· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010- capitolul 238
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010- capitolul 238     
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

09.04.2012 10:27     citat 

Cristina...la voi e zapada azi? brrrr
biencut sarut
luara sarut
cry sarut de colaj
claudis.. noi bem borsec. Adica..copii. Noi ne mai scapam si direct de la robinet fara nici un filtru cand ramanem fara apa
Mancarea cu apa de la robinet
Oale: zepter. Clar
Si cam atat.
Lucrez pentru un botez, tb sa fac marturii...minicutiute infrumusetate de mine. 60 buc !!! surprins
gata timpul
pup toata lumea

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

10.04.2012 7:08     citat 

Neata...

Ce bine am dormit..daca ar fi fost si vremea asta frumoasa... scot limba

luara asa este..prin tipete ei atrag atentia...Matei imi atrage atentia mai tot timpul rad ..are grija sa aibe nevoie de mine mai pt. fiecare lucru pe care il face prostit
Nu stiu despre ce fel de incalzitor pt. apa zici rad

O sa cautam oale de care spuneti atunci...macar una ,doua pt.mancarica lui Matei...

biencut sanatate Biancai...si sper sa renunte Mihaita la titzi acum de cand cu biberonul...Ce frumosi sunt sarut sarut
Matei si acum stie de titi...si iubeste sa se lipeasca de mine cand sunt dezbracata...sa imi simta pielea...uneori mai pune gura si imi arata ca stie ca de acolo a supt rad

cry intrebai tu de alaptat noaptea..eu incercam sa nu ii dau mai repede de 2 ore desi se trezea si la 30 minute( asta mai tarziu cand am inceput sa ma gandesc si la intarcat)....il plimbam prin casa daca tinea figura si de cele mai multe ori tinea... ..bine..la un moment dat incepusem sa ii dau si biberon + titi la un interval si in rest plimbat la treziri dese...S-a invatat asa..apoi a renuntat si la titi..

Alina sanatate fetei

cristina79 ce frumosi sunteti...si ce omulet de zapada dragalas

Cu apa ...am luat pana la urma Dorna ca pe asta o bea Matei inainte ...dar e una careia ii face reclama ca ar fi recomandata de pediatri...
Ma gandesc si eu ca posibil sa nu fie corecta depozitarea apei plate..noi avem statie de dedurizare care stiu ca scoate calcarul...dar nu sunt sigura de clor...de aceea nu am folosit pana acum...

simona spor la treaba ..ca faci treaba frumoasa zambet

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

10.04.2012 8:38     citat 

Buna dimineata!

Doamne claudis cat de mult se aseamana copiii nostri la comportament, parca vb despre Octavian si nici de cum despre Matei.
La multi ani Iulian! cu intarziere dar nu am mai intrat in week-end.

La multi ani si tuturor floriilor!

luara m-ai facut sa imi doresc sa cumpar si eu un filtru, mai nou cumpar produse am...ay si acolo au si filtru din asta care se monteaza direct la robinet tot cu 1000E. Nu am crezut ca este chiar asa de bun. Acum sa vad cum imi conving sotul sa-l cumparam.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

10.04.2012 8:41     citat 

Neata.
wow, zapada acum, nu as mai vrea. Oricum frumoasa e prestatia voastra Cristina si copilasii la fel. mersi, nici la noi nu se coace in Vinerea Mare, voi face si eu Sambata, daca nu lucru, sper.
si la noi e un frig , dimineata era inghetat parbrizul la masina, vreau caldura.
Bria e bine, doar infundata la nasuc, nu tuseste.sper sa-si revina pe cand vine iepurasul.
Ralu-mada, intr-adevar e foarte buna Evian, dar cum zicea Luara ,la noi e foarte scumpa.
eu gatesc cu apa de la robinet ca doar se fierbe.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

10.04.2012 10:01     citat 

Claudis m-am exprimat eu gresit, nu incalzitor, ci fierbator. Am unul de la U*fesa care e din sticla si fundul e metaliz pe acolo incalzeste. Ca nici fierbatoarele de plastic nu le mai folosesc, apa fiarta in ele are un gust foarte urat de plastic topit.
Lavinia sa stii ca si acel filtru e bun. Stiu de el, dar noi am ales Z*epter.

Iar de apa fiarta, de multi ani stiu ca la fierbere se distrug diversi microbi si bacterii. In schimb metalele grele se transforma in compusi complexi. Si uite zilele trecute l-am auzit pe dr. Menci care a confirmat acest lucru. De aia fierberea apei nu rezolva toate problemele, ci numai o parte. Ca la o adica, cand n-aveam filtru asa faceam si noi, ca asta e. Dar daca tot avem, folosim practic numai de la filtru. Apa simpla e numai de spalat vase si mainile.
Simo spor la treaba. sarut Nu stiam ca faci si marturii. La cumatria lui Lucas le iau de la tine. Ca stiu ca faci lucruri deosebite.
Am vazut niste copii frumosi cu o mama deosebita in zapada. Cristina va pup. La tata la Bicaz tot e zapada.
Noi am avut iar noapte alba, Lucas cu dintisorii, Ana a dat-o un pic in diaree si nu intelegem de ce. Ca nu a mancat nimic nou. Cred ca o sa-i fac un examen copro, sa vedem care e cauza. Cu Lucas ne-am chinuit 2 ore sa-l linistim si nimic, Nici lapte nu vroia, nici in brate, nici in pat. Deci jale. Pana la urma i-am pus un supozitor cu paracetamol si in 10 minute copilul meu s-a linistit si a adormit bustean.

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

10.04.2012 10:37     citat 

Buna, fetelor!
Ieri a fost multa zapada la noi, dar azi e soare, cald, si se topeste totul cu rapiditate...
Legat de filtrul de apa...sora mea aduce de la Vatra Dornei apa de izvor, testata in laborator si a iesit mult mai curata decat apa imbuteliata...la mancare folosim apa de robinet, e si buna la gust, mai bem si noi
A avut un prieten o chestie cu osmoza, filtrata de numa...si i-a iesit lui fii-su niste pete, a mers la doctor si i-a zis ca e din cauza filtrului de apa, ca iese apa prea pura si o lipseste de nu stiu ce fel de minerale....pe care le luam din fructe si legume, daca am manca zilnic
voi ati auzit de asa ceva?

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

10.04.2012 12:39     citat 

Buna mamici,

Va urmaresc asa din umbra, nu prea apuc sa scriu in schimb, am fost foarte ocupata in ultimul timp. E si o matusa la mine de la Bucuresti ca a venit cu vara mea care are o fetita de 1 anisor si 4 luni si ele doua sunt internate la Sf MAria pt ca a operat-o pe cea mica pt displazie de sold care au depistat-o abia cand a inceput sa mearga, problema fiind de la nastere. Off si mititica e toata in ghips de la piept pana pe picior. SI ma cam agit sa fie mereu mancare calduta si gatita sa le duca la fete pt ca mancarea si conditiile din spital sunt groaznice. A luat mititica si o ciupercuta de acolo si acum mai face si febra:(

In rest noi suntem bine, Iulian cu mucuti si cu nopti agitate de la al doilea rand de masele care il chinuie. Eu cu burtica mare, nu ma agit prea tare pt Paste o sa pregatesc cate ceva dar nu exagerat ca nu ma simt in stare.
Am avut si zile rele si zile bune, mai e putin si gata. Sper sa vine Irina dupa saptamana 37 dar nu mai tarziu de saptamana 38. Deja nu mai are loc micuta si ma impinge uneori atat de puternic in col jos de tot ca mi-e frica dar iau no-spa si stau cumintica in pat.
Maine merg la control la PAscani, sunt tare curioasa cum e si cat are.
VA pup, daca vreti o poza cu burtica in 36 saptamani:

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

10.04.2012 1:43     citat 

wow, ce mare e burtica Byu! te cred ca iti e greu cu o asa burtica. lasa ca mai putin si scapi si veti fi foarte fericiti cu doi ingerasi langa voi.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

10.04.2012 2:04     citat 

Cristina aia cu lipsa de minerale a avut tocmai din cauza ca ori nu avea filtru de osmoza, ori daca il avea trebuia schimbat ca expirase. Noi de aia am mers si am facut analiza, ca sa fim siguri ca e ok.

sus

Denunta
adrianaBuc

10.04.2012 2:39     citat 

byu, ai o burtik foarte frumoasa. Si a mea a fost mai mare la Natalia, dar eu aveam multttt lichid. Si nu te-ai ingrasat! Bravo mami! Si lasa fata sa vina cand vrea ea, sa fie mare si puternica, sa suga bine, ca timp de pompat nu o sa ai prea mult.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

10.04.2012 6:02     citat 

Si eu mi-as dori filtru..dar stau in chirie trist .
Poate reusesc proprietarul sa cumpere, sa platim noi si el sa opreasca lunar din chirie o mica parte pana se termina datoria.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

10.04.2012 6:38     citat 

Multumim fetele de aprecieri...sarut sarut

Cristina, ce frumos! Ador zapada! S-o vad in poze, pe geam... rad Pupam copilasiii frumosi. Piticul parca e Mihaita... sarut sarut sarut

Corina, ce mai ziceti voi? sarut

Simo, felicitari pt comanda si spor la treaba. Cand scapam de gips poate reusim sa ne vedem. sarut

Claudis, multumim. Sper si pe voi sa reusim sa va vedem caci ne sunteti tare dragi. sarut

Bria, multa sanatate! sarut

Luara, multa sanatate Anei! Sigur nu-i iese vreun dintisor sau o pandeste vreo raceala? sarut

Vai Byu ce graviuta frumoasa esti! Mai ca mi se face dor... scot limba Stii ca te admir pentru blandetea ta, pt felul tau de a intelege si ajuta pe toata lumea... sarut

Fetelor voi ce mai stiti de Critine, Roxanne, Ancutza?

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

10.04.2012 8:51     citat 

ma mai bag si eu repede..
si eu vreau sa va mai vad. singura per o sa fie, pentru mine intre 30 aprilie si 12 mai. Ca apoi plec la tara si...dusa voi fi. Am de gand sa stau cat de mult pot acolo. Toata vara , cu scurte veniri in Buc si eventual daca facem caldura poate si la toamna.
Macar daca stau si anul asta acasa cu copii sa stiu ca merita
Si acum de Paste..am anuntat-o pe mama ca eu in loc de oua voi face cutii rad si va dati seama ca a fost exterm de incantata ochi peste cap
Luara.. marturii cutii..minicutii zambet
De Roxanne stiu eu.. e super aglomerata ca a inceput si serviciul si arata extraordinar de bine...
Byu.. bine arati mami.. sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

10.04.2012 9:57     citat 

Salutare mamicute! Noi am venit de ieri la tara la ai mei. Totul e frumos aici doar ca e putin cam rece afara. Si eu m-am cam racit, m-a prins si pe mine ceva virus cred. Sper doar sa nu ia si piciul. Noi vom sta aici pana prin mai. Apoi revenim acasa si din 12 eu incep serviciul tot aici. Vom face naveta eu cu sotul ceva vreme pana se mai rezolva treburile.
V-am admirat toti copilasii in poze. Sunt minunati. Si gravidutele la fel , la cristina inca nu am obseervat burtica dar poate si poza era dintr-o pozitie de nu se vedea.
Va pup

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

11.04.2012 5:04     citat 

Neata...

Matei a adormit mai greu dupa trezirea de 4 dimineata si mie iar mi-a sarit somnul prostit
E asa scump ,,,acum numai plange din prima...intai striga...si a inceput sa ma alinte...in loc de mama zice mami scot limba ..E un scump...

ionela tare....atunci inseamna ca ai multa rabdare si tu scot limba

luara sanatate copiilor...Baietelul cumnatei mele a facut diaree tot asa din senin si cica mirosea a acru si ca ar fi o dereglare a florei intestinale... prostit
Matei imi face asa si asa iar la copro nu a iesit nimik..dar daca nu iese nici la restul analizelor nimik...ma gandesc sa repet copro 3 zile la rand...si apoi am inteles ca daca sunt " oua" nu ies la kk ci la analiza de sange...

Byu ai o burtica frumoasa si mare deja scot limba ..Esti curajoasa sa te duci personal cu mancarica la spital...sunt microbi acolo...ai un suflet mare sarut ..Sanatate multa fetitei si tie bafta la control...Te asteptam cu vesti bune

biencut sarut pe Anca si Cristine le gasesti pe Fb...aici nu mai posteaza trist

ralucutza15 sanatate

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: