· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

09.02.2012 3:18   Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 6 luni
Adelheid: 8 ani, 2 luni

09.02.2012 3:33     citat 

mersi dragelor de sfaturi
se pare ca suntem mai bine
a facut putin kk moale
dar o sa-ti tin regim totusi ceva timp

Georgette
. frumoase pozele de la botez
felicitam mica crestina. pupici

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 10 luni
Eric Andrei: 4 ani, 9 luni

09.02.2012 4:25     citat 

Multumim pentru urari,la fel si vouă!
FURNI las-o sa cheltuie ca doar o finuta are,nu boteaza in fiecare an rad rad
Cu movul sa va spun....
Îmi zice nasa : auzi dar tie îți place movul?
Si eu zic : mmmmmmmmdaaaa sa zicem.
Si ea : Pai eu am luat mov la fata si lumanarea e cu mov rad
Ce sa mai zic acum?Am tăcut un pic si zic :dar puteai sa mă intrebi....
Eee pai eu am o obsesie cu movul zice ea!
Pai bine,tine obsesia pentru tine rad
In fine nu mai puteam zice nimic,nu am mai comentat foarte fericit

A si tortul l-am făcut la o cofetarie "un băiat si o fata" se numește ,acolo am făcut si tortul de nunta si ne-a plăcut .
http://unbaiatsiofata.ro/cofetarie.php

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

09.02.2012 5:01     citat 

Hello hello .. am revenit si eu zambet .
Nici n-am dezertat , nici n-am fugit in lume ( desi as fi facut-o cu placere , dar nu cu sotu' meu foarte fericit rad ) .. am trecut printr-o pasa mai naspa si nah .. sper sa treaca de-acum .

Cafe sarutsarut , ce mai fac puisorii ?

Georgette sarut , pupam micutza crestinutza sarut ... ma tampeste si sora mea cu obsesia ei pt mov rad rad

Furni , sanatate , sper sa nu ia pufarina mica nimic sarutsarutsarut .

Oana , sorry pt problemele iubitei mici trist , sa scapati si voi repede sarut .

Lucy , sanatate lui Cata sarutsarut si sotzului , si nervi de otzel tie , ca eu tot caut si nu stiu de unde sa-mi fac rost foarte fericit rad

Crispy sarut , puiul cum mai e cu manutza ? sarut

Elsy , bine c-ai scapat de ziua de ieri , toata ziua m-am gandit la tine , si m-am rugat sa treaca repede si bine ziua sarut .. sa ne arati cum te-ai vopsit ;trag cu ochiul sarut

Dodo si Cayia , minunate poze , bestiali pui , si micii si marii sarutsarutsarut

Tamy , sa se linisteasca puiul si sa nu mai aveti urmari dupa vaccin ! sarut

Mandra mea prezinta in continuare maraielile de rigoare trist .. bine am banuit eu ca-i vor pusca acum dintisorii ca popcornul foarte fericit , plange in somn , e cu orice prinde in manutza in guritza .. o incantare ! Eu ma adancesc intr-o stare de .. naiba stie ce .. nu mai suport vremea , casa , situatzia si unele persoane din jur ! Si nu stiu deja ce sa fac sa ies din starea asta ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

09.02.2012 5:04     citat 

[quote="Happy_mami2007 Eu ma adancesc intr-o stare de .. naiba stie ce .. nu mai suport vremea , casa , situatzia si unele persoane din jur ! Si nu stiu deja ce sa fac sa ies din starea asta ochi peste cap[/quote]

ia fetele si hai pe la mine.... te las cu toti 4 acasa si ma duc in oras, cand scapi de la mine o sa zici ca e parfum cu 2 ale tale rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

09.02.2012 5:08     citat 

ua deci vad ca sunt numai eu intr-o stare naspa.
am o realizare magnifica:am reusit sa conving sotu sa mearga la dr sa se lase tratat. cool nu de alta da se simte rau de tot pun pariu ca nu-i o simpla raceala.
f faine pozele georgette .daca nasei ii place movul, roga-te sa-i placa si la fii-ta cand va creste rad
furni zici tu ca iti pare mica bebelina inchipuie-ti cum mi s-a parut mie nepotelul sambata ca avea doar 3 sapt la botez prostit
asta mica ii in crize. ochi peste cap cred ca se pregatesc ceva dinti ca si ea a ros tot ce a prins azi.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

09.02.2012 5:44     citat 

----------
furnicutza26 a scris:

ia fetele si hai pe la mine.... te las cu toti 4 acasa si ma duc in oras, cand scapi de la mine o sa zici ca e parfum cu 2 ale tale rad
----------

rad vin cu ale mele si te si platesc eu sa stau cu ai tai , ca ultimele zile nu ele mi le-au fript , ci , vb lui Lucy , sotzu' trag cu ochiul x(x(
De nu l-au apucat si pe el niste mutre si ifose , de mare diva ( tot de la Lucy furata scot limba rad ) , de nu mai stii cum sa te porti sa nu il apuce nebunia . Se imbufneaza , comenteaza si nu mai ai zi buna cu el din orice rahat ( scuzati foarte fericit )
Spre ex : azi a venit o prietena la noi , are si ea o fetitza de 8 lunitze . Se joaca ea ce se joaca cu Gabitza , cand sesizeaza ca ale mele nu au cercei . Si zice : Da' de ce nu au fetitzele cercei ? Si eu am replicat scurt : Intreaba-l pe Ionutz !
De acolo gata prietenia , iar e cu scheme si strambaturi in orar , ca eu il fac pe el sa para rau .. i-am zis ca nu pare , ca e foarte fericit .. cercei nu au fetele mele pt ca nu ii place dumnealui , deci ...
Si situatzia dureaza de mai bine de-o saptamana deja , atat e de .. sensibil si mofturos , de-mi vine sa ii dau cu ceva-n cap ! foarte fericit Chit ca-n general ma doare-n .. spate cand are figuri aiurea , si stiu ca-s fara motiv , dar acum il mananca-n roate si ma sacaie si agaseaza intruna !

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

09.02.2012 7:25     citat 

----------
citat:
Si situatzia dureaza de mai bine de-o saptamana deja , atat e de .. sensibil si mofturos ,
----------

poate sufera de PMS rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

09.02.2012 7:53     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
----------
citat:
Si situatzia dureaza de mai bine de-o saptamana deja , atat e de .. sensibil si mofturos ,
----------

poate sufera de PMS rad
----------

Sa mor ca azi l-am intrebat asta , i-am zis ca-i mai al dracu' ca o femeie care chiar are toane la PMS rad .. sunt foarte suparata si nu-l suport pe langa mine , un amic de-al lui i-a zis sa presteze .. lucru manual foarte fericit .. daca eu nu-l las sa m-atinga , ca sa se calmeze radrad .. apoi pe bune ar avea nevoie ! rad rad

No , doarme si azi 3 ore cu fetele , pe cand s-au trezit pe mine m-a apucat asa o criza .. de astm , sau naiba stie de ce .. parca mi-e tot somn si nu pot sa respir , ma chinui groaznic sa trag aer in plamani plang sau sunt foarte trist ... le fac de mancare , pe cand termina , lui ii tre paine cu ou si ceai . OK , asta apropo de cum tre sa-ti faci toate treburile chiar de mori in picioare trag cu ochiul , ma duc in bucatarie si prajesc o paine intreaga , ca lui ii e pofta ... bine , de aia mica , de juma' de kil , da-n ideea ca-si duce cu el si la servici mai tarziu . Intre timp ma suna o prietena plecata in Bucuresti de 2 luni , dar vorbesc cu ea in timp ce prajesc painea ( o juma de ora toata treaba , da capo al fine ) .. pe cand intru in camera , de draci ca am indraznit sa stau atat la tel , se echipeaza si pleaca acum la servici , desi trebuia sa plece dupa 9 de acasa ... asa ca , cu toata bunavointza , macar ca n-am injurat pe nimeni de cand is , pe el cu atat mai putin , l-am trimis direct , clar si raspicat , direct la mamica-sa !! Bineintzeles ca si painea am prajit-o degeaba , evident c-acolo a lasat-o !
Nu-i bai , pe dimineatza o sa i-o trebuiasca , dar o s-o culeaga din gunoi direct !! Nemernic cu fitze ! x(

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

09.02.2012 10:55     citat 

bon, deci daca sintem la capitolul barbati, sa va zic si eu una care imi sta demult pe inima...

cand iau eu copiii de la gradi meresu sint stresata ca am o bucata de mers pe o strada destul de circulata si fara trotuar (acu mai e si zapada pe margini deci mergi aproape pe mijlocul strazii) si o alta bcata de traversat o parcare de supermarket unde intra ies masini etc...
nu e mult, sa zic 100 m pe strada aia si 50 in parcare, e stresant....
eu impingand la carut, pufarina mai tipa, pe jos aluneca ori e zapada, lucas se raspandeste pe peste tot... si eu impingand si transpirand sint tot timu cu gura pe lucas, stai langa mine ca vine masina, stai pe partea ailalta, etc etc (asta si pe intuneric cum va ziceam)...
e, si intr-o zi ma ia barbatu de la munca si mergem amandoi sa luam copiii.... si cand iesim din gradinita mie imi suna tel si raman in urma vreo 10 metri.... fraaaateee.... al meu ca bradu.... a luat-o inainte cu fata cu carutu, si amicu lucas venea in urma lui mergand in zig zag frate pe mijlocul strazii... masini din ambele directii franau pe gheata aia... io din urma strigam lucas, lucas, etc etc.... al meu mergea inainte, ca ce treaba avea el?....
si mor frate, asa merge... o ia inainte si aberantu de fimiu habar nu are, poti sa ii zici tu de 1000 ori ca vin masini ca nu stiu ce... el habar nu are....
tin minte, cand era micut, abea mergea, daca avea 2 ani, si mergeam cu el la piscina.. si acolo pe gresia aia luneca ca naiba... si asta barabtu o taia inaintee si lucas clatinandu-se pe margine la bazinele alea cu apa de 2 metri venea si el lipa lipa..... simteam ca mor..

o data intr-un mall m-am dus la buda si l-am lasat cu ambii copii intr-un magazin (evident!) de articole sportive... cand m-am intors lucas se servise din magazinul alaturat de jucarii cu nu stiu ce jucarie pe care vroia sa i-o cumparam, o luase din raft si venise sa i-o arate lu ta-su, care nu ii acorda nici o atentie ca el vorbea cu vanzatoarea, in timp ce pufarina zbiera prin carut de nu se mai auzea nimica in jur....
cand i-am vazut sa mor pe loc...

deci da, votez pentru o banca de sperma decenta, bine aprovizonata care sa te scuteasca de o gramada de stres pe termen lung rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

09.02.2012 11:10     citat 

----------
furnicutza26 a scris:

deci da, votez pentru o banca de sperma decenta, bine aprovizonata care sa te scuteasca de o gramada de stres pe termen lung rad
----------

Nu mi-ai putut da si mie ideea asta acu' 7 ani , inainte sa ma tampesc de tot ? foarte fericit rad

N-am treaba , Doamne , da' asa ceva n-am mai vazut !! Adica tac io ca toanta , n-am fost veci cicalitoare , da-n ultima vreme m-am mai imblanzit .. nu stiu cum sa fac sa fie liniste in casa , si lui pt ce pu...ii mei i se pune pateu' ?? rad

Asta al meu are obiceiul de-a arunca vorbe fara sa le gandeasca . Faza e nu doar ca nu realizeaza ca ma raneste , da' mai mult , daca ma supar si ii replic vreo 2 , tot el se supara !

Cine mai are si nervii lui ??

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

09.02.2012 11:17     citat 

din esperienta mea de femeie intre doua varste, cu barbatu cu cat te porti mai frumos cu atata e mai figurant si mai cu fitze... cum esti o bestie si te uiti la el cu pardon cuaru, cum incepe sa aibe respect....
nu ati observat ca toti care isi parasesc nevestele lor de treaba se duc dupa cate una care se pune cu biciu'pe ei? rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

09.02.2012 11:34     citat 

Pai sa stii ca mare dreptate ai !! Am niste prietene care-si tin barbatii sub papuc in adevaratul sens al cuvantului .. si culmea mai , ei le respecta si le trateaza grozav ! Pe cand noi .. Tot a mea-i vina , c-am zis ca o sa fie recunoscator si o sa stie aprecia ce are daca il las sa se simta barbat pe .. pielea lui foarte fericit .. ca daca nu l-as ghida pas cu pas ar fi vai de capu' lui !!
Mare proasta pot fi ochi peste cap .. dar pot sa ma si schimb prostit rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

09.02.2012 11:40     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
P
Mare proasta pot fi ochi peste cap .. dar pot sa ma si schimb prostit rad
----------

nitzel sa ii dai cu flit la barbat eu recomand din inima...pplus lasat niste treburi gospodaresti pe el, ca tu esti prea neajutorata si obosita si nu esti in stare sa le faci ochi peste cap

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

09.02.2012 11:53     citat 

Mda .. ce-i pasa lui ochi peste cap .. dupa ce gatesc 2 feluri de mancare si azi , se imbufneaza ca nu execut pe loc ca lui ii tre paine cu ou , cand eu aici ma chinuiam sa respir ca pestele pe uscat ochi peste cap .. dar l-a durut macar in cot ? Nici vorba !
Da' de-amu vedem , c-o sa fiu numa' atat de-a nervos cum e el .. sa vad cat rezista ... si macar stiu , ori e alba , ori neagra !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: