· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)     
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

05.04.2012 10:29     citat 

----------
Cafelutza a scris:

Christa
, adica bube dulci este tot una cu imeptigo? N-am stiut dar oricum fi-miu a avut doar vreo 3-4 si nu pe fata, cred ca a facut o forma mai usoara
----------

Asa gasisem peste tot, da.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

05.04.2012 10:35     citat 

vroiam sa va povestesc o faza care m'a impresionat f tare. Acu de paste se inchide gradinita pt5 zile. Si inainte de vacanta , miercuri la plecare, fiecare copil a primit o punguta cu putina branza si niste felii de mezel. Ca sa nu se strice in frigider le'au impartit copiilor sa le ia acasa. Imi si imaginam in romania faza asta... Si nu e de salariu, ca's platiti de mizerie la gradinite... E chestie de mentalitate...

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

06.04.2012 7:25     citat 

Hola!

Azi fac cinste, printisorul meu mic si drag face 1 anisor! Nu-mi vine a crede cum a trecut timpul...

Si dau si o cafea:

O zi buna tuturor!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

06.04.2012 8:04     citat 

neata
cafe, la multi ani printisorului!!!!

ocrisu eu la curatenie am fost smechera in sensul ca m-am apucat din timp sa fac chestiile nasoale (dulapuri, sertare, jucarii -ma rog, strictul necesar! rad )...balconu l-a facut SMzilele trecute...bine dat fiind ca in balcon am doar uscatorul de haine, asta a insemnat sa mature si sa spele pe jos scot limba
da oricum numa saptamana viitoare ma apuc de curatenie..la bucatarie e mai mult, ca acolo nu am facut prin dulapuri... scot limba ce ma seaca e ca am multe pungute si pliculete cu tot felul de verdeturi, condimente..si vesnic mi se varsa cate ceva prin sertar..am tot cautat niste solnite ceva de genu sa le pun dar nu am gasit nimic multumitor.... trist ori seturi de cateva , si costau vreo 50 de lei asa nervos ...mi-ar placea sa am asa pe perete un raftulet cu ceva solnite cu toate condimentele insirate frumos.dar, cuim am zis, inca nu am gasit...bine oricum candva in viitor vreau ghivece cu verdeturi proaspete in bucatarie....(visul lui SM).
cautam ceva retete pt ziua Anyei ca am o tona de oua de in frigider..o sa fac ceva oua umplute ca altfel o sa ne invadeze ouale...(cred ca am vreo 30 in frigi si mai aduc saptamana viitoare de la tzara)
si vreau sa fac asta:
http://www.bucataras.ro/retete/oua-fabe...20621.html
furni da probabil suna tare terifiant tot ce ai scris tu acolo cu bagajele..da cam toti patim la fel (cel putin cand am citit de geanta cu schimburi pt copii in caz ca se kkcesc sau vomita..si schimburi pt parinti-pt acelasi motiv rad e destul s-o patesti o data ca dupa aia cari de toate cu tine rad ma bucur ca anu asta cand mergem la mare o sa avem mai mult spatiu in masina ca avem carutu sport, anu trecut a fost horror cu ditamai caruciorul ocupa aproape tot portbagajul....desi normal nu era programat sa mergem anul asta dar totusi....am inchiriat un apartament cu sor'mea din germ care vine cu copilul, sa stam acolo impreuna o saptamana la mare, ne gospodarim cu mancarea si cu toate si iesim ok asa...abia astept scot limba
azi e ultima zi pt fii-mea la gradi inainte de vacanta...vai cat a asteptat ziua asta...
de kile eu nu mai zic....ca nici la mine nu se misca acu in nicio directie socat nu mai stiu ce vroiam sa scriu.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

06.04.2012 9:37     citat 

La multi ani, Andres, sa cresti mare si voinic! sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

06.04.2012 9:41     citat 

Mamici cu copii mai maricei, am si eu ceva nelamuriri...lui Paul i se misca un dinte...deja (o fi prea de timpuriu?)...copiilor vostri cand au inceput sa le pice dintii de lapte si cam cat dureaza pana creste celalalt permanent in locul unuia de lapte?

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani
Eric Andrei: 5 ani

06.04.2012 9:58     citat 

Neata fetele,eu sunt zombie prostit
Din cauza dintilor fimea se foieste toata noaptea,suge de rupe din doua in doua ore de nu mai stiu de capul meu foarte fericit si dimineata la 7 trezirea ca apoi dupa ce ma trezesc eu sa adoarma si ea iar zambet imi e si rau de oboseala trist
CAFE sa iti traiasca el principe,sa fie sanatos si fericit iar voua sa va aduca numai bucurii sarut
LUCY la noi nu se gasesc asa ceva?
http://www.argos.co.uk/static/Search/se...S+RACK.htm

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

06.04.2012 10:50     citat 

La multi ani, Andres! Sa cresti mare si norocos.

Oana, lui Ted inca nu i se misca niciun dintzuk, dar am mai auzit cazuri ca la 4 ani si ceva sa cada.

Maine de dimineata il las pe minunatul meu sot cu ambii copii si ma duc la salon. Nici micul dejun nu il pregatesc si nici haine pt copii. Deja e terifiat. El cica nu am eu suflet sa-l las chiar asa neajutorat. You wanna bet?????? O sa vin inapoi acasa la ora de culcare de pranz. Sa vedem daca ii convine!

sus

Denunta
georgette

Copii

06.04.2012 10:55     citat 

KIKI te-ai nervozat pe el? prostit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

06.04.2012 12:26     citat 

georgette arata f bine rafturile alea...ce nu-mi place e pretul rad
eh in fine azi ma mai duc in oras si ma uit poate gasesc ceva sa-mi organizez condimentele alea, maine vreau sa fac curat in dulapuri la bucatarie
kiki o zi frumoasa sa ai la salon!
----------
citat:
Nici micul dejun nu il pregatesc si nici haine pt copii. Deja e terifiat. El cica nu am eu suflet sa-l las chiar asa neajutorat
----------

cred ca se descurca daca isi doreste neaparat..sau nu?
SM intotdeauna zice "nu stiu sa fac aia sau aia, tu te descurci mai bine..etc",...dar eu zic ca cu practica se invata orice scot limba

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

06.04.2012 1:19     citat 

Merci, Lucy.

Georgette, nu m-a suparat in mod special, dar vreau sa inteleaga ca nu e chiar asa de simplu sa ai grija de 2 copii cum crede el. In afara de w/e, cand stam impreuna o zi jumatate, in timpul saptamanii ii vede pe zi o ora pe Timeea si vreo 2 pe Tedi si cica asa se cresc copiii. Lui i se pare apa de ploaie. Poate maine intelege ceva. Cel putin sper.

sus

Denunta
georgette

Copii

06.04.2012 1:26     citat 

Trebuie sa înțeleagă si ei pana la urma....
Chiar aseară m-am luat cu al meu la harță ca de ce sunt atât de obosită?
Si m-au luat nervii ca nu e prima data când îmi zice...
I-am zis să stea și el cu fisa o noapte și o zi să vedem cum e apoi,cu trezit de 3 ori pe noapte plus ziua că nu mai stă deloc de la dințișori si sculat la 7 dimineața,atunci a strâmbat din nas,deci.....

sus

Denunta
ocrisu

Copii

06.04.2012 2:11     citat 

Va spun eu din experienta ca barbatii nu apreciaza si nu inteleg eforturile si daruirea noastra ca mame.
Degeaba iti dai tu sufletul sa fie bine totul (casa, copii, mancare etc) ca spiritul tau de sacrificiu nu este valorizat...la mine n-a fost deloc bine, fiindca "m-am neglijat", "am neglijat relatia intima cu sotul" (lucruri de neinteles in cazul unei mame obosite fizic si psihic, cu doi copii mici, evident...)
Cel putin asa mi s-a intamplat mie si nu cred ca am eu vreun specimen rarisim la usa.
E mai bine sa iei lucrurile mai usor, nu sa mori pe metereze, ca nu-ti salta nimeni statuie. E mai bine sa te pui pe tine in prim plan, nu la modul egoist dar la modul stimei de sine. Copiii cresc si cu dragostea unei mame linistite si odihnite, care sa se simta bine cu ea insasi.
Kiki, distractie placuta la salon maine si recidive cat mai dese... zambet

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

07.04.2012 7:23     citat 

Hola!

Lucy, Ocrisu, Georgette, Kikilinis multumim pt urari!

Weekend placut tuturor!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.04.2012 8:27     citat 

neata tuturor
ocrisu a scris:
----------
citat:
Va spun eu din experienta ca barbatii nu apreciaza si nu inteleg eforturile si daruirea noastra ca mame.

----------

asa e.eu daca ma plangeam la SM ca am avut multe de facut, zicea, cine te-a pus?ma scotea din minti dar avea dreptate.acuma nu ma mai agit in asa hal.nu merita nervii, oboseala...nu mai trag zilnic cu aspiratorul, nu mai gatesc zilnic, fac ceea ce e necesar si numai cand e nevoie.
dimineata fii-mea de pe la 9 le cam doarme.,..vreo 2 ore asa...ce credeti ca fac in timpul asta?ma pun langa ea in pat, si cu SM ca e acasa, si ne uitam la un film.si facem asta in fiecare dimineata. scot limba ieri ne-am uitat la o comedie am ras de ne-am prapadit.
inainte nu as fi conceput asa ceva, profitam de orice moment sa fac ceva in casa..dar zau ca nu merita...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: