· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 51
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 51     
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 10 luni

27.02.2012 10:40     citat 

Lucy, ce pot sa mai zic si eu... Nasoala situatia cu serviciul sotului tau dar poate asta deschide calea unui serviciu mai bun, cine stie?... Trebuie sa fiti optimisti, se va rezolva cumva situatia.
Mey, da' cam liniste pe aici....

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 9 luni
Josefine: 14 ani, 9 luni
Lucas: 8 ani, 7 luni

27.02.2012 10:55     citat 

io pe aici
in pauza
Crispylica multumim de capitol
Mihaela, frumoasa nora am sarut ce asi mai pupacio

am o veste buna una nebuna jenat
de social nu am scapat cum speram, azi a fost singura fimea la ei la birou, pe 1 ma duc eu...cica doar intrebari despre situatia de la sc si cearta cu fetele alea...
asta fun aia nebuna

aia buna lui sormea iau dat banii pe biletele de la malev, maine ma duc la banca sa fac reclamatie sa vad daca imi iau banii sa mi o iau...

mai era ceva sa zic dar nu mai stiu ce
revin maine

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

27.02.2012 11:13     citat 

apare si madam mihaela ca o boare ca o floare dupa 30 capitole in care nu a mai dat pe aici si se mira ca e liniste rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.02.2012 11:17     citat 

apare si madam mihaela ca o boare ca o floare dupa 30 capitole in care nu a mai dat pe aici si se mira ca e liniste rad

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

27.02.2012 11:32     citat 

>> La o casa de batrani un vaduv si o vaduva se cunosc de multa vreme.
>> Intr-o seara , la o mica festivitate de VALENTINE's day ,stateau la o
>> masa fata in fata.In timpul mesei, el o priveste de multe ori galant
>> si indrazneste sa o intrebe :
>> -Vrei sa fii nevasta mea ??
>> Fara sa se mai gandeasca mult ea raspunde:
>> -Da , da , vreau !!!!
>> Se despart afectuos , mergand fiicare in camera sa.
>> Dimineata el se trezeste si derutat se gandeste :A zis ,da , sau nu ?
>> Nu mai stia....
>> Agitat o suna la telefon si dupa ce-i spune ce frumoasa a fost seara
>> petrecuta impreuna,indrazneste sa o intrebe daca a raspuns,da,sau nu.
>> Cu mare bucurie ea ii raspunde :
>> -Da,....din toata inima ! Si sunt f.f. fericita ,ca m-ai sunat,ca nu
>> mai stiam cine m-a intrebat .... rad rad

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani, 1 luna
Eric Andrei: 5 ani, 1 luna

28.02.2012 12:56     citat 

Seara Buna fetele sarut
Nu prea am avut timp azi sa intru...in primul rând de rasfatata,frate face niște crize dacă nu ii convine ceva....mare dreptate ai avut FURNI ,când era mică-mică îmi făceam toate treburile fără probleme,acum rămân cu aspiratorul in mijlocul casei,cu vasele inspumate,cu rufe pe jos ca urla printesa foarte fericit
Dar si-a descoperit cozile vocale si trage câte un tipat de mă si sperii rad
HAPPY,CAFE sarut
LUCY sper sa treacă cât mai repede perioada aceasta!
ELSY la mulți ani domnisoarei sarut
MIHAELA ce frumusete ai tu acolo,minunata sarut
FURNI ai încercat sa ii dai PUFARINEI o oglinda sa vadă cum o tunzi sau sa o pui in fata unei oglinzi mari sa vadă ?La alții a mers chestia asta.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

28.02.2012 8:43     citat 

neata tuturor
haideti la cafea
da furni asa e si la noi daca suntem prea mult pe acasa amandoi nu-i bine scot limba desi daca stau sa ma gandesc, noi ne-am cunoscut la munca deci a fost o perioada in care chiar eram impreuna 24/24, ca lucram impreuna (in acelasi birou inca) ochi peste cap dar na atunci eram tineri si amorezati, ne placea sa fim ochi in ochi toata ziua rad
in alta ordine de idei, da si eu sper sa treaca odata toata faza asta...el isi cauta de lucru (dar asta nu-i ceva nou, ca de cateva luni tot cauta si trimite cv-ui, a fost si la ceva interviuri dar a cam dat-o in bara-la ultimul fix din cauza ca nu stia nici o lb straina cat de cat...asa ca ne-am apucat de treaba sa invete engleza macar)..in rest ce sa zic muncim de zor (deocamdata ne informam temeinic) sa ne facem un bussiness micut la tzara sa mai facem un banut...asta in primavara...am tot studiat problema asta de ceva timp, avem unde, avem cu ce...ce ma enerveaza pe mine e ca lumea il tot demoralizeaza pe sot in privinta asta si asta ma innebuneste nervos
ei, nu conteaza, important e sa ai vointa si ambitie, zic eu.chiar nu as vrea sa ajungem in situatia ca SM sa mearga pe dincolo la munca si eu sa stau acasa cu copiii.
ce sa zic asta mare tot nasol se simte, azi nu o poate primi dr ei dar daca se simte tot rau cica e de garda diseara la policlinica putem merge cu ea acolo sa o vada... trist
asta mica, cu ale ei..ca de obicei...a invatat un cuvant nou si toata ziua striga prin casa: caca! caca!
rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

28.02.2012 8:48     citat 

Bag si eu o cafea virtuala, ca am o durere de cap, muicaaa...de-mi vine sa ma sui pe pereti.
In rest, ca de obicei, pe acasa...cu aceeasi stare de kko...poate mi-o trece si mie vreodata...in viata asta, sper...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 5 luni
Gabi: 9 ani

28.02.2012 9:10     citat 

Neata doamnelor . Nu-mi gasesc inca nicaieri doza de optimism pe azi , dar la o cafeluta buna va invit cu drag pe toate sarutsarutsarut

Oana , si eu ma chinui cu dureri groaznice de cap de ceva vreme .. nush ce naiba o fi , dar deja ma dispera ... sper sa-ti treaca repede sarut .

Apropo , voi folositi ceva lotiuni de astea de calmare cand ies dintisorii la pitici ?? Ieri am ramas masca , era maraita rau mandra , urla din orice , pe cand am culcat-o am vazut ca si-a muscat manuta plang sau sunt foarte trist de durere presupun .. tot dosul palmei ii era urme de dintisori trist ochi peste cap plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Ultima modificare efectuata de catre Happy_mami2007 la 28.02.2012 9:13, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.02.2012 9:11     citat 

offf ocrisu..imi pare rau ca te simti aiurea..
si eu am zile nasoale cateodata (da nasoale rau de tot) dar incerc sa ma axez mai mult pe zilele bune...
si astept cu disperare sa vina primavara, soareleeee... sarut
dar nu bei cafea?

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.02.2012 9:13     citat 

happy io imi gasesc optimism suficient in cafea ( drept ca imi bag vreo 3 lingurite de zahar asa ca sa ma trezesc bine scot limba )...
dureri de cap am tot avut si eu intr-o vreme, am si fost la dr, am facut analize, analizele bune, durerile au trecut de la sine
eu cred ca de la stress si nervi si oboseala psihica

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 5 luni
Gabi: 9 ani

28.02.2012 9:20     citat 

Asta cred c-o fi si la mine , Lucy .. am tot sperat eu c-o sa-mi fie mai usor cand creste si maimutica asta mica , n-am stiut ce vorbesc prostit ... Ma simt de-a dreptul sfarsita la capatul unei zile , si ma apuca depresiile cand imi zice sotu' ca iar urmeaza sa mai plece pt o zi intreaga ... saptamana trecuta aproape ca n-a dormit nici o noapte acasa , iar de sambata chiar zilnic zilnic ochi peste cap ..
Apropo , sorry pt situatia cu job-ul sotului , dar daca aveti in plan sa faceti ceva , nu va uitati dupa nimeni , faceti voi ce simtiti , asa nu o sa aveti regrete c-ati fi putut , dar nu stiu ce .. iar daca Doamne fereste n-o fi sa fie , asta e , sunteti tineri , incercati altceva . Eu va doresc mult succes si numai bine ! sarut Si sanatate lui Cata , scumpa trist , urata viroza a prins in orice caz trist

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

28.02.2012 9:21     citat 

Lucy, eu nu beau cafea deloc...nu-mi place deloc gustul...singura sursa de cofeina pentru mine era Coca Cola...dar de cand tin regim nu mai beau nici de-asta...
Si eu de-abia astept sa se duca zapada asta, ca nu pot iesi cu carutul cu Antonia...am iesit odata si am arat cu el prin nameti de mi-a iesit sufletul.
Happy_mami, eu i-am dat Antoniei cu Gengigel cand i-a iesit primul dinte, dar fara folos...tot miorlaita si suparata era, asa ca am renuntat.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

28.02.2012 9:23     citat 

neata si de la mine.
si eu am avut o perioada cu dureri de cap care nu treceau cu nici o pastila dar imi treceau cu cafea....acu beau cafea fara sa astept sa ma daora capu scot limba

pentru dinti eu ii mai dau nurofen cand vad ca e nasoala treaba....geluri din alea am unul dar nu situ daca i-am dat de vreo 2 ori..cre ca sint cam apa de ploaie....

georgette. buna idee, o sa incerc in baie ca acolo ii place la oglinda sa ne strambam....
bine, ca ea nu ar eprobleme doar cu tunsul, la baie zbiara rau de tot, la imbracat-dezbracat tipa si se zbate ca pestele..avem si noi chestiile noastre....

lucy, bafta in orice intreprindeti

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 9 luni
Josefine: 14 ani, 9 luni
Lucas: 8 ani, 7 luni

28.02.2012 9:42     citat 

neata
si eu la cafea repede ca doarme elefantu

ocris hai sa vezi faza apropo de durerile de cap si ce zicea furni ca bea cafea sa nu apuce sa o doara capu

eu cat am fost copil am stat efectiv prin spitale din cauza la durerile de cap, aveam nopti in care ma trezeam plangand, nimeni nu stia ce am.
aveam si perioade ok si perioade in care ma indopam cu medicamente care mai care mai tare.
pe la 20 de ani , cand am zacut 5 zile singura in casa cu fimea de 2 ani de imi dadea sa mananc iaurt cu lingurita , am chemat salvarea, asistenta a stat cu fata in brate , dr s-a dus la bucatarie, mi a facut o cafea, au stat cu mine pana am baut-o si de atunci am fost alt om !!! Cica, mami tu nu ai nimic, bea cafea sau vin zilnic !!! ai doar probleme cu tensiunea.

hai baga un vin si tu daca nu vrei cafea jenat

fug ca s-a trezit teroristu

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: