· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Re: Minunile anului 2010!! Cap.237
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Re: Minunile anului 2010!! Cap.237     
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

28.03.2012 11:37     citat 

----------
lavinia_ionela a scris:
----------
cry_styna a scris:

legat de colaje... pun si adresa de mail...dar din pacate...la activitatea care e pe-aici...nu prea cred sa am cu ce face colajele trist
macar, zic eu...sa le folosim pe cele de anul trecut de la Paste(sa nu ramana cu Mos Craciun ochi peste cap )

----------

La mine poti lasa poza cu Octavian din colajul actual, pentru ca nu este de la Craciun.
----------

nu am cum sa folosesc pozele din colajul actual pentru ca nu le am eu...

nici mamicile nu prea mai intra...deci nici poze noi nu am...asa ca...renunt inainte de a incepe trist

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

28.03.2012 11:39     citat 

lavinia eu am noroc ca Iulian nu e bolnavicios, doar daca este in comunitate. Si mai am noroc ca asa cum am prins si cu Iulian, si cu Irina o sa prind perioada calda din an si cand va fi mai rece va fi mai marisoara cat de cat. SI mai am un plus acela ca m-am descurcat tot singura cu Iulian, nu am avut nici un ajutor de nici un fel din nici o parte.
Iti multumesc pt sustinere si sfaturi, stiu ca tb sa am grija sa nu il defavorizez pe Iulian in favoarea Irinei oricat e ea de micuta, cel mai greu ii va fi lu Iulian, dar ma bazez pe faptul ca este un copil ascultator si uneori zic eu matur pt varsta lui. Si sper sa fiu la fel de rabdatoare si intelegatoare cum am fost pana acum. Sa ma ajute Dumnezeu!!!

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 2 luni

28.03.2012 5:19     citat 

Salutare fetele! sarut
Am lipsit jenat dar v-am citit pe toate, mai greu cu scrisul la fiecare! foarte fericit
De cand cu munca...mai putin calculator scot limba
Eu sunt binisor, ceva greturi foarte fericit dar e acceptabil!
Iuri e bine si el, momentan totul a intrat intr-un normal, servici, gradi, week-end-uri care trec f repede...
Mi-e dor de o vacanta pe undeva, dar mai aman si din cauza banilor, a serviciului si sa scap si de perioada asta cu greturi...
Cam peste 2 sapt merg la dr, deja se vede putin burtica scot limba
Va pup si sper sa fiu mai activa...pe aici! jenat

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

28.03.2012 9:50     citat 

trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist trist
nu si-a amintit nimeni de aici de ziua bubulinei mele trist
asta e ...........daca nu imi fac prezenta aici............
da nu-i nimik ca toate trec......eu o sa citesc in continuare, cum am mai spus si data trecuta cand am scris la multi ani celor care au fost si sunt sarbatoriti in fiecare zi

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

28.03.2012 11:36     citat 

Bebezola trist , nu am nici o scuza, asa este.
Totusi, daca tot ai atras atentia, nu o sa ma pot impiedica sa zic un intarziat La Multzi Ani, scumpei tale fiice! La mai multe cuvinte, multa sanatate, crestere frumoasa si lipsita de evenimente neplacute....sa va bucurati la maxim de copilaria ei!

Bianca...eu iti zic ca nu e asa greu , mai ales, ca la cum te stiu eu, puternica, organizata, ambitioasa, energica, te vei descurca grozav! Un singur cuvant primeaza in perioada de la inceput: oboseala! Dar ziceai tu ca isi va lua concediu Luci vreo 3 saptamani..asa ca va conta mult mult ca va fi acasa, cand te vei reface si te vei acomoda si organiza trag cu ochiul .
Nici eu nu l-am dus la gradi pe David din acelasi motiv...abia ce ar fi stat o saptamana la gradi...ar mai fi stat 3 acasa bolnav..si ar mai fi adus si Irinei o "atentie" ....lasa, mai bine nu trag cu ochiul .

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

29.03.2012 7:43     citat 

Buna fetelor

Nici eu nu am mai scris de cateva zile...Chiar ma intrebam cand voi mai scrie..
Initial am fost suparata pt. ca Matei a racit si fiind sensibil la burtica iar a facut diaree de la siropele..cand abia il tineam pe linia de plutire cu regim....
Azi mergem si la gastro...sa vedem daca doar lactatele au facut atat rau sau mai este si altceva..Mai nou in ceasul al 12 am aflat si nu de la pediatra mea cum ar fi fost normal ca exista si lapte fara lactoza fara proteina...ce ii dadeam eu avea 1 %....si ca degeaba am scos eu lactatele...ca el tot nu facea pauza de proteina...

Iar problema si mai serioasa cu care ma confrunt este ca imi lipsesc " musafirii"////..pt. ca eu ca " desteapta" m-am hotarat sa iau in continuare Cerazette stiind ca le pot lua si daca numai alaptez...si le-am luat 28 zile plus pauza ...ca pe cele normale...iar acum astept..
Sunt speriata ca un iepure pe camp....nu va spun...
Daca a luat cineva anticonceptionale Cerazette va rog sa imi spuneti cum stiti ca se iau.....Cumnata mea ia altele si desi numai alapteaza le ia continuu....imi e teama ca trebuia sa le iau asa... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

29.03.2012 8:51     citat 

bebe, scuze...stii ca nu a fost cu intentie...eu mereu ma uit la inceputul capitolului sa vad daca sunt sarbatoriti...dar mai sunt zile in care nu intru...sau mai uit... jenat

La multi ani, pustoaica draga! sa cresti mare si frumoasa, sanatoasa si voioasa! mami, sa-i dai un pupic de la noi!

Claudis, imi pare tare rau ca trebuie sa treaca Matei prin atatea probleme cu stomacelul...mereu am admirat minutiozitatea cu care-i pregateai mesele... mereu sa fie numai cei mai bun pentru el...si mai sanatos... dar sunt copii mai sensibili...sanatate multa! despre cezarette nu stiu nimic trist

mariana, ma bucur ca ne mai scrii ! cred ca esti tare ocupata cu noul program! sarut

La multi ani, Ilinca, pui de 22ra! pe unde mai sunteti voi? sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

29.03.2012 9:15     citat 

Remember us ?
zambet

Uploaded with ImageShack.us

Pupici la toata lumea ! sarut sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

29.03.2012 11:01     citat 

Buna dragelor.

Bebe felicitari cu intarziere. Nu te supara ca n-am observat, se mai intampla. Si la noi au vazut fetele cu intarziere, dar cred ca majoritatea deschide direct la ultima pagina de discutie si de asta mai pierdem din vedere. Sa-ti traiasca fata, sa te bucuri de ea. Cum mai trece timpul. Parca nu demult ne felicitam pentru fiecare lunita si acum deja 2 ani.

Mada nu te-am uitat. Ce baieti mari ai deja.

Claudis mi imi recomandase doctorita aceleasi anticonceptionale, ca cica ar fi cam unicele recomandate in alaptare, dar m-a atentionat ca ele cam retin apa si o sa slabesc mai greu. Pana la urma eu nu le-am mai luat, m-am protejat altfel. Iar acum ca nu mai alaptez trebuie sa merg sa vedem ce-mi da. O sa caut acasa in fisa cum imi recomandase ea sa le beau, ca nu mai tin minte. Si sincer imi pare rau ca iar ai probleme cu Matei.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

29.03.2012 12:35     citat 

La multi ani, Radei, cu intazriere...nu te supara, bebezola, ca se mai intampla, si la Sofia si-au adus aminte fetele dupa vreo 2-3 zile, dar e normal, ca majoritatea nu mai activam ca la inceput, si scriem cand avem vreo problema sau intrebare, si atunci mai observam cat scrie in dreptul fiecareia ca are copiii de mari...
cum a scris Luara ultima, am vazut ca deja Lucas are 7 luni...eu credeam ca are vreo 3-4 luni....vai ce trece timpul....parca ieri nasteai trag cu ochiul

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

29.03.2012 1:05     citat 

Pai m-am prins si eu zilele trecute cum trece timpul. Ii spuneam si mamei, ca deja nu mai tin minte nici cum era cu colicii. Parca am nascut si pac..... am baiat de 7 luni.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

29.03.2012 1:38     citat 

La multi ani printesa! Sa cresti sanatoasa si mami si tati sa se bucure de tine. Pupici de la Dragos. Si mami nu te supara pe noi. Iarta-ne ca am uitat.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.03.2012 3:23     citat 

La multi ani sanatosi Rada ! Fii fericita !

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.03.2012 3:24     citat 

De noi va mai amintiti ?

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

29.03.2012 3:28     citat 

multumesc fetele
nu m-am suparat asa tare,............dar eram obisnuita sa im screti de fiecare data
a trecuty si asta:)

vapupam

madalina ce baieti mari ai

va pupam pe toate

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: