· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 52
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 52     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 10 luni
Pufarina: 10 ani, 8 luni

07.03.2012 11:42     citat 

----------
Crispy a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
deci mie mi-au aparut toate mesajele voastre in timp ce scriam eu, acu nu mai vine nimic prostit
----------

Ai luat in calcul si diferenta de fus orar, zapada, drumuri blocate, bacul inghetzat, etc....hehehe...mai dureaza! rad rad
----------

HEHE....
daca vedeti ce vreme e la mine... o baba scarboasa rau...ploua cu apa amestecata cu gheatza. si e aproape intuneric, nori jos si ceata..si nitel vant ca sa fie tacamu complet....vreme sa numeri bani si....stiti voi foarte fericit

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 14 ani, 2 luni
A M: 10 ani, 3 luni

07.03.2012 12:14     citat 

Hola!

Furni, o sa ma gandesc la voi maine. Multa putere si sa iasa totul bine va doresc! sarut

Happy, sanatate lui Gabi! sarut

Oana, sanatate multa si voua. sarut

Elsy, ai inceput tare ziua! sarut

Lucy cand ai zis de primul fir alb m-am uitat sa vad cati ani ai ca si eu acum am fffff multe fire albe, dar clar esti mai tinara decat mine...sarut

Si eu mi-=am facut nervi de dimineata doar pt ca i-am ars cu masina de calcat o pereche de pantaloni lui Edi...
Gripa nu se da dusa de la mine cu una cu doua, macar baietii sunt cat de cat OK. Fug la supa de pe foc ca acum trebuie sa iau baiatul de la scoala.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 1 luna
Antonia: 10 ani, 7 luni

07.03.2012 1:19     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
vreme sa numeri bani si....stiti voi foarte fericit
----------

...si...sa dormi confuz foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

07.03.2012 1:26     citat 

----------
ocrisu a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
vreme sa numeri bani si....stiti voi foarte fericit
----------

...si...sa dormi confuz foarte fericit
----------

Breee.... daca dormiti acu, la anii mei ce o sa mai faceti?
uite io daca nu am dormit, am ramas gravida la patrujdeani scot limba

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 1 luna
Antonia: 10 ani, 7 luni

07.03.2012 1:48     citat 

Las' ca si io, din cauza ca am dormit...in loc sa altceva...mi-am luat-o de nu imi mai revin...ce daca eram lesinata dupa ce ingrijeam toata ziua de 2 copii mici si de casa...asa ca faza cu somnul probabil ca e permisa doar cand o fi somnul de veci. ochi peste cap

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 14 ani
Gabi: 10 ani, 7 luni

07.03.2012 2:39     citat 

Dorm teroristele sarut ..

Oana sarut , merci , sanatate multa si scumpilor tai sarut .. si .. sorry pt orice ... neplaceri .. sper sa fie totul bine pt tine , pt copilasii tai , pt voi , cat de repede ! sarut

Cafe sarut , sanatate multa si tie ! Ma bucur ca puisorii-s bine , nu te enerva pt pantaloni , se intampla .. sanatosi sa fim sarut Ti-am zis ca si eu is asa stangace de-o vreme , de zici ca n-am mai pus mana pe-un vas in bucatarie de cand is foarte fericit rad Sper ca e mai ok situatia cu sotul tau sarut

Furni mama , ca nu poti sa-l vezi chinuit pe-un pat de spital , sau anesteziat si legat de toate cele acolo , nu inseamna deloc ca nu esti mama puternica ! Cand am mers cu prietena mea si fetita ei la medic in Cluj am mers eu cu fetita sa ii traga sange a 2-a oara , si prima oara pe mamica au scos-o afara , i-a fost mila de fata si a inceput sa planga ... bine , si mie mi-a fost mila , dar am suportat mai bine decat ea . Dar fii linistita , daca mergeam cu ale mele , foarte probabil il lasam pe Ionut sa mearga cu ele la recoltat , macar cu Gabi , ca Ema na .. Sa dea Dumnezeu sa aveti un raspuns in sfarsit maine , si sa nu fie nimic grav ! sarut

Va pupacim sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

07.03.2012 2:56     citat 

asa, au fost azi la control, l-a cantarit si masurat (pt anestezie), cica ii fac anestezie in vena...nu cu masca din aia...
ma gandeam eu lazi ca prostu, saracii copiii mei....asta mai marele a facut 4 (ori 5?) operatii la ureche...cu anestezie cu masca. una de amigdale anu trecut cu anestezie in vena....a facut EEG....bine, ala nu doare, dar ca chestie....acu RMN sub anestezie... astalalta mica are doar 1 an si a fost deja internata in spital, ca nici nu mai stiu...de 4 ori? o data luata cu salvarea si o data la terapie intensiva la oxigen....
de otite si infectii in gat la fimiu, diarei si vome, fara numar fara numar foarte fericit
dupa cum ma intreba inocenta o nepoata....o fi din cauza ca i-am facut la batranete? rad ..mama ce imi venea sa ii zic 'ba p-a ma-ti' rad

deci sanatate maica, ca la ora asta nu pot sa urez altceva....

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 14 ani
Gabi: 10 ani, 7 luni

07.03.2012 3:35     citat 

Ti-as zice ce i-as fi raspuns eu , dar mi-e ca nu stiu cat de apropiata iti e scot limba prostit ...

Si lasand gluma laoparte .. off mama trist .. in situatia ta , demult cred ca ma internau neamurile la zambitori foarte fericit .. cu siguranta n-as fi ramas intreaga la cap sa trec prin atatea ochi peste cap ..

S-auzim maine seara doar de bine ! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

07.03.2012 3:45     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Ti-as zice ce i-as fi raspuns eu , dar mi-e ca nu stiu cat de apropiata iti e scot limba prostit ...

x
----------

hehe...mi-e simpatica...da cred ca e cam naiva..ca are si ea vreo 24 ani si i se pare ca eu sint batrana, normal..da nu imi pare ca ea o sa se marite prea curand, e f ocupata acu sa faca cariera, sa invete sa skieze, sa se distreze cat de mult in fiecare weekend..nu o vad eu prea curand schimband la scutece..asa ca s-ar putea sa o loveasca si pe ea cand o incepe sa ii ticaie ceasu' bioogic pe la 35 incolo rad
si daca oi mai trai maica o sa ii zic si io atuncea..vezi maica ca faci copii la batranete si ies cu boli foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

07.03.2012 5:35     citat 

ooo furni pai daca la 24 e asa apai clar ca inca 10 ani de acum incolo nu-i tb copii rad
desi, nu se stie niciodata...io ma gandeam asa la un moment dat, fiind in floarea varstei (sau cum se zice)...apai daca pe la 25 ma marit e ok...sau asa...si pe la 30 ma apuc de facut copii,,....sa zicem ca-i bine...am tot timpul...si brusc m-am trezit cu copil la 22 de ani rad prostit cum era aia..ca DD rade de tine cand iti faci planuri
scot limba
ocrisu sper si eu sa ajungem la un moment dat la o rezolvare..dar nu stiu cum puii mei...ca nu accepta nici biberon nici lapte praf nici macar cereale cu lapte praf in ele prostit acuma s avedem am zis sa facem o incercare cu biberonul ciu lapte noaptea cand se trezeste si face scheme...poate adormita fiind, il ia? scot limba rad
azi a fost soare si caldut...am fost la piata am luat niste flori pt educatoare (si atat)
si am stat putin la soare cu Anya...a fost ok...nu am avut o stare prea buna azi...dar nu m-am lasat daramata...am facut plimbare la soare 2 ore, am stat in pat la un film si uite asa...am incercat sa imi ocup timpul frumos...am facut si o ciorba tare buna si am bagat vreo 3 farfurii deja scot limba si acuma fac cartofi gratinati foarte fericit
maine are fata serbare la gradi foarte fericit
vineri si samabata raman singura cu copilele SM pleaca la tzara sa munceasca pe acolo una alta sa ne putem apuca de treaba....

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

07.03.2012 6:59     citat 

mihaela, nu dai draga petrecere? Are fi'ta 1 an 1 luna 1 sapt 1 zi rad

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 2 luni
David : 10 ani, 7 luni

07.03.2012 7:17     citat 

Furni sa treceti cu bine peste ziua de maine! Si bafta pentru poimaine! sarut Te inteleg ca il trimiti pe sot maine, si eu am preferat sa o tina sotul pe Teea de cate ori am avut de mers la spital (cand i-au luat sange pentru analize, cand i-au scos castane din nas prostit si cand s-a ars la talpi). Credeam ca-s singura mama asa. foarte fericit
Cafe si Oana, sper sa va rezolvati problemele. sarut
Sanatate la puiutii bolnavi! sarut
Mihaela, David inca suge mult si ziua si noaptea. Ziua vine la san si cand e suparat, si dupa ce mananca uneori, de control. Noaptea suge la cateva ore. I-am dat cate putin lapte Prima Crescita de la sora-sa si pare ca ii place. Cand o sa-l intarc o sa-i dau ori Prima Crescita, ori lapte de migdale. Mai e pana acolo ca ne e bine asa deocamdata.
Lucy si eu ma uit la Paprika, ce de retete delicioase!
Elsy ce nebunie cu catelul, bine ca ati scapat de el!
Kiki frumos avatar ai!
Din urma tin minte ca am vazut un Patrick zambaret si scump foc! sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 10 ani, 6 luni

07.03.2012 7:45     citat 

Ba da, furni, sarbatorim! Bem cate o tuica toti 3. rad

Ia uitati aici ce facuram noi:

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

07.03.2012 7:54     citat 

Superbe pozele!
Iar bubulina e doar zambet!

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 9 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 6 luni

07.03.2012 9:50     citat 

miha...super poze! sunteti tare frumosi toti trei...dar bubu va intrece! sarut

furni, Dumnezeu sa va dea putere multa! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: