· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48     
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

13.02.2012 6:26     citat 

Hanne La multi ani! sarut
Happy distractie placuta la sala!
Si eu cred ca-l cam tin in puf pe al meu, nu prea ma ajuta la treburi. E drept ca se ocupa de cele electrice prin casa dar cand i-am zis zilele trecute sa fiarba cateva oua, a pus doar apa la fiert. L-am intrebat: oua nu pui? Si a raspuns: pai nu se pun cand clocoteste apa? prostit
Furni m-am distrat tare cum v-ati petrecut ziua mamei. Si-am vazut si Pufarina vorbareata, frumoasa mai e bebeluseasca asta!
Mirene cum mai stati cu constipatia? Ai mei amandoi s-au constipat de la 7 luni si au tinut-o asa cateva luni. Multe fibre, apa si pana la urma a trecut de la sine in cateva luni. Acum David face de 3-4 ori pe zi, dar nu ma ingrijorez ca e consistenta normala. Cred ca e sistemul digestiv, care se maturizeaza.
Nu mai stiu din urma si nu ma mai intorc sa citesc ca nu ma mai lasa piticii.
Va pup!

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 3 luni
Antonia: 9 ani, 9 luni

13.02.2012 7:46     citat 

Cuscra, ati ajuns la dr? Cum a fost?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 3 luni

13.02.2012 7:58     citat 

----------
Tamy a scris:
cand i-am zis zilele trecute sa fiarba cateva oua, a pus doar apa la fiert. L-am intrebat: oua nu pui? Si a raspuns: pai nu se pun cand clocoteste apa? prostit
----------

Imi pare rau, dar noi chiar le punem la fiert in apa clocotita cand le fierbem in oala (avem si aparat de fiert ouale pe care il folosim de obicei), si se pare ca nu suntem singurii. scot limba
http://www.retete-online.ro/Oua-fierte-moi-R53.html

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

13.02.2012 9:08     citat 

----------
furnicutza26 a scris:

ii lasa cu masina plina de rufe si se cara la sala si ele? rad
----------

rad rad Eh , asta-i de antrenament , sa nu li se atrofieze muschii de tot scot limba rad .. al meu e un om lenes din fire foarte fericit , ma mir cum de e el ala slab , si eu , ca-mi place miscarea ( de toate felurile scot limba rad ) is aia .. plina rad .

Deci am fost la sala sarut .. si azi am mers singura jenat , ca de obicei merg cu sora mea si cumnatu' . Dar azi ce se gandesc ei sa-mi traga tzeapa , dupa ce pe la 3 ma intzeleg cu ei ca mergem la 5-5 jumate , la 5 eu aici imbracata , ei imi scriu ca se imbraca .. pe la 5 jumate ma suna sora mea ca ei nu au nici un chef azi , ca le e somn prostit .. si m-am enervat si am mers singura foarte fericit . Am ajuns acolo , eram singura femeie , si 5 barbatzi la aparatele de fortza foarte fericit .. deci DA ! A fost super jenat sarutsarutsarut . Am ars la calorii scot limba , nu ma plang rad rad .

Mirene , Tamy sarutsarut

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 8 luni
Adelheid: 9 ani, 4 luni

13.02.2012 9:18     citat 

happy ma bucur pt tine
sper ca si privirile colegilor de la sla te-au ajutat la arsul kilogramelor

Desi nu am kg de ars prea multe
dar imi faceti pofta , cand reusesc sa scap de un copil lipit de mine
ma apuc si eu de sala
ca am nevoie de miscare si sa mai schimb mediu.

Tamy am scapat de constipatie
dar inca sunt grijulie ca face totusi rar.

Furni la mine , eu sunt cea care pun mai repede mana pe lopata decat sotul
mai ales ca prefer activitatile afara in aer deschis decat prin casa

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

13.02.2012 9:31     citat 

happilica, respectuoasa-resprectuoasa, da te duci singura la sala printre musculosi rad

mirene... io recunosc ca ma fofilez cat pot la chestii de genul dat zapada si multe altele foarte fericit ... dar uneori nu am loc de intors si le fac si eu...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

13.02.2012 9:32     citat 

----------
mirene a scris:
happy ma bucur pt tine
sper ca si privirile colegilor de la sla te-au ajutat la arsul kilogramelor
----------

jenat jenat jenat M-am distrat azi , e un colectiv fain la sala asta , desi cineva intentiona sa ii duca veste rea prin oras ... am cam avut retineri la inceput , mai ales ca majoritatea-s barbati aici .
Ei , dar am fost placut surprinsa sa vad cat de prietenosi pot fi si cei cu faima rea , ditamai barbatii cat muntele cum vin sa se bage in povesti cu noi rad .
Si astazi , vazandu-ma astia singura , ca de obicei suntem cu bodyguardu' dupa noi ( si cumnatu'-i destul de .. masiv ) , au fost mult mai deschisi la vorba colegii de sala rad ... unu' chiar venea , la vrajeala , sa-mi explice teorii de cum tre sa pedalez pe bicicleta scot limba rad rad

Hai furni , ca dupa vreo juma de ora au mai venit vreo 3 doamne scot limba .. deci n-am fost chiar tot timpul singura cu musculosii scot limba rad ( nu ca nu mi-ar fi placut asta foarte fericit rad )

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

13.02.2012 10:14     citat 

----------
ocrisu a scris:
Cuscra, ati ajuns la dr? Cum a fost?
----------

am ajuns intr-un final...ne-a luat o ora pana la Ploiesti si alta ora sa nimerim strada prin nameti... foarte fericit
Cica, n-ar fi mare problema, o eczema pe care incercam sa o tratam cu unguent, si apoi vedem cum mai reactioneaza....sper sa fie ok! Sar'mana mult pr. ajutor! sarut
Aaaa....mi-am adus aminte: am vazut un comunicat cum ca ar fi inchise scolile in judet maine si miercuri....ai aflat? trag cu ochiul

Happy, este bine manutza...chiar super...nu-mi vine sa cred cat de repede s-a regenerat...deja cad cojitele si dedesubt este pielea ok... zambet
Pe mine m-a sarit azi sala, dar recuperez io saptamana asta... foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

13.02.2012 10:34     citat 

Ma bucur tare mult ca e bine puiul mic sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

14.02.2012 8:36     citat 

neata
am dormit groaznic azi noapte mandra nu prea a avut chef de somn asa ca m-am trezit intr-un hal...de nici nu vreau sa ma gandesc
brusc s-a decis SM ca nu-i de mers cu masina asa ca am bagat viteza maxima la pregatit fata pt gradi ceea ce ei nu i-a placut fiind somnoroasa deci s-a miorlait intruna pana am imbracat-o...au aujuns bine la gradi desi sotu cred ca a intarziat la lucru
abia am sorbit o cafea si ma doare stomacul de numa...
si nu prea imi vine sa fac nimic!
----------
citat:
happy mamy a scris:
nu prea a vazut atata respect demonstrat de celelalte fete sotzilor lor , cum vede el de la mine .. a fost profund marcat de asta zilele astea zambet
----------

rad las' ca-i trece
da al meu zice azi dimineata in timp ce ma luptam de zor cu miorlaita sa o imbrac si scoteam flacari pe nari, "draga mea stii ca azi e ziua indragostitilor?" mai ca avea inimioare in ochi rad i-am bagat o privire de a uitat instantaneu despre ce era vorba rad
in rest, ma laud ca fii-mea cea mare a maqncat ieri mai mult decat toata saptamana trecuta rad prostit i-a revenit pofta de mancare brusc..azi are carnaval la gradi sper sa se distreze (nu v-am zis ca am aflat numa ieri de carnaval ochi peste cap ..in fine bine ca i-am facut rost de costum)

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 3 luni
Antonia: 9 ani, 9 luni

14.02.2012 8:56     citat 

----------
Crispy a scris:
Cica, n-ar fi mare problema, o eczema pe care incercam sa o tratam cu unguent, si apoi vedem cum mai reactioneaza....sper sa fie ok! Sar'mana mult pr. ajutor! sarut
Aaaa....mi-am adus aminte: am vazut un comunicat cum ca ar fi inchise scolile in judet maine si miercuri....ai aflat? trag cu ochiul
----------

Ma bucur ca e ceva usor, sper sa ii treaca repede eczema printului. sarut
Da, am auzit si eu ca sunt inchise scolile, asta e...mai sta si fi-miu acasa, ca abia il dusesem luni, dupa ce l-am mai tinut acasa saptamana trecuta.
Nici eu n-am mai fost la sala de lunea trecuta ochi peste cap ca n-am avut loc...deja ma resimt... trist

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 7 luni
Josefine: 15 ani, 8 luni
Lucas: 9 ani, 6 luni

14.02.2012 9:39     citat 

neata
cam buimaca ca m au trezit astia cu utilajele, si dormeam asa bine .
noroc cu cafeaua asta

azi e cald , 0 grade, a nins , e chiar placut , sper sa iesim la plimbare, te-as lua si pe tine Lucy ca sa ti mai revi nitel:)

La multi ani indragostitilor scot limba
Al meu sot e pe langa cu astea asa ca azi am pregatit ceva sa-i dau peste nas rad

crispylica, ce crema ia dat lui Alex pt eczema?
si fimiu are, de fapt e dermatita, nenorocita ca naiba, cum ii fac baie se inroseste si il ustura daca l dau cu crema dupa, doar ulei de masline si mai nou dr a zis hidrocortizon desi din ro stiam ca pana la un an nu se da.

si cu pitik am tras cu dermatita rau de plangea ce face intre picioare , partea cea mai rea a fost cand era de face pe piept si fata.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.02.2012 9:48     citat 

da da elsy vin si eu la plimbare...numa zero grade e bine.la noi e cu minus si f greu de circulat, cu carutul imposibil, nu pot scoate fata afara, in wrap iara nu pot ca-i zapada mare peste tot si pot sa cad in nas la orice pas. ochi peste cap si ninge de nu se mai opreste.nici cu masina nu-i de mers, SM a ;luat-o pe jos azi dimineata.
si SM ii tot pe langa cu romantismul...da la ocazii de obicei imi vine cu flori si/sau bomboane de ciocolata.
io nu ma simt romantica azi da chiar deloc, era fain pe vremuri acu cativa ani ieseam la restaurant la ocazii dinastea..anul asta pas...am luat totusi o butelie de vin sa ne mai relaxam si noi (ramane de vazut insa ca io seara pe la 9 dupa ce dorm copilele iau somn scot limba
prajitura am facut aseara deja am topit juma de tava scot limba

acuma imi dau seama ca's ca o baba plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

14.02.2012 10:22     citat 

cred ca avem aniversare azi..sper ca nu gresec...
La multi ani Timeea sarut
Kiki sa fii sanatoasa si fericita alaturi de copiii tai! Hai si de sotz, treaca azi ca e valantain scot limba
pup la fata frumoasa sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.02.2012 10:29     citat 

asa-i furni ai dreptate
vezi de indragostite ce suntem nu mai vedem bine rad
La Multi Ani Timeea!!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: