· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Re: Minunile anului 2010!! Cap.237
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Re: Minunile anului 2010!! Cap.237     
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

29.03.2012 3:56     citat 

Ralu, nu te-am uitat, doar stii. Si ai o domnisoara tare cocheta. Maine poimaine, parca vad cum ne pui poze cu al treilea bebelus. Numai sa fiti sanatosi si sa fie sarcina fara probleme.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 2 luni

29.03.2012 4:13     citat 

Bebe nu fi supi, stii ca va iubim! La multi ani Radei, sa creasca mare, sa fie mereu frumoasa ca acum si sa aveti parte numai de bine!!! sarut sarut sarut sarut
Ralu-Mada prostit yuppppi, al treilea bebe, sa fie cu noroc!!! Felicitari!!! sarut sarut sarut sarut
Mada ce baieti mari ai!!! sarut
Byu sper sa nasti normal si usor...pe mine ceza scrie foarte fericit

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

29.03.2012 4:15     citat 

Fetelor, am uiutat sa va spun. Verisoara mea face scoala de make-up artist si are nevoie de modele pentru machiaj. Totul este gratis. Fara nici o obligatie. produsele toate sint profesioniste, in plus chiar se pricepe. Nu o laud eu, ci profa lor. DAca doriti sau stiti pe cineva care vrea, sa-mi scrieti. Ei au ora de practica luni, miercuri si vineri de la 13.00. Va spus, ca o sa va placa.

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

29.03.2012 5:46     citat 

Buna, fetelor!
La multi ani, Rada!!!Sa cresti sanatoasa si fericita!!
Ralu, ce domnisoara frumoasa ai!! si ce a crescut!! Ma bucur ca nu ne-ai uitat tu pe noi! sarut sarut
Mada, ai baieti mari si frumosi...tu ce mai faci? Cred ca esti ocupata cu serviciul,nu?
Geo_narcisa, tu cum te simti?Creste samburelul?
Byu, mai ai putin, mami! Si sunt sigura ca te vei descurca, asa cum a zis Sweety_Karina, pentru ca esti harnica si organizata...primele saptamani va fi mai greu, pana iti mai revii si tu, dar daca te ajuta si sotul.....va fi bine
Claudis, vine bebe 2? Ca si asa suntem destule pe aici care au ramas insarcinate fara sa programeze acest lucru....sa ne tii la curent

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

29.03.2012 7:19     citat 

m-am gandit totusi sa incerc sa fac ceva...din pozele postate de voi...si cateva "furate" de pe Fb(dar nu va am pe toate la prieteni trist )...sper sa va placa...si sa le folosim la urmatoarea listuta...
ROG fetele care nu sunt...si vor sa apara in colaj...sa posteze macar cate o poza exclamatie

si daca sunt fete care poate nu vor sa apara in colaj...sa-mi spuna...sper sa nu supar pe careva!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

29.03.2012 7:19     citat 

Ralu printesa ta e leita tati. O minunatie. Bine ai revenit.
Claudis dar de ce esti speriata? Nu ti-ai mai dorit alt copil? Daca e sa fie acuma va fi bine. Pana se naste are timp si Matei sa doarma noaptea.
Mada frumosi baietii tai

Ce ma bucur ca s-a mai animat forumul. Au fost cateva zile cand nu a scris mai nimeni si ma simteam asa depresiva credeam ca am ramas singura pe aici.
Poate revine si ancuta? Imi e tare dor de postarile ei.
Si cu atatea gravidute pe aici parca imi vine si mie pofta scot limba foarte fericit

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

29.03.2012 7:21     citat 

Cry e super. Eu ma bucur ca ai furat poza aia. E reprezentativa pt el.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.03.2012 7:32     citat 

Cry, oau ce surpriza nemaipomenita !!! multumim mult de tot sarut , nici prin cap nu ne trecea sa aparem in colaj, dar da...suntem o minune 2010 !

Multumim pentru aprecieri, urari si pentru ca nu ne-ati uitat sarut sarut

ralucutza, eu ziceam ca seamana cu tati, dar ma gandeam ca sunt subiectiva scot limba

sus

Denunta
cry_styna

Copii

29.03.2012 7:44     citat 

ralucutza sarut

ralu,mereu mi-a parut rau ca ai iesit din listuta...mai ales ca ai o minune din 2010 sarut ... asa ca...am luat masuri! scot limba sarut sarut

intradevar,sarah, seamana perfect cu sotul tau!

narcisa, luara, adriana, lavinia, alina(0911), corina, ana, biencut, hermine, danonino... astept poze de la voi!

v-am enumerat ca sa va impulsionez! jenat

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

29.03.2012 8:52     citat 

hola fetele
cry super colajul pacat ca suntem mult mai putine acum ca si la inceput
va pupam

multumim de urari

sus

Denunta
adrianaBuc

29.03.2012 9:28     citat 

cry, eu nu am avut niciodata poze in colaj. Nici nu am poze recente pe PC si nu am timp sa incep sa descarc din telefoane. Poate alta data.

bebe, sa cresca mare frumoasa ta si sa fie sanatoasa!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

29.03.2012 11:43     citat 

Cry, e tare frumos si intim colajul. Imi place poza pe care ai pus-o. Multumesc frumos!!

Claudis, capul sus, nu esti insarcinata! E de la astenia asta de primavara scot limba . Mie mi-a intarziat 2 saptamani si credeam serios ca sunt insarcinata(desi am sterilet, dar nah..mai stii?? si unde mai pui ca vreo 3 zile imi era rau de numa..am si avut greturi puternice..alea alea) Verisoara mea la fel..a avut intarziere 1 sapt juma(ea care are ciclu regulat, are deja un bebe, nu ia anticonceptionale) si tot i-a venit.
O fi ceva in aer rad
Hai stai relax..bea o limonada si asteapta-i pe rusi pregatita de batalie

Si aa....si noi am trecut printr-o raceala zdravana..toti 3..Edi e mai bine, eu la fel, la David din pacate s-a complicat cu o otita si dupa ma bucurasem ca a scapat de antibiotic... i s-a dat Cedax 10 zile pt o otita la o ureche cu febra si dureri mari. Culmea ca la viroza asta nu a avut febra , in schimb a avut multi multi muci si tusea de numa....

Eu m-am simtit anapoda vreo 2 zile..sigur de la astenia asta, dar mi-am revenit cu Vitamax si o plimbare in Decathlon scot limba

Mada, sunt baieti de baieti, frumosii astia ai tai, unul mai smecher ca celalaltul. Povestete-ne de ei sarut

Bebe, ma bucur ca ti-a trecut supararea sarut

Pt tuse va recomand din suflet BARAKA!

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

30.03.2012 1:43     citat 

Hello,

La multi ani Rada !!! multa sanatate si fericire si sa te faci mare, mare, printesa frumusica !!! Sa va bucurati de fetita Bebe !!! sarut

ralu ce mare a crescut fetita ta ... waw..e superba zambet sarut

mada ce mari sunt si baietii tai...omg cat de repede trece timpul

cry mulumim ca ne-ai pus poza in colaj, nu ma deranjeaza ca suntem acolo atata timp cat nu le deranjeaza nici pe fete ca suntem acolo chiar daca nu mai sunt activa pe aici zambet dar multumim inca o data

claudis mami ce sa zic, si daca esti insarcinata este o binecuvantare, si sa nu iti fie frica, copiii sunt dieferiti si poate asa s-ar schimba si Matei un pic si ar fi mai intelegator. Oricum ar fi chiar tare, e plin de gravidute pe aici, daca nu m-as fi inscris la scoala asa ma tenta si pe mine foarte fericit

Va salut fetele !!! Sper ca sunteti bine !!!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

30.03.2012 6:33     citat 

Neata fetelor...

Dupa o noapte de nesomn m-am mai linistit si eu un pic....Am citit despre anticonceptionale si sarcina ...in caz ca...si despre un alt medicament pe care il luam pentru cuperoza mea...Am oprit din seara asta tratamentul pana aflu ceva concret...dar maine tot imi iau un test de sarcina asa de curiozitate.. foarte fericit

Danutza ce mare si ce scump a crescut mezinul..Sanatate multa tuturor...sper ca ai reusit sa il convingi pe sot sa mearga la doctor...Astept niste perle noi din partea lui Edi foarte fericit

ralucutza15 stai sa mai creasca un pic...asa face si Matei dar doar cu copii de varsta lui sau mai mici...insa da semne usor usor ca incepe sa inteleaga cum e cu schimbul de jucarii foarte fericit ...

Raliu sanatate

Byu cand te citesc parca imi doresc sa nu fie alarma falsa la mine... rad mai ales ca asa curaj sa programez ceva nu voi mai avea cred...nu imi vine sa cred cum gandeam ieri si cum gandesc azi prostit
Ce sot deosebit ai...sa faca el un asa curs..... zambet ..Ce frumosi sunteti...ce bine iti sta cu nunta asta de blond foarte fericit
Pai cu un asa sot si un asa copil cuminte ..la cum esti tu descurcareata..eu zic ca nici nu vei avea nevoie de ajutor...Cel mai important este ca Irina sa fie cuminte...Ca daca nu e...tot ajutorul din lume si nu iti ajunge...iti zic eu foarte fericit

krmnn sanatate multa Sofiei...Super nume ai ales pt. baietel...cred ca ti-am mai zis foarte fericit

bebe La Multi Ani Radei.. sarut
eu imi aduc aminte ce complicatii au fost la nasterea Radei..Ce ma bucur ca se dezvolta armonios..Este frumoasa si desteapta..
Eu stiu ca e necesara painea alba la copilasi...( am vazut si o emisiune pe tema asta) dar daca mananca orez...paste...in schimb eu zic ca e ok...

adrianaBuc sanatate multa...sa nu ia si micuta

Karina eu zic ca abia dupa varsta de 2 ani e mai simplu rad Si as prefera sa ai dreptate...dar totusi...de ce mi-ai recomandat o limonada si nu o bere? rad

Ana daca iti e dor struneste-ne la o intalnire scot limba

cristina79 ce copii scumpi ai..

bilutza cred ca mai usor e de dus un copil mic la bunici cand are o sora mai mare ca si companie nu?
Matei are mai nou o prietena de joaca clasa a 3 a care il place f. mult...Cred ca daca as fi avut o fata mare mi-ar fi fost mult mai usor cu Matei...Deja ma gandesc masinuta pe care o cumparam de ziua lui sa fie cu 2 locuri pt. el si prietena lui rad

narcisa abia astept sa iti vad burtica scot limba

cry ai o dulceata de fata.,...
Sa stii ca imi e chiar ciuda pe chestia asta..adica stiu ca am facut si eu greseli,..dar cand vad mamici care dau la scurt timp dupa un an copiilor sa manance toate nebuniile...ciorbite la restaurant..prajit...iar copii nu au nimik...parca ma oftic in sinea mea...
Mi se rupe sufletul de cate ori ies din casa cu Matei si vede la cineva ceva in mana si ar vrea si el... trist ..noroc ca nu face nazuri nici la painica mea prajita facuta in casa.. foarte fericit
Partea buna ca de cand cu problemele astea..ar manca orice...si oricat si singur..Cand om scapa o sa fiu o mamica linistita zambet
Ce tare colaj...Felicitari..Ma bucur sa vad ca ai facut rost de poza cu Matei..Si mai mult ma bucur ca incerci sa faci forumul sa fie ce a fost o data...Sper sa se intoarca si celelalte fete zambet

mada ce baieti mari ai...mai zi ceva de ei

luara sarut

ralu ce ma bucur sa va vad...Ce fata mare ai...Ma mai uit pe FB..dar poza asta nu o stiu.....wow..vine bebe 3... zambet .felicitari

ralucutza15 pana azi era ultimul lucru la care ma gandeam din mai multe motive..Unul ar fi ca nu am avut grija deloc de mine si nu stiu ce resurse mai am...a doua ca imi e frica de sarcina peste medicamente ( luam ceva pt. pb. la fata..dar am citit prospectul si nu sunt cine stie ce...plus anticonceptionalele astea care nu stiu cum afecteaza...)
3 ca numai tin la oboseala ...adica daca apuca Matei sa doarma noaptea si eu in loc sa dorm cu el sa o iau de la capat...nu stiu cum o sa ma descurc...

Si mai sunt cateva care numai primeaza in momentele astea...teama de pb. financiare...relatia cu sm care abia a ajuns pe linia de plutire...

Manu eu sper sa redevii activa cu ocazia asta foarte fericit ..Asa incerc si eu sa o privesc....doar nu o sa zic acum ca sunt praf foarte fericit ...ca tb sa merg la medic cand am nelamuriri...nu sa fac asa cum cred eu ca e bine rad

Se vede ca am avut toata noaptea si dimineata sa scriu foarte fericit ...

sus

Denunta
cry_styna

Copii

30.03.2012 9:14     citat 

neatza fetelor!
ma bucur tare mult ca s-a mai animat topicul nostru!
daca as sti ca e datorita colajelor scot limba rad ...fac colaje saptamanal! rad

nu sunt ele chiar foarte reusite...dar ma perfectionez eu! numai sa-mi dati motiv!

pentru mine topicul asta chiar inseamna ceva! si forumul parinti in general! am intrat aici acum cativa ani, speriata de faptul ca nu voi avea niciodata copii...cautam disperata informatii care sa ma ajute...cautam fete in aceeasi situatie ca si a mea...

Dumnezeu ne ajutat si ne-a adus-o pe Miruna in viata noastra...nu-i pot multumi indeajuns niciodata!

El a ales sa vina in 2010...si uite asa v-am cunoscut pe voi...toate cu minuni din 2010... si atunci, cum sa lasam topicul asta sa dispara?

cand toate avem asa niste minuni? n-ar fi pacat?

stiu ca o data cu inceperea serviciului timpul e mai scurt...dar cateva minute pe zi...tot gasim! numai sa vreti! nu zic ca o sa mai fie asa animat cum a fost odata...dar stiu sigur ca-mi doresc sa vad copilasii vostri la gradinita, scoala...si de ce nu, si mai incolo, sa vad poze cu nepotii! zambet

poate o sa par puerila...dar chiar imi doresc asta!

va pup pe toate! sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: