· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 46
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 46     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 10 luni
Pufarina: 10 ani, 8 luni

02.02.2012 8:49     citat 

oricum, ce arata termometrul e relativ, ca depinde mult de vant si umiditate si alte chestii... cel mai corect e pe siturile care iti zic cate grade se simt...
daca te zbengui nu simti frigul si apoi daca nu apuci sa te uzi pana la chiloti sa ingheti merge....
intr-o dimineata ma duceam eu la servici si era destul de ok.. asa vreo -8 grade, eram imbracata, in fine... domle da cand am ajuns pe un pod care e mai sus, traverseaza autostrada pe deasupra, si batea un vanticel acolo... alea 5 min cat am trecut podul am crezut ca inebunesc, simteam ca mi se sparge fatza in bucatele... asa o senzatie tampita, sa simti ca te doare fatza, efectiv.... si a fost treaba de 5 min....ma gandeam ce bun mi-ar fi un fular la gura, da fraiera de mine nu aveam fular, aveam un fel de esarfa asa care nu era prea groasa, ma batea vantul prin ea de nu avea treaba rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

02.02.2012 9:09     citat 

da, asa e. anul trecut aveam o astfel de aplic pe iphone. tre' sa pun si acum, chiar sunt curioasa.
si mai e o chestie, cel putin pt mine: scopul pt care ies din casa. eu in general is cu drumurile. imi place max sa merg la plimbare, la cumparaturi, in vizite, la club pt sport. si nu prea conteaza cum e vremea daca e sa merg sa fac ceva placut. cand mergeam la serv ... nu prea imi suradea o astfel de vreme. cu toate astea, cand ajungeam acasa ma schimbam sa ies cu Sasha la sanie. Prietena mea imi spunea ca nu-s pe creanga mea.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.02.2012 9:16     citat 

bai, cu vremea m-as impaca pana la urma, dar ce ma ucide pe mine (si de aia am si devenit asa de acra cand e vorba de iarna) nu e atat frigul ci intunericul... cand se face bezna la ora 3,30-4 dupa amiaza, apai nu mai imi arde de iesit nici la sport nici la zapada, nu stiu cum sa ma bag in casa sa aprind toate luminile...daca ati vedea cate becuri si lampi am in living ati zice ca sint dusa... mai las cate 1-2 si cand plec de acasa, sa nu gasesc intuneric cand ma intorc... prostit

vreau si eu o aplicatie de aia pe tel, da eu am nokia si pentru asta sint putine aplicatii (de toate felurile) si proaste...

pana la urma ninge in bucuresti? e zapada mare? ca ce am citit pe net, ca armata e pregatita sa intervina, ai crede ca e stare de necesitate din aia dramatica rau de tot...

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

02.02.2012 10:15     citat 

astia pe la tv zic ca vin nameti mai mari ca'n 54
da' nu stiu cum a fost atunci rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.02.2012 10:41     citat 

am primit eu un email cu poze din 54... acu ca stau in norvegia de cativa ani nu prea m-au impresionat.... da cred ca acu un timp as fi zis ca era zapada mare rad
da pe aici am vazut in fiecare iarna metri de zapada... asta e prima iarna in 7 ani mai 'lejera'.... rad

bai nu v-am zis o faza tare... acu un timp asteptam niste prieteni in vizita... si inainte sa ajunga ma suna ea ca au ajuns, eu zic ca iesim sa ii intampinam in parcare, in fine.... intra ei in casa, ne asezam ca oamenii la vorbit... si peste un timp asa nu stiu ce vine vorba de telefoane.. si scot eu mobilul sa ii arat ceva sotului tipei... la care el se uita si perplex cica : ma da voi nu ati inchis nici una telefonu cand ati vorbit? ca uite inca ai pe ecran apel cu dana si vorbiti de 45 de minute rad
deci da, la telefoanele touch screen e bine sa mai inchii dupa ce vorbesti, cel putin unul din vorbitori rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.02.2012 7:04     citat 

raportam si noi -18 grade de dimineata. Daca nu scriu de la servici inseamna ca am inlemnit pe undeva.

sus

Denunta
iva

03.02.2012 8:00     citat 

Buna dimineata mamicutze

vin cu o cafelutza

Cafe...vai ce dulce e Adreas manca-i-as gropitele lui de scumpel...da tot m-am minunat ce bine tine el pixul in mana...Ana nici acum nu-l tine asa frumos rad rad rad rad

Ati vorbit de mers...pai nepoata mea a mers la 1 an si 7 luni...deci dupa 18 luni... prostit

Pufarina si Antonia sa cresteti mari, sanatoase si norocoase... sarut sarut sarut

Ma vroiam sa scriu multe ,dar sunt uituca prostit prostit prostit

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

03.02.2012 8:43     citat 

Beiiiiii ... la noi s-a incalzit foarte fericit -12 gr (feels like -12)... pai atat era max zilele trecute rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

03.02.2012 9:07     citat 

neataaaa
si aici sunt -12 deci e ok (ca zilele trecute au fost -18 si -20)
nu imi place frigul deloc si de nicio culoare
apai de mai bate si vantul, ii nasol
da de iesit ies zilnic cu fetele ca as innebuni in casa...si apai imi fixez o ruta, pana pa magazinu cutare, sau asa...cel mai tare ma dispera imbracatu/dezbracatu...si iesitu si intratu in casa (cand sunt singura)..
Cata e bolnava ma duc cu ea la dr..ieri a fost nasol rau cu ea, febra si se simtea rau de tot...azi e mult mai bine sper sa se puna pe picioare repede

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.02.2012 9:39     citat 

deci pana am iesit io din casa se facusera -19....(am dovada, am pozat termometrul rad ) iar la gradinita erau -22.... deci copiii mici nu ies, e bine pt pufarina cu astmul ei....copiii mai mari vor iesi putin...
bai da azi chiar nu se simte asa frig, am avut zile cu -7 si vant in care am inghetat mult mai nasol...

am primit de la o colega o bucatarie de jucarie, sa vedem care sdin pufarini se va juca cu ea rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.02.2012 9:41     citat 

bai, da vorba lui lucy, ma omoara imbracat-dezbracatu la 2 copii....mai ales la gradinita unde nici nu ai loc ca lumea....si andreaua se zbate ca nu vrea geaca, nu vrea in carut...

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 5 luni
Josefine: 16 ani, 5 luni
Lucas: 10 ani, 3 luni

03.02.2012 9:57     citat 

neata
hai sa ne intrecem in grade
-13 si soare foarte fericit
cafeaua bauta pe jumate ca elefantu iar a baut rebull
barbatu sforaie inca cu telecomanda in mana
adolescenta mea a tras chiulu de la scoala ca avea test
aia mica a primit jumat de paracetamol si am trimis-o la scoala, i am explicat ca i trece pe drum durerea de cap foarte fericit
deci am mai ramas eu in pijama pe aici sa incalzesc tastele la laptop
sa aveti o zi cu putine grade sub -

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 14 ani
Gabi: 10 ani, 7 luni

03.02.2012 10:08     citat 

Neata
Io nu stiu cate grade-s la noi acum , dar daca nu mi-e inghetat geamul , e de bine rad . Cica azi vor fi intre -6 si -4 grade la noi , deci nu-i rau deloc ..

Aseara a fost grozav la sala jenat jenat jenat sarut .. am mers mai tarziu decat de obicei , erau cativa ( mai multi ) la forta .. maaamaa , nici n-am stiut ca-n Jibou pot fi tipi asa bine facuti foarte fericitfoarte fericitfoarte fericit ... mi-a mai crescut si mie moralul rad scot limba

Va pup pe toate , doamnelor , merg si eu dupa cafelutza sarut .. ai auzit , Cafe ? rad sarutsarutsarut

Lucy , sanatate multa lui Cata .. presimt ca si pe Ema o paste ceva , imi pare calduta .. dar culmea ca nu are temperatura confuz .. sper sa scapam trist

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 14 ani, 2 luni
A M: 10 ani, 3 luni

03.02.2012 10:42     citat 

Hola!

Da, prezent!!! sarut Multumesc de cafea!

Iva, Happy sarut sarut sarut

La noi sunt 0 grade si bate vantul de te spulbera. Ieri a fost la fel, abia puteam sa inaintez cu carutul. Azi am hotarat deci ca nu-l duc pe Edi la scoala, nu vreau sa risc sa se imbolnaveasca, si-asa el e sensibil . si nici Andres n-as vrea sa-mi raceasca mai tare, e cu muci de cateva zile nimic spectaculos insa. Drept urmare acum sunt amandoi in comedor si, desigur, se cearta pe jucarii ochi peste cap prostit Andres e in carca lui Edi si no no no no si asta mare lasa-ma andres ca nu-s pt tine jucariile astea. Acu' are dreptate si asta mare dar ce, te intelegi cu incapatanatul mic?! De fapt, e mic si el...

Lucy, sanatate multa Catalinei! sarut

Furni, fain cadoul! sarut

Elsy, Dodo sarut sarut sarut

Am fugit, tre' sa intervin in lupta! rad
Weekend placut! Sper sa se insele meteorologii ca altfel...e de rau, cum dom'le zapada de 3 m??? Brrr

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.02.2012 11:01     citat 

cred ca e mai nasol cu vant puternic decat ger tare si uscat...

si eu functionez cu cafea de cand am 2 copii...

abea astept sa ajung acasa cu bucataria...bine, e folosita, ii cam cad usile, da ca sa o distruga pufarinii e numa buna...avem si un muffin de plastic..va fi de mare senzatie foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: