· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 48     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

11.02.2012 10:09     citat 

neata
haideti la cafeaaaaa
si io m-am trezit azi noapte de nu mai stiu de mine
SM cica la noapte doarme el cu fetele...hm.as vrea sa vad cum decurge asta.cica sa dorm si io o noapte linistita.apai daca are omu intentii de ce sa il contrazic?? numa ca asta mica s etrezeste cel putin de 2-3 ori sa suga deci na.sa va arat niste poze cu chelioasa mea.inainte si dupa. rad
bun deci cateva poze..nu sunt prea clare ca imi e stricat aparatu
deci prima expeditie in 4 labe

rezultatul:

chelioasa:

si sora-sa

ultimele poze sunt facute acuma de dimineata.ii fain ca de cand umbla asta mica in 4 labe le pot lasa se joace la ele in camera mai ok, ca se poate deplasa .in sufragerie nu o pot lasa decat sa stau langa ea in permanenta ca tot la masuta de sticla trage si aia e cam cu multe colturi mi-e sa nu se bage cu capul direct intr-un colt.in rest, demonteaza tot..am la plinte la parchet o sina sa bagi cabluri, a tras sina, cabluri, aoleu.
rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.02.2012 10:11     citat 

p.s. daca sunteti pe faza papusa din primele poze in ultima apare demontata, papusa ii pe masa si numa cadru ala ii la fii-mea cea mica in mana rad

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 7 luni
Josefine: 15 ani, 8 luni
Lucas: 9 ani, 6 luni

11.02.2012 10:15     citat 

lucccyyyy ai chelit micuta , asa era fimea la un an , bibelou
felicitari ca a luat o deabusilea, e o usurare, chiar e mai usor o perioada dar apoi cand incepe sa se ridice sa te ti bine ca o sa stai non stop langa ea pana prinde echilibru si invata faza cu picatu.

de jucarii demontate...asta e doar inceputu...la mine cam toate sunt "aranjate" dar nici nu mai ma obosesc sa le repar...le arunc mereu pe toate in cos la gramada

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

11.02.2012 10:20     citat 

Neatza ladies sarut

Lucy , ce scumpe-s fetitzele sarutsarutsarut .. si parca retin ca ziceai ca nu-ti place Anya cheliutza , da-i asa dulceee sarutsarut .. scumpa foc ! Si Cata , cum tot zic .. o finutza scumpa ! sarut

Furni , sorry pt noaptea grea trist .. a mea a fost cat de cat mai ok , nu stiu cum de-a dormit mandra chiar prea ok rad , ma trezeam instinctiv la ea , chiar daca nu mai maraia din 10 in 10 minute rad .. poate-o mai fi aparut vreun coltzisor , ceva ..
Da chiar asa , si-o ora singura ar face minuni , nu ai cum dezerta ? sarut

Mi-am potolit omu' aseara foarte fericit ... il astept de la munca sa-l mai calmez un pic rad rad jenat .. o zi minunata va doresc ! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.02.2012 10:21     citat 

da pai poza cu mersul de-a busilea e de ceva timp./..deja s eridica, acuma de ex s-a ridicat tinandu-se d epatul Catalinei si chiar a facut cativa pasi,..ca vroia sa ajunga la niste jucarii....se ridica peste tot, cum are ocazia sa se prinda de ceva, cum e in picioare rad spre disperarea Catalinei ca asta inseamna ca acuma ajunge cam peste tot rad
de exemplu la masuta ei:

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.02.2012 10:24     citat 

da happy adevarul e ca nu imi place sa vad fetite tunse zero...nici la Cata nu mi-a placut deloc cand am tuns-o dar a fost ok ca dupa aia i-a crescut parul simetric adica peste tot si mai des...si la Anya la fel, am zis mai bine acum decat atunci cand vine caldura si umbla fara caciulita, cheala prostit scot limba ea cum am zis avea si f multe coji in cap si din cauza parului nu prea puteam sa o curat bine acuma e aproape curata..ca becul rad deja i-a crescut parul putin dar fiind blond nu se vede

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

11.02.2012 10:28     citat 

----------
elsycutza a scris:
mei furni, dar la tine nu exista timp liber o ora macar sa iesi domne singura?

----------

nu

----------
elsycutza a scris:

pt ce atata stres, esti femeie tanara sarut

----------

mersi de compliment, da nu mai sint tanara

----------
elsycutza a scris:

ia fa te ca ai o urgenta , lasa ti barbatu acasa cu copii si iesi la shopping , medicamentu suprem scot limba
----------
nervos nervos foarte fericit

poate cu amantu, ca barbatu e la munca...el are liber cand sint io la munca si copiii la gradinita... nervos

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

11.02.2012 10:31     citat 

Off , si la mandra mea ii creste atat de repede de ma dispera plang sau sunt foarte trist
L-a mostenit pe tata-so la par , e ca o oitza cu lana deasa in cap rad rad .. eu am tuns-o de 3 ori in cateva luni , nu chiar zero , dar cu cea mai mica masura de la masina ... si ii creste exasperant de repede ! Si nu stiu ce ma fac cu ea , transpira groaznic la capsor cand doarme , desi in casa e mereu doar in body si ciorapei ,si de invelit le invelesc doar cu o paturica .
Nici eu nu as mai tunde-o , da-i de groaza cum ii sta ridicat in varful capului parul rad .. si e aspru , ca o sarma rad rad .. poate revin c-o poza buna rad .

Mie mi-au fost tare dragi dupa ce le-am tuns asa pe amandoua , avand in vedere ca s-au nascut amandoua cu parul enorm , de le puteam face coditze din maternitate rad rad , mie mi-au aratat a bebeluse abia dupa ce le-am tuns zero rad .

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 7 luni
Josefine: 15 ani, 8 luni
Lucas: 9 ani, 6 luni

11.02.2012 10:35     citat 

hai furni hai eroina cum ai facut pana acuma scot limba
in mai iti trag o vizita, poate ne vedem in oslo la parada , fac doar 4 ore, eventual nu iau toata ceata dupa mine scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.02.2012 10:35     citat 

deci v/am zis ca urasc pe toata lumea, da?

acu voi alegeti, sa mai scriu sau nu azi? nervos

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.02.2012 10:49     citat 

rad
uite furni pt tine

cand ziceai ca vine vara la voi? scot limba io abia astept ca;dura sa mai ies cu mandrele in parc chiar daca nu prea am unde si nu stiu ce parcuri dar na asta mare inca se minuneaza la groapa cu nisip si sunt convinsa ca si asta mica isi gaseste ocupatie

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

11.02.2012 10:49     citat 

Scrie furni draga , noi te iubim oricum zambet sarut

Ia vedeti si oitza mea foarte fericit rad

Si nu cred ca-s mai mult de 2 luni de la ultima tunsoare trist rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.02.2012 10:52     citat 

fraaateee... m-ati inebunit cu rasu in cap....mai ales fetele....
ma iertati, da mie nu imi place.... na vorbaceea, fiecare isi creste copilu cum vrea scot limba
da mie nu imi place neam...
eu as fi vrut sa o tund un pic, doar sa ii aranjez varfurile cat de cat, dar evident nu sta, asa ca o las in pace....

acu aveti voie sa ma urati si voi ca nu zic ca vai ce bine le sta chelioase, da sa mor, nu pot foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.02.2012 10:56     citat 

lucy, vara la noi vine prin mai....adica asa sa fie mai mult de 10 grade ... da sint ani cand de 17 mai ziua nationala ninge.. cum ne-o fi norocul. oricum de paste mergem in romania.
apropos, sa vedeti ce soc am avut...
ca stiam de la elsy de faza cu malev care au dat faliment , eu am bilete cu austrian airlines si ma gandeam poate mi-o iau si eu (chiar elsy, ce ai mai fauct? ti-ai luat alte bilete? ce mai zice compania?).
bai si primesc un email de la austrian, cica schimbare de schedule la bilete.... m-am kkt pe mine instantaneu, zic astia au redus zboruri ceva, si imi dau bilete alta data si eu am concediu pe date fixe (si la mine la munca sint cretini rau cand e vorba de concediu)..... deschid emailu cu inima cat un purice.. totul era identic cu primele bilete mai putin una din aterizari era la ora 12,55 in loc de 13.... adica pentru 5 minute ei imi trimit email cu change of schedule.... cate corectitudine, ma lasati rad ... da pe mine cine ma resusciteaza???

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.02.2012 10:59     citat 

pai nici mie nu imi place furni da a fost nevoie ca au parul moale si subtire si nu era crescut simetric deloc.de aia ziceam ca am tuns-o acuma ca poarta caciula afara si nu se vede scot limba la mine asta cu rasu-n cap e o data in viata, ca le creste parul incet.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: