· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 6 luni
Naty: 5 ani, 10 luni

31.03.2012 12:55   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - (55)  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 6 luni
Naty: 5 ani, 10 luni

31.03.2012 1:37     citat 

daca nu scriu acu', o sa uit mai tarziu...ca asa-i la batranetze... scot limba foarte fericit

Am vazut ca vb. despre vaccinuri...Furni...itzi trimit un pm, daca o sa ai timp de citit....poate te ajuta sa iei o hotarare... trag cu ochiul ...din cate stiu eu, nici un vaccin nu este obligatoriu...ele sunt, recomandate...asa ca nimeni nu itzi poate "aplica" vreun act medical fara aprobarea ta...legea drepturilor pacientului 46/2003...

Si eu vreau sa ma apuc de curatzenie, da' nu-l pot scoate pe Alex pe afara de vant ce bate... nervos ...te zboara pe sus, nu alta...ooofff! Poate vine buni si il ia pe la ea, daca nu, las pe alta zi...pana la Paste, poate reusesc...

Dodo, cum se mai simte Patrick? sarut

Cafe, carevasazica...asa cu Andres?! Ce indeletniciri are... foarte fericit Aveti si voi o dixtractie... scot limba O sa incerc sa pun si eu un filmuletz cu una din activitatile lui Alex....aaaa, si mai are ceva de tre' sa-l urmaresc mereu: tot deschide usa la gunoi si i-am povestit eu ce si cum, si mai gaseste cate o scama si vine acolo si o arunca...dragutz pana acum, dar, mai ia si cate un ibric, lingura de lemn, castronel din plastic si se duce cu ele...unde? la gunoi, normal! rad
Nu te mai stresa cu motzu' ca sunt sigura ca va iesi bine....sunt curioasa ce va alege piticul tau...sarut

Kiki, interesante si activitatile Timeei... foarte fericit sarut Auzi? da' cum a stat cainele sa-l muste de nas? Bine...stiu ca au ei o slabiciune pt. pitici, da' s-o "rasfetze" chiar asa, lasandu-se muscat??? rad sarut

Fug sa vad daca apuc sa mai calc cate ceva cat mai doarme Alex, daca nu,....poate se calca singure... rad

si filmuletzu' edificator...trag cu ochiul

Un we placut in continuare sa aveti! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 2 luni
A M: 8 ani, 3 luni

31.03.2012 3:18     citat 

Cripsy sarut sarut sarut foarte tare vrednicutul mic! Multumim si pt schimbarea capitolului!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

31.03.2012 3:43     citat 

Patrick e bine, multumim de intrebare zambet . Astazi aveam in plan plimbarici dar si pe la noi bate vantul tare, tare si mi-e teama sa-l scot. Mai tuseste rar (media cam 5 ori pe zi). Niciodata cand doarme. Am fost eu nitel pe afara si ... e horor, imi lacrimau ochii si cateodata, o pala de vant, imi bloca respiratia. Deci pas.

In rest ... bine.
Simpatic tare pustiul. Apropos, vreau si eu info daca sunt legate de vaccin.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 8 luni
MICA: 8 ani, 5 luni

31.03.2012 4:43     citat 

Hielau.
Vant la noi, mai sa ne ia pe sus. Am fost numai 2 ore pe afara, ca eu sunt obosita rau si nu mai am chef de umblat. As dormiiii...

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

31.03.2012 4:50     citat 

Pai cainele a stat, ce sa faca? Daca o iubeste tare. rad Ea ii da pietricele, el le molfaie... De fapt e o ea, o cheama Una, iar Timeea, de cand iese din casa, numai Na Na Na spune.
Eu nu pot sa vad filmul lui Alex, din pacate.

Cafe, succes la organizat motzul puiului.
Interesanta activitate are. rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 11 ani, 11 luni
cea mica: 8 ani, 3 luni

31.03.2012 5:00     citat 

am terminat cu munca...uuuf...am chemat-o pe mama, am bagat-o la copile in camera si da-i cu balamucul (crec ca a plecat chiauna de cap rad nu de alta da-s tare guralive fetele, mai ceva ca ea)...si io am bagat smotru, frecat baia, frecat bucataria, aspirat, spalat haine peste haine, schimbat paturi, ba am demontat si carutu si l-am spalat si ala....si am si gatit scot limba ce harnica sunt, nu? pana la Pasti nu mai fac nimic (inafara de aspirat of course ca mandra culege tot si mananca)
da e ok asa, o sa am putina liniste
maine cred ca mergem intr-un sat sa vizitam o sora de-a bunicii sotului
si aici e vreme nasoala, frig, vant, nu am iesit. trist
planuiesc concediul la mare rad prostit

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 8 luni
Eric Andrei: 4 ani, 8 luni

01.04.2012 7:19     citat 

Buna seara doamnelor!
Mie nu prea mi-a mers netul,sper sa meargă acum ca am vrut de multe ori sa postez dar bineinteles ca pica netul de fiecare data si am renunțat foarte fericit
Dar nu ne-am plictisit ca fata mea are dinti deci ne-am tot distrat prostit

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

01.04.2012 9:36     citat 

Astazi dupa masa s-a facut frumos in Bucuresti. Racoare dar soare si fara vant. Am iesit in sfarsit afara si ne-am bucurat de soare!
Suntem bine!
O sapt buna sa fie de maine!

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani
Gabi: 8 ani, 7 luni

02.04.2012 8:00     citat 

Neata doamnelor sarut

Iuuui Georgette , dintisori deja sarut ... super , sa scapati de toti repede si usor ! sarut Eu incep sa cred ca mandra mea o sa ramana doar cu astia 6 rad , nici urma de ceilalti foarte fericitfoarte fericit

Crispy , minunat ajutor ai tu acolo sarut sarut ... si faine activitati are rad) , asa era si Ema , dar ei ii facea placere deosebita sa arunce mai ales suzetele si sticlutele ei rad rad

Kiki scumpa , nu fac nimic special pt a slabi .. si am trecut de 6 kg deja . Daca de vreo 2 saptamani aveam 78 de kile , ieri deja aveam sub 72 ... nu imi pare rau , si ma simt chiar ok . E drept , daca am vazut ca merge am contribuit si eu putin , adica am taiat complet orice dulce , orice suc , si de mancat chiar nu pot manca exagerat , desi mananc si la toate mesele zilei . Ideea e ca nu pot manca mai mult de 3-4 inghitituri , ca mi-e rau dupa si ma simt ca si cum m-as fi indopat confuz . Mi-oi fi facut bypass de ala gastric si nu stiu foarte fericit rad) rad .
Saracuta Timeea trist , sper sa scapati odata si voi de chinul dintilor buclucasi ! sarut

Cafe , cum e Edi pana la urma ? Il mai doare gatul ? trist Simpatic tare Andres rad sarut sarut , dulce din cale-afara ! sarut Sper sa fie bune rezultatele pe care le astepti sarut sarut

Noi am fost vineri iar in Cluj , la film sarut . Daca data trecuta am vazut un thriller de mi-a urcat stomacu'-n gat de spaima , de data asta ne-am uitat la o comedie si-am ras cu lacrimi tot timpul rad . Am lasat fetele la socri de vineri la amiaza pana sambata seara foarte fericit , sambata am fost singura toata ziua ... a fost super foarte fericit sarut . In rest , furtuna groaznica aici sambata seara , acoperisuri zburate , ieri .. naiba stie ce : lapovita , ninsoare , da-n orice caz , nu vedeai la 1 metru in fata masinii .. deci super !

Un inceput de saptamana minunat tuturor . sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.04.2012 8:08     citat 

neata tuturor
a iesit si aici soarele desi de dimineata a fost friiiiiig de mi-au inghetat obrajii pana la gradinita.
sper sa aveti o zi insorita sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani
Antonia: 8 ani, 6 luni

02.04.2012 8:32     citat 

Si la noi era cam frigut de dimineata...
L-am trimis pe Paul la noua gradinita...ii prinde bine saptamana asta altfel, ca se adapteaza mai repede...abia astepta sa plece, n-a putut sa isi manance cerealele de emotii...si acolo se prezenta tuturor copiilor "eu sunt Paul si am 4 ani si jumatate" sarut
E asa liniste in casa, Antonia doarme, Paul la gradinita, taxo a reluat serviciul... mi se pare nefiresc, dar ma obisnuiesc eu repede.
Antonia e tot la fel de "cuminte" cum o stiti, m-a innebunit cu nazbatiile, nu pot s-o scap o clipa din ochi , e plina de cucuie si vanatai...are un ochi vanat ca a intrat cu capul in birou, are cucui in frunte ca a cazut de pe bratul canapelei...nu mai zic cum scoate tot de prin sertare (haine, farfurii, cratiti), cum farama orice bucatica de mancare pe jos, cum varsa orice canita cu apa...numai nefacute face ochi peste cap...si cica fetele sunt mai cuminti decat baietii. rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.04.2012 9:11     citat 

ocrisu sigur o sa ii placa la gradinita cea noua.
si la noi e tare liniste...Cata la gradi, eu cu sotu acasa , Anya cam doarme in prima parte a zilei asa ca ne mai uitam si noi la un film, gatim...super relax. scot limba e neobisnuit si pt noi dar eu zic ca trebuie profitat de fiecare moment , ca nu s estie cand mai prindem.bine asta cand e sotu acasa, ca 2-3 zile merge la tzara la parinti unde munceste toata ziua, sapa in gradina, si altele de genu
Cata abia asteapta sa ia vacanta...tre sa caut pe net ceva idei de Pasti sa facem cat e acasa in vacanta, sa decoram casa....ca ii plac chestiile astea.(si mie).
si sper sa fie vreme frumoasa sa putem iesi si pe afara cu fetele
Anya e fixata cu mancatul...tot ce prinde baga in gura...orice firimitura sau chestie pe care o gaseste, hop in gura ochi peste cap si circula peste tot, se baga peste tot...la ele in camera nu e problema nu prea are de ce sa se loveasca..dar tre sa tin usa inchisa la baie ca altfel se baga acolo si direct la cosu de gunoi merge sa scormoneasca surprins

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

02.04.2012 2:13     citat 

Starvation paid off. rad)) -3 kg si la mine. Yuhuuu!

Iesitul afara pe vantul ala nebun s-a lasat cu secretii nazale si cu baloane la nas. rad))) Bine ca nu se trezeste infundata noaptea.

Restul? Toata lumea e bine?

Georgette, felicitari pt dintzuci. E precoce Jess. zambet

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 8 luni
Eric Andrei: 4 ani, 8 luni

02.04.2012 2:20     citat 

Mrs. KIKI multumim sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: