· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap.233
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap.233     
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

30.01.2012 11:06     citat 

Crystyna, nu ceda. Trece repede si merita sa aiba tzitzi in continuare. A mea nu bea lapte de nici un fel. Am mai spus eu pe aici: iaurt, branza, unt, si lapte numai cu cereale, dar nu de bebi, din care mananca si sora-sa. Adica numai cateva linguri de lapte ce ia cu cerealele alea. Dar ea nu a acceptat niciodata biberon sau lapte din cana de apa, nici praf (vreo 3 marci am incercat), nici de comert de vaca, nici de tara...nimic! Si eu am stat nopti intregi pe post de suzeta si ma usturau sfarcurile de numa', dar in cateva zile imi reveneam cand inceta sa mai suga toata noptea. Noi am tot avut perioade asa cam la fiecare 2 luni. zambet

P.S. Eu, daca n-am fost niciodata in club, cum ma numesc? Cand eram eu cu chef de dans, mergeam in discoteci. Cluburile au aparut ceva mai tarziu. zambet

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

30.01.2012 11:46     citat 

neata fetele

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

30.01.2012 4:36     citat 

multumesc Bilu!

micutza mea face febra trist ...si asnoapte a fost mai calduta...azi avea 39 trist
ii dau antitermice si mai vad pana maine...sper sa nu fi luat de la mine ceva(va ziceam ca m-a durut tare gatul)

bebe...mai zi-ne cate ceva! face mult si salutul dar daca zici si ceva despre voi... e si mai bine!

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 2 luni

30.01.2012 4:49     citat 

Pe fuga ca de obicei jenat si desi, din cauza mesajelor rare simt ca am pierdut contactul cu voi (dar va citesc mereu scot limba ) vroiam sa va impartasesc ca am reusit in sfarsit sa ajung la ginecolog (altul decat aia de ziceau sa intrerup alaptatul pe cand avea Iuri 1 an, din cauza de chisturi) si surprise sunt ok din toate punctele de vedere (ovare, col, uter foarte fericit ) si.....mi-am scos steriletul trag cu ochiul . Sper sa am in curand vesti si mai bune trag cu ochiul (daca nu se intampla in max 1 an...asta e). Pentru restul (mai putin sotul...normal) pastrez surpriza...pana la o eventuala veste! prostit

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

30.01.2012 5:01     citat 

Neata fetele !!!

Mie imi place sa merg la club . zambet Nu mergem noi prea des dar si cand mergem ne facem de cap rad . Aici lumea se imbraca ca si in Ro, eu ma imbrac in functie de starea de spirit. Cateodata blugi si un top frumos, colanti, rochite, depinde. foarte fericit Oricum mersul in club imi schimba mult starea de spirit, imi incarca bateriile foarte fericit .

claudis ai fost frumoasa in club, dar cum atia juns de la nunta in club ? ca nu prea am inteles foarte fericit

cry sanatate micutei

geo ma bucur ca nu ai nimic...bafta si sper sa vi se implineasca visul curand sarut

Offff cu tipatul....si eu zbier la ai mei mult. Prea mult as putea spune....imi lipseste rabdarea cu desavarsire in ultimul timp, mai ales cand stiu ca plang degeaba ma scot din minti. Nu ii mai inchid in camera, ca mi s-a facut mila de ei, dar daca ma supar prea tare le zic doar ca ii inchid in camera si tac din gura. Ma simt aiurea rau dupa ce zbier la ei, dar nu pot sa ma controlez. Cateodata stau si ma gandesc ca anumite persoane nu sunt facute sa fiu mama si eu ma simt o persoana din aia cand imi pierd rabdarea cu ei. trist Cert este ca ar trebui sa fiu mai calma, asta stiu sigur, dar cum sa fac daca imi ies din minti ??? Ma gandesc cu tristete ca asta cred ca am mostenit-o de la tatal meu care nu a avut niciodata rabdare cu noi si zbiera din toate alea si ne batea. Eu macar nu ii bat dar nici zbieratul nu le face bine zic eu. Offfffff daca aveti vreo metoda de relaxare poate imi ziceti si mie ca incep sa cred sincer ca am o problema cu nervii, si e grava treaba.

In alta ordine de idei, azi ma duc sa vad un academic advisor sa vad ce imi trebuie sa ma intorc la scoala cat mai curand. Vreau sa studiez sa fiu infirmiera zambet sunt foarte emotionata si sper sa fie simplu procesul, ca mie nu imi plac lucrurile complicate. Am asa o chestie ca parca fug mereu cand devine ceva complicat. Cred ca ar trebui sa ma intorc la psiholog rad daca ar fi gratis serios ca m-as duce in fiecare saptm foarte fericit

bebe ma scrie-ne ceva despre voi

Va pup..sa aveti o zi buna !!!

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

30.01.2012 5:41     citat 

Manu mersi sarut Multa bafta in ce ti-ai propus, insa eu stiam ca berbecilor le plac lucrurile complicate scot limba sau calea cea mai grea rad Dar asa e, cand totul intra pe un fagas normal, linistit, parca ne acomodam si preferam lucrurile simple si clare prostit

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

30.01.2012 7:35     citat 

buna fetele
cry manu sarut va pup....................ce sa mai zec despre noi
rada e bine creste,doar ca nu papa f bine, vb mult..a inceput sa fie rusinoasa........eu .............nu ma simt prea bine nu stiu ce am .............pt 3 sapt sunt cu tratament pt gastrita, dupa ce termin cu asta merg sa imi vada cineva spatele ca ma doare f rau a zile cand bia ma misc, pe urma si pe la gine..............ei........am inceput anu in spital tot asa o trag vad ca..............trebuie sa ma pun pe picioare pana incep munca...............de cand am venit inapoi nu am chef sa ies din casa .intr/o luna si ceva am iesit max de 10 ori cate 30 de min....................uffff nu stiu ce e asta................
va pup..............mai revin.................

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

30.01.2012 10:28     citat 

Buna fetelor,

bebe multa sanatate tie de-acum.

narcisa am vazut ca m-ai sunat, am sa te sun scuze ca n-am raspuns dar nu eram pe faza.

claudia f bine ai aratat la nunta te-am vazut si eu pe fb.

manu f bine ca mergi in club, n-am mai mers de ani buni.

De tipat mai tip si eu la Iulian, dar cand simt ca nu mai pot, pt ca in mare am rabdare cu el. Sper sa fiu la fel si cu doi.
Eu sunt bine, am tendinta sa ma odihnesc cat mai mult, cand ma intind e cel mai bine. Irina e foarte activa, si noaptea incepe sa miste destul de mult.
Am inceput si eu cu contractii Braxton Hicks nedureroase.
De iesit iesim si noi afara pe frigul asta dar nu stam mult.
Eu sunt cu examenele mai am 2, sper sa iau note maxime ca ma zbat pt bursa. Dar am zile f ocupate, pt ca sunt si cu casa, cu Iulian, cu facultatea.
VA pup, va pun 2 poze daca vreti sa vedeti o burtica de 25 saptamani, Fug ca am un pui pe sticla in cuptor+cartofi natur.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

30.01.2012 11:28     citat 

eu nu mai tip de 1 luna .. pact cu sm pt testarea copiilor foarte fericit
dar strang din dinti si zic goooooosfraaaaaabaaaa in gand de nenumarate ori zambet
si fac psihologia inversa cu ei foarte fericit

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

31.01.2012 8:15     citat 

Byu esti o frumoasa si te invidiez foarte fericit
Simo interesanta strategie, eu am un "sunet" pe care nu pot sa-l reproduc, insa Iuri rade de nu mai poate rad si-i zic cum face mami cand e nervoasa? rad

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

31.01.2012 9:37     citat 

Neata...

Am facut ieri curat 6 ore..mi-am zapacit coloana...si colac peste pupaza Matei s-a trezit des..abia l-am putut ridica din patut iar dimineata pe la 5 ne-am certat ca vroia sa stau in picioare cu el in brate...pana la urma a cedat dar nici nu a adormit...Deci suntem toti zombi rad si abia asteptam somnul de pranz.. foarte fericit
Am asa o stare proasta ca am spart oglinda de la nunta in timpul curateniei...Nu cred in superstitii dar asta nu mi-a picat bine... trist

Danutza La multi ani lui Edi...sa creasca mare ,sanatos si sa aibe mult noroc sarut

narcisa bravo tie ..mamica curajoasa...sper sa se intample cat mai repede sarut

Manu cred ca nu m-am exprimat eu bine..ziceam ca nunta a fost de asa natura ca ne-am simtit ca la club....Locatia...muzica...toaletele..inclusiv cea a miresei...

Bebe sanatate multa...

Byu ce frumoasa esti mami de fetita...deja porti roz zambet sarut ...Eu nu stiu cum poti sa le faci pe toate si asa bine...Bafta la examene in continuare..Ma bucur sa aud ca te simti bine

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

31.01.2012 1:40     citat 

buna fetele...
Byu, ce burtica frumoasa ai...si aa mea incepe sa creasca tot mai mare, si a inceput bebe sa miste.
Sa va spun ce soc am avut aseara cu Sofia.
dupa ce am mancat, la scurt timp, am observat ca Sofia nu se uita bine cu ochiul drept, cand tinea ochii deschisi , dreptul era pe jumatate cu pleoapa lasata, ca si cum ar dormi cu el, si se vedea clar o incetinire fata de celalalt ochi...
ne-am speriat si alarmat la maxim...groaznic moment...
credem ca ,,,cauza principala a fost ca am pregatit pt cina o salata asortata, condimentata cu otet balsamic, ulei masline, dovleac etc...si ea a mancat salata cu mana, si banui ca s-a sters la ochi fara sa o vedem.
sau a mancat si o mandarina, si la fel, posibil cu mana uda de zeama de la mandarina sa se frece la ochi...
ochiul nu era rosu, doar ca era mai umflata pleoapa si sus si jos, si era ca si adormita...
am sunat dr de familie, al carei sot e oftalmolog, si ne-a chemat la spital, dar n-a reusit sa-i faca spalaturi sau sa-i pna ceva picaturi, ca plangea si se agita de frica dr si a asistentei de numa-numa... a zis ca nu pare f grav, ca dc zona alba nu e rosie, inseamna ca-i o reactie de moment, posibil alergica la vreo substanta ( poate aceticobalsamicul din salata ) si mi-a dat niste picaturi dc va fi nevoie si vad vreo modificare sa-i pun...
noroc ca dimineata nu mai avea nimic, dar ne-am sperita foarte foarte tare... trist trist
ati patit careva ceva asemanator cu cei mici ?

sus

Denunta
adrianaBuc

31.01.2012 1:49     citat 

krmmm, ce sperietura! dar nu a plans? ma gandesc ca ar fi trebuit sa o si usture macar nitel?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

31.01.2012 1:51     citat 

krmnn, mie nu-mi vine sa cred ca a fost nici de la otet, nici de la mandarina, adica nu de la contactul cu mana la ochi, pentru ca daca ar fi fost asa, foarte probabil ar fi plans de usturime/durere. Daca reactie alergica (ceea ce ar fi posibil), atunci probabil de la mancat, dar nu de la contact. Eu m-am ales odata cu o buza umflata, dar nasol de tot, ca reactie alergica. prostit

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

31.01.2012 1:58     citat 

tocmai ca pe ea n-o durea nimic...de asta ne-am mirat si noi, ca ea spune cand o doare ceva, deja stie...
cat despre alergie, e posibil, sa fie de la produsele ingerate...mai ales ca mi-a facut sotul capul calendar ca i-am pus in salata ridichi si ceapa verde cumparate , care nici nu-i bine sa ma gandesc cat sunt de tratate cu tot felul de substante pe vremea asta...
in rest salata verde si spanacul sunt din gradina soacrei, alea nu-s sigur stropite...
sau poate fi chiar de la uleiul de dovleac sau de la otetul aceticobalsamic...
de aici incolo va manca doar bio, si doar ce-i de sezon, si fara alte condimente, sau minuni pe salata in afara de sare si ulei de masline de care a mai mancat si n-a avut reactii...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: