· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

04.04.2012 10:06     citat 

Mirene, eu i-am mai dat lui Paul cand avea diaree, in plus fata de Smecta si ceai de menta, ceai din frunze de afin, Enterol si Debridat. Ca regim alimentar, merge sa-i faci orez fiert cu morcovi, mar copt, branzica de casa.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

04.04.2012 11:17     citat 

a imi adusesem aminte acuma si eu, ce ajuta eu ii fierbeam la orez foi de dafin.
aici e soare.
doamne de-ar fi tot asa!!!
am vazut 2 filme idioate, fata a dormit ca valiza in gara, acuma iesim la soare.
azi dupa-amiaza, la vaccin!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

04.04.2012 11:36     citat 

----------
elsycutza a scris:
nu stiu ce bube ca nu cunosc pe suedeaza ce zicea dr ala ca sa traduc pe romaneste dar sunt bube contagioase, f rele
----------

Cum le zice in suedeza? Poate seamana cu germana. zambet Da' sanatate oricum!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

04.04.2012 2:13     citat 

Hola!

Lucy, bafta Anyei la vaccin!Si Andres a facut astazi. A plans saracul dar n-a ramas dator, i-a apucat pixul din buzunar asistentei si l-a aruncat pe jos si i-a mototolit si centrimetrul! foarte fericit

Elsy, sanatate fetei! Nu stiu daca e acelasi lucru, Edi a captat acum vreo 2 ani cand il duceam la piscina impetigo. Tot asa, i-au trecut cu unguent cu antibiotic dar aratau tare urat, pediatra lui isi aminteste si acum de faza asta. Ale lui nu erau pe fata, erau una pe burtica, una pe fundulet si una pe picior parca.

Mirene, sanatate si voua! Nu stiu ce sa zic, poate e doar un virus la burtica. Aici la asa ceva nu-ti da nimic de genul Smecta, spune ca e bine sa se elimine virusul deci nu da nimic sa stranga. Doar regim alimentar si saruri de rehidratare recomanda.

Furni, acum ca citesc ce ai scris tu am realizat ca asa a facut si Andres cu o fetita de varsta lui. Au impartit doar pufuletii, dar in rest s-au jucat separat, ne tot miram noi ca nu se cearta pe jucarii ca astia mari.

Kiki sarut , felicitari pt kg in minus!

Oana, pup nazdravana mica! sarut

Georgette, felicitari pt primii dintuci ai printesei! sarut

Happy
, nu, inca nu i-a trecut durerea de gat lui Edi. Ce fain ca ati fost la film, eu vreau sa ajung sa vad unul care mi se pare atragator (The Vow, l-a vazut cineva?)dar vorba aia vise, dom'le!

Noi suntem nu prea prea nici foarte foarte, sotul e acasa cu gripa daca le da la vreunul din baieti sau mie o sa mor de ciuda nu alta...asta imi trebuie mie acuma, of off! Cu pregatirile pt mot bat pasul pe loc, o sa ma apuce crizele inainte atunci dar incerc sa iau cu calm, pana la urma care-i scopul aniversarii asteia? trag cu ochiul

Sanatate multa tuturor!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

04.04.2012 2:26     citat 

Am uitat sa zic de masuratorile "oficiale": 12,540 kg si 80 de cm.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

04.04.2012 2:33     citat 

Wow, bravo Andres pentru masuratori, pai Antonia mea cred ca e pitica grupului...ieri a iesit la masuratori 8,500 kg si 70 cm. Frantuzoaica... sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

04.04.2012 5:49     citat 

va salut doamnele. la mine fugareala continua, astia ma fugaresc, la munca parca au inebunit, stai sa ma vezi si la romania acu cand or incepe si ai mei sa ma fugareasca .... foarte fericit

elsy cand eram io copil alea se numeau #bube dulci#...si tin minte ca aveam niste vecini cu 4 copii in familie, in permanenta unu avea bube din alea.... cre ca sint foarte contagioase si daca nu dezinfectezi super bine probabil ca se molipseau de la unu la altu permanent... asa ca ai de grije, ca si voi sinteti multi in casa....

nici nu mai stiu ce vroiam sa zic, am citit pe aici si am uitat instantaneu...s id upa ce inchid laptopu imi aduc aminte ce a scris kiki, sau lucy sau cafe sau una sau alta si incep sa va raspund in gand rad .. baba sclerozata, ce vrei foarte fericit

ah, masuratorile lu fimea nu vi le zic ca nu le stiu, da eu i-am cumparat niste haine acuma (sa ne fudulim in romania cu haine noi, normal) si i-am luat marimea 98... ca 92 poarta si nu ii sint mari, adica ii sint manecile nitel lungi da altfel le umple cu succes.... de altfel cand ne-am intalnit cu fetita aia de 2 ani imipliniti, care nu era vreo sfrijita, imea era mai mare ca ea... si in lungime si in latime nu mai zic....deci promite ca va fi o zdrahoanca mai ceva ca ma-sa foarte fericit ..adica io-s grasa, si am fost 'plinuta' toata viata, da femeile norvegience (unele) sint solide tata, iar daca mai pun si grasime pe ele chiar se fac mari de tot..... fimea cre ca are gene de pe la tacsu, ca si ala e solid, ...modelu frigider foarte fericit ... deci fotomodeala nu cre ca se face...
lu fimiu i se potriveste cariera la circ, ii gasim si lu fimea ceva, la o firma de mutari, de carat mobila ceva....
gata, ma ataca pufa...dau send.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

04.04.2012 7:22     citat 

pufarina la atac...

si..punct ochit punct lovit

sus

Denunta
Christa

Copii

05.04.2012 12:07     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
elsy cand eram io copil alea se numeau #bube dulci#...
----------

brrrrrrrrrrrr
http://en.wikipedia.org/wiki/Impetigo

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

05.04.2012 8:27     citat 

neata tuturor
furni super dulce [pufarina la atac! rad sarut
ocrisu si noi ne invartim pe acolo, undeva sub 70 cm iar la cantar 9 kg (cu haine..care nu erau prea multe..deci undevca pana in 9 kg) da nu-i bai, sanatoasa sa fie..oricum, cu cine sa si semene ca io daca ma bag intre copiii de scoala generala ma pierzi nu ma mai vezi rad
ieri la vaccin, vreo 4 copilasi in cabinet asteptau vaccinu (cica s-a dat ordin sa il faca acuma cam toti care se apropie de 1 an, era unu de 9 luni acolo, ca-i epidemie)...Anya cea mai mica de acolo, era mai micuta si decat bebele de 9 luni, dar era cea mai activa, ii turuia gura intr-una, voia numa pe jos, aoleu.... rad a plans si ea dar in rest e ok, noaptea a trecut cu bine -pt ea...cu asta mare, alta poveste...m-a tinut treaza aproape toata noaptea, intruna s-a trezit ca o doare maseaua..io cred ca ii ies masele domne, ca altceva nu avea ce sa o doara unde arata ea, se vedea la gingie asa cum ii sta sa plesneasca... prostit si dupa cum arata mai tre sa iasa cate una in fiecare parte (adica 4 in total)
deci regula daca ai 2 copii: daca unu doarme, celalalt nu. rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.04.2012 10:13     citat 

----------
Christa a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
elsy cand eram io copil alea se numeau #bube dulci#...
----------

brrrrrrrrrrrr
http://en.wikipedia.org/wiki/Impetigo
----------

hai nu te mai infiora atata rad ca si tu tot in perioada aia ai copilarit .... nu/mi zi ca nu erau in scoala generala copii vesnic plini de bube de alea date cu albastru de metil ca nu te cred foarte fericit ...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.04.2012 10:20     citat 

altufel...neatza!
va e clar ca daca maine (ce zic maine, e aproape azi, ca tre sa plecam de acasa pe la 3,30 dimineata foarte fericit ) plecam cu avionu, fimea e plina de muci grosi si verzi.... e in legea firii, nu? e vioaie altfel, da o ineaca mucii, stranuta si ies serpi grosi si verzi pe care cu mare rapiditiate si-i intinde pe fatza...dimineata ar fi mancat ea, da tot tusea si veneau mucii si pan la urma a vomat tot ce mancase... io nu pot sa ii fac baie singura, ca se zbate de numa, asa ca stam amandoua si mirosim deosebit pana vine tacso sa ma salveze ...
bagaje nu am facut, tot spal la rufe, ca am adus si toate hainele de schimb de la gradinita de la amandoi (inclusiv geci, costume groase plovere etc) si sa le spal si aranjez inainte sa plecam... prostit ...
am vorbit azi cu muma, cica 20 grade in bucuresti, pe maine si poimanine si catre 25 deci ne-am scos.... oricum tre sa iau si geci si plovere la toata lumea ca nu se stie niciodata..oricum cu copiii nu imi fac griji ca daca chiar or fi super cald, le cumpar de acolo niste tricouri ca si asa nu au inca haine de vara.... nu o fi chiar de sandale si pantaloni scurti totusi foarte fericit

sus

Denunta
Christa

Copii

05.04.2012 10:21     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
hai nu te mai infiora atata rad ca si tu tot in perioada aia ai copilarit .... nu/mi zi ca nu erau in scoala generala copii vesnic plini de bube de alea date cu albastru de metil ca nu te cred foarte fericit ...
----------

Dupa nume le stiu, dar nu-mi amintesc de ele sa le fi vazut.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.04.2012 10:47     citat 

poate tu stateai intr-un cartier mai select scot limba ...

din fericire nu am avut niciodata, dar imi amintesc ca le vedeam si ca nu ma lasau parintii sa ma joc cu copii care le aveau....(stiau ei ce stiau..azi s-ar numi discriminare foarte fericit )

oare de ce nu ma mir ca in marea civilizatie scandinava, unde copiii de scoala si gradinita se umplu de paduchi, circula si bube din astea? rad

sus

Denunta
Christa

Copii

05.04.2012 12:23     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
oare de ce nu ma mir ca in marea civilizatie scandinava, unde copiii de scoala si gradinita se umplu de paduchi, circula si bube din astea? rad
----------

Paduchi apar si aici periodic, si cum after-school e in cadrul gradinitei, cum apar la scoala, "sar" si la gradi. ochi peste cap Amu no, sper ca nu vrei sa zici ca-n Romania nu (mai) exista paduchi scot limba, probabil acolo nu li se face asa "reclama", de-aia se raspandesc si mai repede. rad
Apropo temperaturi, la noi la ora asta, adica aproape 12 juma', sunt 7 grade afara, si s-a anuntat ca prin weekend s-ar putea sa si ninga. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: