· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53     
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

15.03.2012 10:19     citat 

neatza!

si eu sunt la munci, mai vioaie...iimmmm, ce bine este....ceaiu' de scortisoara sa traiasca! rad

Furni, si Alex vine si ridica tricoul la spate sau daca vede piciorul gol sau bratul....vine si face cu degetelele si zice "gadi, gadi..." sarut ...mortal este....
Parca o vad pe pufarina cum va alearga prin aeroport... rad sarut sarut

Haideti la o cafelutza! rad sarut

O zi frumoasa sa aveti! sarut La noi a inceput iar sa ninga....o vreme nashpa cu o vifornitza.... prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

15.03.2012 10:21     citat 

aoleu, mai terminati frate cu zapezile, ce puii mei fac, vin in romania cu gecile de iarna si cu ghete? de pasti????

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

15.03.2012 10:27     citat 

Pai, daca te face sa te simti mai bine, io pot sa zic ca sunt 20 de grade si cand ajungi aici in tricou si short....vezi tu cum te descurci.... rad sarut

Da' nu tre' sa-ti faci griji, doar ti-a promis Cayia ca incearca sa faca ceva pt. vreo 18-19 grade...cred ca deja lucreaza la asta de nu a mai intrat pe aici... scot limba sarut

Ultima modificare efectuata de catre Crispy la 15.03.2012 10:29, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2012 10:28     citat 

iar apropos de alergat prin aeroport, varsta asta cre ca e cea mai 'fun' de calatorit cu copil...am mers eu singura cu lucas cand avea 15 luni, m-a calarit de m-a zapacit..nu statea in brate neam, vroia numa de-a busilea pe sub scaunele din avion..si la escala, la dus mai ales fara carutz, am ramas stramba de mijloc cat l-am carat..
noroc ca sint cu barbatu tura asta....si cred ca o sa luam rucsacul sa o care in spate ca e f grea...
daca nu trage si o diaree exploziva, eventual amandoi, nu am facut nimica rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

15.03.2012 11:24     citat 

Neata doamnelor

Io de cateva zile mi-am scos la purtare geaca subtire de blugi , bluzite mai subtiri , tot sper c-o sa atrag cumva vremea buna .. aaa , no , sa zicem , desi inca tot nu e exact ce astept ... e soare piscator si azi aici , daca mai vad cazand un singur fulg de zapada cred ca o sa am o cadere nervoasa rad .

Crispy sarut , buna cafelutza , multumim sarut ... pupacim "gadi , gadi" mic rad sarut sarut sarut

Furni , ce dulce e si pufarina sarut ... apropo de creme de fata si de maini , si eu sunt in cautare de niste creme bune .. si numa' nu imi gasesc ceva potrivit , si de n-am incercat cu gramada deja ... eu nu foloseam in general creme deloc , doar de corp , raaar ... dar parca mi-as lua ceva si pt fata , si mai ales pt maini , cu atatea accidente in bucatarie din ultima vreme mi-am parlit bine mana dreapta plang sau sunt foarte trist ... any suggestions , ladies ?

Miha , ma bucur ca e mai bine printesa sarut

Cafe , Georgette , fetele sarutsarutsarut

Va pup doamnelor , o zi cat de placuta sa aveti ! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2012 11:51     citat 

ar fi o faza sa faceti o conspiratie toate, sa va vaitati de canicula pe acia, si de fapt sa fie zapada...sa imi faceti o frumoasa surpriza cand ajung io pe otopeni in manecute scurte si bufante rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

15.03.2012 12:58     citat 

neata tuturor
acuma ajung si io la cafea, la pranz ochi peste cap
am muncit ca fraiera toata dimineata... socat
dar nu-i nimic, e bine si asa...
in rest nimic nou...cred ca vand azi carucioru de bebe (noi am trecut de ceva timp la unu sport care il aveam de la Catalina) ..si ar fi super fain sa il vindem asta azi ca tre sa platesc ceva la impozite si asigurari pana la sfarsitul lunii asa ca m-am scos
rad
aici e soare dar bate un vant de iti zboara capul de la loc trist
urat
sper si eu sa se faca o data frumos afara ..da frumos...caaald...sa imi incalzeasca soarele fata... rad
io nici nu vreau sa imi inchipui ce inseamna mers pe avion cu copii asa mici jenat ca soi a mea e tot asa nu are stare deloc..mai nou nu vrea in baret, vrea pe jos, sa poata explora si sa bage in gura tot ce prinde...e nasol orice scama, firimitura, ata, toate le vaneaza si le baga in gura trist
pot s azic in sfarsit ca are 2 dinti sus! deci acuma i-a puscat gingia si la al doilea deci are 4 dinti in total scot limba
in rest, incepe si ea sa mearga tinandu-se de mobile ...si urla ceva fantastioc daca mananci ceva in fata ei si nu ii dai sa guste...poate sa fie full nu conteaza, tre sa guste.
nu mai stiu ce vroiam sa scriu....cum era aia cu creieru spalat...pai la mine cateodata zici ca-i si spalat si clatit si stors....e sec de tot rad mai ales dupa o noapte dinaia horror...(adica in mod normal se trezeste de cel putin 2-3 ori pe noapte si se foieste toata noaptea, imi da pumni in ochi si picioare in gura...asta-i normal..apai horror ii cu urlete )
vineri si sambata iara raman singura rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2012 1:32     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
daca mai vad cazand un singur fulg de zapada cred ca o sa am o cadere nervoasa rad .

[x
----------

io abea astept sa ti-o zic pe aia....vaaaaaai.....zapaaaaadaaa...tuuuu ce fruumoooos.... ce bineee de tineee,....adooooor zaapaaaadaaa.... nervos

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2012 2:15     citat 

lucy, la faza cu dormitu eu te inteleg perefect ca si fimea se foieste de numa...eu am zis ca nu o sa las ca la fimiu sa ajung in ultimul hal de oboseala, da tot am ajuns pan la urma prostit
acuma de ce sa il manii pe Dumnezeu, de vreo 2 sapt nu am mai dormit nici o singura noapte cu pufarina, a dormit ta-su (el se odihneste mai bine ca el nu aude toate foielile minore, se trezeste doar daca urla sanatos...si nu prea s-a trezit asa 'major' in ultimu timp)...si cu toate ca am multe nopti dormite cap coada de acuma am o stare permanenta de oboseala si iritare...inca nu mi-am revenit...ia timp.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani, 11 luni
am nascut deja!

15.03.2012 2:30     citat 

si la noi e soare, dar bate un vant mama mama trist
cafe tu vb serios ca aveti 27 de grade, ca nu imi vine sa cred confuz cred ca am devenit eu pesimista ca la noi caldura numai ajunge foarte fericit
miha poate nu am fost eu pe faza, dar pana la urma ce are clara? ce va zis medicul?
elsy ce impresionanta e poza, eu nu am vazut copil asa micut, dar mai impresionant e cum se lupta cu viata, dorim putere si sanatate la micuta sarut
crispy sa vezi ce fain cand ai garaj, si te blocheaza unul....cea mai tare a fost cand unul si-a parcat masina 2 zile in fata garajului nostru, si noi am stat ca prosti cu masina in garaj....omul era venit in vizita la cineva prostit noroc ca l-am potolit pe sot sa nu-i sparga cauciucurile foarte fericit
la toate fetele sarut sarut

eu cu ce sa ma laud, ca fiica-mea da cu piciorul in olita numai cand o vede prostit cred ca o sa facem la pastele cailor in ritmul asta la olita foarte fericit ca nu are rabdare sa ii explic nimic si cate si mai cate zambet

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 8 luni

15.03.2012 4:16     citat 

Salut!
Eu credeam ca e mai bine Clara dar se pare ca nu e. A disparut febra dar cred ca are amigdalele inflamate inca, pentru ca e maraita maxim si nu vrea sa manance. Ii dau sa suga des dar o vad ca nu prea are energie pentru ca nu mananca decat ff putin.
Rizi, am dus-o si la pediatru, si la medicul de familie. Are amigdalita acuta, probabil virala. I-am recoltat pt exudat dar inca nu am rezultatul, astia de la Synevo zic ca pana luni mi-l dau. Pai pana atunci nu stiu daca o sa mai fie de interes, sper sa fie deja bine vindecata. Ii dau tratament de luni dar astazi se vede ca nu e in apele ei, ieri dupa-amiaza era mai bine.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 3 luni
Antonia: 9 ani, 9 luni

15.03.2012 9:08     citat 

Si noi i-am facut Antoniei exudat...sa vedem daca mai are Candida...
Azi am fost la dr. de familie pentru vaccin...s-a uitat in gat si cica are rosu in gat...evident i-a dat antibiotic pe gura, picaturi cu antibiotic pe nas si sirop de tuse, desi nu tuseste prostit Acum tre sa ma duc peste o saptamana si s-o mint frumos ca ce bine a tratat copilul scot limba
Si eu am o stare kkcioasa...sunt stresata, obosita, deprimata...mi s-a cam luat cu amandoi copiii acasa si bolnavi...sa ma ierte DD dar abia astept sa se faca luni sa-l duc pe Paul la gradinita, desi mi-e groaza sa nu se imbolnaveasca iar.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2012 9:13     citat 

[quote="Crispy"]

am pus ceva pozice aici : POZE MOTZ ...tipa care este langa noi in poza cu bb in brate, este sora'mea cu finutzu'... sarut

/quote]

hai ca am reusit si eu sa vad alexutu motat, intr/un tarziu....mor dupa camasa si dupa sepcalia lui. barbat in toata regula domle foarte fericit
si tu esti o frumoasa, domnisoaro.... daca elsy si in cativa ani lucy ies cu surorile la plimbare, de tine o sa zica lumea ca esti cu gagicu rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2012 9:18     citat 

apropos de exudate si de rosu in gat (si sa ma iertati daca v-am mai zis da nu mai tin minte, parol)... ma vaitam eu acu vreo 2-3 saptamani ca am puroi in gat.. deci aveam catamai 2-3 pete de puroi pe o amigdala, si inflamat si rosu pe aclo ca la balamuc...si m-am dus la doftor si mi-a facut exudat... nu stiu ce va face voua, da la mine a facut ceva simplu de determinat, ca mi-a zis rezultatul in 10 min. bon, si nu aveam streptococ, asa ca mi-a dat drumul acasa fara nici un medicament..... asta era luni. vreau sa va zic ca vineri nu mai aveam nimica! deci eu nu credeam in ruptul capului ca puroiul ala se duce de la sine... aveam augmentinul in dulap, am zis ca mai stau nitel sa vad daca incepe sa ma doara insuportabil il iau...ei bine mi-a trecut....deci se poate....

ocrisu maica, eu zic sa nu mai ai atatea remuscari... parerea mea e ca dupa 3 ani, hai maxiiiiim 4, un copil are nevoie sa fie cu alti copii si e bine sa fie la gradinita....un copil de 4 ani tinut acasa innebuneste si el si innebunesc si parintii...parerea mea, acu care aveti copii mai marisori pe acasa sa nu dati cu rosii.... jenat

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2012 10:02     citat 

si am ajutor la bucatarie, da?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: