· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Re: Minunile anului 2010!! Cap.237
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Re: Minunile anului 2010!! Cap.237     
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

30.03.2012 9:31     citat 

neata, fetelor!
Cry_stina, ce frumos e colajul!!Multumim ca iti faci timp pentru noi! Parca a mai insufletit discutiile pe aici, si ma bucur sa vad ca mai scriu si mamici de care nu am auzit de mult...
si Mirunica e o scumpa, ce draga mi-e imbracata asa....
Claudis, multumesc.....si sper sa fie asa cum iti doresti, referitor la intarziere
scot limba ....sanatate lui Matei
si la bunica de la Botosani avem o vecina care are o fetita in clasa a patra care vine mereu sa se joace cu claudia...doar ca in ultimul timp se joaca mai mult cu sebi, il iubeste tare....si sebi sta si cate doua -trei ore pe la ei, fara sa vrea acasa, e innebunit dupa ea... foarte fericit
Manucrissa, iti facem pofta de bebe mic, nu? Ma uitam si eu la un film cu o fetita bebelus...era asa de frumoasa, de delicata....si imi aduceam aminte de copiii mei cand i-am nascut, ca muream de dragul lor, ca sunt atat de perfecti, de nu imi venea sa dorm ca nu ma saturam uitandu-ma la ei....momentele alea sunt speciale si de neinlocuit
Ce mai fac Nathan si Jacob? Tot asa nastrusnici? Tu mai lucrezi?
Sweety, ma bucur ca v-ati mai revenit dupa raceli....sanatate!!

O zi buna sa aveti!
Noi iesim afara, ca vad ca e soare si nu e vant..m-am saturat cat a batut zilele astea!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

30.03.2012 10:13     citat 

Buna dragelor,

O ce imi place atmosfera de aici.
cry ai facut o treaba minunata, imi place colajul, e foarte frumos din partea ta ca te straduiesti sa reanimezi forumul. Si citind ce ai scris mi-au dat lacrimile.

cristina e vb de fetita la care era Claudia in vizita de Paste cand ne-am cunoscut noi?Foarte bine ca are si Sebi ocupatie acum. Apropo ce bine seamana cu tati. Tu cum te simti?INcepe sa iti fie greu cu burtica si cu Sebi ca e mai micut??

claudia iti multumesc frumos pt complimente, toate, imi dai asa o stare pozitiva. Iti doresc sa fie asa cum e mai bine pt voi. Dpdv-ul meu eu zic ca ar fi potrivit un fratior/surioara pt Matei mai ales la diferenta asta de varsta. Intr-adevar ti-ar fi tie mai greu la inceput, dar cum ne invata pe aici fetele cu 2 copii, mai tarziu e minunat.
Da pai sotul vrea sa ma ajute mult cu Iulian de care mie o sa-mi fie greu sa ma ocup exclusiv dupa venirea pe lume a Irinei. SI de asta a vrut sa mergem impreuna la curs.
Sper din suflet sa nu afecteze cu nimic mediamentele care le-ai luat in caz ca esti gravida.

bebe La multi ani Radei, sa creasca mare si frumoasa, oricum deja este si sigur va frange multe inimi cand va creste. Eu sincer nu prea sunt la curent cu zilele de nastere. Mie imi salveaza Mozila direct paginile si cand deschid e ultima pagina pe care am citit-o.

ralu cat de mult ma bucur ca ai revenit si aici. Ai o minune de fetita, ai 2 copii frumosi tare, au si cu cine semana. Sunt convinsa ca si al treilea va fi minunat si deosebit. Sa stii ca mie mi-ai lipsit f mult draga mea.

SI cum eu am probleme cu somnul noaptea, aseara m-am apucat si am cautat pe forum discutiile din timpul sarcinii cu Iulian si apoi povestea nasterii. AM si plans cand am retrait momentele. Cat de mult scriam atunci, ionelita schimba listuta la 2-3 zile poate chiar mai des. Era frumos tare, mi-e dor de clipele acelea.
Si ma uitam cat curaj am avut cu nasterea si prin cate am trecut in acea perioada. Acum recunoasc ca nu mai sunt asa viteaza, recitind tot ce ma asteapta parca nu am curaj, mi-e teama, dar incerc sa ma mobilizez pt ca nu am incotro si merg cu speranta ca la a doua nastere va fi mai usor.
Va multumesc fetelor pt toate incurajariel referitor la 2 copii, ma ajuta mult parerile voastre.

sweety ms mult de sfaturi si de aprecieri, sper sa fie asa cum spui tu.Te pup!!

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

30.03.2012 11:02     citat 

Byu, sa nu-ti fie teama. LA a doua sarcina toti ma intrebau daca mi-i frica. Nu mi-a fost frica deloc la prima. La a doua nici atat. Stiam ca o sa doara, dar mai stiam ca o sa uit imediat ce o sa-mi vad puiul in brate. Acum la a doua macar stii ce te asteapta si ce ai de facut. Deci tzatzele inainte si miroase panselute, cum zice Simona. Totul va fi bine. Este foarte important sa ai o gandire pozitiva. Ajuta foarte mult. Dar in acelasi timp este important nici sa nu te incarci cu ganduri negative, daca-ti vine sa plangi, plangi, daca-ti vine sa te bucuri, fa-o. Nu lasa nimic sa-ti incarce creierul. Trebuie sa fii odihnita si pregatita sa faci fata la 2 copii. Marele tau avantaj este sotul care te iubeste atat de mult si se implica.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

30.03.2012 11:11     citat 

Multumesc mult fetele si tie Byu...afla ca si tu-mi esti tare draga sarutsarutsarut ca multe de aici sarut

Off, eu ce sa zic..n-am facut expres, ne-am si protejat, mi-a venit si CM, n-am avut nici simptome, deci nu e o regula generala in avea o posibila sarcina !!!

Claudia fa un test si scapi de indoiala, iti doresc sa fie pe gandul tau zambet
Poza e facuta acum cateva zile, de aceea nu ai vazut-o inca pe Fb scot limba

Nici eu nu ma vad sa nasc a treia oara...dar inca suntem mici, poate ma obisnuiesc cu gandul pana la termen ...

sus

Denunta
cristina79

Copii

30.03.2012 2:00     citat 

cris, si eu la fel ma gandeam, ca imi sunteti tare dragi, cele de la minunile din 2010...desi am minuni si prin alti ani, voi ramaneti cele mai apropiate sufletului meu
Byu, da, despre fetita aceea e vorba....si cand ma voi muta in Botosani, o sa-mi fie de ajutor daca se mai ocupa ea de Sebi, macar cat suntem la joaca si are ea grija de el....
Inca nu mi-e greu cu copiii, am avut o sarcina super usoara pana acum, dar ma resimt un pic dupa ce urc scarile, ca mai vrea si Sebi in brate, obosit dupa plimbare si joaca pe afara...sa ma vezi atunci:2 scari il urc eu, apoi mai urca si el o scara,...mai stam si ne odihnim..ne ia si juma de ora pana la etajul 5
Ma gandesc oare ce voi face mai incolo?! Dar cum se mai incalzeste si ne imbracam mai subtire...e mai usor
Si la amiaza cand adoarme Sebi, asa ma ia si pe mine un somn..si ma intind macar juma de ora...desi noaptea dorm foarte bine, ma trezesc doar trebuie sa ma intorc de pe o parte pe alta...cu copiii n-am treaba

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

30.03.2012 9:01     citat 

multumim de aprecieri fetele! sarut

da' oare unde-ati disparut toate?

maine o sa fiu tare ocupata...o sa fac pregatiri sa sarbatoresc ziua pacalelilor asa cum se cuvine! trag cu ochiul rad rad

somn usor sa aveti si sa intrati maine cu mult spor de vorba!

dau si-o cafea daca veniti!

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

30.03.2012 9:03     citat 

multumesc fetele suntei niste dragute va pup pe toate

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

31.03.2012 7:20     citat 

Neata fetelor si multumesc pt sustinere..

Am facut testul si nu a iesit nimik....parca ma relaxasem si parca aparusera semnele de menstra...dar au disparut prostit ..si nici altele nu am...
Am o stare..as vrea sa stiu o data ce se intampla..
....Mai astept pana sapt. viitoare si daca nimik ..ma programez la doctor..

Matei al meu e tot mai scump.....ieri m-a lasat sa fac curat...si la final l-am lasat singur in curte si am facut curat in continuare ...nu imi venea sa cred ca am baiat asa mare si tb. doar sa il supraveghez de la distanta
Doarme din nou un pic mai bine ...acum ii dau mai multa carnita la recomandarea doctoritei gastro...poate acum ia si el un pic in greutate ..ca tare slabut e...cred ca are cat un copil de 1 an trist

Ai vostri cam cata carne mananca pe zi? Le dati si seara carnita?

Simona vreau ceva de la tine pana duminica viitoare..Ti-am scris pe FB

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

31.03.2012 9:53     citat 

Claudis la noi nu e o regula cand ii dau carne. Uneori dimineata, la pranz de obicei ii tai marunt in supa in fiecare zi, alteori ii dau si seara, mai rar ce-i drept. Masa cu mai multa carne e supa de amoaz si felul doi de dupa somn

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

31.03.2012 10:02     citat 

Buna seara. Noi sintem la Bicaz, noi adica eu, mama mea si Ana. TAti cu Lucas si verisoara mea au ramas in Buc. Eu am dormit foarte bine si foarte mult, pana la 11 dimineata. Azi am mai dormit si dupa amiaza cu Ana. Am si uitat cand am dormit la pranz ultima oara. Aerul e bestial, apa la robinet de la munte. Ce-mi place ca deschid robinetul si beau apa buna. Asa ceva n-am putut face nici in Bucuresti, si nici la Chisinau. Aseara pe la 11 trecem prin Bacau, mergem spre Piatra si nu-mi puteam aminti unde zicea Narcisa ca are casa. Si ma uitam sa vad, poate o identific cu casa vazuta in pozele puse de ea. Iar maine , inapoi la Buc. Imi e tare dor de Lucas, e prima oara cand il las acasa. Iar Ana simte ca e toata atentia pe ea. E atat de dulce si cuminte. Si vine se lipeste de mine, noaptea se cuibareste linga mine.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

01.04.2012 12:25     citat 

Luara, asa sunt si ai emi cand sunt separati si au toata atentia noastra. Cei mai dulci si cuminti copii rad . Cum ii adun..cum nu-i mai prind prin casa scot limba.
Azi m-am speriat de numa..faceam mancare in bucatarie, sotzul la calculator...la un mom dat vine la mine si imi zice:auzi ceva? ii zic ca nu, ca nu se aude nimic...si ca ce e cu asta? si ma intreaba:asta e pb..ca nu se mai aude nimic! copii???? i-am cautat , bre in tot apartamentul..nimic..am iesit pe scara, nimic,,speriata verific geamurile..nimic..si nu raspundeau la chemare. Intr-un final ii gaseste sotzul pititi bine la orizontala sub un dulap..deci dulapul are un spatiu foarte stramt si ei se bagasera amnadoi sub, la orizontala..doamne....cat de speriata am fost si cand i-am vazut asa m-a pocnit un ras isteric..erau asa comici rad .
La mine e foarte ok daca e galagie, tipete, plansete, pocneli, batai. Dar cand se face liniste, ma apuca panica prostit rad .

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

01.04.2012 9:30     citat 

La multi ani Cry sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii

01.04.2012 9:32     citat 

Neata, fetelor!

Cry_stina, La Multi Ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa fii fericita alaturi de fetita ta scumpa si de restul familiei, sanatate multa si petrecere frumoasa astazi!!!!

Sweety, m-a apucat rasul citindu-te, asa e si la mine....daca e liniste, sigur fac vreo pozna, ceva...si separati sunt cei mai cuminti copii din lume....dar imi sunt asa de dragi cand se harjonesc prin casa, chiar daca ma astept la batut in perete de la vecini....
Luara, si eu cand merg la Vatra Dornei parca ma purific, e in aer si apa atata sanatate!
Ma bucur ca ti-a priit!
Claudis, si al meu a luat asa de putin in greutate de la un an...desi mananca bine...si carnita nu papa zilnic, mai mult in ciorbita, de pui..sau piftelutele la felul doi

Aseara m-am invrednicit sa fac curat la jucariile copiilor, mama ce de-a jucarii s-au strans, am mai depozitat in cutii o parte....si am pus intr-o cutie jucarii pentru Sabrina-adica sigure pentru un bebe mic...Doamne, ce drag mi-era de fiecare in parte...si ma gandeam cu emotie si bucurie la ea, la momentul cand o s-o tin in brate....de-abia astept!!! sarut sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

01.04.2012 1:05     citat 

Cristina..melancolia de primavara scot limba sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

01.04.2012 3:52     citat 

la multi ani cry sa fi fericita si implinita in tot ceea ce faci
pupici
claudis............ai si tu baiat mare se joaca in curte singur...............pupici........cat despre carne...............eu nu ii dau zilnic dar cam la 3 zile ii dau ca fel 2 si seara i-am dat dar nu f multa, in fiecare zi e in supica asa cum zicea si raluca dar foarte putina asa numai de gust, ii pun in farfurioara.
pupici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: