· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 46
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 46     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

29.01.2012 8:17   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 46  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 3 luni
A M: 8 ani, 4 luni

29.01.2012 8:47     citat 

Hola!

Oana, multumim pt colaj! E fff fain! sarut sarut sarut

Elsy ma bucur ca e ceva mai bine Alexutu! sarut

Furni ce dulce trebuie sa fi fost, au invatat ei de glume si poante sarut

Lucy cum a fost la aniversarea soacrei? Ce mai faceti?

Rizi, voi ce mai faceti? sarut

Georgette, unde ai disparut?

Happy, Crispy si restul fetelor sarut sarut sarut sarut sarut

Multumesc pt urarile de sanatate, Edi e ceva mai bine acum adica macar nu mai face febra.Luni vreau sa-l duc la cab privat sa vedem daca putem rezolva sa-l opereze mai repede la ureche ca daca stau dupa astia de la stat dureaza undeva pe la 6 luni toata tarasenia.

O duminica placuta tuturor!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

29.01.2012 8:48     citat 

hehe frumos., Multumim oana sarut . Ce sta imparateasa mea intre doi baieti faini. Se fac mari puii. sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

29.01.2012 10:00     citat 

Neata doamnele
Oana , multumim sarutsarut .. asa-i , cresc puisorii astia vazand cu ochii sarut .. si-s asa frumosi si dulci toti sarutsarutsarut .

No furni scot limba .. matza mea mica are undeva intre 80-81 de cm si ea , dar are doar 10,8 kile .. si crede-ma ca ma oftica treaba asta rad , as vrea sa fie mai grasuta un pic , desi si asa zice lumea ca-i rotunjoara bine rad . De mancat mananca , dar mi-a ramas mie piticul asta pe creier , daca Ema a fost muuult mai plinuta ca ea la 1 an , sa fie si Gabi asa prostit rad

De Ema nu ma plang , are peste 20 de kile foarte fericit , le-a apucat pe amandoua o perioada de asta de " devoram tot ce prindem " rad .

Cafe sarut , ma bucur mult ca-i mai bine puiul sarut , sper sa rezolvati odata si sa terminati cu atata chin si asteptat trist ... va pupam dulce sarut

Matza mea m-a exasperat azi noapte .. pana la 2 m-am trezit non-stop la ea , la 2 am mutat-o intre noi .. si de-atunci sa te tii figuri ochi peste cap , picioare in burta si capete in gura rad .. dar azi am fortat-o sa ma lase sa-i vad gurita , e iesit si al 3-lea dintisor din stanga sus sarut , saracuta , ce-o mai fi durut-o trist ochi peste cap

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

29.01.2012 11:09     citat 

Bre, pai daca ti se pare micuta Gabita, Antonia mea cum o fi...nici 8 kile si 68 cm. foarte fericit O adevarata silfida...desi nici eu nu-mi fac griji, ca mananca binisor.
Prichindeii mei cred ca racesc...sunt ragusiti amandoi. trist

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 6 luni

29.01.2012 12:39     citat 

Buna ziua, doamnele!
Multumim tare mult de urari si multumim pentru colaj, Oana!
Eu am trecut printr-o perioada mai aglomerata, nu prea am reusit sa citesc tot din urma. imi e cam greu cu intoarcerea la munca pentru ca nu am asa baza in soacra-mea, cum speram, asa ca sunt cam intr-un du-te - vino continuu intre birou / clienti si casa. Dintre "bucuriile" facute de soacra-mea enumar: i-a dat Clarei sa manance o aluna, ca ce mare lucru e, a uitat sa o culce si a adormit copilasul in timp ce ii dadea sa manance, in scaunul de masa etc. Mi se ridica tensiunea doar amintindu-mi.
Ieri i-am luat motul Clarei, o sa pun ceva poze mai tarziu. De pe tava a luat, in ordinea asta: seringa, verigheta, foarfeca. zambet astept interpretari.
Insanatosire grabnica puiutilor bolnavi! Va pupam, revin cu pozele.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.01.2012 2:00     citat 

vezi, de aia e mai bine la gradinita... Macar nu stii ce mananca interrzis, pe unde adoarme etc...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

29.01.2012 2:15     citat 

----------
ocrisu a scris:
Bre, pai daca ti se pare micuta Gabita, Antonia mea cum o fi...nici 8 kile si 68 cm. foarte fericit O adevarata silfida...desi nici eu nu-mi fac griji, ca mananca binisor.
Prichindeii mei cred ca racesc...sunt ragusiti amandoi. trist
----------

Aaa , mi se pare mica doar in comparatie cu Ema , ca-n rest stiu ca-i si ea un picut peste .. sanatosi sa fie , c-apoi grasuti sau slabuti .. nu mai conteaza sarut .

Sper sa nu fie ceva grav cu mititeii trist sarut .. sanatate multa ! sarut

Miha , sorry pentru aventurile cu soacra , am trecut si noi pe-acolo .. ultima a fost de-a lui mami , ca i-a dat lui Gabi pangasius x(x(x(x(x( ... si soacra mea i-a dat alaltaieri gogosi cu dulceata , dar .. cine mai are nervi sa le bage toate in seama ?? ochi peste cap
Eu nu le am cu interpretarile astea jenat , daca la noi nu se practica si nici n-am luat parte vreodata la asa ceva .. ce pot sa zic e ca sper ca tot ce-i mai bun pentru mandruta ta sa primeasca in viata ! sarutsarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.01.2012 2:36     citat 

o sa ziceti ca sint acra... Da ma zgarie pe creieri... Ia sa nu ai cu cine sa lasicopilul o secunda pe an sa vezi ce bine e. Sa fii in tren, trenu oprit pe linie si gradinita inchide in 15 min. Si nu poti sa sar din tren si sa o iei pe jos. Ori oprit in trafic. Stitit de care stres e ala?

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 3 luni
A M: 8 ani, 4 luni

29.01.2012 2:45     citat 

Furni, eu stiu partial despre ce vorbesti...trist Eu cand am fost in situatia de a nu ajunge sa-l iau de la scoala pe Edi am apelat la mama unui coleg de-al lui dar asa acru mi-a raspuns de n-as mai apela veci.

Happy sarut sorry de noaptea nedormita. of dintisorii astia, of off! sarut

Miha de-abia astept pozele! Interpretare nici eu nu ma pricep prea bine dar incerc: seringa plus foarfeca egal ca se va face un medic chirurg renumit si verigheta sa insemne ca va avea o casnicie fericita sarut foarte fericit . Si de soacra ce sa spun...ai rabdare, e imposibil sa aiba grija de copil asa cum ai avea tu, important este sa incerce.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

29.01.2012 3:41     citat 

Furni , eu nu zic ca esti acra , in situatia in care as avea neaparata nevoie sa las fetele cu cineva da , as zice , nu-mi permit sa comentez .. Dar crede-ma ca la noi doar de foarte foarte putina vreme las fetele la bunici ca un favor pentru noi .. Tot timpul scandalul la noi era ca ii privam de timp cu ele , ca si ei au dreptul sa stea cu ele , etc .. mie mi-era si mi-ar fi foarte bine si fara sa apelez la ei , de aproape 5 ani m-am descurcat singura , fara ei ..
De asta consider ca nu-i asa mare figura ca pretind un pic de atentie cu mancarea . Dupa ce ca am patit-o cu ciorba de varza veche de 3 zile data fetelor , cu laptele de vaca , etc , abia apoi am inceput cu strictetea in ce priveste ce sa le dea sau nu de mancare fetelor , fie ca e vorba de mami , fie de soacra mea .
Ca au lasat fata afara la caine ( desi le spusesem sa nu o lase singura ) si a muscat-o cainele vara trecuta , nu am zis nimic ... ca au pus fata pe sanie s-o traga nu stiu cine cu masina , pe drum circulat de masini , etc ... iar nu am zis nimic , ca deh .. sa nu fiu aia rea .. dar ce chiar e mult , e mult !

Cafe sarutsarutsarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

29.01.2012 5:52     citat 

of of...ii tare nasol ...ori nu ai cu cine lasa copiii si asta te consuma peste masura, si cand ai cu cine ii lasa cateodata iti mananci nervii.nicicum nu-i bine.
nici nu vreau sa ma gandesc cate faze am patit eu si cu mama si cu soacra cand am lasat fata cu ele (cea mare),,...ca ma apuca toate crizele cand imi amintesc...pe de alta parte e f greu sa nu ai pe nimeni, groaznic....
ii ziceam ieri unei prietene nu mi se pare greu sa cresti un copil in sensul sa-l schimbi, sa-l hranesti, etc.greu e sa iti pastrezi mintile cateodata scot limba din 1000 de motive.
dar cum ziceam sanatosi sa fim ca restul...trecem cumva.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.01.2012 6:22     citat 

si-asa-i rau, si-asa nu-i bine rad
hai sa va zic eu cum ar fi bine...
sa avem o clona a noastra care sa aibe grije de copii in lipsa noastra, chiar mai bine decat noi daca se poate... in timpul asta noi sa avem un servici platit extraordinar de bine, dar la care sa nu stam prea mult, asa vreo 3 ore pe zi... apoi sa avem asa vreo 2-3 ore pe zi pentur noi- sala, cosemtica, coafor, piscina, shopping.. seara inca vreo 3 ore cu sotzul, luat cina in doi, vazut film, iesit in oras, secs in toate felurile.. noaptea copilul - copiii sa doarma neintorsi 12 ore .... si in fiecare zi vreo 10 ore de petrecut cu copiii, dar fara stres.... adica iesit in parc, la diverse activitati, mancat, dar fara gatit si strans masa dupa, giugiulit cu copiii dar cand incep sa zbiere sa vina clona.....
etc etc
m-as mai putea abera daca doriti rad

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 6 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

29.01.2012 6:38     citat 

doamnelor ce capitol nou si frumos
Multumim de colaj Oana sarut

Mihaela hai cu pozele!

Caffe...scuze ca am pierdut firu, ce are micutu la ureche de trebuie operat?
Imi pare rau oricum, cat de usoara ar fi o operatie tot grea e ca implica un anestezic...sanatate sa fie bine repede sarut

Lucy ai dreptate, e frumos si usor sa cresti copii doar sa nu ai stres si cumva daca se poate sa fim model ca cel descris de Furni, ma pun la coada daca cumva se fabrica clone, asi vrea vre o 2 bucati, una pt copii cand sunt la munca si una pt barbatamiu rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.01.2012 6:45     citat 

Oana multumim pentru colaj sarut E foarte dragut scot limba
Sanatate copiilor!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »