· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap.236
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap.236     
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

11.03.2012 10:38     citat 

Ce burtica are Iuri rad . Iar, tu , Narcisa, nu reusesc sa lipesc deloc varsta ta reala cu figura ta tinereasca prostit . V-ati distrat frumos pana la urma..pacat de era sa ii faceti ziua.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 8 luni
Natalia Maria: 8 ani, 1 luna

11.03.2012 12:50     citat 

Saru'mana Karina, nici nu ma simt, doar bolentinul scot limba zice altceva! foarte fericit

sus

Denunta
carminap

Copii
Alexandru Sebastian: 10 ani, 2 luni

11.03.2012 4:38     citat 

Cum ma pot inscrie si eu in Generatia 2010?Am si eu un bebe nascut in 2010 si de curand am decoperit site-ul asta.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 5 luni

12.03.2012 12:46     citat 

Salutare mamici. Noi am trecut pe antibiotic klacid pentru 5 zile si asta pentru ca dupa 2 zile de febra care a scazut o zi si o noapte si a revenit in forta cu 39.5 si a tot creacut de imi era frica sa i-o mai masor. Asa ca: antibiotic nurofen aspirat si betabioptal in nas pana joi.
Narcisa pune si tu o poza cu bebe, macar pe fb ca e mai usor. Iuri ce zice de bebe?

Carminap bine ai venit si ni te-ai alaturat. Poate cine va schimba lista daca se descurca te va pune si pe tine in lista. Dar oricum esti binevenita sa scri cand vrei

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

12.03.2012 8:13     citat 

Neata

Ce zi frumoasa...asta probabil si pt. ca am avut un weekend reusit scot limba ...Am facut curatenie...am iesit la un suc ziua cat a dormit Matei...care a stat cu buni pe care atat o iubeste...nici la mine nu a vrut o vreme dupa ce a venit ea prostit ..ca in rest e ca scaiul...tot ce vrea tb. sa fac eu pt. el ...pe ceilalti ii refuza rad
Si marea realizare....aseara a cerut in " pata" singur...dupa ce l-am leganat ..Tot nu isi gasea pozitia...L-am pus in patut...am tinut mana pe el si in 5 minute a adormit zambet zambet zambet zambet ..

narcisa se vede ca sunteti in al 9 lea cer.....felicitari... sarut

Byu ce bine ca ti-ai gasit doctorul potrivit..si ca Irina e bine...pe pozitie... sarut

carminap bine ai venit zambet

Sanatate multa bolnaviorilor....Acum primavara e epidemie...Incerc sa stau relaxata desi am fost la o petrecere cu Matei sambata si erau o gm. de copii si parinti bolnavi la locul de joaca..M-am si suparat ca nu am fost anuntata ... as fi preferat sa il tin pe Matei acasa sincer.. trist

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 5 luni

13.03.2012 2:07     citat 

Buna ziua fetelor,nu am mai intrat zilele pt ca Adina s-a simtit foarte rau trist am fost cu ea de 2 ori la urgenta,mi-a facut diaree 3 zile + voma,nu manca nmc,a slabit o groaza,acm a mai inceput sa isi revina,ieri a mancat un pic de pilaf si putin iaurt,azi de dim iar putina omleta,sper ca incet incet sa isi revina,nu prea are forta sa stea in picioare,se vede ca e f slabita,nu ma mai lasa acm sa scriu,imi inchide laptop-ul,va pup si mai vb !

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 8 luni
Natalia Maria: 8 ani, 1 luna

13.03.2012 7:12     citat 

Raliu insanatosire grabnica
sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

13.03.2012 8:33     citat 

Adinutza, Dragos, sanatate multa! sarut
si Mi e bolnavioara... febra mare si nu mananca ... trist of!

carmina, bunvenit!
sarut
daca vrei scrie datele tale si ale puiului cu verde ca fetele ce schimba listuta sa vada mai usor si sa va treaca si pe voi!

cu intarzaiere dar cu mult drag:
La multi ani, Diana!
http://www.parinti.com/modules.php?name...7&start=15

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

13.03.2012 9:01     citat 

Buna, fetelor!
Sanatate la toti bolnaviorii! Off, cand ai copilul bolnav, nimic nu-ti mai trebuie, doar te rogi sa se faca bine...toate celelalte sunt lucruri minore, neinsemnate....
Si Claudia mea a fost racita putin, i-a curs nasul vreo 2 zile, dar azi am dus-o la gradi, erau mai putin de jumatate din copii, restul fiind raciti si stateau acasa...dar si cei de acolo tuseau de numa...
Eu ma simt bine, dar am o stare acuma asa de cacao.....ca nu am televizor-nu am platit luna trecuta cablul si astia azi mi-au suspendat contractul...sotul a platit la amiaza, dar acuma astept pana maine sa imi dea drumul....offf, banii astia care niciodata nu ajung...m-am saturat... trist

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 6 luni

13.03.2012 9:19     citat 

Sanatate multa bolnaviorilor.
Imi pare tare rau sa aud de voi ca sunteti cu..muci, tuse..etc.
Ralu_..dar antibiograma ceva? Ce are de fapt?
Geo...felicitari din toata inima. Fetelor, ati vazut ce dulce e Iuri? sarut
Byu..ma bucur muult de tot ca e totul ok. Si sunt convinsa ca asa va fi pana la final
Raliu.. sarut off mititica.. multa multa sanatate
si mai vroiam sa scriu dar fug la datoria de mamica surprins

aa eu pot schimba capitole, dar nu fac liste, nu am timp si nici chef si nici nu ma pricep

trag cu ochiul

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

13.03.2012 10:56     citat 

ralu, raliu si cry multa sanatate la bolnaviori.
Va multumesc ca va bucurati pt mine.

Burtica mea e mare tare, eu asa simt si vad, e mult in fata. SI Irina a crescut asa mare ca ma trezeste din somn noaptea cu miscarile ei.
Eu azi si ieri nu am fost bine.
De vreo 3 sapt mi-e starnit un nerv in fesa stanga, cateodata ma lasa dar de cele mai multe ori nici nu pot calca pe piciorul stang.
Azi a fost cel mai rau, m-am trezit si nici nu ma puteam misca, efectiv nu puteam merge. A fost groaznic. SI inca ma supara rau tare.
Plus ca observ ca in ultimul timp ma doare stomacul daca mananc si dupa vreo jumate de ora ma intind.
Si ma trage burtica rau in fata, imi face varza coloana.

Ieri am fost si la mediul de familie, tot 60 kg, doar 10 kg luate pana acum, tensiune 12 cu 6 foarte buna. Mi-a spus ca arat f bine. Insa burtica e mai mare decat la Iulian, la Iulian aveam 88 cm diametru burticii la 35 sapt, acum la Irina am 98 cm diametru la 31 sapt.
La Iulian insa am luat mai mult in greutate.

A nascut vecina si prietena mea, are era cu sarcina mai mare decat mine cu 7 sapt si am inceput si eu sa realizez ca se apropie termenul si la mine.
Are un baietel frumusel foc si sanatos de 3300gr, la ora 18 s-a internat la Cuza cu dilatatie 3 cm si la 20 si ceva a si nascut. Ce norocoase sunt unele gravidute.
Sunt tare curioasa cat o sa dureze la mine acum travaliul.

Va pup!!!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

14.03.2012 7:37     citat 

Buna fetelor

Incepusem sa cred ca am un virus in calculator de numai vad ce sa scrie...de 2 zile nu ati scris mai nimik

Deci au aparut virusii...off...sanatate multa bolnaviorilor...sper pe noi sa ne ocoleasca ca si asa avem problemute...inca cu diaree ocazional..desi pe regim..
O prietena imi spune ca asa o sa o ducem pana la 3 ani cand " se maturizeaza" organismul...dar eu nu sunt multumita..vom merge la un bun medic gastroenterolog...acelasi care i-a dat pt. nepotelul meu o analiza la kk facuta in Germania si unde s-ar fi gasit ceva...
Daca nu o rezolvam o incerc si homeopat...

cristina79 am patit-o si noi sa nu platim la timp si mor de nervi cand vad ca de taiat iti taie imediat ce n-ai platit...dar dupa ce platesti nu te conecteaza la fel de repede ... prostit

Simona l-am vazut pe Iuri...Baiat mare si frumos zambet

Byu ce interesant cu burtica mai mare acum la Irina si kg mai putine foarte fericit ...Eu sper sa ai o asa nastere usoara cum a avut prietena ta... zambet Eu stiu cum e...as naste oricand din nou asa... foarte fericit ...dar as vrea copilul sa aiba deja 2 ani... rad

sus

Denunta
adrianaBuc

14.03.2012 10:46     citat 

----------
Byu a scris:

Sunt tare curioasa cat o sa dureze la mine acum travaliul.

----------

Daca ai norocul meu, la a2a nastere au inceput contractiile la 5,40 dimineata si la 9,40 nascusem rad

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 6 luni

14.03.2012 10:57     citat 

La mine la Matei a durat de la 3 dimi cand s-a rupt apa pana la 7 dimi cand l-am nascut
La Victor s-a rupt apa dimi la 8 si abia seara la 6:30 am nascut.. cu contractii 5-6 o gramada surprins

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

14.03.2012 2:50     citat 

adriana as vrea sa am norocul tau.

LA mine mai tineti minte cat a durat la Iulian travaliul: a inceput marti spre miercuri dimineata la ora 2 si am nascut joi dimineata la ora 3:25.
Adik 25 de ore de stat in travaliu.
Nu a fost chiar asa greu recunosc, aveam si epidurala in cantitati mici dar eram si obisnuita dupa o luna de contractii.
Ultimele 5 ore in schimb cu dilatatie 8 pe 9 au fost cumplite recunosc.

Sper ca de data asta va dura mult mai putin!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: