· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53     
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 9 luni

10.03.2012 12:53     citat 

A, si am uitat sa zi, Lucy: foarte frumoase pozele. Ambele fete au carnita pe ele, par sanatoase, asa. Daca zici cuiva ca nu prea se omoara Catalina cu mancarea nu te-ar crede. zambet Arata chiar bine. Iar tu... noroc ca ai 2 copii ca altfel nu te-ar lua lumea in serios, ar zice ca esti vreo pustoaica. rad
Vreau si eu sa ii iau Clarei cort de-ala cu bile, aveti sugestii, ceva?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

10.03.2012 1:32     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Vreau si eu sa ii iau Clarei cort de-ala cu bile, aveti sugestii, ceva?
----------

io am sugestia ca daca ai mobile sub care pot intra usor bilele alea *ex canapeaua cu picioare, masuta de tv cu picioare, patu cu loc dedesubt) si de sub care se scot greu lucrurile mai sbine sa nu ii iei... rad
deci bilele alea vor intra in primele 5 minute sub toate mobilele posibile, in toate colturile pe unde nici cu gandu nu gandesti, si apoi fie o sa fie mega scandal pana le scoti, fie o sa uite de ele, deci e ca si cum nu le-ar avea ... dupa ce le scoti iti dai seama ca in 5 minute vor fi la loc sub mobile rad

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 7 luni
Josefine: 15 ani, 8 luni
Lucas: 9 ani, 6 luni

10.03.2012 4:04     citat 

mireneee zici ca ai facut copii singura ce seamana cu tine !!!!

mihaela, si eu m am gandit la aceasi boala doar ca i au aparut bubitele...nu stiu ce a fost cert e ca a trecut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 9 luni

10.03.2012 4:47     citat 

Cuscra, pai dc bubitele au aparut imediat dupa ce a scazut febra si au disparut repede, aia a fost.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

10.03.2012 5:22     citat 

Hello myladies . Am ajuns si eu acasa , mama , cred ca m-a facut mama pe drum foarte fericit rad

Si de-acu' pregatiri .. cica rad . Maine mergem spre Alba sarut , daca ne ajuta Domnul si-s toate bune .

Mirene , sunteti niste frumoase sarut

Miha sarut , eu asa ma simt si acum foarte fericit .. doar ca-s constienta ca la mine de la cap e baiu' , acolo ar trebui sa-mi fac o operatie estetica , ceva ... nu ca la fizic n-ar trebui , dar .. daca castig la Loto asa am zis , dau pe chirurgie plastica , dar .. nu stiu cand o sa joc rad rad .. esti tare draguta ! zambet sarut Cu mingile , de-acord cu Furni rad .. Ema colectiona de alea mici , ce sar tare , din automatele alea de la Kaufland sau alte supermarketuri .. cred ca are vreo 200 , dar , de te uiti sub dulapuri , patut , comoda , etc etc etc ... peste tot gasesti ! rad

Elsy , sorry pt febra puiului , sanatate multa ! sarut

Lucy , bravo pt noaptea mai linistita , de voi nu mai am cuvinte , tare dragute toate 3 pustoaicele jenat sarut

Cafe , ma bucur ca esti bine sarut . Crispy , o zi minunata azi ! sarut Si multa sanatate ! sarut

Mama , ce-i cu atatea raceli ?? Sotu' racit cobza , Gabi mucoasa , azi dimineata umblam cand dupa unu' , cand dupa celalalt : fa ceai , da-i sirop , la celalalt da-i tableta , prepara-i Acc-ul , adu-le mancarea la pat , lasa-l pe ' mnealui sa doarma , ca nah .. ce m-am crizat la un moment dat , puii mei ! Eu ma ocup de toate si de-s pe moarte ! Doamne feri sa ma imbolnavesc eu mai rau , ca ne-am fript toti ! rad rad

Aaaa , apropo .. imi zice ieri sotu' : am vrut ieri sa-ti iau ieri ( 8 Martie ) o floare , da' mi-am uitat portmoneul acasa ! /zambet Deci m-a linistit , intentia a existat ! scot limba rad Voi cum v-ati petrecut de 8 Martie pana la urma ? sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

10.03.2012 7:54     citat 

multumesc tuturor eu chiar ma simt ca o pustoaica de multe ori scot limba (o fi rau?)
da asa e cu bilele..acuma io la ele in camera nu am mobila cu picioare deci nu pot intra pe nicaieri..deci e ok...
mirene pupici f frumoase fetele sarut
mihaela
----------
citat:
Ambele fete au carnita pe ele, par sanatoase, asa.
----------

da pai nu arata rau dar la kilograme...Cata are vreo 15 kile si Anya cred ca acuma a ajuns la 9...dar probabil nu sunt nici inalte si de aia...oricum Cata a inceput sa manance mai bine, de cand cu virusul si ci tratamentul, are o pofta de mancare super surprins (tratamentul fiind debridat si probiotice)...cred ca i-a reglat ceva pe acolo ca brusc mananca f bine..intr-o zi la pranz a mancat 3 snitele (asa cat palma), si cartofi si paine... socat pt ea e iesit din comun.
nu mai stiu ce vroiam sa scriu...revin maine...a ajuns si SM acasa, sunt obosita...

sus

Denunta
elsycutza

Copii

11.03.2012 10:06     citat 

neata fetelor

alex abea acum s-a trezit ,de fapt se trezeste si mai sta cumintel si se joaca cate 20-30min
incerc sa mi beau repede cafeaua ca tipa curand.

e soare, cald in bataia lui, superb , va trimit si voua nitel sa aveti o zi buna.

Azi poate iesim in blugi afara ca m-am saturat de overall.

aaaa sa vedeti de ce am plans ieri si sa vedeti ce boceala o sa mai trag
cumnatamea e in 32 de saptamanani ,nebuna ca alfel nu i pot spune, fumeaza de rupe, si 2 pachete pe zi, cica doar asta o calmeaza, daca asi putea asi lega o de pat efectiv, copilu are doar 1kg200 , acum deja ii fac injectii sai forteze maturizarea plamanilor si saptamana viitoare ii provoaca nasterea ,a sta daca rezista pana atunci copilul ca nu primeste destul oxigen, are cheaguri pe cordon, ea are tensiunea mare si e f umflata, o femeie inconstienta , fratemiu e varza si el, dementa naibi in loc sa stea linistita la spital ieri o manca undeva si a plecat acasa cateva ore ...toti din familie suntem cu sufletul cat puricele din cauza ei ,tragem speranta doar ca o sa fie un copil puternic ,insa statistic copii nascuti la varsta asta sunt mult mai sensibili si recupereaza abea dupa 2 ani greuatea , sa nu zic cu ce sechele poate ramane, si toate astea de ce ??? din cauza unei nebune !!! poate par ca exagerez dar imi vine sa plang de cate ori ma gandesc la copilasu ala

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

11.03.2012 10:03     citat 

Elsy , imi pare rau de cumnata inconstienta trist ...

Poate te linisteste ce-o sa-ti povestesc acum . Fina mea a nascut prematur , la nici 32 de saptamani , gemeni . Nici un medic nu le acorda nici o sansa , chiar i-au zis finului meu sa multumeasca Domnului daca o sa-i poata salva unul din ei ... uite ca ieri au implinit 1 an si 6 luni , sunt perfect sanatosi , exact in tipar , daca nu ai sti nu ai zice c-au fost nascuti atat de repede ... e drept ca fina a avut grija de ea , nu a baut nu a fumat , dar uite ca nenorocirile se intampla ... si unde acum 1 an jumate au stat 3 saptamani doar la incubator , respirau ajutati samd , azi erau ca iepurasii Duracell , nu mai stiai dupa care sa te uiti rad . Minuni inca se intampla ! sarut

sus

Denunta
elsycutza

Copii

11.03.2012 10:48     citat 

da mami , am citit multe povesti cu final frumos, insa atat timp cat exista riscuri nu pot sa dorm linistita , sper si eu si toata familia in acest final frumos ,pacat ca nu doare inconstienta .

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 5 luni
A M: 9 ani, 6 luni

12.03.2012 9:47     citat 

Hola!

Elsy,
imi pare rau de inconstienta cumnatei, sper sa fie OK puiul mic in cele din urma!

Crispy, cum ati petrecut? Ce-a ales Alexutu de pe tava? Ceva poze?

Happysarut

Restul fetelor unde sunteti? Sper ca sunteti OK.

Noi suntem ocupati cu fiesta locala, am cutreierat tot weekendul aproape prin centrul orasului, am vazut defilarea, ne-am distrat, am dat cu petarde. foarte fericit Acum la 10 jumatate plec iarasi cu baietii, fara sot ca el e la munca. O sa fie iar defilare special pt copii, sa vedem la cat ne mai intoarcem si azi acasa. Si vremea e buna, primvara in toata regula.
Va dorim o saptamana excelenta!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

12.03.2012 10:31     citat 

neata
elsy vroiam sa iti scriu ca si eu am o prietena care a nascut tot asa f devreme cred ca la 31 sapt...si fetita e super ok acum are un an,....dar nu ai zice ca e prematur s-a dezvoltat f frumos, e sanataosa, etc..si plina de energie
e drept si prietena mea a avut mare grija de ea in timpul sarcinii, si alte probleme nu au fost, (a nascut fiindca i s-a rupt apa deci na ce sa mai faca)..dar bebelina a fost sanatoasa si puternica daca nu ma insel avea peste 1 kg jumate la nastere...a stat f mult in spital dar e sanatoasa din toate punctele de vedere si asta conteaza.
aici e frig...a plouat ieri, azi noapte a nins....e innorat...nasol rau.
trist
nu am o stare prea roz dar na, trece si asta.
m-am apucat de aerobic 15 min pe zi (ma uit la tv si fac si eu) scot limba ..e fain ca fac in fiecare zi altceva, intr-adevar e f solicitant am o febra musculara mai ales la picioare..aoleu...dar e ok...
in rest ma mai uit la cate un film dragut din cand in cand sa ma mai destind (la comedii)
daca nu ati vazut va recomand "Just go with it" l-am vazut zilele trecute am ras de numa la el..e cu Jennifer Aniston si Adam Sandler

sus

Denunta
elsycutza

Copii

12.03.2012 11:39     citat 

neata
azi am pasat pustiu si am dormit 2 ore in plus, ce bine eeee
afara 9 grade !!! e record pe anu asta, deja sunt in hanorac, cred daca vine soarele ma si bronzez rad

multumesc fetelor de gandurile bune, chiar ma simt mai bine sa vad ca au fost si cazuri fericite ,nepotelu asta e primul din partea fratilor desi au 40 de ani amandoi ,nu doar ca e atre asteptat dar ne-a tinut pe jar toata sarcina muierea asta cu tigle lipsa la mansarda ,jumatate din sarcina a stat in spital , fara sa exagerez, daca nu mai mult,imaginati-va ca ea statea la "nasteri premature" sau cum ii zice si s-a dus la urgente rad si-a schimbat locul cu unu la ...nebuni ca altfel nu mi vine sa zic(la psihologie) ea deja are ADHD si nu stiu ce naiba boala , uneori incerc sa o inteleg ca atata o duce capu dar da-o naibi ca tot exagerata e, iar fratimiu ii joaca in stuna parca e ultima muiere de pe planeta ,cum naiba sunt unii barbati asa prosti nu stiu ,spala, face curat, munca, fuge zilnic cu ea la spital ,acum cica sa isi ia 3 camere ca nu are cucoana loc in 2...
cred tre sa fac si eu pe nebuna si poate am mai mult noroc in viata rad

gata m-am racorit, am turnat tot foarte fericit
e abea luni...fuuuurni sa ai o sapatamana frumoasa in continuare , asta daca ai inceput-o bine scot limba
fetelor si voua va doresc o saptamana frumoasa, vine primavara !!! de acum o sa stati numai afara cu puii.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

12.03.2012 12:12     citat 

bre, doar scurt ca nu am loc de intors de la servici...
ieri am fost in suedia draga elsy, m-am gandit duios la tine scot limba
am fost cu vaporu de la sandefjord la strømstad si ne-am intors pe partea ailanta pe autostrada spre oslo cu masina....am fost in strainataturi draga

sus

Denunta
elsycutza

Copii

12.03.2012 12:59     citat 

plimbareat o, sper sa ajung si eu in oslo pe 17-18 maj, bem un cico la parada

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

12.03.2012 1:08     citat 

de unde, ca anu asta nu merg la parada in oslo....barbatimiu lucreaza si nu am curaj sa ma duc cu amamndoi copiii singura in inghesuiala aia, sa nu ii pierd pe acolo...sa nu mai zic ca sa iti dai intalnire pe 17 mai e nebunie curata.....scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: