica din fonduri europene. Se numestte "Carpathia" .
Si nu cred ca v-am spus ca weekendul trecut am fost la Tg.Mures, i-am dus pe mama si pe Casian acolo , asa ca de o saptamana sunt o lady, am doar un copil mare acasa (asta daca nu il luam in "calcul" si pe SM rad ) . SI a zburat prima saptamana fara Casi... am fost in tura de dupa-masa, asa ca il duceam pe Bogdan la ora 8 la scoala, apoi mi-am tot facut program : intr-o zi la un mall din capatul celalalt al orasului, sa ii cumpar ghete lui Bogdan -ca cele luate in octombrie de la Deichmann parca sunt sugativa, asa intra apa in ele- , in alta zi sa imi fac analizele anuale si sa casc gura in bazarul de langa policlinica la care am fost , intr-o dimineata pe la cosmetica, apoi joi la 11 cu Bogdan la medic -imi tusea de cateva zile, dar doar dimineata cand se trezea si ziua f. rar, cica era o bronsita usoara, asa ca ne-a dat Eurespal Flumicil- , vineri la cumparaturi pt. weekend : prostioare de mancat pe acolo, am intrat la H&M (sa schimb o camasa luata cadou pt. cineva din Tg.Mures si ii trebuia un nr. mai mic) si am mai luat tot felul de "cele necesare" de acolo : chiloti , sosete, colanti pt. Bogdan , ceva pantalonasi pt. Casi -cu 20 de lei , f, faini- si tot cu 20 de lei am gasit si pantaloni de trening pt. Bogdan.
Deci soacra mea a reinceput "serviciul" cu scosul de la scoala si facut temele cu Bogdan -ca a avut "concediu" de anul trecut din iunie ! Si eu am fost de la 12 la 8 la servici plang sau sunt foarte trist ....
Si a fost super la munte , a fost o zapadaaaa , ne-am dat cu saniile, acum ma doare fundu' rad
In rest.... nu mai pot de dorul lui Casian.... mama imi povestea ca azi dimineata se plimba prin casa ci tot "canta" : "mama, tata , Bobo, mama, tata, Bobo" . Bobo=Bogdan
Dar sper sa mai rezist vreo 2 saptamani.... ca si mama trebuie sa stea pe acolo, ar vrea sa vanda cat mai repede apartamentul .... ca sa aiba cu ce sa isi cumpere altul aici . Tata a cam terminat cu orele , din martie e chiar liber. Ar putea sa isi mai ia cursuri , dar daca vor sa se mute si cum nu se stie exact cand vor putea , nu poate sa se angajeze la ceva ce nu e sigur ca va putea finaliza.
Si mi-e un somn.... de la aerul ala de la munte. Si azi dimineata erau -13 grade acolo ! Cand am iesit noi la sanius erau vreo -10 . Dar a fost super ! Maine incep saptamana cu bateriile incarcate ! De-as avea bani, as merge in fiecare weekend la zapada si la aer curat , toata iarna !

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

29.01.2012 7:43     citat 

neataaa
madalina, ai aparut...deci te cam distrezi tu...bravo zambet
danutza, ce dansator ai acoloooo sarut

simo, chiar, cum se imbraca? Eu am fost in vara in club in bulgaria...parca intr-o fusta de blugi scurta si un top prostit PE vremea asta nu am idee prostit ...a, ba da, am fost atunci cu maia, parca in blugi, cizme, si un top cu o jacheta de blugi...unele erau in rochii mai elegante, altele in blugi, unele cu sclipici, altele fara...cred ca trebuie sa ma documentez foarte fericit...cine stie...poate incep sa ies....

ufff bien ca trece ziua asta ca era sa ...o cam iau pe aratura azi. de maine sigur e mai bine.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

29.01.2012 11:10     citat 

Claudia, tu imi pareai imbracata ca de un club taaare elegant , de fitze, la nunta aia :p, nu chiar de un club oarecare.
Si aaa..cu tipatul..eu chiar tzip..nu doar ridic tonul prostit ochi peste cap . Prea si-a luat-o in cap de cand am lasat-o mai moale cu certurile. nervos

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

30.01.2012 9:20     citat 

neata fetelor

Eu nu l-am mai scos pe Matei afara de vineri..bine am fost pe drumuri si l-am dus de colo colo...dar sa stam la zapada nu...
Voi cat stati cu ei afara pe vremea asta...azi sunt -13 desi e soare trist

ana da..ia sa incepi sa iesi...eu ma documentez online..este un site care arata toate cluburile ..sunt poze facute in fiecare miercuri si weekend ...Eu aleg cluburile pe care le frecventez eu.,. foarte fericit
Ideea ar fi ca nu este o regula...te poti imbraca cum vrei...Eu ultima data iesisem la terasa intr-un blug ..tricou...si sandale cu talpa ortopedica..s-a nimerit sa se mearga la club...Am mers asa si a fost ok...doar ca nu am avut un plic la mine..iar eu fara plic la club parca sunt desculta rad

Karina da..stiu...incerc sa imi schimb stilul vestimentar...sa fiu mai serioasa foarte fericit

Asta cu tipatul e nasoala...in ideea ca nu e de efect rad ..Am o prietena care tipa mereu la copii si cu cat tipa mai tare cu atat e luata mai putin in seama prostit
Eu as vrea tare mult sa devin mai calma...cerebrala...sa o seman pe mama...Mama era mereu serioasa..ferma..dar nu tipa...ei dar si cand se rastea o data la noi...era nasol...stiai ca e nasol rad

Danutza ce m-a distrat Edi...super dansator

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

30.01.2012 9:54     citat 

neatza fetele!
multumesc mult pentru raspunsuri sarut

oricum iar am avut o noapte grea...de pe la 1.30 a cerut tzitzi intruna...si nu sta cu ea in guritza ci trage foarte tare...lapticul se termina si pe urma trage asa...degeaba...si de la un timp ma dor sfarcurile trist ...am incercat sa o plimb un pic in brate sa-i cant...a inceput sa planga atat de tare(ea, care nu plange niciodata) incat nu o puteam opri...asa ca pana pe la 5 am tot schimbat sanii...si apoi a adormit...dar nu pana dimineatza...
o fi puseu de crestere...pentru ca a mancat binisor zilele astea(numai ce vrea ea...desigur) ... dar nici laptic nu mai am cum era...si asta de cateva zile...banuiesc eu ca ar fi de la Decasept(m-a durut extrem de tare gatul zilele astea si nu am luat altceva decat decasept)...altceva nu am schimbat nimic in alimentatie... mananc si ceapa, si supe multe si lichide...azi l-am rugat pe sot sa-mi ia ceaiuri de lactatie...poate poate...
so cred ca se mai pregatesc si ceva maselute de iesit..sa vedem...
sper doar sa trecem si peste perioada asta...ca mi-e tare mila de ea...asnoapte plangea ea...plangeam si eu trist

acum la subiectul cluburi...am fost acum 2 saptamani intr-un club nou...mai mult pentru ca prietenii au insistat...degraba nu mai merg ochi peste cap ...muzica era atat de tare incat nu auzeam nimic din ce spuneau ceilalti...dar chiar NIMIC!... imi tremura si inima de la bass...si un fummmm... se vede c-am imbatranit rad ... noroc ca sotul a acceptat sa plecam dupa vreo doua ore...ceilalti au stat pana dimineatza...deci nu-i de mine...eu socializez la baluri...

fug...ca ma striga puiul...tzitziiiiiii

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: