· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 47
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 47     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

03.02.2012 6:55   Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 47  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Crispy

Copii

03.02.2012 7:58     citat 

(Mi)-am revenit! sarut Scriu acu' ca nu stiu cand mai intru dupe... foarte fericit
Am avut o saptamana full la servici....i-am tinut si locul unei colege gravidutza care a avut de tras cu o infectie urinara trist dar, de luni vine si ma pot ocupa si eu de ale mele...

Cafe, n-am apucat sa-ti scriu, dar este demential Andres al tau....ce gropitze face el si ce pasionat este de scris...micul Sadoveanu... foarte fericit sarut sarut sarut
Lucy, sanatate multa la Cata si distractie faina maine la botez! Sa-ti traiasca nepotzelu' !!! sarut sarut

Ca tot vb. de temperaturi, raportez si la noi o "caldura" infernala fata de zilele trecute de...-4 grade. Mai nasol este ca ninge intr-una si ne cam rupe ca noi facem naveta pe un minunat drum Sinaia-Targoviste ( pt. cunoscatori) nervos si pe unde nu prea circula utilajele de deszapezit, asa ca fiecare se descurca cum poate.... ochi peste cap

Fug la Alex ca ne pregatim de nani si revin...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

03.02.2012 8:20     citat 

am reusit si eu sa vad baietii cafelutei sarut
doamne, tare sint scumpi! ce vocisoare au ei... si ce mai scrie artistul mic1
modelul asta caruia ii merge gura e si pufarina....toata ziua bombane foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 4 luni
Gabi: 8 ani, 11 luni

04.02.2012 9:37     citat 

Neata doamnele sarut
Am dormit bineee .. am avut musafiri dupa sala aseara , asa ca pe la 10 jumate am picat ca moarta foarte fericit .. noroc ca dormeau deja fetele rad . Bineinteles c-apoi m-am trezit pe la 4-5 si am stat de paza foarte fericit rad .

Furni , am visat cu voi azi noapte sarut .

Crispy , sorry pt saptamana full , weekend placut si odihnitor sa aveti sarut .

Sanatate tuturor sarut ., si o zi minunata sarut .

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 8 luni
Josefine: 14 ani, 8 luni
Lucas: 8 ani, 6 luni

04.02.2012 10:16     citat 

neataaaa
o cafea fetelor??

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

04.02.2012 10:35     citat 

Hola!
rad Sigur ca da Elsy, nu pot refuza sa beau cafeaua impreuna cu Alexutu! Foarte tare, i-a placut?

Crispy,multumim pt schimbarea capitolului. sarut Multumim pt aprecierile adresate lui Andricuta Sadoveanu! rad sarut

Happy, bine ca ai dormit bine, ma bucur. Ce mai face Gabita, o mai supara dintisorii incepatori? sarut Doamne, ce frumos povestesti cum sta ea la iubit. Super! La mine Edi este asa lipicios, vad ca Andres inca nu prea sta sa-l iubesc. Lui Edi cand ii zic ca-l iubesc el intotdeauna imi replica: eu te iubesc mai mult! sarut zambet Dragul de el!

Furni, multumim! sarut Si voi cu cortul la culcare? rad Si noi, adiac eu cu Edi!

Lucy distractie placuta la botez! sarut Ma bucur ca e bine Cata, sper sa fie OK in continuare!

Iva sarut sarut sarut

Eu am dormit naspa, Andres marait, Edi m-a tras de par si mi-a dat picioare. In plus toata noaptea s-a auzit suierand vantul si s-a zbatut persiana(si e zdravana, de metal). Oricum azi e sambata, mergem la cumparaturi, beau cafeaua, e de bine! sarut

Weekend placut tuturor! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

04.02.2012 11:38     citat 

alexutu devine un mic suedez, cu cafeaua in nas de mic rad

si eu am dormit relativ bine, da dimineata ce m/a asteptat_ .o fata cacalita si pisalita din crestet pana in talpi, fara exagerare, si iar plapuma, perna, asternut si tot de spalat si uscat.. frate ajung in sapa de lemn cu atata spalat si uscat... prostit

acu fac varza acra la cuptor (am cumparat de la turc varza acra gata taiata fideluta, m-am scos9.... si chioftelute, si alea tot la cuptor, deci nu stau langa tigaie.... eficient, ste?

caldura mare pe la noi, azi -14 grade.... asta mica tuseste uscat, oricum nu e de ea afara la frigu asta.. cre ca iesim putin intr-un mall, sa il tundem si pe printu mostenitor ca i-a cam crescut pleata... io tare as vrea si pufarina tunsa, da nu sta de nici o culoare....

sus

Denunta
Crispy

Copii

04.02.2012 12:39     citat 

Ziua buna si de la noi! sarut

Ce tare este Alexutzu' tau, Elsy, cu cana de cafea....multumim de tratatie! sarut

Ne-am dixtrat si noi de dimineata nervos plang sau sunt foarte trist ...s-a gandit piticu' meu sa se tina de teava de la calorifer, ca sa se ridice in picioare si era fierbinte....am ajuns langa el in 2 sec. dar tot s-a ars bine trist trist ...i-am dat cu un spray de la farmacie si acum are numai basici in palma trist ...mi-e groaza ca la cat este de agitat, cu siguranta le va sparge, tre' sa fiu cu ochii in paishpe' sa nu se infecteze...oooffff, ce-a mai plans... plang sau sunt foarte trist Ma oftic ca el nu punea mana pe tevile alea....acu' tre' sa vad ce gasesc sa fac ca o masca pt. ele acolo....bine ca m-am gandit la prize, colturi, sertare, usi, etc. da' la tevile alea, neam... nervos nervos

Ma duc sa pregatesc ceva de papa! O zi frumoasa sa aveti si un we placut! sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

04.02.2012 12:52     citat 

Cafe sarutsarutsarut
O mai supara , ii e umflata tare gingia si in dreapta celor din mijloc , sus , e cu toane , iritata , nu stii ce-o declanseaza .. de-ar fi mare as zice ca sufera de PMS foarte fericit rad))
Scumpul de Edi sarut .. vazandu-va pe cele care aveti baieti , mi-as dori asa mult si eu unul sarutsarutsarut ... tare mi-a fost drag sa-l aud acolo povestind sarut .
Sorry pt noaptea aiurea trist ... sper sa recuperati azi energia pozitiva , eu una cu shoppingul ma incarc la maxim sarut .. chiar daca merg doar dupa scutece si lapte praf rad rad .

Off Crispy trist .. mititelul trist .. si Gabi a pus mana pe convector intr-o seara plang sau sunt foarte trist , nu s-a ars cat sa-i apara besicute , dar s-a inrosit bine .. si culmea , tot acolo vrea plang sau sunt foarte trist . Pupam iubitelul sa nu-l mai doara sarutsarutsaruttrist

Elsy , gustam si noi , daca se poate .. si din cafea , si din dulceata aia mica rad sarutsarutsarut .

Furni , mi-ai facut pofta de varza foarte fericit ... o zi frumoasa si voua azi sarutsarutsarut .

sus

Denunta
Crispy

Copii

04.02.2012 1:14     citat 

ajutati-ma si pe mine....i-am spus dr. de ce a patit Alex si imi spune sa-i dau antibiotic 3 zile sa nu se infecteze surprins ....avand in vedere ca am reusit sa-l feresc pana acum si nu i-am dat, parca nu i-as da acum....am vazut ca se recomanda aplicarea unui unguent cu antibiotic, eventual.... ochi peste cap

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

04.02.2012 1:39     citat 

Crispy , eu cred ca un unguent cu antibiotic ar fi suficient .. nu stiu , nu m-am confruntat cu asa ceva trist

Uite ce am gasit la o cautare rapida doar
http://www.eva.ro/sanatate/medicina-gen...10453.html

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

04.02.2012 2:15     citat 

crispy, of saracul de el...
si eu as zice de o crema mai serioasa, cu antibiotic sau ceva... nu as da antibiotic preventiv, nu stiu ce sa zic... stiu ca se mai da da mi se pare usor aiurea.. mai ales ca antibioticul luat pe gura afecteaza stomacul, pe urma te mai pricopsesti si cu vreo cacariseala din aia profesionista cum numa astia micii stiu sa faca... prostit

io doamne ajuta ca am pus gardut metalic in jurul sobei... ca si aia arde al naibii.. am si calorifer si e chiar jos, da e destul de ascuns de o masuta, fotoliu etc, nu e prea atractiv.... sau nu inca....

hai ca merge si pufarina tinandu-se de mobile... da inceeeeet...... rad statea ea reemata de fotoliu si tipa sa vin sa o iau.. eu eram pe canapea.. si nu m-am dus... si a luat-o asa usor pe langa masuta sa vina la mine.... ce era sa faca rad
de fapt a mai mers asa tinandu-se da pe distanta mai mica, acu a facut ditamai excursia foarte fericit

sus

Denunta
Crispy

Copii

04.02.2012 2:17     citat 

Happy, sar'mana! sarut Gasisem si eu art. respectiv si tot asa ma gandeam sa procedez.... trag cu ochiul Ma cam streseaza basicile...ca daca se sparg ele, ma gandesc, sa nu se sparga aiurea si sa se ia pielea, iar ca sa le sparg eu, mi-e cam teama... prostit

Furni, mersic! Nu o sa-i dau si urmaresc sa vad cum evolueaza...
Felicitari pt. mica plimbareatza....hai ca incet, incet o ia si ea din loc... foarte fericit sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

04.02.2012 5:08     citat 

Of, Crispy, nici eu nu stiu ce sa zic de antibiotic, n-am mai auzit pana acum. Imi pare rau de patania lui Alexutu, micutul de el. Pup sa treaca!sarut

Furni, felicitari pt performanta Pufarinei! sarut

Happy, vezi, la mine e ca si la tine situatia ca si eu imi doream o fetita si uite ca am 2 baietoi. Si amandoua avem LT deci nema alta sansa. foarte fericit Oricum, sanatosi/sanatoase sa fie, asta e cel ami important. sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

04.02.2012 5:23     citat 

Cafe , eu la a 2-a sarcina tot fetita mi-am dorit , cum si cu prima mi-am dorit mult sa fie fetita sarut .. acum insa , dupa ele 2 , mi-as dori mult un baietel sarutsarut .. avem 2 optiuni sa fim amandoua impacate :
1-ori facem FIV , si ne rugam sa iasa , dupa caz , tu fetita , eu baiat
2-ori ne incuscrim rad , si atunci sunt impacate ambele tabere rad sarutsarutsarut

Furni , felicitari plimbaretei mici sarutsarutsarut

Crispy , mai bine le lasi sa se sparga singure basicutele , daca le spargi tu ustura ca naiba trist , stiu din proprie experienta asta .. Sper sa-i treaca repede mititelului , si sa nu mai aveti experiente de astea sarut .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: