· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2007 > Nazdravanii toamnei - cap. 66
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii toamnei - cap. 66     
scufitaroz

Copii
Mushica: 14 ani, 7 luni
Mushicu: 9 ani, 4 luni

13.02.2013 12:59     citat 

Multumesc Eleonida foarte fericit macar unu sa semene cu mine rad

Deocamdata sunt asa stresata cu amandoi ca nu-mi dau seama de implinire. Astept sa treaca colicii scot limba

sus

Denunta
rozaroza

Copii
Alesia: 14 ani, 6 luni
Diana-Aurora: 9 ani, 3 luni

13.02.2013 8:16     citat 

Ele, îmi pare tare rău trist Nici nu știu ce să îți spun... Pufosul tău în schimb e maaaare, dar l-aș putea recunoaște oricând, cu ochii lui căprui și genele alea întoarse trag cu ochiul
Scufi mi se pare mie, sau Răzvan e leit Mushica ta? Sunt scumpi foc!
Elmi mi-ai aprins și mie un bec! Nu mă gândisem încă la clasa pregătitoare prostit Ce copii mari avem! Scufi are dreptate cu trecerea mai lină spre clasa I, plus că clasele vor fi formate deja dacă te hotărăști să o dai la clasa I numai. Pe de altă parte cred că foarte mult contează școala unde o dai, unele sunt pregătite, altele nu. O școală care are 3-4 grupe pregătitoare ar trebui să aibă și baza materială adecvată vârstei.
Vă pup!

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

14.02.2013 12:06     citat 

Roza daca nu erau 5 ani intre ei ziceam ca-s gemeni foarte fericit

Dar tu ai si nascut?? Felicitari! Sa fiti sanatosi! Esti bine?

Daca va hotarati vedeti ca inscrierile incep in martie.Mai e putin.

sus

Denunta
allamarine1979

Copii
Alla: 14 ani, 7 luni

14.02.2013 12:12     citat 

Eleonida, imi pare rau; probabil ca o sa vina si Pufoasa cand trebuie sa vina >foarte fericit<

Scufi, si eu zic ca pruncii tai seamana biiiine de tot; is faini! zambet

Roza, felicitaaaaari! Poze, poze! zambet

Noi nu mergem in nicio clasa zero, cel putin nu anul asta. La anul vedem ce mai facem foarte fericit Deocamdata ne e bine asa. Alla a inceput sa citeasca si sa scrie, merge la engleza si face progrese faine de tot, merge singura la cumparaturi la aprozarul din apropierea casei (cand nu-s multe de carat), s-a si intarcat intre timp.... toate buna foarte fericit A, mai putin somnul, ma capiaza, eu as dormi pana pe la 9, ea se trezeste la 6-6 jumate; azi la 4 jumate plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

15.02.2013 10:44     citat 

Alla 4.30???? Excelent ce sa zic...cred ca esti zombie

Eu m-am mai gandit si la faptul ca anul asta sunt cu ea acasa si pot fi alaturi de ea in primul an de scoala. Acum sa vedem daca reusesc sa o inscriu la scoala unde vreau eu. Daca nu, o tin acasa foarte fericit

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
14 ani, 7 luni
: 8 ani, 7 luni

18.02.2013 4:03     citat 

buna fetelor
din pacate am fost operata laporoscopic am ramas fara trompa dreapta ca era prea infectata, am desfundat-o pe cea stanga si e functionala sper sa raman gravida cu ea ca inca vreau o pufosica, este greu acum abia imi revin dar merg inainte nu am incotro joi merg sa-mi scoata firele si am terminat cu acest episod f urat din viata mea
o zi frumoasa sarut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

19.02.2013 10:31     citat 

Eleonida iti doresc sa ti se intample si tie cum mi s-a intamplat si mie zambet Si eu am fost operata laparoscopic, mi s-a scos trompa dreapta si am ramas cu stanga. Eu am aplicat o metoda. Stiam ca teoretic o femeie ovuleaza alternativ pe fiecare trompa . Asa ca mi-am facut un calcul. Stiam luna in care am ovulat pe dreapta si atunci mi-am calculat lunile in asa fel incat mi-am dat silinta mai mult in lunile cand era pe stanga foarte fericit . Deci tine bine minte luna in care ai ramas acum gravida si de la ea calculeaza mai departe

Cu Lavi am ramas gravida imediat ce mi-am desfundat trompele (la doua luni dupa) deci foarte bine ca ti-a desfundat-o pe stanga.

In alta ordine de idei, nu inteleg de ce te-a lasat sa mai astepti inca o saptamana. Sansele ca sarcina sa coboare erau minime chiar nule la cate saptamani aveai tu. Daca ai fi apelat atunci la varianta cu medicamente ai fi scapat de o operatie destul de dureroasa si de niste riscuri destul de mari. Mie imi pocnise trompa si aveam deja sange in abdomen asta din cauza unui doctor idiot care n-a stiut sa-mi dea medicamente si am mai asteptat inca 2 saptamani. Mare grija cu doctorul tau. Mi se pare dubios modul in care te-a tratat.

Pe langa asta, in tot timpul cat te-ai straduit sa ramai gravida nu ti-a dat sa faci un HSG, o instilatie ceva?

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
14 ani, 7 luni
: 8 ani, 7 luni

19.02.2013 1:24     citat 

scufi, din cauza birocratiei din spitalele noastrea am asteptat o semnatura de la sefa de sectie care se baza f mult pe beta hcg care erau oarecum normale...in fine...o idioata de dr care mi-a pus viata in pericol bine ca in 2 saptamani nu a pocnit, operatia era inevitabila ptr ca trompa era prea infectata , asa a fost sa fie.....nu mai gasesc vinovati ptr ce mi sa intamplat, asta a fost.......
am sa tin minte metoda, ms de idee, sincer mi-e cam frica sa mai raman, cu timpul sper sa-mi recapat increderea si sa-mi surada din nou norocul de a fi gravida

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

20.02.2013 12:12     citat 

Eleonida , imi pare rau ca ai trecut prin atatea , dar va iesi soarele si pe strada ta ...despre sistemul de sanatate..no comment..
Musha ..unde sunt falcutzele? ce domnisorica...s-a schimbat foarte mult.
Mushu ..gata am gasit falcutele.. seamana foarte tare cu surioara lui , doar ca are falcutzele umpic mai mici , sau mi se pare ?
Si noi cautam invatatoare pentru clasa 0 ... sa-l vad inscris sa scap de un stres. Va pup pe toate
Si cum se apropie 1 martie ..va ofer un ghiocel . Poza este de anul trecut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

20.02.2013 1:36     citat 

Hei ce dragut martisor!! Ce mare s-a facut!

Si eu caut invatatoare. Cu scoala cred ca s-a rezolvat. Am inteles ca oricum s-a scos faza ca trebuie musai sa apartii de scoala unde vrei sa-l dai. Am gasit o invatatoare buna acolo dar astept sa vad daca ia clasa 1 sau pregatitoare. Nici ea nu stia.

A venit si o tipa de la scoala de care apartinem noi cu recensamantul copiilor si am intrebat-o cand incep inscrierile si se pare ca nu stie nimeni. Trebuie sa apara metodologia care evident ca pana acum n-a aparut. E un super haos

sus

Denunta
madutzu

Copii
Daria zisa si Didi: 20 ani, 7 luni
Sasha zis si Ziggy: 14 ani, 6 luni

08.05.2013 12:32     citat 

Buna dragelor! Adevarat a inviat!
va pupam si noi cu drag! sarut
noi am stat acasa de sarbatori pentru ca Sasha a fost racit cobza - o performanta pe caldurile astea ce sa zic; nici noi nu mergem la clasa 0 - mai copilarim putin; am inceput sa scriem, sa citim inca nu, suntem mai puturosi si stim cateva cuvintele la engleza dar nu prea multe; nu intram nici in categoria ma scap pe mine dar avem o alta problema enervanta si nu stiu cum sa scapam de ea: pune mai tot timpul mana la oute trist nu stiu de unde a luat obiceiul asta dar e tare enervant - are cineva vreo solutie?
in rest ce planuri de vacante mai aveti?

sus

Denunta
allamarine1979

Copii

08.05.2013 12:41     citat 

Madi, nu cred ca-i o problema. E curiozitatea specifica varstei. Pe tine ce anume te deranjeaza din ce face?

sus

Denunta
madutzu

Copii

08.05.2013 12:55     citat 

Buna!
ma deranjeaza in primul rand ca nu gasesc cauza acestui obicei; oare e ceva specific baietilor la varsta asta? l-am intrebat si spune ca-l "mananca" si vrea sa se scarpine dar e clar ca e altceva; nu are nimic local vreo bubita sau altceva si se atinge/trage doar pe dreapta desi culmea el e stangaci; prietenul lui de la gradi cu care iese tot timpul si la joaca in parc are acelasi obicei dar banuiesc ca un obicei nu are cum sa "se ia"; oricum sper sa fie ceva temporar;
voi ce mai faceti? nu ne-am mai "auzit" demult!

sus

Denunta
madutzu

Copii

08.05.2013 1:11     citat 

Scufi,

acum am vazut poze cu Mushicu! zambet doamne ce frumos e! si ce seamana cu Mushica cand era mica; iar ea este o domnisoara fff frumoasa!

Eleonida imi pare tare rau de ce s-a intamplat; acum am citit; eu am pierdut in ianuarie o sarcina trist ; altfel acum ma pregateam de bb 3...

va pup cu drag pe toate si poate mai puneti poze cu frumosii!
o sa incerc sa mai pun si eu ...

sus

Denunta
allamarine1979

Copii

08.05.2013 1:42     citat 

eu cred ca tine de auto-descoperire, mai ales daca spui ca nu se vede nimic care sa-l deranjeze. daca ti se pare deranjant, poate puteti negocia sa nu faca de-astea-n public, in rest cred ca e ok sa-l lasi in pace zambet

noi suntem ok, tot cu copilaritul, vorba ta, nu ne grabim cu inscrieri niciunde; noi oricum n-am dus-o nici la gradi. in schimb am inscris-o la un curs de engleza, merge de cateva luni, e super incantata si face progrese uimitoare, asa ca o tinem inainte zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: