· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

10.04.2012 8:49     citat 

helau, va salut pe scurt. va dati seama ca sint calarita dublu acuma, ca ii am si pe ai mei..... fimea a facut otita, am fost ieri la doc, acu si mie mi/e rau de mor, tre sa ma duc si eu.... va pupez.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

10.04.2012 10:05     citat 

neata tuturor
sunt rupta de oboseala....fii-mea asta mica d ecateva nopri iara se trezeste intr-una sa suga... plang sau sunt foarte trist sunt varza
evident ca si ea e obosita deci maraita
uuuf trebuie sa ma apuc si eu de curatenie dar nu stiu...nu cred ca o sa ma complic f tare...si o sa fac doar strictul necesar...acuma e si Catalina acasa, in vacanta...i-am promis ca ne jucam mai mult....si afara e soare (in sfarsit!)
asa ca...o sa ma limitez doar la ce e absolut nevoie scot limba nu mut mobile, nu spal perdele (le-am spalat de curand)..la noi oricum nu se fumeaza in casa, suntem nefumatori si fumatorii care vin rar ies in balcon...eh, vad eu cat si ce facem.asa m-am saturat de obiceiul asta ca inainte de sarbatori (Pasti sau Craciun) sa te rupi cu curatenia, pana in ultima clipa lustruiesti si aranjezi (avea mama o vitrina plina cu pahare si chestii mici numa bune de spalat si lustruit si aranjat inapoi nervos uite asa am ajuns eu sa detest vitrinele si bibelourile)...si in bucatarie la mobile inca o vitrina cu cani de cafea de toate felurile aranjate nu stiu cum pe farfurioare... nervos alta distractie nervos ...eu incerc sa tin cat mai putina mobila si totul simplu...tocmai din cauza aia...sa fie usor de facut si mentinut curatenia...si la fete la fel, au in camera doar paturile si un dulapior...si atat...si 2 cosuri cu jucarii...apai toata ziua imprastie jucariile pe jos, special am lasat podeaua libera (am adunat cortul cu bile de ceva timp si am adus din pivnita un calut dinala ce se leagana, ramas tot de la Cata...bine ca exista pivnita uite asa mai scot cate o chestie noua)...si seara adunam jucariile le punem la loc in cosuri (si Anya ajuta)..si gata.
super ideea elsy..tare fain arata, in toate combinatiile, toate imi plac...mai ales aia lila inchis scot limba
deci s arevin la ideea mea...refuz sa continui traditia cu smotru pana in ultima clipa, cumparaturi disperate si gatit o mie de feluri de mancare...prefer sa imi petrec timpul facand chestii amuzante cu copiii...fursecuri si oua decorate in tot felul...si orice altceva numa nu curatenie rad am zis ca nu fac miel..da am primit de la soacra niste carne de ied, deci facem fripturica...o lasam la marinat peste noapte si cu ceva mirodenii...mmm.... cool
nu mai stiu ce vroiam sa scriu...
Anya a inceput brusc sa zica si sa faca tot mai multe chestii...e tare draguta....

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 9 luni
Adelheid: 8 ani, 4 luni

12.04.2012 11:33     citat 

Dragelor nu stiu ce faceti
dar sper ca nu va munciti sa faceti curatenie luna si bec
ca doar avem copii cuminti la facut ordine in urma noastra

elsy mia trebuit ceva timp sa observ unde sau mutat lucrurile in camere dupa ce ti-au ajuns copii
dar am mai vazut mai demult aranjamentele pe la tine
si imi plac , in mod speciat datorita culorilor vii
la mine e asa palid prin casa.

furni ma bucur ca ajti ajuns cu bine
sarbatori fericite in romania.sanatate la pufarina,

Sanatate la toata lumea
sarbatori fericite si tot ce va doriti,.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

12.04.2012 12:59     citat 

mey, da' chiar asa...pe unde v-ati ascuns? Prin bucatarii...banuiesc...io am luat o pauza... foarte fericit ...am vopsit ouale, vreau sa iesim un pic la ceva cumparaturi si apoi sa vedem cu ce mai continuam....nu ne stresam prea tare, ca oricum nu stam numai la masa...

Sper ca sunteti bine...copilutzii sanatosi si il asteptati cumintzele pe iepurash... scot limba

sarut sarut fetele si spor la trebi sa aveti!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani
Eric Andrei: 5 ani

12.04.2012 1:12     citat 

Ce fete vrednice avem,nu mai e nimeni pe aici.
Eu nu o sa fac prea multe având in vedere ca suntem doar 3 persoane,îl am pe cumnat in vizită si o sa pregătesc tot sâmbăta ,curatenie am făcut deci e lejer foarte fericit
Pupam puiutzii si mamicile sarut

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 10 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 8 ani, 7 luni

12.04.2012 1:23     citat 

La multi ani Andres Mihai!!! sa cresti mare,sa fi sanatos ,norocos si cuminte !!!
    buna mamici chiar daca intru destul de rar pe la voi ,Va urez sarbatori fericite alaturi de cei dragi! Un Paste fericit!!!
      si cum doar noi am ramas inj urma la colaj ,aducem o poza recenta ca deja suntem si noi fetite mari [list=][/list]

sus

Denunta
      Cafelutza

Copii
      E S: 12 ani, 6 luni
      A M: 8 ani, 7 luni

12.04.2012 2:08     citat 

Hola!

Ambraa, multumesc sarut sarut sarut La multi ani si pt Andrada! Wow, cat a crescut draga de ea! Sa fie sanatoasa si fericita ii doresc! Ati facut petrecerea de mot sau la voi nu e obiceiul acesta?

Crispy, da rad . Nu eram sigura dar asa imi aminteam si eu ca la fel a ales Alexutu.Si da, chiar a fost buna turta, era exact compozitie de cozonac, umpluta tot. Nici nu mai fac cozonac de Paste ca mi-am facut plinul.

Furni
      , imi pare rau. Sanatate va doresc!

Lucy bine zici! trag cu ochiul

Kiki, Mirene, Oana sarut sarut sarut

Sper sa mai intru pana de Paste. Noi suntem bine, Edi e in vacanta deci am de lucru extra.
      Sanatate tuturor!

sus

Denunta
      ambraa

Copii
      Timeea Alexandra: 10 ani, 8 luni
      Andrada Bianca : 8 ani, 7 luni

12.04.2012 3:37     citat 

Cafelutza sarut , inca nu .Petrecerea de mot o sa o facem duminica .Acum am vazut si pozele voastre de la mot,ati fost frumosi cu totii.
        Sanatate la toata lumea si spor la pregateli !

sus

Denunta
        Kurai_Lucy

Copii
        cea mare: 12 ani, 3 luni
        cea mica: 8 ani, 7 luni

12.04.2012 3:41     citat 

buna tuturor
        si noi cu treaba...nu am facut exagerat de multa curatenie, dar mi-am organizat condimente si chestii pe la bucatarie, sertare,,,
        si asta ia mult timp
        Catalina in vacanta....
        azi am fost un pic la cumparaturi am crezut ca evit imbulzeala dinainte de sarbatori dar de unde ca tot era plin (azi dimineata)
        ambraa pupici pt mica printesa sarut
        in rest ce sa zic nu ma simt f in forma asa ca am taiat de pe lista multe chestii ce tin d\e curateine, am taiat si de pe lista de prajituri....si facem cumva sa fie bine si sa ne simtim ok
        zambet
        cum sunteti, fetelor?

sus

Denunta
        ocrisu

Copii
        Paul: 12 ani, 4 luni
        Antonia: 8 ani, 10 luni

12.04.2012 8:31     citat 

Io una sunt rupta...de azi dimineata ma chinui sa fac curatenie in bucatarie...cea mai nasoala camera dp-meu-dv...am tras ca un bou in jug sa pun totul la punct.
        Dar cat timp m-am zbatut eu prin bucatarie, mi-au facut teroristii spectacol in restul camerelor. prostit Au rasturnat tonele de jucarii in mijlocul sufrageriei (evident, apoi nici nu le-au bagat in seama), Paul si-a facut cazemata intre canapele din perne si paturi, Antonia a gasit o punga de pufuleti pe care i-a "mancat" pe jos pe covor...de maine o iau de la capat cu aranjat, aspirat etc.

sus

Denunta
        furnicutza26

Copii
        Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
        Pufarina: 8 ani, 11 luni

12.04.2012 8:41     citat 

bonsoar si de la mine!
        io/s turista, nu am treaba cu curatenie si mancare scot limba
        azi am fost la dalles la targul de pasti, am cumparat nuga si cioccolatei si alte prostii, si lu fimea doua plovere din lana de lama foarte fericit .... ca la noi oricum e frig mereu.
        pufa e bine, ia antibiotic dar nu mai plange noaptea.... eu am o ureche infundata care nu se desfunda deloc (iau si eu niste pastile si picaturi in nas dar nu prea ma ajuta), dar sintem bine....lucas le mananaca zilele la bunici si eu il las, sa se sature si ei foarte fericit , pufarina dupa noi peste tot.... vreme frumoasa pe aici, ieri si azi soare si cald.....
        azi m/am intalnit cu o fosa colega de fac, si ea plecata din ro, nu ne/am vazut de 6 ani.... a fost f placut.
        sambata mergem la nasi, si ei cu 2 baietei de 4 si 1 an.... va fi mega show cu toti patru acolo rad
        sport la trebi, da nu dati in branci cool
        va pupez!

sus

Denunta
        KiKilinis

Copii
        JR: 13 ani, 1 luna
        MICA: 8 ani, 9 luni

12.04.2012 8:43     citat 

Salutari!
        Am ajuns azi cu peripetii la Brasov. Am crezut ca -i iau la rand la bataie pe ai mei. La un moment dat am trecut in spate intre scaune si ma tineau amandoi copiii de cate o mana de ziceai ca ne-am revazut dupa vreo 10 ani. Nu va puteti imagina in ce hal am stat acolo! Am rezistat doar o ora, ca si asa nu am rezolvat problema urletelor Timeei cu care ne-a incantat cam 80% din drum...
        Am ajuns la hotel si a lasat sotul masina intr-o parcare cu plata si cand am iesit dupa somnul de pranz erau cocotati vreo 3 pe ea... completau nu stiu ce fisa cu politia... ne lovise un beleuz bara din fata.
        Deci, am inceput cu stangul. Deja sunt terminata psihic. Daca ajung inapoi acasa vie, inseamna ca sunt wonderwoman.
        Va pup.
        Sarbatori fericite daca nu mai intru.
        Sanatate si liniste va urez.
        Si mai presus de toate copii cuminti si intelegatori.

sus

Denunta
        ocrisu

Copii
        Paul: 12 ani, 4 luni
        Antonia: 8 ani, 10 luni

12.04.2012 9:05     citat 

Aoleu, Kiki, cand te aud ma apuca groaza, noi tocmai planificam plecarea la mare cu prichindeii, in iulie. surprins Cred ca o sa ne manance ficatii, o sa fim nerabdatori sa ajungem acasa sa ne refacem dupa concediu. rad

sus

Denunta
        mirene

Copii
        Hannelore: 10 ani, 9 luni
        Adelheid: 8 ani, 4 luni

13.04.2012 7:48     citat 

ocrisu daca tie iti este groaza
        ce sa zic eu din timisoara pana la mare
        si ne-am luat cazare si jos la jupiter

din 19 iulie pt mamicile care mai ajung la mare in acea perioada
        vom sta 10 zile,

eu le-as duce pe fete cu vagonul de dormit
        dar mie frica SINGURA Cu ele ca eu n-am fost niciodata.
        si hAbar nu am cum e

sarbatori ferici\te si puneti si soti la munca

sus

Denunta
        luara

Copii
        Lucas Daniel: 8 ani, 2 luni
        Ana Leia: 9 ani, 5 luni

13.04.2012 9:44     citat 

Kiki cam asa am mers eu cu copiii la Chisinau la sf. lui martie. In spate intre doua scaunele. Stiu cum e, si am rezistat 6 ore. La un moment dat dormeau copiii si sotul a zis ca vrea si el sa traga un pui de somn si ne-am schimbat cu locurile. Nu-ti zic cum a intra si cum am iesit eu. In genunchi printre scaunele din fata. A rezistat acolo 30 minute si nu intelegea cum am stat eu acolo atatea ore. Noroc ca am mers noaptea si macar au dormit copiii, doar asa cu mici treziri pentru suzeta sau un gat de laptic.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
        Data este GMT + 2 Ore
        subiect nou  raspunde
        mergi la: