· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (311)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (311)     
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

28.03.2012 10:17     citat 

crysy sunt binisor, imi este greata destul de des dar asa a fost si la Vlad, deci nimic nou in privinta aceasta zambet. Maine merg sa fac dublu test. Vlad e acasa ca inca tuseste destul de rau, sper sa-i treaca cat mai repede.
Va pupacim, o zi minunata!
am inteles ca au inceput deja inscrierile la gradinita!!!!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 1 luna

28.03.2012 3:38     citat 

Buna fetelor, ce liniste e pe la noi, toata lumea s-a mutat pe fb?
Noi suntem bine, multumesc lui Dumnezeu Lucas n-a racit deloc iarna asta, eu am fost si n-a luat-o de la mine, cred ca era protejat de tratamentul naturist pe care i l-am dat pt lamblii; mi-am facut eu analizele pt urticaria ce o aveam la maini si mi-au iesit lamblii asa ca am fost toti sub tratament.

Yubi ce copii minunati ai ! sunt niste scumpi in pijamalutele alea sarut

Roxy sanatate multa lui Vladutz! si noi ne-am inscris saptamana asta, deja intrasem in panica, toti copiii de prin parc erau deja inscrisi zambet , eu in final m-am riscat si l-am dat la germana, vom vedea cum v-a fi jenat

Si la noi bate vantul si e frig...abia astept sa ne bucuram iar de caldura, iaca mai e un pas si e Pastele deja.

Loredana ma bucur ca ai reusit cu scaunele, sa ni le arati si noua.

Crysy ii sta super lui Yanis tuns cum sa nu-ti placa sarut, sunt sigura ca te-ai obisnuit deja cu el asa si acum iti place, nu? rad

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani
am nascut deja!

31.03.2012 9:22     citat 

La multi ani gimi!!! sa fii fericita si sanatoasa, pupici de la noi

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani
mara: 10 ani, 3 luni

01.04.2012 6:59     citat 

va pupam si noi!

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

01.04.2012 1:16     citat 

yubi tare frumosi sunt baieteii, si asa seamana intre ei!!!

rome mult curaj ai sa dai copilul la gradi in germana, daca as fi stiut germana l-as fi dat si eu, dar asa, sa vina acasa sa ma intrebe una alta sau sa imi spuna o poezie si eu sa nu pot sa-l ajut....nu stiu n-as avea curaj
mie mi-ar place sa-l dau la engleza, dar la stat si mai ales la astea de langa noi nu este, si la particular nu imi permit trist
la noi de maine incep inscrierile si se va ocupa sotul ca eu nu pot trist

crysy imi place cum ii sta lui yanis zambet si noi mergem maine la tuns, sper sa stea

bianca te asteptam sa intri sa ne spui cum stati cu pregatirile ca acusi faceti 3 anisori zambet

fetelor eu nu prea am reusit sa mai intru, ca ajung acasa abea pe la 6 seara si abea mai stau 3 ore cu piticu dupa care luam somn amandoi.
eu is bine m-am obisnuit la job, imi place, mai greu cu trezitul de dimineata si cu faptul ca sunt plecata asa mult timp de acasa.
raul la inceput a reactionat foarte bine, prima saptamana, cand veneam acasa imi zambea, arata cu degetul si zicea "ni o venit mami" si atat pe urma pe weekend a facut temperatura si a avut o stare mai urata, saptamana ce a urmat a fost f grea, a stat cu mama pana miercuri si doar pana adormea de amiaza, pe urma il supraveghea tata si pe cand se trezea ajungea si sotu
cum nu a mai facut temp de luni pana miercuri, joi l-am dus la cresa, si m-a sunat una dintre doamne sa-mi spuna ca raul e tare suparat si ca nu vrea sa se joace si ca doar sta intins pe covor, ca i-au luat temp si ca nu are; le-am spus ca e suparat pt ca a inceput sa-si manifeste frustrarea pt faptul ca lipsesc asa mult de acasa si ca ne intalnim tare putin.
pe urma pe la 2 ma suna sa-mi spuna ca are copilu temp 38.9 si ca i-au dat un supozitor cu paracetamol si ca neaparat sa mearga cineva dupa el; am reusit sa vb cu sotu si l-a luat el, au mers acasa, au dormit, copilul era bine, nu mai avea temp, si nici nu a mai facut deloc
l-am tinut si vineri acasa, dim cu mama si dupa masa cu socru, saracu copil tot plimbat trist
pe urma cu weekendul s-a mai linistit si de luni am mers iar la cresa, a inceput sa fie mai bine, il duce sotul de obicei ca eu plec mai repede
joi l-am dus impreuna si a fost super, la fel ca inainte, abea am reusit sa-l imbrac si a zis "lasa-ma ca ma duc la copii"
cu sanatatea e binisor, tot ii mai curge nasu, si i se mai infunda uneori, dar ma bucur ca pe plan afectiv e mai bine, cel putin eu asa imi dau seama

in rest toate bine, imi pare rau ca se scrie tot mai putin ca mai intru si eu sa citesc dupa o saptamana si vad 4-5 mesaje trist
mi-e dor de voi, mi-e dor sa stiu ce mai faceti, fetele care n-ati intrat de mult mai dati un semn, urschu, alexya

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

01.04.2012 1:31     citat 

anca ma bucur ca sunteti mai bine cu gradi, bravooo, deja e baiat mare zambet

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.04.2012 11:19     citat 

Buna fetelor! Noi azi ne-am depus dosarul la gradi. Cu toate ca am fost intre primii zece nu sar inca in sus de bucurie pana nu se afiseaza listele cu copiii inscrisi. Avem toate avantajele: arondati la acea gradi, sora in gradi...dar avem emotii la capitolul varsta. De anul asta se primesc copiii de la 2.5 ani la gradi dar prioritate vor avea intai cei marisori si in plus cadrele tb sa aiba cursuri specializate daca se va forma si clasa cu copii sub 3 ani. Noi vom fi aproape de 3 ani dar sa vedem daca ave noroc. Daca nu ar trebui pana in primavara sa fim primii pe lista chemati cand se va elibera un loc. Si macar un loc tot sunt convinsa ca se va elibera caci copiii se mai imbolnavesc si unii parinti se satura sa-i vada mereu bolnavi si-i retrag.
Acum pana pe 11 mai stau cu emotii caci m-as bucura sa-l pot da din septembrie sa stiu ca avem clar locul asigurat sa stau linistita.

Ancutza, imi pare rau de probleme. Multa sanatate in continuare! sarut

Ursu, Dia, voi ce mai ziceti? sarut sarut

Pupam toate fetele... sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

02.04.2012 11:56     citat 

biencute tinem pumnii sa fie cu succes, eu astazi nu am mai stat sa-l inscriu, din pacate directoarea venea dupa 9:00 iar eu nu ma invoisem d ela munca asa ca vedem maine daca reusim.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

02.04.2012 7:13     citat 

roxy multumim sarut
biencut bafta cu gradi, sper sa prindeti un loc

si sotul a fost azi sa depuna dosarul, si dupa ce s-a uitat mai bine la acte a zis directoarea ca e bine, avem sanse doar ca pe cand va incepe gradi nu va avea inca 3 ani prostit auzi la ea, raul pe 27 sptembrie face 3 ani si ea are curaj sa comenteze
oricum sper sa n-avem probleme si sa ne primeasca

va pupam fetele sarutsarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

02.04.2012 7:52     citat 

Anca, trebuia sa ii spui ca ai auzit de la cineva din sistem ca stii ca s-a primit o directiva ca de-acum la gradi inscrierile se fac de la 2.5 ani. Eu stiu asta de la mama. La gradi din cadrul scolii lor a venit directiva asta de la inspectorat sau mai stiu eu de unde si am auzit si de la dir de la gradi Biancai ca asa e dar ca prioritate vor avea in ordine inversa: 5,4,3 ani si daca mai ramn locuri cei sub 3 ani. Bafta si voua si va tin pumnii sa reusiti! sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 7 luni

02.04.2012 9:43     citat 

Noi ne-am inscris din ianuarie , sa fim siguri ca alegem si educatoarea pe care o vrem! scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 1 luna

03.04.2012 11:11     citat 

Anca din cate am inteles de la cunostinte care au copiii la germana nu fac mare lucru la gradinita, si-acasa se trezesc cu copiii numarand sau cantand in germana, acum nu stiu ce sa zic, vom vedea, pe finutul meu nu pare sa-l deranjeze asta pana acum .
Pupici lui Raul sa fie ok.

Bafta tuturor sa fie locuri pt toti, la noi n-am auzit sa fie probleme cu locurile, dar ce e ciudat e ca toti parintii isi inscriu copiii la cate 2-3 gradinitesi se hotarasc in sept unde raman...si ca sa fie siguri ca nu raman pe-afara.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

03.04.2012 6:24     citat 

biencut de stiam exact ii ziceam sotului ca sa stie ce sa spuna, eu stiem doar ca pana la sfarsitul anului trebuie sa implineasca 3 ani.
multumim sarut

rome ce sa zic, multa bafta sa aveti si sa-i placa lui lucas ca asta e cel mai important; eu ma gandeam ca vorbesc cu ei numai in germana si ca o sa fie copiii derutati zambet

crysy bravo voua, asa mi-ar fi placut si mie sa fac, sa stiu exact la ce educatoare va merge, dar am tot lungit-o si acuma nu am mai putut merge sa ma interesez daca mi-am gasit servici prostit

oricum eu sper sa fie bine pana la urma, daca nu o sa ne placa o sa incercam sa schimbam

pupici sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

03.04.2012 6:53     citat 

Hmm...Din acest motiv am fost si eu Rome si la cresa sa incerc sa-l inscriu caci acum cica sunt obligati sa-i tina pana la 4 ani dar e macel acolo mai ceva ca la gradi. Sa stii ca si eu ma gandesc serios sa depun dosarul la mai multe gradi dar nu mi se pare ok si ma oftic ca sunt parinti care procedeaza asa si asa ma imping poate si pe mine sa fac la fel. Asta e si datorita faptului ca sunt inscrisa in primii 10 (am nr pe bonul de inscriere) si cu toate astea sunt sanse mari sa nu-l accepte datorita varstei. nervos
Mai vedem ce facem...Momentan sper ca daca nu-l ia din toamna la gradi sa il primeasca la cresa (lucrur cam imposibil caci sunt 400 cereri si nici un loc liber) pana se poate muta la gradi. E f frustranta situatia. Indeplinim toate criteriile (arondati gradinitei, sora in acea gradi, pana si varsta caci de anul asta se primesc de la 2.5 ani, etc) dar altii sunt mai mari ca noi si au intaietate si exista sansa sa nu prindem anul asta loc. nervos plang sau sunt foarte trist
Azi n-am reusit sa trec pe la gradi sa vad care mai e situatia caci am fost la control cu B (are piciorul rupt) dar maine tb ne-aparat. Ce nu inteleg eu e ca la tv am auzit ca tb sa se afiseze zilnic situatia cu locurile ramas dar nou dir ne-a zis si am citit ca scrie pe usa gradinitei ca cererile vor fi analizate la inceputul lui mai si afisate pe 11 mai. Pai atunci ce nr de locuri sa afiseze? Si noi vom fi in stand by pana pe 30 aprilie ca sa vada daca nu care cumva mai vine vreun copilas mai mare? Daca nu mai vin cat sa se ocupe locurile noroc pe noi suntem acceptati daca vin, ghinion, chiar daca am fost primii si indeplinim toate criteriile (altii poate indeplinesc poate doar un criteriu) suntem respinsi? prostit
Deci tot nu inteleg asa cum sa afiseze nr de locuri zilnic daca ei analizeaza la sfarsit situatia... prostit

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 4 luni

04.04.2012 3:54     citat 

Buna fetele !
Vad ca toata lumea e in febra inscrierii la gradi . Ne-am inscris si noi ieri , asa ca sa nu zic ca nu l-am inscris . Nu cred ca o sa prindem loc dar vom vedea pe 10 mai . Biencut nou directoare gradinitei ne-a spus ca nu conteaza ordinea inscrierii prt. ca oricum selectarea copiilor se face dupa niste criterii si pana pe 30 aprilie mai e mult si se mai pot inscrie fff multi insa daca pe 29 aprilie vine un copil care are mama educatoare ,varsta de 3 ani , sora /frate la aceeasi gradi automat are prioritate ( pt ca obtine mai multe pct ca noi ) chiar daca noi ne-am inscris inaintea lui . Era afisata o lista cu punctele pe care le poate obtine un copil in fct de situatie . Si noi suntem arondati la gradi care l-am inscris , e chiar in spatele blocului dar nu cred ca ne primeste ca mai sunt si cei cu pile pe langa cei in regula asa ca vom vedea .De aceea ti-a zis ca cererile vor fi analizate la inceputul lunii ptr. ca nu conteaza ordinea inscrieri ci punctele pe care le obtine copilul in fct de situatie .Deci nu are cum sa afiseze locurile ramase libere ca nici ele nu stiu pana nu se incheie inscrierea . Asa ne-a zis noua . La noi se afiseaza pe 10 mai .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: