· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48     
dodosasha

Copii
S
P

10.02.2012 7:46     citat 

Nu stiu ce sa zic de problemele voastre cu sotii ... dar Happy ai grija sa nu-ti reproseze faza cu creditul alor tai care-l platiti voi trag cu ochiul o avea si el frustrarile lui interioare ca nu ar trebui sa conteze mai putin ca ale tale. Zic si eu jenat

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

10.02.2012 9:15     citat 

neata tuturor!
furni ce m-am distrat cand am citit ce ai scris pe acolo sa stii ca si barbatu-meu face de-astea se duce cu casrutu inainte si nu se uita pe unde merge asta mare ...in varianta lui sunt eu prea stresata prostit
maaai eu ce sa zic....nu ma apuc sa insir ca acuma is deprimata si nervoasa pe el deci na. si nu stiu cand imi trece.zilele astea il evit, decat sa ne certam mai bine il evit. scot limba s-a dus la dr, saptamana viitoare are concediu medical.deci super tare voi avea 3 copii de ingrijit incepand de azi dupa-amiaza. nervos
in rest ce sa zic nu pot sa zic ca nu ajuta deloc si niciodata.(e drept, am avut pretentii de la inceput, nu l-am tinut niciodata sa fie servit).are momente cand nu pune mana sa faca nimic, dar si cand face.defectul lui e ca vorbeste gura fara el, si ma calca pe nervi.si cum io nu stau prea bine cu nervii, as prefera sa se gandeasca de 2 ori uneori inainte sa deschida gura.inca nu s-a invatat minte in sensul asta. si o alta chestie, nu-i romantic absolut deloc, si asta iara nu-mi place...eu sunt o persoana care are nevoie de afectiune si atentie.i-am zis de o mie de ori, cu o vorba buna sau un gest frumos, si pot fi buna de pus pe rana.nu stiu de ce se incapataneaza , mai bine sa fiu tot irascibila si tot cu gura pe el?? ochi peste cap
deci na eu din punctul meu de vedere i-am explicat cat mai simplu si direct intotdeauna..nu sunt genul sa vorbesc in ocolisuri si sa inteleaga el nu stiu ce..eu ii zic direct...apai nu stiu ce sa cred ori nu-i pasa ori asa or fi ei mai nesimtitori scot limba rad in general urasc sa fiu luata de buna.si cand ma enervez pe el sa imi spuna "lasa ca iti trece". ochi peste cap

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

10.02.2012 9:49     citat 

----------
dodosasha a scris:
Nu stiu ce sa zic de problemele voastre cu sotii ... dar Happy ai grija sa nu-ti reproseze faza cu creditul alor tai care-l platiti voi trag cu ochiul o avea si el frustrarile lui interioare ca nu ar trebui sa conteze mai putin ca ale tale. Zic si eu jenat
----------

Pai m-am tot gandit si eu la toate , eu si acum vorbesc putin spre deloc cu ai mei , de 2 saptamani nu am vazut-o pe mama desi sta doar 2 blocuri mai jos de mine , si zilnic trec pe langa ea cand ies in oras sau merg la sala ...

Mi-e ciuda ca nu vorbeste , nu zice ce are , din senin e cu figuri si nici nu stii de ce .. nici el nu stie , am impresia , ii convine sa fie asa ca atunci nici atat nu mai e nevoie sa se comporte ca un sotz normal .. adica ... el iese , pleaca , vine , unde si cand are chet , cat are chef , fara ca macar sa zica unde merge , unde-a fost , etc .. Cand e cu figuri de astea . In fine .. pana la urma .. frustrarile mele sunt cele care chiar nu conteaza pt el , nu ale lui !

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 7 luni
Josefine: 15 ani, 8 luni
Lucas: 9 ani, 6 luni

10.02.2012 9:55     citat 

Neataaa
am dat gata cafeaua , mai fac una si pentru voi?
furni . gata , te ai instalat bine in scaunu de la munca?? hai ca te asteapta seara si impinsul la carut scot limba

domne lasa ti barbatii asa cum sunt, eu dupa ani de zile de lupta cu creieru meu anemic am ajuns la concluzia ca daca asta imi e barbatu, e bun asa cum e , il mai educ pe ici pe colo , il mai imping de la spate dar e bun la casa omului ca am pe cine ma baza la o adica, deci sa fie sanatos sa mai am si eu ce educa ca parca nu mi ajung copii rad

azi ,dupa ce am dormit in canapea in sufragerie, si m am trezit cu o durere de cap ca ALex a " dormit " cu tacsu in dormitor si a miorlait de cateva ori asta noapte , eu evident m am dus la el sa vad ce are ,deci somn linistit nexam , de dim dupa ce am trimis pitik la scoala ma duc sa vad cealalta capra de ce nu s-a dus la scoala, cica nu ma duc, imi e rau, asteaia ii e rau de fiecare data cand are cate un test nervos aaaassssaaaa imi vine sa o iau de ciuf sa o trimis la scoala mama mama, nici nu stiu cand sa o cred ca ii e rau si cand nu

DEEECI copii mici probleme mici, copii mari probleme mari, nu mai tine sa tip la ea sau pedepsita , trebuie siretlicuri de psiholog aici , ( parte care imi lipseste cu desavarsire in momentul asta).

Bine era daca era la scoala in romania...mereu ii aduc aminte .
Cand am venit in suedia intra in clasa a 5a ..era mai tare ca toti , mai ceva si ca aia de a 6a , acum...daca o duc in romania cred tot clasa a 6a e rad mooooor

haideti doamnelor faceti prezenta aici si mai ziceti si de bine

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

10.02.2012 10:10     citat 

rad
da ma mai bag eu la o cafea, fara probleme
----------
citat:
domne lasa ti barbatii asa cum sunt, eu dupa ani de zile de lupta cu creieru meu anemic am ajuns la concluzia ca daca asta imi e barbatu, e bun asa cum e , il mai educ pe ici pe colo , il mai imping de la spate dar e bun la casa omului ca am pe cine ma baza la o adica, deci sa fie sanatos sa mai am si eu ce educa ca parca nu mi ajung copii rad
----------

corect!
ar fi foarte multe de spus dar in general sunt pe principiul ca nu trebuie sa incerci sa schimbi fundamental omul de langa tine ca nu iese bine...eu am o pretentie si anume ca trebuie sa fim o echipa, si acum e greu cu 2 copii mici si trebuie sa ne ajutam reciproc samd.va fi mai simplu si mai usor pe viitor din unele puncte de vedere...dar el s-a obisnuit ca eu ma descurc cu toate si mai uita uneori ca mi se termina si mie bateriile...sigur ca daca aveam pe mama sau cineva de ajutor real, ma simteam si eu altfel si ar fi fost totul mai relaxat...dar na.trec si astea.
astept cu nerabdare momentul cand vom face o vacanta in 2 (fie si un weekend), nu am avut parte de asa ceva niciodata...dar sa mai creasca fetele (asta mica) sa le pot lasa cu mama cateva zile...(si sa fiu linistita)
eu tot timpul ii zic la SM, suntem norocosi, in cativa ani ne-am casatorit, am facut copii, avem locuinta (mai renovam inca)..de acum ce mai e de facut?suntem tineri (eu 27 el 31) avem toata viata inainte sa ne bucuram unul de altul, de copiii nostri, sa calatorim, etc.
acuma e mai greu si trebuie sa rezistam..ca dupa ploaie vine si soare. foarte fericit
In every marriage more than a week old, there are grounds for divorce. The trick is to find, and continue to find, grounds for marriage. ~Robert Anderson, Solitaire & Double Solitaire
ma duc sa mai fac o cafea.daca is asa optimista dupa prima..

sus

Denunta
elsycutza

Copii

10.02.2012 10:14     citat 

pei daca mi mai fac eu o cafea deja mut tot prin casa rad

sus

Denunta
elsycutza

Copii

10.02.2012 10:55     citat 

dodooo
mi am adus aminte ca mai vroiam sa zis ceva dar uitasem
ultima poza de ai pus.o , patrick doarme asa frumos ,are fata de bebelus !

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

10.02.2012 11:14     citat 

Murphy

Eram aşa de sărac când am fost copil, că dacă nu eram băiat, nu aş fi avut cu ce să mă joc...

Într-o zi am ajuns acasă mai devreme, văd un tânăr alergând gol pe stradă.
L-am întrebat: "De ce faci asta?"
Mi-a răspuns: "Din cauză că ai venit prea devreme acasă, boule!"

Există unele femei care în loc să-i facă să sufere pe mai mulţi bărbaţi, aşa cum e firesc, se concentrează asupra unuia până îl extermină. Acestea se numesc "fidele".

Inteligenţa mă urmăreşte... dar eu sunt mai rapid.

Trăieşte fiecare zi, ca şi cum ar fi ultima.. Apoi, într-o zi, aşa se va şi întâmpla.

Viaţa mea e ca un film, care nu are distribuţia prea reuşită. Şi nu îi înţeleg nici acţiunea.

Timpul vindecă orice, însă nu e un bun chirurg plastician.

Un semn sigur că ai îmbătrânit este că lumânările de pe tort costă mai mult decât tortul.

Mult mai mulţi bărbaţi şi-ar părăsi nevestele, dacă ar şti să-şi facă bagajele.

Nu contează dacă eşti sărac sau bogat. Contează să ai bani!

Dacă ţi-e foame - mănâncă sare: o să-ţi fie sete!

Stresul înseamnă să te trezeşti urlând, apoi îţi dai seama că nu dormeai.

Nu mă duce pe mine în ispită, găsesc drumul singur.

Dacă ajuţi pe cineva, ai să vezi că îşi va aminti de tine şi data viitoare, când are nevoie de ajutor.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 5 luni
A M: 9 ani, 6 luni

10.02.2012 2:17     citat 

Hola!

Furni rad super tare! Ce-am mai ras, tare bre nenea asta!

Mai fetele, sorry ca va supara sotii. Dati-le la ficat! rad Acum lasand gluma:si al meu are multe lipsuri dar are noroc ca din cand in cand se mai scoate cu cateo faza faina. Nu exemplific dar pot sa spun ca am trecut prin toate fazele cu el. Ce sa zic, nimeni nu-i perfect!

Georgette, mi-au placut tare pozele! Frumoasa bebelina! Mie imi place tare movul, ce are culoare asta? De tort nici eru nu ma prinsesem initial ca e tort, super!

Dodo
, ce frumos doarme Patrick la soare! sarut

Happy, hai nu mai fi suparata ca o sa se linisteasca lucrurile, sunt sigura! sarut

Oana
, sanatate, sper ca e mai bine micuta!sarut

Crispy, multumim pt schimbarea capitolului. I-a trecutbuba la manuta lui Alexutu?

Lucy, Mirene, Elsy sarut sarut sarut

Andres ma termina. Nu mai sta locului niciun pic, e tot timpul in miscare. Mai nou ieri mi-a dormit fix o jumatate de ora toata ziua, acum 2 zile si acum 3 zile a doarmit cam 1 ora in timpul zilei. Ati mai patit careva? Zici ca nu vrea sa piarda din timpul pretios pt jucat! Si alta intrebare: o fii OK sa-i dau capsune?
Hopa, sa-mi culeg copilul de sub masa de calculator, are o pasiune pt fire.
Edi e OK, momentan. Cu problema cu otita este asa, adica este pe lista de asteptare pt operatie.

Va doresc o dupa amiaza si seara placuta!

sus

Denunta
elsycutza

Copii

10.02.2012 3:34     citat 

cafe capsunile sunt cam alergice dar poti incerca cu f putin si urmaresti, nu i baga altceva nou daca chiar vrei sa i dai.

la pitik i am dat pe la 1 an si 2 luni, de fapt am prins o ca s a servit singura din gradina lui mama.

lui alex cand ii dau ceva nou ii dau f putin o zi da si una nu .

furni te ti de bancuri pe la munca vad rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

10.02.2012 4:03     citat 

vai furni super tare.
cel mai mult mi-a placut aia cu stresul.asa fac si eu ma trezesc urland ochi peste cap
cafe f bine ca sotul tau face faze faine, asta se cheama ca e un barbat inteligent. foarte fericit trag cu ochiul daca ar face si al meu cate una faina din cand in cand (dar nu cand e obligat! adica na nu ma impresioneaza in mod deosebit ca imi ia flori de ziua mea, ci sa imi ia flori in orice alta zi!)...ce bine ar fi,....eh, vise.
de capsuni ce sa zic, se recomanda peste 1 an.eu nu ma grabesc, ma bucur ca fata face 1 an in aprilie asta inseamna ca va gusta din fructe pe masura ce apar.Catalina fiind nascuta in 15 august nu prea am putut sa ii dau orice, nu prea m-am riscat.
pot sa zic si io ca fii-mea face mofturi la ceva, la branza de vaci.nu stiu de ce.i-am dat de vreo 2 ori da nu prea i-a placut, abia a mancat cateva lingurite si dupa aia o scotea din gura cu mana. socat
sunt in continuare intr-o stare proasta, asta mica nu stiu ce are ca nu are stare deloc !!!
apropos cafe sa stii ca nivi ea nudoarme f mult ziua..noasptea cam 11 ore...si apai ziua 2-3 reprize...de cate o juma de ora, o ora...dar na ea la 7 dimi e sus normal ca pe la 9 pica de somn scot limba
ma duc sa ma indop ca am primit un borcan imens de nutella sa ma bag cu totul in el plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

10.02.2012 4:15     citat 

apropos de sotzi romantici...
ieri am fost sa ma tund...bine ca nu mi-am facut fro schimbare majora, da asa ca chestie ca stia unde ma duc....m-am intors de la tuns... sa zica si el iti sta bine ori ceva...ignore total..l-am lasat ca stiam ca asa face..si mai pe seara isi aminteste el (stie ca altadata i-am reprosat) si ma intreaba el asa pe ocolite...'si, a fost ok la coafor?'..io: adica exact ce ma intrebi?. el- daca tu esti multumita, ca eu am zis de cand ai venit ca e bine....eu- cand ai zis? el- cand ai intrat pe usa. eu- cand, ca nu am auzit?.el-cum, ca m-am uitat asa la tine si am facut asa din cap si tu chiar ai zambit si am crezut ca ai inteles....
rad
da? deci a zis omu, ce mai vreau?
muiere vesnic nemultumita, asta sint foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

10.02.2012 8:42     citat 

rad rad) Vai furni , tu m-omori intr-o zi ! rad

Hai c-am fost si eu la sala , si-am venit mai ... inflacarata de-acolo scot limba .. dumnealui bineinteles c-a fost singur , am dus fetele la ai lui .. amu-l astept sa mergem dupa ele , bineinteles ca nu-i prin zona trag cu ochiul .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.02.2012 9:46     citat 

neatza... liniste mare pe aici.... e ora 8,30 si eu deja cedez nervos.... nici nu stiu cate am facut de la 7 incoa... incerc sa beau o a doua cafea cu sughituri.... azi noapte m/am trezit doar de 9 ori, intre 23 si 7.... a e calcula cat am dormit cel mai mult....
ca e weekend vorb/aia, ma odihnesc pentru o noua saptamana de munca... prostit

presimt ca in curand urasc iar pe toata lumea, feriti/va

sus

Denunta
elsycutza

Copii

11.02.2012 10:01     citat 

mei furni, dar la tine nu exista timp liber o ora macar sa iesi domne singura?
pt ce atata stres, esti femeie tanara sarut
ia fa te ca ai o urgenta , lasa ti barbatu acasa cu copii si iesi la shopping , medicamentu suprem scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: