· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

05.04.2012 12:51     citat 

pai si la noi tot asa, sint vreo 6 grade acuma....ieri dimineata au fost -7 ...brrr... si toata lumea a trecut la gecile de primavara si nu mai are nimeni caciula, si na, imi e nu stiu cum sa ma infofolesc ...am tremurat de nu m-am vazut...

paduchi au fost si pe aici o tura prin toamna, o auzeam si pe elsy ca si pe la suedezi au circulat..... cu siguranta sunt si in romania, da acolo se trec sub tacere chestiile 'rusinoase' rad

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

05.04.2012 1:26     citat 

Ba uite ca la noi au fost paduchi la gradi, chiar la Ted in grupa, ultima data acum 1 luna. El nu a luat nici tura asta, din fericire. In caz de ceva il tund la chelie si gata.
Drum bun spre casa, Fiurni. Aveti o ora de zbor minunata...

Eu sunt f nervoasa zilele astea si nu ajuta nimic sa ma calmez, din contra. trist
Colac peste pupaza, din seria zilnica "cum imi mai provoaca Timeea un nou atac de cord", ieri m-am dus si eu ca omul la buda si o aud plagand. Cu chilotii in vine ma duc sa vad ce are si n-o gaseam. Am cautat in camara, sub masa, langa canapea, fotolii... nimic. Cand, ce sa vezi? Pt ca a fost cald, am lasat usa spre terasa deschisa, dar cu usa de plasa inchisa. Usa de plasa, pe care in mod normal ca sa o deschizi trebuie sa te cam opintesti in ea, basca face si un zgomot nasol. Si deci, nu imi dau seama cum si mai ales cum a facut asta fara zgomot, iesise duduia pe terasa si nu nimerea sa intre inapoi, tot incerca sa intre prin-un geam din ala lung cat inaltimea peretelui de langa usa si nu reusea. Am crezut ca mor. Terasa e ridicata deasupra rampei de garaj la inaltime de 3 m, iar pe lateralele celelate e inaltata la 1,7 m. Praf se facea daca , cadea de acolo!!!! Si ca o crestina sincera ce ma aflu, ii povestesc sotului. Si el in loc sa ma calmeze, urla la mine si ma face inconstienta. Merci de siport, papusel!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.04.2012 1:42     citat 

oh, chiar ca atac de cord kiki... sunt inventivi domne, ceva de speriat...

nu stiu cat de atent e al tau sotz cand e cu copiii, al meu daca e singur cu amandoi si il trece sa se duca la buda ori ii vine cheful sa faca dus, se duce omu, incuie usa pe dinauntru, isi face trebile, in timp ce astia afara pot sa se arunce in cap de pe sifonier.... prostit
pe strada el merge cu 2 metri inaintea lui lucas si nici nu intoarce capul sa vada ce face ala in urma... si ala in zigzag pe mijlocul strazii, sau se opreste sa se uite in vreo groapa pe carosabil ori te miri ce...
eu fac pipi cu usa deschisa sa ii aud, si vorba ta, plec cu chilotii in vine cand aud vreun zgomot ciudat...
de aia imi place la maxim cand aud barbati facand reprosuri....

eu nu am nici un chef de impachetat, asa o sila imi e... tot astept poate se impacheteaza lucrurile singure...
asa ce as vrea sa ma culc acuma si sa ma scol maine la mama in pat in bucuresti.. stie cineva vreo vraja?

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

05.04.2012 2:01     citat 

Abraaaaacaaaaadaaaabraaaaa!
S-au impachetat?

Oooo, da! Si al meu e la fel de atent cu copii. Ieri a scapat-o pe Timeea din patul lui Tedi, iar saptamana trecuta, l-a sters o masina pe Tedi cand era pe bicicleta, cu el langa la 2 m. Bine ca nu l-a lovit! Si era si o vecina care locuieste 2 case mai incolo. Si tuta nici nu l-a vazut, a fost f surprinsa cand i-a batut berb in geam s-o stranga de gat. Deci... ce vrei mai mult de atat???

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.04.2012 2:16     citat 

----------
KiKilinis a scris:
. Deci... ce vrei mai mult de atat???
----------

as vrea ca macar sa isi tina gura rad

bine, nu neaparat al tau, ca am io ceva cu el.... asa barbatii in general foarte fericit

cre ca tre sa mai exersezi cu abracadabra ala.... parca parca s-a miscat o valiza putin din loc... prostit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

05.04.2012 2:16     citat 

Am nimerit pe canalul E!Entertaiment la Kardashians... Giiiiiiiz! Ma doare capul si mai tare.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.04.2012 2:29     citat 

----------
KiKilinis a scris:
Am nimerit pe canalul E!Entertaiment la Kardashians... Giiiiiiiz! Ma doare capul si mai tare.
----------

daca vrei sa iti treaca sa te uiti la aia cu Paris Hillton isi cauta bestfriend rad... fetitele kardashian mai au de exersat rad

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

05.04.2012 3:39     citat 

Ia, ca mai ma bag si eu pe aici sa va salut. Pe la noi nimic neobisnuit, Clara e pe afara cu soacra-mea, soacra-mea ma irita zilnic cu cate o chestie, barbatul ma enerveaza si el cu nonsalanta pe care o manifesta fata de treburile casei in prag de Paste dar si fata de orice treburi la modul general. Deci: nimic neobisnuit.
Foarte tare Pufarina! Furni, sa ne dai de veste cand ajungi la Romania si sa ne povestesti cum a fost drumul - care nu ma indoiesc ca s-a dovedit palpitant. zambet
Mai, si pe mine m-a sunat astazi o mamica disperata sa imi spuna ca e epidemie de rujeola si ca ii face urgent ROR-ul fiica-si-i. Eu nu stiu ce sa fac, inca nu i-am facut nici vaccinul de an cu care stau de doua luni in frigider, poate ma invrednicesc sa i-l fac saptamana viitoare.
Ma duc la pensat, fac si eu ceva util pentru mine azi. zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

05.04.2012 6:18     citat 

furni drum cat mai lin sa ai! zambet
si SM ii cam la fel de neglijent cand vine vb de copii...(adica asa cum sunt cam toti)....da s-a fript de sarbatori ca a lasat-o pe asta mica pe coltar sa se uite el in brad la globuri...si asta mica in secunda 2 a fost zbuf pe jos! la care el: "pai era Catalina langa ea" socat
dar mai sunt si altii care's mai disperati cas femeile azi in curtea gradinitei, el si ea, cu 2 copii...ea a disparut cateva minute , asta urla ca apucatu cand la un copil cand la altu (desi nu era cazu, zau)..apare ea, incepe sa racneasca la ea "m-ai lasat singur cu ei, asta ("asta" fiind fetita) statea asa pe carusel, putea sa cada in cap!!sa-si rupa gatul!! si eu ma impart ca disperatu la amandoi, nu mai pot!1unde ai disparut?!!!"si gesticula si urla, femeia saraca nu mai stia pe unde sa se ascunda..evident ca nimeni nu si-ar fi rupt gatul, dar in fine... rad
cand vezi dinastea nici nu stii cum sa reactionezi (in gand)...cumva te amuza, cumva te intristeaza, cumva te gandesti "sunt si altii mai dili decat noi" rad scot limba
mihaela nu te mai stresa...ia si tu lucrurile asa cu nonsalanta sa vezi ce bine e trag cu ochiul scot limba mi-am planuit si eu multe chestii de facut pt Pasti...dar strictul necesar..vreau sa bag niste fursecuri, fac sambata o proba asa de gust cool ...si apoi de sapt viitoare cate ceva in fiecare zi, dar nu prea mult..ca dupa aia nu ne mai bucuram de nimic, numa tragem tare la curatenie si nu merita...
apropos ce gatiti de Pasti? (eu nu mananc miel ca nu imi place)..si nici nu gatesc...SM nu are decat sa manance la mama si la mama-sa toate minunile din miel..as face totusi ceva mai deosebit asa (dar simplu)
hm, ma mai gandesc.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

05.04.2012 6:49     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Mai, si pe mine m-a sunat astazi o mamica disperata sa imi spuna ca e epidemie de rujeola si ca ii face urgent ROR-ul fiica-si-i.
----------

Nu stiu cum se vaccineaza la voi, la noi se vaccineaza in 2 ture, la un an si cel mai devreme dupa 4 saptamani, si abia dupa al doilea "se zice" ca au o imunitate de peste 99%, asa ca doar pe considerentul epidemiei nu m-as grabi cu vaccinul.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.04.2012 6:49     citat 

lucy, nici mie nu imi place miel, nici lu mama (spre disperarea lu taicamiu si a lu barbatimiu rad , frate-meu e vegetarian deci nu se pune)... si maica-mea in fiecare an face drob fff bun din ficat si alte maruntaie de pui, cu multa verdeata si ceapa verde si cu ou fiert inauntru... o bunatate!

am adunat la un loc asa un minim necesar de haine pentru toti 4, si stau si ma uit la ele ca mai am o groaza de pachete si cadouri si ma intreb unde incap si alea... ca cele doua valize par pline...
da la noi diviziunea muncii la facut bagaje e in felul urmator: eu adun tot ce trebuie impachetat si le pun pe patul dublu, apoi vine barbatu si le inghesuie in valize... intotdeauna incap rad ..e fortzos...
si io ma ocup de bagajul de mana, care e suficient de voluminos... haine de schimb la copii in caz de kkceala-voma etc.... cate un tricou pentru noi in caz ca ne kkresc astia micii rad , lapte pt pufa ca fara biberon nu ne miscam din loc, tableta lu barbat pentru entertainmentu lu lucas in avion (filmulete), ceva jucarele mici pentru amandoi, medicamentele lu pufa.... pampers, servetele.... pasapoarte, portofele... mai vreti?? foarte fericit
deci avem 2 valize marisoare (nu o luam chiar pe cea mai mare ca nu avem loc in portbagaj), carutu lu pufarina+pram pack (un sac special pt impachetat carucioare in avion), astea merg la cala... plus o valijoara de aia pe rotzi pe care o trage lucas dupa el, cate un rucsacel mic fiecare din noi, plus un rucsac cu care o vom cara pe pufarina prin aeroporturi..... si cei doi copii care merg si el la bagaju de mana... poate incercam sa dam macar unu la bagaj de cala de data asta foarte fericit ...
io numa ce le scriu si ma ia ameteala rad
si la 3,30 dimineata tre sa iesm pe usa, sa fim inainte de 5 in parcare, si la 5 in aeroport la check in.
daca mai scriu mult de bagaje cre ca imi dau seama ca nu sint sanatoasa la cap sa plec cu atatea dupa mine si nu ma mai duc.. foarte fericit

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

05.04.2012 7:52     citat 

Furni sa aveti drum bun si sedere placuta in Romania! Dulce tare Pufarina, fatuca ei spune tot ce gandea, ce tare! Cat despre bagaje, oh da, asa patim si noi, nu pot sa uit vara trecuta cand am avut la bagajele de cala cu doar 50 de grame mai putin decat era admis! rad

Kiki,
imi pare rau de sperietura ce ai tras-o, bine ca nu s-a intamplat nimic rau!

Christa
, adica bube dulci este tot una cu imeptigo? N-am stiut dar oricum fi-miu a avut doar vreo 3-4 si nu pe fata, cred ca a facut o forma mai usoara. N-am luat nici unul de la el.

Miha sarut

O seara buna tuturor!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.04.2012 7:57     citat 

cele doua valize au devenit doua si o geanta, ca erau prea grele rad

cafe, inseamna ca si voi sinteti de categorie grea la bagaje,. ca la 4 persoane, ma rog 2+copil+bebe ai voie vreo 23x3 plus 10 pentru infant, deci aproape 80 kile rad
mai bine m-as baga io la cala (ma rasfat ca am 80 kile, cred ca observati scot limba ) si sa mearga barbatu cu copiii si cu gentile sus....as fi mai linistita cred socat

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

05.04.2012 9:37     citat 

Seara buna la fete! sarut

Furnicutz drum bunsa aveti! Sa fie totul bine fara peripetii ( cer prea mult nu?! prostit ) si sa va bucurati de sarbatori alaturi de familie! zambet sarut sarut sarut
Kiki... uuuffff! Bine ca Timy a vrut sa intre in casa si nusa verifice marginile...strasnica sperietura ai tras....nu stiu ce sa-ti spun ca sa te mai linistesti...sper ca tu sa gasesti solutia....dau un mare sarut daca ajuta cu ceva... trag cu ochiul

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

05.04.2012 9:43     citat 

Apropos, cum mai stati cu kilele?
La mine nu se mai misca acul ala de la 55 de kile nici rugat, nici batut...nu stiu ce naiba am de nu mai slabesc niciun gram, ca nu mananc mai mult...ce-i drept, n-am mai mers la sala, dar chiar asa, nimic, nimic...deprimant...si parca vad acum de Sarbatori, ca imi face cantarelul o surpriza si se misca acul...in sus. foarte fericit
Lucy, eu nu cred ca fac nimic special de mancare...noi mancam la familiile din dotare iar cele 2 mame se preocupe sa aiba copiii si acasa ce manca, deci n-are rost sa ma consum. Tre sa fac o supa sau ciorba pentru prichindei, eventual o friptura de miel pentru sotul, ca mie nu-mi place.
Eu ma strofoc fara succes sa fac ceva curatenie prin casa...dupa 3 zile se stres, am reusit sa termin in balcon scot limba o zi intreaga mi-a luat numai sa pun ordine in jucarii...in ritmul asta, pana plec in concediu la mare termin. ochi peste cap M-am si ars la mana de mai mare frumusetea si ustura ca naiba, e o placere sa bagi mana in apa cu detergent sau alte solutii. surprins

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: