· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 53     
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 8 luni
Josefine: 15 ani, 9 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

13.03.2012 3:58     citat 

acum de 15 min am ajuns acasa, este aproape 3 dimineata, nepotelu care am zis ca e baiat s-a nascut si e fetita , prin cezariana, chiar a plans si a respirat singura desi are doar 1.200. Am pus poze pe FB si am si un filmulet f fain cu primele minute dar poate reusesc sa l tai maine ca e cam lung.

va povestesc maine...mamica micutei, cumnata mea adik, nu este cu fetita, au bagat o pe alta sectie insa fratemiu va sta cu micuta desi nu poate multe sa faca pt ea decat sa o mangaie si sa o priveasca.

sa aveti o noapte buna

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 10 luni

13.03.2012 7:07     citat 

Elsy, sa va traiasca nepotica! Fetitele sunt mai rezistente, mai bine ca e fetita - din punctul asta de vedere.
Crispy sunteti foarte frumosi! sarut
Ocrisu, sa-ti fie de bine cu plimbarea si cu noul look! sarut
Kiki laptele il fac asa: las la hidratat peste noapte migdalele sau susanul (susanul e cumparat de pe un site cu produse bio si e diferenta fata de cel din supermarket) iar dimineata scurg apa si pun in blender. Adaug apa filtrata calduta, curmale si asta e tot.
Peste zi le mai fac shake de fructe in care mai pun fructe uscate, hidratate in apa cateva ore.
Kiki, am cautat pe pukkafood dar nu gasesc germinatorul. Imi poti spune ce marca e, sa-l caut in alte parti?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

13.03.2012 7:51     citat 

Tamy ceva proportii poti scrie? Eu am incercat un lapte de migdale si nu mi-a placut. Am gasit o reteta: 15 migdale cu 250 ml apa. Si nu prea a avut gust. Ulterior am citit diverse (dar nu am mai incercat) combinatii cu banana, curmale sau miere... Tu cum il faci exact? Adica cantitati!

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

13.03.2012 8:20     citat 

cred ca scria firma pe cutie si nu o mai am. suna la pukka si intreaba daca au.
poti sa scrii situl, pls? eu caut o sursa de caju si macadamia mai ieftine, ca ne plac ffff mult. imi spusese cineva, dar am uitat. trist

elsy, sanatate fetitei.

crispy, cupilul tau se face doctor? rad

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 10 luni

13.03.2012 9:02     citat 

Dodo eu fac reteta de pe site-ul ligiei pop. E chiar f bun: http://ligiapop.com/2011/01/30/ligias-k...e-migdale/ . Iar pentru strecurat folosesc o soseta de nilon. jenat
Semintele de susan le-am luat de pe cosulbio.ro . Caju eu iau de la Mega Image, e cam 60 lei kg dar nu e bio.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

13.03.2012 9:45     citat 

Happy, sa-ti traiasca finutii, tare dulcei sunt. Imi pare rau de drumul cu peripetii dar important e ca ati ajuns cu bine acasa. Sanatate! sarut

Crispy, tare tare frumosi sunteti! Mai ce costumatie smechera a avut sarbatoritul, super! sarut

Lucy, am uitat sa zic ca am vazut pozele. Tare frumoase sunteti toate trei! sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

13.03.2012 10:26     citat 

Neata dragelor sarut

Cafe sarut , multumesc sarut . Asa e , mai nou merg oriunde cu groaza , cand e de mers cu masina , la cati nebuni sunt pe drumuri azi ... si de fiecare data simt o usurare fantastica cand ajungem acasa , eu , care acum cativa ani eram maniaca vitezei foarte fericit rad . Doar ca , de cand sunt mamica , am devenit mult mai precauta si la faza asta . Bine , nu-l sacai pe al meu la volan , cand am mers la mare a mers si cu 200/h , dar nah ... ii amintesc doar ca tre sa ajungem intregi la fete , atat zambet . Voi cum mai sunteti ? Puisorii ? sarut

Elsy , off ... multa sanatate micutei , sa dea Domnul sa prinda putere pe zi ce trece si s-auzim doar vesti bune ! sarut

Crispy , nu ma satur sa ma minunez cat puteti fi de frumosi ! sarut sarut Sanatate puiului mic , si tie ! sarut

Miha , sanatate si puiutei tale sarut trist .

Kiki , multumesc sarut ... e drept , unu-i blondut si mai scund , celalalt brunetel si mai inaltut , dar nu stiu , asa , uneori , am impresia ca seamana tare bine rad sarut . Minunile tale ce mai fac ? sarut

Oana , multumim sarut . Hai sa vedem cum te-ai vopsit sarut , si eu tot vreau sa ma vopsesc si numa nu ma hotarasc la culoare prostit .. fain c-ati mai iesit ieri .

Dodo , desigur , intrebam de toata lumea sarut , deci si de tine zambet . Furni , Georgette , nu ne mai ziceti nimic ? Lucy , Tamy , Cayia , Rizi , Mirene .. la apel si voi sarut . Ivaaaaa ... te dam in urmarire cu Interpolul deja !! sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

13.03.2012 3:48     citat 

crispy ce frumosi sunteti zambet si alex e un adevarat domnisor, imi place ff mult cum l-ai imbracat sarut
ocrisu sa iti fie de bine frizura si vopseaua zambet
mihaela sanatate la micuta, si tatei relax, ca o sa tot aveti de astea zambet
elsy sa iti traiasca nepotica sarut
miha, cafe sarut sarut
waw fetelor ce chestii faceti, ar trb sa incerc si eu de astea, desi mie nu prea imi iese, interesant site-ul dat de tine tamy zambet

noi am ajuns la etapa in care daca ii interzic ceva la fiica-mea incepe sa se arunce pe podea si sa faca tot felul de scheme ca se loveste, eu o las pana cedez desi imi dau seama ca de aici incepe si copilul sa fie rasfatat trist cateodata am impresia ca dau gres cu ea, desi ii explic frumos si etc ea tot cum vrea ea face....am vedea noi cum evoluam rad

la toata lumea sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

13.03.2012 3:53     citat 

helau. am ramas in urma cu vazut poze, linkuri chestii... o sa ma uit si io mai incolo...
io-s cam mofluza pe ziua de azi, nu stiu exact de ce, da asta e cuvantul care ma defineste ..... ma simt mofluza... confuz

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 8 luni
Josefine: 15 ani, 9 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

13.03.2012 5:32     citat 

crispy pupam pe alexutu ca a crescut mare si frumos sarut

mihaela, sper sa nu fie nimic serios la micuta, pupicim nora sa fie repede bine gata de plimbare sarut

da Tamy, si noi am zis la fel ca e mai bine ca e fetita ca sunt mai rezistente

hapyy, ce nasica norocoasa de gemeni esti, f frumos !!

furni, da la tine nu a ajuns domne soarele??

multumesc fetelor de urari pt micuta mea nepotica.
este extrem de mica, 1,200 si 39 cm ...si papusile sunt mai mari , bine ca e sanatoasa ,desi dupa 15 au intubat-o la inceput a respirat singura si nu a fost nevoie de absolut nici o interventie, acum primeste oxigen si cate 5 ml de laptic direct prin tub.
o poza de asta noapte

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

13.03.2012 5:53     citat 

Oooo ... Elsy ... impresionanta poza! Putere micutei! Taticul poate face mult bine doar cu vorbe si respiratia lui ... Sanatate!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

13.03.2012 7:00     citat 

helau...
avenit si aici soarele...
azi tot cu munca..plimbareala...cu fetele...
Elsy am vazut si pe fb pozele cu bebe se pare ca e un bebe puternic sper sa fie totul in regula si pe mai departe sarut
rizi...rabdare, rabdare...ca o sa te tot intalnesti cu dinastea de acum incolo rad scot limba
nu mai stiu ce vroiam sa scriu socat ca de obicei scot limba
mi-am cam facut program cu sotul in fiecare zi, si curatenie, si gatit, sa stam si cu fetele, sa iesim si la plimbareala..ne rezervam si timp pt un film pana doarme asta mica de amiaza...e ok.
is varza de la aerobic am o febra musculara de nu imi vine sa cred jenat

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.03.2012 8:37     citat 

neata tuturor
haideti la cafea

nu am avut o trezire prea frumoasa azi cea mare mi-a facut un circ fantastic ca nu vrea la gradi , ca ea vrea sa stea cu mine acasa...si tot in urlete a tinut-o pana a plecat...s-a calmat ea dar mi-a zis sotul ca si pe drum urla intruna socat
nasol
acuma bag cafea sa ma trezesc de-a binelea
plua si e urat trist

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

14.03.2012 9:30     citat 

Hola!

Ma bag la cafea, multumesc Lucy. Imi pare rau ca n-ai inceput OK ziua, uite iti trimit niste raze de soare si niste grade in plus de la noi! sarut

Happy, multumesc de intrebare, baietii mei sunt binisor amandoi. Edi se pare ca va raci iar dar nu ma mira ca am tot iesit zilele astea si el cum nu sta bine cu imunitatea trebuia sa pescuiasca el ceva.

Miha, sper ca e mai bine fata, sanatate! sarut

Elsy, sa-ti traiasca nepotica, sa fie sanatoasa! Subscriu si eu, impresionanta poza! sarut

Rizi sarut sarut sarut

Noi cum am mai zis am tot umblat pe strazi la diverse distractii legate de fiesta locala. E cald aici, ieri erau 27 de grade la soare. Andres e veselia intruchipata, mergem pe strada prin aglomeratie si el se face auzit: da daaaa, ba baaaa, de deeee, ta taaaa. Mereu ii zambeste cate cineva, tare scump este si nu mai pot de dragul lui! sarut

O zi buna va doresc!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.03.2012 9:41     citat 

uau cafe 27 grade... plang sau sunt foarte trist macar pt o zi as vrea si eu asa caldura (in avans!)
sa stau toata ziua la soare sa imi incarc bateriile sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: