· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 3 luni
Antonia: 9 ani, 9 luni

15.03.2012 11:11     citat 

Wow, imi vine sa o mananc, cu bujoreii aia ai ei... sarut

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

15.03.2012 11:13     citat 

Furni ce papusa rumena in obrajori ai! Bretonul e de efect dar Andrea e frumoasa oricum! sarut
Mihaela si Ocrisu, multa sanatate la pitici! sarut
Happy, pentru maini si fata eu folosesc unt de shea. E perfect. L-am luat de pe nucidesapun.ro dar il gasesti pe o gramada de site-uri.
David e disperat sa iasa afara, azi si-a luat pantofii de la usa si mi i-a adus sa-l incalt. Era ploios afara si n-am iesit asa ca i-am agatat pantofii in cuier sa nu-i mai vada. rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani
Pufarina: 9 ani, 10 luni

15.03.2012 11:15     citat 

----------
ocrisu a scris:
Wow, imi vine sa o mananc, cu bujoreii aia ai ei... sarut
----------

apai daca te apuci sa o mananci, ai provizii pe toata vara rad

daca iese pe afara la aer, cand intra inapoi in casa la caldura asa se face..... ca un gogosar scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 2 luni
cea mica: 9 ani, 6 luni

16.03.2012 10:21     citat 

neata tuturor
----------
citat:
lucy, la faza cu dormitu eu te inteleg perefect ca si fimea se foieste de numa...eu am zis ca nu o sa las ca la fimiu sa ajung in ultimul hal de oboseala, da tot am ajuns pan la urma prostit
----------

hahaha...pai fii-mea asta mare era parfum la somn....jur ca nu am stiut ce-i aia nopti nedormite si de cate ori ma intreba cineva, "doarme noaptea?" ma pufnea rasul si ziceam "dar de ce nu ar dormi?!" rad asta mica a avut din start patut la ele in camera...am zis nici nu ma gandesc sa o tin cu mine in pat...dar asta e copiii nu sunt nici roboti nici animale d edresat, nu merge ca asa avem noi chef...(sigur cunosc si cazuri unde doarme copilul la el in pat "datorita" mamei ca l-a lasat acolo sa planga pana adoarme singur, iar si iar, pana i-a intrat bine in cap copilului ca asa-i mersul... trist
acuma sincer nici nu ma mai stresez in privinta asta...ca periodic o luam "razna" ca nu mai puteam si ziceam, gata, de azi o pun la ea in patut, si gata..ca eu nu mai pot!!!acuma nu ma mai stresez ca nu are sens...seara la 9 dorm si eu daca imi pica ochii in gura de somn jenat si asta este...si daca am noroc se trezeste putin si dorm cat de cat si daca nu, macar profit cat pot si cat doarme si ea incerc si eu sa dorm.la un moment dat se va regla si ea cu somnul..apai cand va fi asta, nu stiu si nici nu imi mai bat capul.ca zau daca nu sunt epuizata sa tot incerc sa fac eu ordine in toate, chiar si acolo unde nu trebuie scot limba
si tot din categoria asta -rizibizi eu zic ca e devreme cu olita si te chinui degeaba (strict parerea mea)...cam in jurul varstei de 2 ani are sens sa incepi cu asta...
iara nu mai stiu ce vroiam sa scriu...ma doare spatele de mor, SM ii dus 2 zile, asta mica vrea numa in brate...
plang sau sunt foarte trist
da oricum mi-a luat vreo ora sa scriu mesajul deci clar nu mai stiu ce vroiams a scriu initial socat

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 9 luni

16.03.2012 10:28     citat 

Buna dimineata!
A iesit rezultatul la exudatul Clarei, au detectat E.coli. Doctora mi-a zis sa ne prezentam astazi neaparat cu ea ca sa discutam ca nu e bine. Voi stiti ceva despre infectia in gat cu bacteria asta?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.03.2012 10:29     citat 

NEATA.
nu degeaba era fimea rosie in obraji ieri, dupa ce s.a trezit de patrujdemii de ori azi noapte, azi dim era cam fierbinte....ca o mama denaturat ce sint i-am dat niste nurofen si am trimis-o la gradinita... speram sa isi revina.... altfel ne suna ei sa o luam acasa. chiar nu puteam sa imi iau liber azi, sint o groaza bolnavi in birou si ar fi dat foarte prost, iar barbatu pur si simplu nu avea chef sa sune la servici sa zica ca nu vine..asa ca asta e, sper sa se 'repare' in weekend..

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 3 luni
Antonia: 9 ani, 9 luni

16.03.2012 10:44     citat 

Mihaela, n-am auzit de E.coli in gat...sa zici si aici ce tratament iti da dr...sa mai aflu si eu una alta...ca nu se stie niciodata. Sanatate feticii sarut
Furni, nasol...sa speram ca nu e nimic grav cu pitica...tocmai ce ziceau la TV de dimineata ca e o epidemie tampita de gripa in toata Europa...
La noi in sfarsit e vremea frumoasa...abia astept sa se trezeasca Antonia si sa plecam afara.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

16.03.2012 10:52     citat 

Mihaela neaparat repeta exudatul inainte de a incepe orice tratam. Daca se poate in alta parte. O amica a patit la fel si a repetat exud in inca 2 lab! Si a iesit bine. La ea se infectase proba in primul lab!

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 9 luni

16.03.2012 10:56     citat 

Multumesc, dodo! Sigur repetam exudatul ca oricum nu au facut antibiograma. Il refacem si la Synevo, si la alt laborator.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.03.2012 1:28     citat 

MIHA, sanatate la bubulina. nu stiu cum e cu e-coli, din auzite stiu ca e pacatoasa...

pe mine nu m-au sunat de la gradi pana la ora asta (12.30),deci cred ca e bine pe ziua de azi.....sper sa nu se imbolnaveasca in weekend...vedem acu ce o fi.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 10 luni
Naty: 7 ani, 1 luna

16.03.2012 2:24     citat 

Miha', acu', nu vreau sa te sperii, dar eu auzisem de la cineva care chiar lucreaza la Synevo, la buc. ca au un obicei la lab. lor si cam dau rez. cu copy-paste surprins surprins ...asa ca, eu le-as repeta la alte 2 lab....daca poti...zic si eu...sanatate multa! sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.03.2012 2:34     citat 

m-am bucurat prea devreme, au sunat de la gradinita ca e bolnava, s-a dus ta-su sa o ia... plang sau sunt foarte trist .iar ma distrez tot weekendu in casa cu copiii si innebunesc... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

16.03.2012 2:38     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
...un copil de 4 ani tinut acasa innebuneste si el si innebunesc si parintii...
----------

True true true ! Motiv pt care am si vorbit la gradi , de dupa Paste merge si Ema sarut ... ea zice saracuta ca merge doar cand e mai mare scot limba rad , dar are dreptate , peste o luna va fi mai mare ca acum , nu ? rad sarut

Ma speriati mai fetelor cu fazele astea cu analizele trist .. nu ca nu as sti ca asa se intampla , dar mama lor de oameni , cum se joaca asa cu nervii si sanatatea tuturor ? Chiar atata nepasare , atata lipsa de simpatie , de intelegere , de-si permit cu atata neobrazare sa faca de astea cu analizele oamenilor ? Off ... vai de Romania noastra trist

Fetelor , multa sanatate la puisori , Furni , sper sa nu mai faca febra ajutorul tau dulce sarut , Miha , sper sa fie o greseala si sa fie tot ok cu printesa ! sarut Oana , sanatate si scumpei tale sarut .

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 3 luni
Gabi: 9 ani, 10 luni

16.03.2012 2:39     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
m-am bucurat prea devreme, au sunat de la gradinita ca e bolnava, s-a dus ta-su sa o ia... plang sau sunt foarte trist .iar ma distrez tot weekendu in casa cu copiii si innebunesc... plang sau sunt foarte trist
----------

Off plang sau sunt foarte trist .. sa fie ceva usor si sa-i treaca repede trist sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.03.2012 2:52     citat 

HAPPY, ma gasesti pe messenger in weekend, cu nervii prastie, gata sa ucid pe cineva rad ..daca ai curaju sa vb cu mine.... nervos

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: