· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Re: Minunile anului 2010!! Cap.237
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Re: Minunile anului 2010!! Cap.237     
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

25.03.2012 4:16     citat 

buna, fetelor!
si noi mai mult pe afara, acum doarme sebi si claudia e in fata blocului, ma bucur ca a venit caldura, parca e alta viata

Byu, sunteti atat de frumosi, Iulian e un scump, ce mare a crescut! Si tu nu te-ai schimbat deloc, doar burtica e mai mare

va pun si eu o poze de azi la amiaza

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

25.03.2012 11:03     citat 

Nu, Ralucutza, nu prea vb eu la tel..in general, ma refer (am motivele mele) zambet.
Bianca stie de ce trag cu ochiul
Si apoi, pana pun eu mana pe telefon sau pana intru pe mess, mai degraba se ajunge la mine pe parinti.com sau pe facebook rad

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

26.03.2012 9:13     citat 

Buna, fetele mele dragi!

Se vede ca a venit primavara, parca sunteti ceva mai vesele si mai vorbarete.

Noi suntem bine, crestem frumos impreuna. Ajm inscris-o pe Daria la scoala, in clasa 0. Diana va merge si ea la gradi , dar nu din toamna, ci din martie, aprilie anul viitor. Si a mea mananca singura, a inceput sa faca la olita...si e in prima ei vacanta la bunici, fara noi. Sunt si ea si Daria la ai mei de 1 sapt si mai stau inca una. iar noi....ne facem de cap: am inceput cursuri de salsa, mergem la petreceri...chestii pe care nu le-am mai facut de vreo 7 ani. Si asa bine e!!!!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

26.03.2012 9:20     citat 

Bilutzaaa, vreau si euuuuuuuuuu..nu salsa..ci o saptamana sa-mi fac de cap rad

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

27.03.2012 10:13     citat 

hello...
Byu, in burtica mea e un baietel...Tudor trag cu ochiul
deci o sa avem ca si voi, o fetita si un baiat...trag cu ochiul

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

27.03.2012 10:58     citat 

Carmen felicitari. Sa va traiasca baiatul. Si chiar ma bucur ca aveti pereche. O sa vezi cat de diferiti pot fi, dar si cat de interesanti. Deci inca un motanel printre noi.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

27.03.2012 11:08     citat 

Felicitari Carmen pentru baietel zambet

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

28.03.2012 8:59     citat 

carmen ma bucur pentru voi, felicitari pt Tudor si tie sarcina usoara in continuare.

cristina ce frumosi copii ai, iar tu arati f bine, te-am vazut la gravidute. Multumim pt complimente.

Eu am probleme cu somnul, nasol rau, ma hinui vreo ora doua sa adorm noaptea si ma foiesc pe toate partile, ba raman fara aer, ba ma loveste Irina f tare in coaste si asa toata noaptea, parca doar atipesc, nu dorm. Dar important e ca nu sunt obosita a doua zi.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

28.03.2012 9:36     citat 

Rabda draga. Mult a fost, putin a ramas. Cand eram la acelasi termen, mai mult hoinaream prin casa, decat dormeam.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

28.03.2012 9:52     citat 

Buna ziua!

carmen felicitari pentru baietel.

cristina ce mare a crescut Sebi, eu nu i-am mai vazut de mult.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

28.03.2012 9:56     citat 

----------
cry_styna a scris:

legat de colaje... pun si adresa de mail...dar din pacate...la activitatea care e pe-aici...nu prea cred sa am cu ce face colajele trist
macar, zic eu...sa le folosim pe cele de anul trecut de la Paste(sa nu ramana cu Mos Craciun ochi peste cap )

----------

La mine poti lasa poza cu Octavian din colajul actual, pentru ca nu este de la Craciun.

sus

Denunta
Byu

Copii

28.03.2012 10:29     citat 

luara da mai e putin...si totusi mi-e si frica sa ma gandesc la ce urmeaza dupa. Nu stiu daca sa imi doresc sa nasc cat mai repede ca sa scap de burtica sid e neplacerile din ultimul trimestru al sarcinii, sau sa vreau sa mai dureze pentru ca imi va fi greu cu doi copii ca voi fi singura cu ei acasa pana vine sotul de la servici, ca va trebui sa alaptez si sa ma odihnesc rareori ziua, ca va tb sa nu fac diferente intre ei doi si sa ii explic multe la Iulian, ca va fi ceva mai greu financiar.
Dar ma incred in Dumnezeu si ca imi va da puterea de care am nevoie!!

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

28.03.2012 10:31     citat 

----------
Byu a scris:
luara da mai e putin...si totusi mi-e si frica sa ma gandesc la ce urmeaza dupa. Nu stiu daca sa imi doresc sa nasc cat mai repede ca sa scap de burtica sid e neplacerile din ultimul trimestru al sarcinii, sau sa vreau sa mai dureze pentru ca imi va fi greu cu doi copii ca voi fi singura cu ei acasa pana vine sotul de la servici, ca va trebui sa alaptez si sa ma odihnesc rareori ziua, ca va tb sa nu fac diferente intre ei doi si sa ii explic multe la Iulian, ca va fi ceva mai greu financiar.
Dar ma incred in Dumnezeu si ca imi va da puterea de care am nevoie!!

----------

Nu ai luat in calcul posibilitatea de al inscrie pe Iulian la cresa? Macar pana iti vine sotul acasa sa fi cu un singur copil.

sus

Denunta
Byu

Copii

28.03.2012 10:43     citat 

Cum sa nu, dar in primul an de cresa posibilitatea de imbolnavire si contactare a diversi virusi este f mare si nu ma risc cu un bebe mic la care nu prea ai ce sa ii dai, sau ai, dar nu prea as vrea sa fie cazul. Asa ca prefer sa il tin pe IUlian pana la 3 ani acasa, oricat mi-ar fid e greu, ma gandesc ca ne vom invata cu totii in formula de 4, mai devreme sau mai tarziu.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

28.03.2012 10:50     citat 

Te inteleg perfect ca si cumnata mea la fel a fost, dar sa sti ca si cu ambii copii acasa este greu, ea si-a luat o fata care o ajuta in fiecare zi si tot ii e greu. Asta din cauza ca la primul copil a stat la socri si nu prea a stiut cum e sa fi singura cu un copil acasa. Si tot iau racit ambii copii, primul fiind mai bolnavicios, racea din 2 in 2 saptamani, intr-un final s-a luat si la cel mic.

Eu mai mult din cauza asta l-am inscris pe Octavian din octombrie anul trecut la cresa, ca sa se acomodeze, iar pana acum nu a fost decat de 2 ori racit, a avut simple viroze pe care le-am tratat fara antibiotic.

Eu iti tin pumnii sa fi tare si sa faci fata cu ambii copii si cel mai important, oricat ai fi de obosita sa incerci sa nu tipi la Iulian cand vei fi cu cea mica in brate. Asta este o greseala pe care o fac mamicile in starea de oboseala.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: