· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 52
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 52     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 6 luni
Antonia: 9 ani

07.03.2012 10:00     citat 

Doamna Furni, sunt cu gandul la voi pentru maine. sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

08.03.2012 7:24     citat 

Furnicutza iti doresc ca ziua de astazi sa treaca usor si sa va aduca raspunsurile cautate! Sanatate!

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 6 luni
Antonia: 9 ani

08.03.2012 8:14     citat 

"La multi ani", stimate doamne, pentru ziua de 8 martie!
Sa fiti sanatoase, sa aveti multe impliniri, liniste si fericire alaturi de cei dragi. sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 5 luni
cea mica: 8 ani, 9 luni

08.03.2012 8:23     citat 

neata tuturor
La Multi Ani!!!

uff mi-am inceput ziua tare prost...am dormit groaznic (desi impropriu spus "dormit")...ma doare spatele de innebunesc (presupun ca-i din cauza ca nu m-am odihnit azi noapte)

SM a avut inspiratie sa imi aduca de dimineata un trandafir si o cutie de bomboane foarte fericit

si cam atat azi nu am nimic in plan...as vrea s ama cam odihnesc cat s epoate ca SM va fi plecat 3 zile

furni sper sa treceti cu bine peste ziua de azi sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 5 luni
cea mica: 8 ani, 9 luni

08.03.2012 8:29     citat 

am uitata sa zic, mihaela f frrumoase pozele..ce zambareata e domnisoara! sarut

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 8 luni
David : 9 ani

08.03.2012 9:01     citat 

La multi ani pentru azi doamnelor! sarut
Mihaela, sunteti foarte frumosi! Clara e nemaipomenita! sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 11 luni

08.03.2012 9:17     citat 

Bafta multa astazi, Furni! Sa iasa totul bine, asteptam vesti!
Multumim de aprecieri, fetele!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 3 luni
Pufarina: 9 ani, 1 luna

08.03.2012 9:26     citat 

neata. si la multi ani de 8 martie.
multam de gandurile bune dragi doamne.
mihaela, super poze, bubulina e incantatoare...poza aia cu voi amandoua imi place foarte tare, frumoase amandoua sarut
si ce fata de treaba, cum s-a schimbat ea cu toate costumele alea si si-a pastrat zambetul...daca era vreuu din copiii mei care se crizeaza la imbracat dezbracat iesea cu mari lacrimi de croco....

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 2 luni
am nascut deja!

08.03.2012 10:13     citat 

La Multi A ni! de 8 martie tuturor mamelor si femeilor mai mici zambet
mai intram si noi dupa o indelungata absenta foarte fericit dar s-a stricat laptopul , apoi cel nou a avut ceva hiba si cu ceva evenimente in familie , nu am mai avut timp sa intru trist
inca o data La Multi Ani si pupici la toata lumea sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.03.2012 10:22     citat 

breee...ma imbolnavesc de creierii capului.....dupa tot stresul, cu pregatit copilu sufleteste ca face anestezie, si tot stresul nostru etc etc..merg ei azi la spital si le zice ca au nu stiu ce caz acut si nu pot sa ii faca azi...ca o sa primim alta programare....ce frumos...stai ca pe pariu programarea urmatoare cade cand plecam in vacanta in ro, deci ne vom lungi pana primim diagnosticul luni de zile..si cica sa il ocnsulte repede sa apucam sa incepem tratamentul inainte de inceperea scolii...vezi sa nu....scot fum pe urechi. nervos

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 1 luna
Naty: 6 ani, 4 luni

08.03.2012 10:50     citat 

La multi ani, stimate doamne si mamici! Sa fiti sanatoase si sa aveti parte numai de fericire si bucurii!!! sarut sarut sarut sarut

Furnicutz, ma gandeam dimineatza la voi si acu' am intrat sa vad ce vesti ai.... trist ...imi pare rau ca mai trebuie sa prelungiti starea asta de neliniste si griji....oooffff! trist sarut

Miha, este dementiala bubulina ta...f.faine pozele! Sunteti o familie frumoasa!sarut sarut

Rizi, bine ai revenit pe la noi! Sper ca evenimentele din familie nu au fost neplacute... sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 8 luni
A M: 8 ani, 9 luni

08.03.2012 1:58     citat 

Hola!

La multi ani doamnelor de 8 martie! Aici e o zi superba, foarte cald si miroase a sarbatoare deja, pe 10 martie incep sarbatorile locale, Magdalenas le zice.

Furni, of, pe bune ca-mi pare rau.

Happy, draga mea Vero, multumesc! sarut Cu sotul e bine deocamdata desi mi-e si teama sa zic ca e bine(am mai povestit eu). Am primit chiar 2 cutii de bomboane de ciocolata cadou, una de la el si una de Edutzu meu.

Mihaela sunteti frumosi frumosi!!! sarut

Lucy, Rizi, Cripsy, Tamy sarut sarut sarut sarut

Baietii mei mi-au devastat comedorul si eu n-am chef de treaba. Uite ca in afara sa le dau sa manance nu am sa fac mare lucru azi. Am fost si la cafea cu o prietena...Incerc sa uit de rele deocamdata, macar azi!

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 3 luni
MICA: 8 ani, 11 luni

08.03.2012 2:11     citat 

La multi ani, doamnelor si domnisoarelor din club!
Sotul meu nici la multi ani nu mi-a zis, ca cica lu' ma-sa ii zice, nu mie. Sa se duca sa stea la ma-sa atunci!!!!

Ce dragute pozele, Mihaela. Eu n-am fost la studio cu copiii, ca mie-e teama ca nu stau la pozat. Tedi numa' se stramba acasa la poze, iar aia mica se uita intr-o cu totul alta directie. zambet

----------
mihaela_ct a scris:

Intrebare: fetele care mai alaptati si aveti copii peste 1 an, le mai dati ziua sa suga? Ma gandesc sa nu ii mai dau ca sa manance mancare, am observat ca dc ii dau dupa-amiaza sa suga, nu mai vrea sa manance la masa de seara. Si daca nu mai mananca la masa de seara, noaptea face ce am descris mai sus. Daca nu ii mai dau sa suga ziua, mi-e ca scade lactatia deci nici asa nu-i bine. socat
----------

Esti simpatica cum te panichezi tu. zambet
Timeea mananca cam la 3 ore + rontaieli intre mese. Suge inainte de somn (pranz+seara) si dupa trezire, dimineata. se intampla cateodata sa se trezeasca peste noapte pe la 4 sau 5 si-i dau si atunci. Dar se intampla rar. programul ei de masa e asa: la 9 micul dejun (paine cu unt, castravete, ardei capia si masline si cate ceva de la noi daca intinde mana dupa ceva), la 11 un fruct, la 14 piure de legume cu carnita (i-am pus de curand hrisca si vlastari de diverse si mananca bine), la 17 galbenus cu paine sau piure de spanac cu cartof, dovleac copt, ficatel cu piure de cartof, mamaliga goala, mazare cu pui, orez fiert cu carnita. la 19,30 baie si alaptat. Orele astea sunt pe ceasul vechi dupa care ne ghidam inca jenat scot limba Intre mese primeste orez expandat, caju, macadamia, migdale, seminte de dovleac, pufuleti, biscuiti.

Daca ai vostri pui mananca si altceva , scrieti si voi, pls, ca sunt in maaare pana de idei. eu nu i-am dat si nici nu intentionez sa-i dau lapte, iaurt.

Fiurni.., nasol! trist

Cam frig la noi azi. 5 grade, dar asa ce-a batut vantul in cartier...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.03.2012 2:36     citat 

ce ceas vechi soro, voi ati trecut la ora de vara? aici se schimba ceasul ultima sambata din martie....

stie timeea sa mananace alune si chestii de astea? mie mi-e frica sa ii dau lu fimea ca si le arunca drept in gat...da' stafide mananca si ea la greu... zambet

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 3 luni
MICA: 8 ani, 11 luni

08.03.2012 3:16     citat 

ii tai eu bucatele mai mici si le rontaie, ca are 8 dinti. rad) i-a iesit balaurul care o chinuie din decembrie, in sfarsit. dar nu pe unde iese dintele normal, ci in lateralul gingiei, spre limba, saraca. in viata mea n-am vazut asa ceva. trist asa, si stafide mananca. i le gasesc umflate in kk. nu le digera, vad.
pai nu mai stiu cand s-a schimbat ceasul. parca la sfarsitul lui octombrie???

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: