· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

17.04.2012 8:25     citat 

neata tuturor
azi dam de baut

elsy imi pare rau ca nu s esimte bine piciul, sanatate
da si eu am 3 centuri in spate diferenta e ca locul din mijloc e mult mai mic decat celelalte doua..cred ca am isofix la masina ca am vazut ceva pe acolo dar probabil nu am avut isofix la scaunul de masina scot limba ma pricep tot nu rad apai sotu nici atata, el nu-i in stare nici macar sa fixeze scaunele de masina cu centura, tot eu fac chestia asta de cand avem copii,...sa vad cand vine sor'mea din germ si imi aduce scaun de masina mai mare pt Cata, o pun pe ea sa studieze problema mai bine
da, am facut eu tort...ca oricum ma costa de 3 ori mai putin decat sa comand si iese mai bun (bine eu acuma sunt pe convingerea ca orice faci in casa e mai gustos decat ce e cumparat)...am facut tot diplomat ca si la Catalina dar asta il ornez cu bomboane si drajeuri si ursuleti si jeleuri...
kiki ma bucur ca ai supravietuit scot limba
am fost si noi duminica un pic la parintii mei si luni un pic la socrii...si cam asta a fost..nu m-am simtit prea bine zilele astea, nici azi nu sunt tocmai fresh, noroc ca am renuntat la lista lunga de prajituri si aperitive pe care vroiam sa le fac, ca nu eram in stare... scot limba
in rest ce sa zic, aici ploua de rupe...vroiam sa trimit copilele la mama 2-3 ore s ane organizam pe aici ca dupa amiaza avem musafiri...dar ploua as aca am cehamt-o pe mama aici vreo 2 ore sa se joace cu ele sa avem liniste sa ne vedem de treaba...asa ca balamuc, nu stiu cine e cu gura mai mare, mama sau fetele rad
am intrat un pic pe net pana sorb cafeaua, dupa aia la treaba.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

17.04.2012 9:01     citat 

Neatza buna si de la noi! sarut

Lucy, la multi ani pt. printesa ta mica! Sa fie sanatoasa si voioasa!! sarut sarut sarut sarut sarut

multumim pt. tratatie! sarut

Eu sunt la servici...am dormit vreo 9 ore si sunt chiaunica....eram setata dimineata pe ziua de luni si apoi mi-am revenit... prostit

O zi frumoasa sa aveti, cu soare....la noi ploua! trist

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

17.04.2012 9:35     citat 

Hola!

Hristos a inviat
va spun si eu!

La multi ani, Anya! Lucy, spor la treaba si petrecere frumoasa diseara! sarut sarut sarut

Kiki, imi pare rau de patanie!

Elsy
, sanatate multa elefantelului! sarut

Dodo, la multi ani! sarut

Happy, ma bucur ca te-ai simtit bine. Nu ne mai arati si noua fetele, macar pe fb, please! zambet sarut

Crispy, hai baga o cafea doua, poate te pune in forma! sarut Alexutu? sarut

Rizi
, multumimi! sarut Mara ce mai face?

Furni, sper ca sunteti OK acum! sarut

Mirene sarut

Andres e in super maraiala, banuiesc ceva dinti/masele vinovate de asta.

O zi buna tuturor! sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

17.04.2012 9:55     citat 

Cafe, am bagat deja una si acu' sunt la ceai... foarte fericit
Alex este demential de saptamana trecuta "trancane" intr-una sarut ...."tata-tati-tita-tita, mama, papa, apte ( cere la greu... rad ...am obs. ca asociaza laptele cu foamea....), chiiiite (biscuite) si multe alte silabe din cuvintele auzite de la noi...repeta tot dupa noi ( gesturi, cuvinte) si retine f.usor absolut tot... foarte fericit Creste vazand cu ochii, efectiv....plus ca ustensilele de bucatarie se muta in living pe parcursul zilei....ibrice, linguri din lemn, tigai, etc.... zambet sarut

Acu' nu stiu daca asta ne-a ajutat sau nu, dar eu i-am dat Osanit lui Alex cand am vazut ca este mai agitat si ca isi baga mainile la greu in gura + tot ce prinde in mana...i-am gasit pe okazii, la un pret mai acceptabil, sau poate il gasiti si acolo, in farmacii....daca vreti sa-l incercati...poate il mai linisteste....sarut

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 8 luni
Josefine: 14 ani, 8 luni
Lucas: 8 ani, 6 luni

17.04.2012 10:16     citat 

La multi ani, Anya!
Sa ai o copilarie fericita si o viata plina de zambete si sanatate!
Te pupicim si noi scumpa mica.
Petrecere frumoasa mami, abea astept sa vad pozele cu tortu.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

17.04.2012 10:22     citat 

----------
Crispy a scris:
Cafe, am bagat deja una si acu' sunt la ceai... rad
Alex este demential de saptamana trecuta "trancane" intr-una sarut ...."tata-tati-tita-tita, mama, papa, apte ( cere la greu... rad ...am obs. ca asociaza laptele cu foamea....), chiiiite (biscuite) si multe alte silabe din cuvintele auzite de la noi...repeta tot dupa noi ( gesturi, cuvinte) si retine f.usor absolut tot... rad Creste vazand cu ochii, efectiv....plus ca ustensilele de bucatarie se muta in living pe parcursul zilei....ibrice, linguri din lemn, tigai, etc.... zambet sarut

Acu' nu stiu daca asta ne-a ajutat sau nu, dar eu i-am dat Osanit lui Alex cand am vazut ca este mai agitat si ca isi baga mainile la greu in gura + tot ce prinde in mana...i-am gasit pe okazii, la un pret mai acceptabil, sau poate il gasiti si acolo, in farmacii....daca vreti sa-l incercati...poate il mai linisteste....sarut
----------

Dragul de el sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Multumesc, o sa caut acum pe net sa vad daca se gaseste si aici.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

17.04.2012 10:38     citat 

Helau si de la noi si toate cele bune... sarut
La multi ani, Anya, sa cresti mare si frumoasa. sarut
Si noi suntem prin casa, azi e iar cam urat afara si n-am putut iesi...eu m-am si resimtit un pic cu stomacul dupa mancatul haotic din zilele de Pasti, azi mi-am reluat regimul meu obisnuit si mi-e mai bine.
La Inviere m-am dus doar eu, tati a ramas cu pruncii acasa...apoi in ziua de Pasti am colindat pe la bunici...apoi ieri am avut musafiri la pranz si dupa amiaza am plecat si noi o fuguta pana la Snagov, ca era in sfarsit frumos afara.
Nu stiu ce sa ma mai fac cu cocotzata asta de fata a mea ochi peste cap nu mai stie pe unde sa se suie...ultima nazbatie: de dimineata, cand spalam eu vasele, ma striga Paul "mami, vino sa vezi ce face Antonia"...ce sa vezi, maimuta mea deschisese toate sertarele de la birou, se suise pe ele ca si pe o scara si era asezata in sertarul de sus, ca o gaina in cuibar...mi-a venit rau, nu alta. surprins

sus

Denunta
Crispy

Copii

17.04.2012 10:52     citat 

wow, cuscra! surprins rad ...da' stiu ca ai avut parte de ceva adrenalina...sa sti ca la fazele astea ginerele tau a ramas in urma...probabil din cauza fundului greu... rad ...a reusit si el de saptamana trecuta sa se cocoatze tocmaaaa....in canapea/fotoliu... rad rad De fapt, daca ma gandesc bine, nici n-ar avea unde sa se catzere pt. ca mobila din living este toata un "perete" cu usi, fara sertare.... trag cu ochiul
sarut la mica alpinista!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

17.04.2012 11:16     citat 

La multi ani frumosi si plini de bucurii, Anya!!!

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

17.04.2012 12:25     citat 

Cuscra, eu incerc sa anticipez cam unde se va mai cocotza maimutza mea, ca sa evit neplacerile, am blocat unele sertare, am scaun pliant la birou pe care il tin strans cand nu stau pe el...dar ea e foarte inventiva...gaseste niste locuri de catarat unde nici cu gandul nu gandesti.
Sa o vedeti ce caraghioasa e cand se chinuie sa se suie in scaunul pe care sta deja Paul...si reuseste de cele mai multe ori, ca e iute si subtire.
Mai nou, isi trage scaunul de sub masa din bucatarie, se suie pe el, apoi se suie pe masa si acolo incepe sa danseze. ochi peste cap
Mi-e si teama sa mai deschid geamurile sa aerisesc daca e ea prin preajma (noi stam la etajul 4, va dati seama...), de obicei o fac cand doarme ea. prostit

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

17.04.2012 2:33     citat 

----------
ocrisu a scris:
Cuscra, eu incerc sa anticipez cam unde se va mai cocotza maimutza mea
----------

Sa-ti arat cum evolueaza. scot limba
La un an:

[list=]http://www.christa-und-oliver.de/upload/bilder/Mona/Jahr2/Geburtstag/IMG_5243.jpg[/list]
apoi i-am "capitonat" repede imprejurimile:

si 3 ani mai tarziu, acelasi loc:

Asta ca nu cumva sa-ti faci iluzii ca-i trece. foarte fericit Ba din contra, evolueaza:

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

17.04.2012 2:34     citat 

La multi ani, Dodo!
La multi ani, Anya!

Prima zi cu amandoi a decurs binisor. Tedi e o incantare, Timeea o crizata. Prefer asa decat invers. rad
Acum dorm amandoi. Sa ma relaxez, zic...

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

17.04.2012 3:13     citat 

O mica greseala de formatare mai inainte. Mentionez ca in ultima poza "scaunul" ala galben era plasat pe biroul ei. ochi peste cap

sus

Denunta
Crispy

Copii

18.04.2012 8:32     citat 

Neatzaaaaa!!! sarut

Haidetzi la cafelutza....( daca ne primeste...rad sarut ).... poate va mai vine si chefu' de vorba... scot limba

eu sunt la munci...plecata devreme de acasa....am dat o tura pe la service sa lasam masina ca sa ne schimbe bara spate ( sparta intr-un "munte" de zapada de sotz scot limba ) si am ajuns la servici cu masina soacrei....

O zi frumoasa sa aveti!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

18.04.2012 9:05     citat 

neata tuturor
bag si eu cafeluta...
multumim de urari sarut
cateva poze

pfuuu nu mai stiu ce vroiam sa scriu...sunt cam obosita scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: