· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 51
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 51     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

28.02.2012 9:48     citat 

ocrisu nici mie nu imi placea gustul cafelei la inceput dar m-am invatat cu ea de nevoie (asta a fost f demult cand lucram in schimburi luuungi)
dar eu fac cafeaua in felul urmator: intr-o cana mare pun o lingurita de cafea , vreo 3 de zahar, apa nu prea multa, si restul lapte...asa ca e mai mult lapte cu gust de cafea scot limba si bag vreo 2 cani dinastea pe parcursul zilei (una dimineata si una dupa pranz)...rar beau cafea adevarata jenat
da happy asa am zis si noi ca daca nu incercam nu avem cum sa reusim...la noi in oras situatia cu joburile e nasoala rau, salariile f mici...chiar daca sotul isi gaseste un job in curand, tot e nevoie de un venit suplimentar..ne ajuta socrii mei f mult, dar ar fi ideal s anu ne mai bazam pe ajutorul lor (ca cel putin in ultimii 2 ani, a trebuit sa ne bazam cam mult pe ei)
bine ca si acuma ca sa ne apucam de treaba avem nevoie de ajutorul lor, logic...dar suma investita e mica si in caz ca nu merge, pierderile sunt f mici....asa ca merita incercat
desigur ca daca vrei sa te apuci de ceva si sa scoti profit f mare de la inceput, poti sa uiti...ca nu merge asa....cum am zis, un venit in plus, cat de mic, e binevenit pt noi...si efortul e minim....ce sa zic sa dea DD sa fie ok....pe mine ma dispera ca vin oameni gen taica-meu care nu a intreprins mai nimic toata viata,...infara de serviciu nu a facut nimic..(desi putea ca era instalator si putea s afaca bani frumosi din ciubucuri...dar nuuuu...)...si dupa aia cand a iesit la pensie i-a propus un coleg sa faca ceva impreuna un bussiness...ar fi mers super, pe vremea aia la noi s-a desfiintat incalzirea centrala si oamenii au fost nevoiti sa isi puna fiecare sobe sau centrale in apartament...si tata"nuuu, eu nu vreau sa ma bag"...desi pe vremea aia erau autorizat sa se ocupe cu asa ceva si in plus trebuia numa sa supravegheze echipa...dar nuuu...e mai usor sa stam cu mainile in san si sa ne plangem ca nu ne ajunge salarul, pensia, etc...si vine el acuma si zice catre mine "asta e o aiureala ce vreti voi sa faceti"... ochi peste cap
apai sincer, prefer sa incerc si sa nu iasa nimic decat sa stau asa si sa zic, "puteam face aia sau aia, oare ar fi mers, nu vom sti niciodata".

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani
Antonia: 9 ani, 6 luni

28.02.2012 10:07     citat 

Furni, si eu pe Antonia tot in baie am tuns-o...adica in cadita...i-am udat parul, i-am dat jucarii in apa si apoi ii mai taiam o suvita, mai balaceam jucariile ca sa-i distrag atentia.
Elsy, cred ca bag un vin ca in felul asta...haaac...mai uit si de necazuri... rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 9 luni
Pufarina: 9 ani, 7 luni

28.02.2012 10:17     citat 

ce baie soro, ca asta numa ce vede cada, ori dusul si urla de zici ca o jupoi..am incercat cu cadita mica in bucatarie, ca i.o fi frica de dus..aceleasi urlete..deci baie se intampla o data pe sapt cu maxime urlete, amandoi o tinem si o spalam in 2 min, si lucas se stramba sa o inveseleasca foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

28.02.2012 12:28     citat 

liniste mare pe aici... ce faceti doamnelor?
io servesc o salata de pranz...si astept sa se faca ora de plecare...si ca sa treaca timpul mai usor mai fac si cate ceva pt servici foarte fericit
soare si fromos afara, pcacat ca-s inauntru...
io nu imping la carut prin nameti ca s-a topit in mare parte nervos
a venit si vremea mea....
hai ca ma aberez, mai ziceti si voi ceva...

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 5 luni
Adelheid: 9 ani

28.02.2012 12:38     citat 

FURNI imi trimi-ti adresa te rog

in rest noi bine Hanne prima saptamana de gradi
asa ca sunt c-am agitata ca plange

Heidi e mai linistita ca nu mai este agitatie in casa

pupici

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani, 8 luni
Eric Andrei: 5 ani, 8 luni

28.02.2012 12:40     citat 

Neata si de la noi sarut
HAPPY tare buna cafeluta.
Sa va zic de cafea,mie nici acum nu îmi place gustul,am încercat de mai multe ori si pur si simplu nu se lipeste de mine,înainte beam ness,așa o lingurita la ditamai cana si cu mult lapte (a la LUCY).
Si asta pentru ca acum vreo enspemii de ani m-am operat de apendicita si de la rahie am rămas cu dureri groaznice de cap si medicul mi-a zis sa beau ness si va trece....in fine pana in ziua de azi am rămas cu aceleași dureri si dacă nu beau la prima ora cum mă trezesc s-a zis cu mine prostit
Acum beau 3in1 cu muuuuullt lapte.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.02.2012 1:06     citat 

----------
citat:
de la rahie am rămas cu dureri groaznice de cap si medicul mi-a zis sa beau ness si va trece....
----------

asa o fi si la mine?

ba nu, glumesc..eu am tensiunea mica, dupa doua cafele ajunge undeva pe la 9/6
dupa ceza am avut intr-adevar niste dureri groaznice de cap, mi-a prescris dr caffetin si in cateva zile mi-a trecut...moasele ziceau ca pe vremuri se taratu cu o cafea si-o tuica
trag cu ochiul
deci tot ccafeaua, cofeina...etc

io pot sari peste cafeaua de dimineata dar dupa amiaza ma apuca niste dureri d ecap in ceafa de numa...sigur ca le pot ignora, dar a doua zi iar ma va durea capul..si a treia zi la fel...si mai departe nu stiu ca mai mult de 3 zile nu am stat
----------
citat:
liniste mare pe aici... ce faceti doamnelor?
----------

am reusit sa spal vasele, ceea ce e ceva minunat avand in vedere starea fetelor.....a si e si maica-mea aici d ele mai tine d eurat altfel nu faceam nimic
ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

28.02.2012 1:12     citat 

cu cafeaua, culmea e ca eu de cate ori ma duc la nutritionista aia imi zice ca am tensiunea mare (adica cifra aia mica e prea mare).. bine ea zice ce stie ea, ca tre sa mai slabesc si o sa se regleze... foarte fericit
da totusi durerile de cap imi trec cu cafea..
deci nu-s ce sa zic.
ori poate am tensiunea fluctuanta, asa a avut si mama ani de zile, apoi a avut niste puseuri de tensiune si cu ea mare a ramas...acu ia tratament pt tensiune altfel o ia razna.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani
Gabi: 9 ani, 7 luni

28.02.2012 1:21     citat 

Maaamaaa ce lunga pare ziua cand te trezesti la 8 foarte fericit rad

Am timp in sfarsit si eu sa-mi beau cafeaua , azi vad ca inca nu m-a durut capul , asa ca .. dade scap . Am avut si eu o banuiala usoara ca ar fi de la anestezie , mai ales ca ma doare si coloana exact acolo de tampesc , dar ... ar fi trebuit sa ma doara si atunci , dupa operatie , nu ?? Mai ales ca eu n-am stat nemiscata , cum mi-au zis alea foarte fericit , cand m-au dus la TI mi-am pus mana sub cap si m-am ridicat sa vad lumea , somn nu imi era , nu aveam chef sa stau tot cu ochii in tavan rad .

Nu-mi place cand am asa mult timp , ma extra-harnicesc si parca nu mi-e in caracter scot limba rad) .. am facut si ordine , si mancare , am si papat , ne-am jucat in cort , mi-e ciuda doar ca nu putem iesi , nu mi-s acasa carucioarele si pe jos nu ma risc cu mandra in brate , ma rupe ... ochi peste cap

Acum le pregatesc de somn , si o sa ma delectez cu o muzica buna si cu cafeluta si mai buna sarut ... daaa , ce daca m-au sunat de la banca sa pun jos pana maine 1500 de Ron ?? foarte fericit Eu sunt toata zen ( vb lui furni parca ) , noi sa fim sanatosi , ca bani n-am de unde scoate pana maine foarte fericit =)) =))))

Interesant si cu cafeaua asta , chiar nu o beau pt ca mi-ar place .. nu mi-a placut niciodata ! Acum o beau de nevoie , in studentie o beam de fitze foarte fericit , apoi mi-a fost foarte rau de la ea si am renuntat ani multi la ea .. bine,bagam cola la greu,deci compensam ... dar acum , de-o vreme , de cand ma intalnesc cu o prietena dimineata m-am reapucat de baut , doar nu merg la cafea sa ma uit la ea rad . Sotu-i in al 9-lea cer , are si el cu cine bea cafea , ca si el , ca mine de altfel , singur n-ar prea bea ..

Lucy , la pitica mea Linex-ul si-a facut acum , ultima data , mult mai repede efectul decat Biotics-ul .. asta daca le mai dai , asa , o idee doar .

Geo , cu multa placere sarut .

Mirene , sper sa se linisteasca repede scumpetea la gradi sarut .

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.02.2012 1:31     citat 

happy eu ma scol pe la 6,30 (daca nu pun la socoteala faptul ca fii-mea asta mica de la ora 1 noaptea -fara exceptie-are program de supt din 10 in 10 minute)...da d epe la 6,30 maxim 7 e gata cu somnul, ne dam jos din pat...iti inchipui ce lunga mi se pare mie ziua rad
probiotice nu folosesc biotic ci astea:
http://farmaciaverde.util21.ro/produs_7...medic.html
dr a zis ca sunt f bune

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

28.02.2012 1:32     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Maaamaaa ce lunga pare ziua cand te trezesti la 8 foarte fericit rad

.
----------

sa vezi ce lunga e cand te trezesti zilnic la 6, si iesi pe usa inainte de 7...si cand seara pe la 8-9 copiii au chef de chitaiala, una sa o tii in brate, alalt sa citesti cu el, ori nu stiu ce sa le faci...si tie iti cad ochii in gura....moama ce zen ma apuca.... foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

28.02.2012 1:45     citat 

Cred doamnelor , ma consider extra norocoasa ca cel putin pana la 8 dorm mandrele ... bine , exceptand ca unele nopti ma culc pe la 1-2 , si ma trezesc din 5 in 5 minute sa-i dau lui Gabi apa , sau suzeta .. in mare , cica dormim bine rad

Am auzit si de alea , Lucy , si am auzit ca-s bune . Eu i-am dat de joi seara antibiotic lui Gabi , vineri deja incepea sa faca kk moale si foarte imprastiat , i-am dat vineri Linex , sambata deja facea ok .. si , desi antibiotic i-am dat inclusiv ieri , Linex i-am dat pana duminica , si nu au fost probleme sarut .

Apropo , o faza haioasa cu Gabitza , azi rad . De la atata " cucu-bau " , si " pup-pup-pup" ( din In padurea cu alune ) , azi deja se incurca saraca si facea "pupu-baaaau!" rad rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

28.02.2012 1:52     citat 

apropos de cucu bau. pufarina cica face bau...isi pune o singura mana pe un ochi si pe urma o ia brusc...si io tre sa zic bau si sa ma sperii si ea rade de moare..e draguta de mori sarut .. ori isi pune vreun prosop ori ceva in cap si il trage jos si face asa o moaca, ca uite ce stiu eu sa fac....
ieri a descoperit ea ca daca pune o jucarie pe bratul fotoliului, cade in fotoliu..mama ce distractie si ras...si pe urma ea o punea si fracsu o impingea jos..mama ce mai rasete pe amandoi....asa cand ii vezi parca iti mai trece de oboseala sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

28.02.2012 2:03     citat 

sarut sarut sarut Dragii de ei sarut

Ieri , cum strangeam pe aici , am pus-o pe Gabi in patut . Asta miorlaia , Ema s-a apucat de-i cantat , iritata la maxim , nani nani , la care Gabi s-a intins fain frumos in patut si-a luat somn rad rad sarut sarut sarut . Deci cat de incantata a fost Ema c-a reusit s-o culce ea pe Gabi sarut sarut , cu oricine am vorbit apoi imi urla aici in creier sa-i spun ca ea a adormit-o pe Gabi sarut . Azi a incercat iar saraca rad , de data asta fara rezultat insa scot limba rad .

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani, 8 luni
Eric Andrei: 5 ani, 8 luni

28.02.2012 2:06     citat 

LUCY mie îmi făcea in primele zile cafeina in vena ca eram ffffff rău,nu puteam sa ridic capul după pernă,nu puteam sa mananc decât culcată iar dacă mă ridicam varsam tot,nici nu vreau sa îmi amintesc prin ce am trecut,a fost groaznic... trist
Si probabil asta mi-a dereglat si tensiunea,nu știu ce să zic...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: