· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

09.03.2012 12:05   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

09.03.2012 1:55     citat 

Hello. zambet
First!

S-a incalzit vremea si am tras o raita pe afara. Am cumparat un afin si nu am unde sa-l plantez... trist Il inghesui totusi undeva, ca la cat de mult imi plac afinele, era si pacat sa-l ratez. Il pandesc de vreo 3 ani si nu am gasit pana acum la magazinele la care merg eu de obicei pe langa casa. Avea si magnolie, floarea mea preferata, dar din lipsa de spatiu doar ma uit la planta si pa...

Mitzulina linge tot ce poate. Ma enerveaza la culme asta! In casa daca uit incaltarile la intrare sigur o gasesc cu ele in gura. Pana apuc eu sa ma dezechipez de hainele de afara, le-a si inhatzat. Urat obicei!!!!!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

09.03.2012 2:12     citat 

Hola!

Kiki, asa are si Andres un obicei cu incaltamintea, vorba ta are o vitezaaa...Hm, nu stiu cum sa-l dezvat!

Crispy, multumim pt schimbarea capitolului.

Azi m-a topit grasutul meu! Ii spune o tanti cu care mai conversez eu sa o strige ma-ma. Si Andres zambind asa arata cu degetelul catre mine, am zis ca-l mananc.sarut sarut sarut
Ati facuti mucenici? Eu abia astept sa-i fierb. Voi de care faceti muntenesti, moldovenesti?

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

09.03.2012 2:16     citat 

Ziua buna si de la noi! sarut

Sunt pe acasica, cu pregatiri...maine luam motzu' piticului si ma gandesc ce ar mai fi de pregatit sa nu uit ceva important...mergem la un restaurant langa noi...suntem vreo 30 pers.....sper sa fie ok, mai ales ca ne-a intors raceala pe toti trei, inclusiv pe soacra-mea...frateeeee, n-ati pomenit de cand sunteti o asa sincronizare ochi peste cap pe toti ne-a luat in aceeasi zi...sper sa fim cat de cat ok pana maine... zambet

Am observat ca s-au schimbat "omuletzii" de sub nume in "ceva"...aveti idee despre ce-i vb.? confuz Ne-am upgradat? foarte fericit

Kiki, si Alex avea obiceiu' asta intr-o vreme cu papucii de casa...ii lua si le lingea talpili... prostit ...acu' i-a trecut si s-a reorientat spre vasele de bucatarie.... foarte fericit

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani
am nascut deja!

09.03.2012 2:41     citat 

mda, si noi bagam tot in gura, sper sa-i treaca obiceiul asta , si afara tot ce vede pe jos duce la gura prostit
la capitolul mancare cred ca noi suntem cel mai varza, fiica-mea orice ii dai scuipa in secunda urmatoare , nici nu are rabdare sa vada ce ii dai, nici dulce nu mananca,desi mancam in fata ei, nu e curioasa de fel, decat sa imprastie mancarea si la mesele principale desi dureaza 1 ora mancam mai mult blenduit si acum trist ceea ce ma scoate din minti, om scoate noi la capat cumva foarte fericit
crispy petrecere frumoasa de taierea motului zambet
la toata lumea sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

09.03.2012 4:08     citat 

Eu sunt prin preajma, cam cheauna...aseara am fost la o pizza cu niste prieteni si am baut eu o cola iar sotu' o cafea...drept pt. care am bantuit amandoi prin casa toata noaptea. Ne-am mutat noi dintr-un pat in altul, am incercat de toate dar nimic...ne intrebam unul pe altul "tu dormi? nu...nici eu..." socat Pe la 4.30 ne-a luat somnul... prostit
Cuscra, succes maine la motz... sarut
Cafe, eu am facut mucenici de ieri, dar i-am luat gata facuti de la supermarket, doar i-am fiert. N-am facut multi, ca n-are cine sa-i manance, deocamdata am mancat doar eu un pic si Paul un pic. De-aia moldovenesti nu stiu si nici timp n-am sa fac.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

09.03.2012 4:32     citat 

Crispy, multa sanatate si petrecere frumoasa va doresc!

Oana foarte fericit , pai si eu tot de la supermarket am luat mucenicii.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

09.03.2012 4:46     citat 

Paul s-a cocarit nitel cu tata aseara, ca ai mei sunt traditionalisti, fac ei mucenicii...ce s-a mai distrat maimutoiul, era plin pana in varful urechilor de faina. foarte fericit
Tu cum mai esti, ti-a trecut gripa?

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

09.03.2012 5:20     citat 

Da, mi-a trecut gripa aproape de tot, multumesc de intrebare. Voi sunteti OK?

As face si eu cativa din cei de casa tot din motiv ca stiu ca-i place lui Edi sa ma ajute. De exemplu el e cel mai fericit cand fac taietei de casa ca la sfarsit sa faca el "fiesta de taietei", adica ii arunca si le da cu faina. Si bineinteles ca si supa e mult mai buna daca ajuta si el trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

09.03.2012 6:07     citat 

helau...
kiki si eu i-am dat fetei pastrav, i-am dat somon.,..ton...ce am facut pt noi (pe gratar sau la cuptor fiert cu verdeturi)
caut poza sa va pun
mucenici,...nu stiu, nu ma pricep scot limba jenat
azi a fost soare si fain am fost cu pititca fro ora jumate la plimbare, ii place (cand era frig nu-i placea, de obicei dupa 5 minute in carut se punea pe urlat)
acuma ii place asa mult, chiuie...nici nu a vrut sa doarma azi desi era rupta , cred ca era prea fascinata de ce vede...e trezita de azi dimineata si inca nu a dormit pe azi (mint, a atipit 20 minute inainte sa iesim)...dar asta e fix nimic...
in fine, sa doarma la noapte rad (pe cine vreau sa pacalesc)
am zis ca nu vreau s afac curatenie...da iara am facut bucataria luna bec...aspirat toata casa...spalata haine...etc...e bine ca am maine liniste/...si o trimit si pe cea mare la maica-mea cateva ore, maine foarte fericit
ceva poze

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani
Karina-Ioana: 6 ani, 9 luni

09.03.2012 7:50     citat 

foarte frumoase pozele, Lucy! parca esti o pustoaica, zau asa!
furni...ce-ai facut la examane? am intrat si ieri sa vad ce vesti ai...of...e grea asteptarea asta! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

10.03.2012 8:26     citat 

neata tuturor
haideti la cafea

eu sunt trezita d ela 6 evident
da am avut o surpriza buna s[er sa se mai repete...v-am zis ca asta mica ieri nu prea a dormit in timpul zilei..ei bine azi noapte a dormit..bine ca s-a foit intr-una, ca de obicei..dar prin somn...nu a vrut nici suzeta, nici titi, nimic.pana la 6 dimineata.incep sa am sperante ca poate-poate o sa incepem sa dormim mai ok ...

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 8 luni
Josefine: 14 ani, 8 luni
Lucas: 8 ani, 6 luni

10.03.2012 10:15     citat 

neata fetelor
am tras chiulu zilele astea, absenta motivata , alex a facut 2 -3zile febra, nu stim de ce,prima si ultima zi a fost mai mica insa noptile le am dormit in fund cu el pe picioare sau in brate,acum e vesel nevoie mare normal, are in cap doar pa si pii (copii) mare hoinar o sa am .

eu ma pregatesc sa ies cu pitik, alexutu ramane cu tati sa aibe ce program vor ei .(am noroc la faza asta)
am invatat sa impart timpul sa acord la fiecare atentie separata si nu toti o data ca nu iese nimic

promit sa recuperez diseara ce ati mai scris.

lucy esti o mamica model, arati super, hai sa iti donam niste kg ca sa ai si tu o grija in plus.

cuscra,mi -am vazut mandra de nora, frumoooooasa !! unteti o familie reusita, mi au placut pozele la maxim !

eu mai notez in calendar o zi cu soare , se simte primavara , desi a nins alataieri, ieri a plouat, azi deja incepe sa se usuce.

Sa aveti un weekend frumos !

aaah da sa vedeti bucurie cu lacrimi de emotie,astia aici nu fac tam tam cu 8 martie,normal ca nici copii nu invata sa faca din asta o zi deosebita, in schimb pitik mea are vinerea ora de limba romana, mi-a venit acasa cu o felicitare ,cam tipizata ea dar avea semnatura micutei , m-a uns la suflet !!
mi-am dat seama ca e greseala mea ca eu nu i insipir aceste lucruri elementare si am lasat la latitudinea scolii , deci gata, tre sa bag instructie sa nu uite ca e roman inainte de suedez !!! doar asta...nu am in cuvinte sa va explic senzatia...

pup mare

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 9 luni
Adelheid: 8 ani, 4 luni

10.03.2012 10:50     citat 

Lucy ma bucur ca ai avut o noapte mai linistita

Si la mine a fost mai roz am avansat la 3 ore intre treziri
iar Hanne e plecata la bunici pana deseara asa ca si ziua e mai linistita

si niste zambete pt un wk placut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

10.03.2012 12:49     citat 

Buna ziua, doamnele!
M-ati amuzat si flatat, in acelasi timp, cand ati facut comparatia aia intre mine si nu-stiu-ce actrita. rad Furni, esti cea mai tare. Ma regasesc intru totul in Tamara Buciuceanu Botez. rad Cel putin ca atitudine.
Oricum, eu toata copilaria si adolescenta mea m-am simtit asa... ratusca cea urata, mai ales ca aveam un nas mai acvilin. Dar i-am venit de hac cu 1600 Eur, in urma cu vreo 4 ani. rad Acum stau si ma gandesc ca ma simt in general bine in pielea mea si ma intreb daca chiar trebuia sa fac rinoplastia sau nu. Dar daca tot am facut-o, asta e, trebuie sa ma sacrific si sa primesc afirmatiile laudative ale celor din jur. rad rad rad
Elsy, daca a facut Alexutu febra fara niciun alt simptom, poate o fi de la dinti. Si mai e o chestie, febra de 3 zile / roseola / exantem subit (toate sunt denumiri ale aceleiasi afectiuni, generata de virusul herpetic de tip 6), poate o fi fost aia, cine stie. Oricum, daca a fost asa ceva, atunci s-a imunizat pe viata baietul.
De dimineata am inceput sa ii dau si eu Clarei paine cu unt si cu ridiche facuta bucatele mici-mici-mici. A mancat doar putina paine, daca ii dadeam si cu ridiche aduna in gura si apoi scuipa tot. rad[/b]
Mirene, ce ochi hipnotici aveti toate 3! zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: