· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Re: Minunile anului 2010!! Cap.237
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Re: Minunile anului 2010!! Cap.237     
adrianaBuc

23.03.2012 1:53     citat 

cry, cand am trecut eu ultima oara dintisorii, fetele au zis ca nu se mai tine evidenta. Oricum, din cate sunteti in colaj, doar cateva mai scriu pe aici.

krmmm, nasol cu raceala. Burtica cum e? face valuri?

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

23.03.2012 2:05     citat 

burtica face valuri...da...sper ca bebe e bine dupa raceala asta, abia astept sa merg la medic sa vad ca e ok trag cu ochiul am avut ceva emotii ca aveam febra mare si f greu mi-am scazut-o....si am ajuns si eu la antibiotic...deci sper sa fim bine trag cu ochiul
voi cum sunteti ?

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

23.03.2012 4:42     citat 

Krmn, la multi ani Sofiei!
Multa sanatate si copiilor si tie...e tare greu cand sunt bolnaviori...si cand mai esti si tu cu febra, dureri si altele....
am citit cateva pagini din linkul dat de cry-stina...ce mult scriam atunci...si ce multe eram...acum cateva s-au intors la servici, altele au iesit din listuta, de multe nu am auzit de luni de zile....

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

23.03.2012 9:47     citat 

buna fetele
sa-mi fie rusine ca nu am mai intrat de mult dar am lipsit *motivat*
V-am spus ca fac un curs de profesionalism............si.......m-au chemat si de la servisiul de anul trecut.............deci programul meu e........de la 8 jumate dimineata la curs pana la 14 jumate de la 16 merg la servici pana la 21 seara..............ajung acasa rupta si Rada saracuta e lipita scai de mine............mama,mama si plange...........e super rau programul meu dar mai am o luna de curs si pe urma doar dimineata lipsesc de acasa.
suntem bine, Rada creste e o super smechera, e o scumpa ce mai.......vb super mult, romaneste, spaniola,menorchina si intelege greaca...........a incepu cam de 2 luni sa spuna 5-6 cuvinte legate nu la zice toata foarte corect dar na...........mai lipseste cate o litera, dar e super bine , mananca singura si ciorbita si felul 2, cu painea stam cam rau , nu vrea sa manance doar goala sau in ciorbita, cu unt sau gem nu vrea.............nici sandwich nu mananca........spera sa inceapa sa manance , face pisu si kk la wc cu capac pentru copilasi tot asa slabuta e........de la 1 an pana acum as-a ingrasat doar 1 kg, are 12.3kg
nu mai scriub s anu va plicti
cand mai pot mai intru
va pup si LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor care au fost si vor fi
va ppam pe toate mamicile, burtoasele(fara suparare) si pe toti copilasii si viitori bebei

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

23.03.2012 10:13     citat 

Bebe felicitari fetitei. E mare vorbeste va intelegeti manaca singura deci ati cam incheiat perioada bebe. Sa vina bebe 2 atunci

sus

Denunta
bebezola

Copii

23.03.2012 10:17     citat 

----------
ralucutza15 a scris:
Bebe felicitari fetitei. E mare vorbeste va intelegeti manaca singura deci ati cam incheiat perioada bebe. Sa vina bebe 2 atunci
----------

hahaha da..............bebe 2 nu vine si nu cred ca va veni cat de curand.........
de Rada eu ma mir ca zicea dr ca le va face toate lucrurile mai incet ca ceilalti copilasi.....vorbit,umblat, inteles-invatat toate lucrurile care le face-invata un copilas...................da uite ca nu tot timpul are dreptate dr
il pupam pe dragos

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

24.03.2012 2:14     citat 

Biancaaa, am revenit in Iasi!! trag cu ochiul trag cu ochiul Acu suntem raciti, dar dupa ce ne revenim trebuie sa ne vedem, sa mergem impreuna la cumparaturi trag cu ochiul Tre sa stau de vb cu Irina, sa stea cuminte in burtica si sa nu se grabeasca, caci nicaieri nu e mai bine decat la mami in burtica scot limba

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

24.03.2012 8:54     citat 

buna dragele mele.
Stiti ca mi-e dor de voi? Cred ca m-ati uitat de tot...

bebe, foarte tare ce povestesti de rada, chiar e fatamare zambet dar de ce iti spuneau doctorii chestiile alea confuz confuz Te inteleg cum e cu programul asa incarcat.

Si eu stau destul de putin cu fetele, am o viata atat de incarcata, cu mutle schimbari....rutina e ca plec la 8 la gradi, o las pe maia, o iau pe la 6-7, apoi stam prin parc...sau facem prajituri...si dormim...dar vad ca nu prea le ajunge timpul cu mine, mereu se plang. mai ales ca plec si...3-4 zile pe luna cred, adunate...

sus

Denunta
bebezola

Copii

24.03.2012 3:28     citat 

----------
ana_348 a scris:
buna dragele mele.
Stiti ca mi-e dor de voi? Cred ca m-ati uitat de tot...

bebe, foarte tare ce povestesti de rada, chiar e fatamare zambet dar de ce iti spuneau doctorii chestiile alea confuz confuz Te inteleg cum e cu programul asa incarcat.

Si eu stau destul de putin cu fetele, am o viata atat de incarcata, cu mutle schimbari....rutina e ca plec la 8 la gradi, o las pe maia, o iau pe la 6-7, apoi stam prin parc...sau facem prajituri...si dormim...dar vad ca nu prea le ajunge timpul cu mine, mereu se plang. mai ales ca plec si...3-4 zile pe luna cred, adunate...
----------

buna fetele

da asa e cu programul asta aiurea............dar ce sa facem asta e........ca pt copilasi tragem..............nu?

Referitor la dr............imi spuneau asa dina cauza ca s-a nascut cu probleme, a inghitit lichid, a ramas blocata, a luat doar Apgar 5/6 si nu i-a batut inima...............cam asta e.................psohologul asa a zis..............

sus

Denunta
adrianaBuc

24.03.2012 3:33     citat 

krmm, noi suntem binisor. Natalia creste, Rebeca face tot felul de dracii de ma scoate din pepeni, au inceput crizele cu tavaleli pe jos prostit De aseara stranuta in disperare, azi au aparut si mucii; acum am inca un stres sa nu ia si asta mica ceva. Eh! In rest, super obosita, nu-mi ajunge timpul nicicum.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

24.03.2012 3:55     citat 

Nici n-o sa-ti ajunga vreodata! scot limba
Glumesc!
e greu acum, dar cu timpul si, mai ales, de la varsta de 1 an, e chiar frumos si pare mai simplu trag cu ochiul

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

24.03.2012 8:07     citat 

cristina te puuuup, esti o draguta, abia astept sa ne vedem cu tot cu baieti, mi-e dor de ei!!!!

bebe ce fata mare ai, cate stie sa faca si sa spune. Mai poarta pampers noaptea? Si IUlian papa singurel, nu prea mai vrea deloc sa ii dau eu. Cu painea nu te stresa, nu e necesara.

adriana asta e perioada Rebecai, n-ai ce-i face si o sa mai dureze pana dispar crizele. TE cred ca n-ai timp de nimic, asta ma ingrozeste si pe mine odata ce va veni Irina. Multa sanatate micutei, sper s anu ia si Natalia.

ana nu te-am uitat ne lipsesti muult.

carmen multa sanatate, am uitat ce asunde burtica ta, ai aflat,nu?

Eu sunt cu niste cartofi taranesti la foc, ma odihnesc putin si merg sa fac o negresa si un mujdei de usturoi si oua pt cartofi. Am fost azi prin parc, f frumos, imi prieste f mult vremea asta frumoasa.

SI daca va e dor de o burtica si de IUlian:

sus

Denunta
bebezola

Copii

24.03.2012 10:11     citat 

Hola Chicas
byu nu nu mai poarta nici noaptea..............uf ce bine e...........i-am pus sub cearsaf un fel de protectie, nu stiu cum ii zice e din bumbac si are cev aplastic moale peste el si nu lasa pisu sa treaca pe saltea.............se mai scapa cateodata dar ma trezeste si spune mami pisu, ii schimb hainele si adoarme la loc, s-a intamplat de vreo 2 ori de cand nu mai are scutec..............asta e de aprox 1 luna
pupicei

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

24.03.2012 10:21     citat 

Byu esti superba. Te-am admirat si pe facebook
Bebe felicitari printesei. Noi mai avem mult pana la fara pampers. Deocamdata de-abia a inceput sa constientizeze cand face pisi.
Sweety ce tare esti sa ii zici lui byi aici ca esti in iasi. Mereu am avut impresia ca voi vorbiti f des la telefon.

Narcisa ce mai face burtica?
Ana ne bucuram sa aflam vesti si de la tine

sus

Denunta
bebezola

Copii

24.03.2012 10:27     citat 

----------
ralucutza15 a scris:
Byu esti superba. Te-am admirat si pe facebook
Bebe felicitari printesei. Noi mai avem mult pana la fara pampers. Deocamdata de-abia a inceput sa constientizeze cand face pisi.
Sweety ce tare esti sa ii zici lui byi aici ca esti in iasi. Mereu am avut impresia ca voi vorbiti f des la telefon.

Narcisa ce mai face burtica?
Ana ne bucuram sa aflam vesti si de la tine
----------

multumim Ralu, las ca asa am facut si eu incet incet si cu multa rabdare si din 20 in 20 de minute o duceam la wc si facea pana s-a obisnuit sa imi zica

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: