· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap.235
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap.235     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

18.02.2012 12:35     citat 

Buna fetelor,

Aveti dreptate, dar nu m-am solicitat mult ieri,am facut totul usor in timp. Si am stat si mai mult in casa si am stat si in pat mai mult decat de obicei.
luara imi amintesc ca ne spuneai ca ai avut nevoei de ajutor pe ultima suta de metri.
Eu si la sarcina cu Iulian mi-a fost rau, s-ar putea si acuma sa-mi fie.
cry stiu ca ar fi groaznic daca as naste prematur.

Va pup!!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 9 luni

19.02.2012 2:28     citat 

Bianca, e de ajuns ca stai in picioare , d-apai ca faci si ceva efort in timpul acesta, caci te sui pe scaun, te apleci sa speli pe jos..etc
Eu, sincer, nu iti dorec deloc sa treci prin ce am trecut eu la a doua sarcina dupa sapt 34 cand , efectiv, abia eram in stare sa ma ocup de mine, d-apai de David. Te rog. menajeaza-te!

Una peste alta ma mira ca nu s-a mai scris..si macar de-ar fi fost mai cald afara, ca sa va caut scuze scot limba . Maine va gasesc la datorie, daa? printre care si da dati o raita pe-aici.
Have fun! pup

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

19.02.2012 3:54     citat 

Karina e o zi frumoasa si nu exclud ca lumea e pe afara. Eu astept sa se trezeasca ai mei sa iesim si noi la o gura de aer. ieri a fost SM cu Ana in parc si dupa cateva zile de stat in casa era super incantata. Nu vroia sa vina acasa. El deja era inghetat si ea nimic.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

20.02.2012 8:13     citat 

Neata

Eu care ma consider vorbareata forumului foarte fericit nu am chef de nimik...De cand si-a " revenit " Matei la cele multe treziri de peste noapte sunt chiauna..De vreo doua saptamani dorm cam 4 ore pe noapte...daca am noroc dorm un pic la pranz,,
Si tot de doua sapt. sunt cu al meu ca soaricele cu pisica de incep sa imi doresc o pauza... prostit

sus

Denunta
luara

Copii

20.02.2012 9:31     citat 

Capul sus, nu te lasa doborita. Nu-i iese lui Matei nici un dinte, ca asa imi facea periodic Ana cand ii mai iesea cate un dintisor. Iar cu sotul, nu te grabi si nu lua decizii pripite. Vorbesc din experienta proprie.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

20.02.2012 12:15     citat 

buna fetele.
si eu sunt fara chef de nimic, ...., si nu am nici un motiv, dar nu stiu de ce.
Am fost de dimineata si am inscris-o pe Bria la gradi, dar abia din toamna sa mearga. ea , daca o intreb ,zice ca nu vrea la gradi, dar poate pana in toamna se mai gandeste foarte fericit
Claudis, fruntea sus si nu te lasa, va creste si Matei si o sa te lase sa dormi, oricum si eu cred ca daca as fi in locul tau as fi terminata.
Bria se culca seara tot dupa ora 23 , ma termina, uneori adorm inaintea ei, dar tot asa cate 5 min atipesc, apoi cand ea adoarme imi sare mie somnul, si drept dovada sunt uneori rupta si eu. ii iese si ei o maseluta chiar in spate , iar dupa 3-4 ore de somn se trezeste pt. lapte, mi-e groaza pe cand incep lucrul ca trebuie sa ma trezesc la 6, iar acum dorm pana pe la 9 dimineata si asa mai imi revin cu oboseala.
fetele, va intreb ceva: am observat la Bria cand a facut pipi in olita niste firisoare subtiri si mucilaginoase, (ca o scurgere), e a doua oara cand observ asta in pipi, cele care aveti fete , stiti cumva daca e normal? oricum voi intreba si pe dr.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

20.02.2012 12:44     citat 

Nu stiu altii cum sunt, dar eu cand ma gandesc la rabdare...
Ce e aia????
Nu mai pot frateeee...soroooo... surprins
Nu stiu cum altii au rabdare cu 2 copii acasa care mai de care.
Chiar nu stiu de cum ma pot abtine atat.
Probabil ca pictez si cand am 5 min pauza fug repede la cutiile mele rad
Dar cert este ca amandoi m-au capiat de cap de vreo saptamana

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

20.02.2012 2:43     citat 

Buna, fetelor!
Simo, eu care ziceam ca am copiii cuminti...cred ca m-a luat gura pe dinainte foarte fericit .....sunt zile cand ma doare gatul de cat ridic vocea la ei, sa ma fac auzita...e drept ca se revanseaza apoi si sunt cuminti, dar...........ma mai enervez si eu

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

20.02.2012 2:51     citat 

simo nici nu vreau sa imi inchipui cum e cu doi, ca imi e unul de ajuns la cat e de nazdravan in ultima vreme.

alina 0911 cum esti? te intorci la servici in cateva zile?

sweety la noi a fost o vreme foarte frumoasa in week-end , cald si soare, si s-a mai topit zapada, asa ca, probabil ca nu aveai dreptate, ci fetele chiar erau iesite afara

claudis as zice ca te inteleg, dar eu dorm ceva mai mult de 4 ore, in schimb in rest imi face capul calendar, nu vrea sa manace, arunca cu toate cele prin casa, nu stiu ce are

apropo, faza asta cu nervii, crizele, trantitul pe jos, aruncatul lucrurilor e asa temporara si normala la varsta lui? ca pana acuma a fost tare cuminte si nu arunca chestii nu rupea tot ce prindea, nu lovea cu lucruri....nu stiu ce l-a apucat de vreo saptamana incoace.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

20.02.2012 4:29     citat 

da, Ralucutza, ma intorc la servici, sper sa ma si tina , sa nu ma dea in somaj, ca nu imi doresc, sunt curioasa ce va fi,..., si nu imi vine sa cred ca au trecut asa repede 2 ani.
faza cu aruncatul si la noi e, uneori parca sunt toate parasute prin casa, asa zboara, cred ca e placerea lor, si din ce ii spun ca nu e voie sa arunce ca si lor le face buba, mai tare arunca.
Simo, nu stiu cum e cu 2 , dar te cred ca uneori te termina.lasa ca , cresc si se cumintesc.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

20.02.2012 4:32     citat 

----------
dincamsimona a scris:
Nu stiu altii cum sunt, dar eu cand ma gandesc la rabdare...
Ce e aia????
Nu mai pot frateeee...soroooo... surprins
Nu stiu cum altii au rabdare cu 2 copii acasa care mai de care.
Chiar nu stiu de cum ma pot abtine atat.
Probabil ca pictez si cand am 5 min pauza fug repede la cutiile mele foarte fericit
Dar cert este ca amandoi m-au capiat de cap de vreo saptamana
----------

Simo, eu te inteleg f bine. Ieri imi venea sa-i bat pe-amandoi asa imi intinsesera nervii la maxim. Si cand ma gandesc ca de la 1 Bia trece la program scurt la gradi imi vine sa imi iau campii. Separat sa zic ca sunt cum sunt (cel putin M e cumintel foc, B ma oboseste cu agitatia si vorbaria) dar cand sunt impreuna unul mai obraznic ca altul! nervos
Am disperat-o pe vecina de sub noi iar ea pe mine caci una doua imi bate in calorifer sa nu mai alerge M dar sa fiu eu am zis ca o invit sa vina ea sa-i educe caci eu m-am saturat. Daca are ea metode mai bune...
Bia cat de tupeista e, e f sensibila si se vede cand o tot cert. Si mama mi-a spus ca o vede marcata psihic. /asa ca cum naiba sa procedez: sa-mi bat si cert non stop copiii de dragul ei sau mai bine sa fie ea mai toleranta caci avem si noi dreptul in casa noastra sa ne simtim bine.
Deci ziua mi-e plina: daca nu ma supara copiii, ma supara vecina. nervos
Offf, sa fiu eu daca nu o inteleg si daca nu-mi doresc copiii mai cuminti dar ori nu stiu eu sa ii educ ori nu pot fi ei educati. Da, daca m-as juca non stop cu ei ar fi mai linistiti dar sa fim serioase cine poate face asta? Poate daca aveam menajera in casa? trist

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

20.02.2012 4:41     citat 

Biencut, eu zic sa lasi copii in pace, iar vecina nu are decat sa se obisnuiasca. Banuiesc ca nu alearga prin casa seara dupa 22.30. Sa il vezi pe Luca cu sare cu calul prin casa si nu am ce sa ii fac. Si eu ii mai cert si tip la ei.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

20.02.2012 4:53     citat 

Nu, dar ea se culca de la 8.30-9.30. Mai nou si pe timpul zilei daca alearga bate in calorifer. nervos Si rectific...Copiii mei nu sunt obraznici decat uneori pur si simplu sunt zglobii. Cum naiba sa educi asta. De exempu M acum penduleaza intre camera mea si a lor sa-mi arate mie si B diverse lucruri. Ei bine, el nu poate sa mearga ci doar sa alerge. Ce pot sa-i fac caci pot sa-mi racesc gura mult si bine ca tot alearga. Daca strig la el, il amenint se intristeaza si apoi uita si o ia de la capat.
Si vecinii de deasupra mea dau televizorul tare, ii aud cum rad, vorbesc si ma deranjeaza tare caci ei de regula o fac zi noapte si in special noaptea tarziu dar ce sa le fac acum? Sa le bat non stop in calorifer? Am zis sa incerc sa nu-mi fac nervi si sa ma obisnuiesc caci pana la urma nimeni nu doreste la el in casa sa umble in varful picioarelor si sa stea stresat ca supara pe unul sau altul.
Sa fiu eu daca in orasul natal aveam probleme de-astea! Imi aduc aminte cum stateam cu vecinele mele la balcon si strigam de la una la alta si ne hlizeam caci nu puteam sau ne era lene sa iesim din casa si ca sa ne auzim (etrau 3 etaje intre noi) trebuia sa tipam. Plus cand ne strangeam toti in spatele blocului si care mai de care mai tipa...Noi acasa am fost 3 frati. Doamne ce zarva faceam! Si o data unul nu ne-a oprit sa ne spuna ceva. E adevarat ca altfel sunt contruite blocurile acolo dar tot se auzea ceva.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

20.02.2012 10:41     citat 

fetelor ati auzit de noua lege care ii obliga si pe tati cica sa stea acasa in CIC? ce ziceti? ce le da tati la copii in loc de san?hmmm...sa fie manipulare pentru a consuma mai mult lapte praf?

sus

Denunta
luara

Copii

20.02.2012 10:44     citat 

Cum adica ii obliga? Ca aici nu inteleg, nici pe mine ca mama nu ma poate obliga, apoi pe tati cum sa-i oblige?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: