· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

15.02.2012 11:24     citat 

neatza..
io cum v-am zis ieri (ori nu v-am zis?) sint in medical pana luni... si incerc sa citesc ceva pentru examenul pe care il am pe 9 martie (asta e un examen final pe care l-am picat cu mare arta in decembrie)l.. si ar fi foarte bine daca l-as lua de data asta, altfel viata mea va deveni si mai complicata decat este...
obiectivul nr 1 zilele astea cat sint acasa este sa dorm.. va e clar ca dimineata m-am trezit la 6 si un pic si nu am mai putut sa dorm rad
am dus copiii la gradi pe la 9, am zis sa le ofer putin timp de calitate, i-am lasat sa se joace nitel amandoi, le-am dat micu dejun acasa....
stau si ma gandesc ce barfaraie o fi la servici, ca io nu m-am vaitat ca as fi bolnava, da ieri am anuntat asa fulger ca am ora la doctor si dupa aia am trimis sms ca sint in medical pana luni foarte fericit .. ce le-o roade pe cocoane ca ce am.... or zice ca avortez, mai stii ...ca de fapt singura chestie pe care am zis-o unei singure persoane inainte sa plec la doctor ieri a fost ca cred ca am infectie urinara ca ma doare pe jos....deci va dati seama ce telenovele le-am creat...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

15.02.2012 12:48     citat 

Salutare doamnelor sarut

La multi ani si aici , chiar cu intarziere , micutzei Timeea sarutsarutsarut .. ieri nu prea am avut timp de net .. na , Valentine's -ul , bata-l norocu' scot limba rad . Al meu nu mi-a facut cadouri .. materiale scot limba .. in schimb mi-a zis ca , daca insist , isi poate pune o funditza rosie pe jenat rad rad . Dar nici n-a fost cazul de cadouri , mi-a oferit o zi minunata sarut .
Am dus fetele la socri si am stat cateva ore singuri .. n-am facut nimic prin casa , nici mancare nu ne-a trebuit scot limba rad jenat .. si planuiam noi romantic ca ramane el o ora sa doarma , pana merg eu la sala , vin , facem un dus ( ensemble , biensur scot limba ) si mergem in Zalau la localul nostru preferat sarut , la cina zambet .

Doar ca , pe cand eram la sala ma suna soacra mea , ca are impresia ca Gabi face febra .. stiind ca 2 dinti is gata gata de iesit , nu m-am agitat , zic da-o-ncolo de cina , mergem dupa moime . Doamne-ti multzumesc ca nu avea fata chiar nimic , era maraita si manca cam rau , dar au imbracat-o istetii dupa ce s-a trezit si ii era cald fetei , deci logic ca era caldutza ... in fine , nu mi-a parut rau deloc ca n-am mai iesit , a fost o zi minunata oricum . Cu atat mai minunata cand am vazut c-a fost alarma falsa cu pitica sarut .

Asa ca am luat fetele , ne-am comandat o pizza sarut , am ajuns acasa si-am petrecut o seara ca-n filme rad , in familie . Si fetele s-au culcat cuminti pe la 10 si ceva , deci .. am fete cuminti , ce ma tot plang eu ?? sarut

Cafe sarutsarut , cand vii in tara facem cumva si te aduc la mine la sala jenat sarutsarut .. sa vezi rasfatz jenat sarutsarutsarut

Furni rad , eu , cand mi-a facut dr acum 3 ani cauterizarea ranii pe col , multi prieteni erau convinsi ca am facut avort rad rad ... mai ales cel care m-a dus cu masina , cand am iesit de-acolo sprijinita de asistenta , mai ca m-a coborat pe sus scarile , aveam dureri groaznice pt ca mi-a facut cauterizarea pe viu , si nu doar el , ci majoritatea , daca le spuneam de : ginecolog , interventie chirurgicala rad rad , creierul lor asocia urgent cu avort treaba asta . Dar .. mi se cam rupe foarte fericit de ce-a gandit sau gandeste lumea rad .

Felicitari tuturor pt cadourile primite si facut , orice ar fi fost rad .. si felicitari lor , pt cadourile facute rad sarut .

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

15.02.2012 1:26     citat 

uite domne cine a petrecut cu adevarat ziua indragostitilor!!! rad bravo happy (deh, tineretea)
aveam si io o butelie pitita sa o bem aseara....nici un pahar nu am fost in stare sa bem, obositi...la 9 am culcat fetele si am luat si noi somn.
rad
da zau ca nu m-am suparat ca aveam nevoie de somnu ala rau de tot.
elsy, SM de ex nu-i romantic deloc.uraste ocaziile astea ca ori uita de ele ori nu stie ce sa ia (evident nu-i plac nici cumparaturile mai ales pt cadouri).cred ca mai sunt si altii ca el.
io astept astea tocmai pt ca numai la ocazii apare si el cu ceva.
deci e un cerc vicios rad
azi vreau sa fac o placinta cu varza si morcovi. foarte fericit
Cafe felicitari pt pasi.
Cata e ok la gradi, ii place...incepe sa se imprieteneasca cu copiii.tb sa primesc poze de la carnaval pe mail, o sa va arat.in general e incantata, ii place ca au activitati mai multe si lectii, fac si dansuri, ce mai.
foarte fericit
si cel mai important, nu o bate si nu o necajeste nimeni.se vede diferenta (oricum si gradinita in sine e mult mai ok decat cealalta, din toate pctele de vedere), dar si ea e altfel, mai vesela, mai deschisa.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.02.2012 2:34     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
, SM de ex nu-i romantic deloc.uraste ocaziile astea ca ori uita de ele ori nu stie ce sa ia (evident nu-i plac nici cumparaturile mai ales pt cadouri).cred ca mai sunt si altii ca el.
io astept astea tocmai pt ca numai la ocazii apare si el cu ceva.
.
----------

fix la fel si la mine.... cre ca e chestie de zodie ca prea se asemana astia doi rad

bravo happy, chiar ca ati serbat... eh maica, tineretea, vorba lu baba lucy foarte fericit

deci vreau sa va zic ca am dormit fro ora jumate.. invatat pentru examen mai subtire, da am dormit foarte fericit
ah ce bine a fost.
ma duc sa bag o cafea...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.02.2012 2:45     citat 

Ce faci atunci când ninge? Depinde de naţie. Pentru că dacă eşti....

... american, stai la televizor, beleşti ochii la reality show-uri şi razi câteva găletuşe de aripioare de pui. Dar musai bei cola dietetică, să nu te îngraşi.

... scandinav, scoţi schiurile şi te antrenezi pentru Cupa Mondială.

... austriac, te bucuri că le iei banii fraierilor care vin să se dea uţa prin zăpadă.

... eschimos, profiţi că ai material de construcţie proaspăt şi repari tencuiala de la iglu.

... rus, faci o plajă, razi o vodcă şi bagi o băiţă la copcă.

... sudanez, îi chemi pe ăia de la National Geographic să vadă minunea.

...englez, bei un ceai şi dai vina pe emigranţii din est.

...japonez, te înghesui cu ceilalţi conaţionali să faci poze la greu.

...chinez, aduni zăpada, o topeşti şi exporţi apa rezultată drept medicament tradiţional chinezesc.

...turc, ridici preţul la kebab şi îi mulţumeşti lui Allah că ţi-ai adus nevasta şi familia la Berlin.

...canadian, râzi de americani.

... italian, suni neamurile rămase la Napoli să le povesteşti ce porcării fac ăştia din Nord.

...român.... stai ca prostul, îngheţi în zăpadă şi îi înjuri pe nesimţiţii din guvern, că iar au uitat că "iarna nu-i ca vara".

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.02.2012 2:49     citat 

si mai luati nitel....

**-Mama, stii cata pasta de dinti se afla intr-un tub?
- Cata puisor?
- De la un capat de canapea pana la celalalt capat si inapoi.

***- Am cumparat sotiei mele pentru ziua ei de nastere un lant.
- Bine ai facut, prietene, si eu abia o tin pe a mea.

- Nu stiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS "Hai sa ne despartim" sau faptul ca doua minute mai tarziu mi-a mai trimis unul: "Scuze, nu era pentru tine"?!

I: In ce luna vorbesc femeile cel mai putin?
R: Februarie.

I: Cum duci o femeie la dementa?
R: Ii dai o multime de bani si apoi inchizi toate magazinele.

De ani de zile, femeile isi doresc egalitate intre sexe, da', din pacate, nu toti barbatii au sexul la fel de mare.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 9 ani, 11 luni

15.02.2012 4:08     citat 

La multi ani Timeea! sarut

Doamnelor, vad ca ati primit cadouri, chestii, bravo voua. Eu inca sunt singura cu puradeii si cu cainele...asa ca, ieri am dezgropat masina, asta apropos de ce zicea Furnica. Eu nu ma dau in laturi de la nik, daca e nevoie fac. Ar fi fost chiar culmea sa o las asa, sa o ingroape si astia cu plugurile. Apoi ca sa-mi fie valantainsu ca lumea, m-a sunat mama si mi-a facut crize la telefon ca e a nu mai suporta sa stea in casa, ca in fiecare zi spera ca maine va iesi, si in fiecare maine e mai rau cu gheata si zapada. Frate, dar toate astea spuse in asa fel incat la un moment dat am inceput sa ma intreb daca nu cumva am facut eu ceva si am dereglat vremea rad
Asa ca azi am prestat un tiramisu. foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

15.02.2012 4:36     citat 

Uff matza mica si isteatza a lui mami sarutsarutsarut .. era in patutz printzesa , si eu , intrand in camera , am gandit cu voce tare : " Oare unde o fi bibi ( suzeta ) ? " .. si ea in clipa aia a inceput sa caute suzeta in patutz , sub paturica , si , cand a gasit-o , mi-a dat-o strigand parca asa , triumfatoare : " Iaaa " !! Deci m-a intzeles ce caut , scumpetea mea dragaaa ♥♥♥

Cayia , sa faci bine sa reglezi inapoi vremea , da ? scot limba rad rad

Furni rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

15.02.2012 6:13     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:

Cayia , sa faci bine sa reglezi inapoi vremea , da ? scot limba rad rad

----------

Subscriu!!!

Desi imi place zapada, imi place bucuria copiilor, acum consider ca deja-i prea mult foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.02.2012 7:34     citat 

bre, puteti sa mai tineti zapada aia vro 2 saptamani, dar va rog frumos, in aprilie sa fie soare si minim 15 grade pe termometru. ne-am inteles?

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 9 ani, 11 luni

15.02.2012 7:37     citat 

Trebuie sa ma concentrez putin, dar se rezolva, nu va faceti griji rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii