· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010- capitolul 238
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010- capitolul 238     
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

11.04.2012 10:03     citat 

Claudia, Byu face mancare si ii da matusii ei care duce mancarea la spital. Nu cred ca s-ar risca ea chiar asa, oricat ar fi ea de buna la suflet.

Si mie a inceput sa-mni zica Edi mami de o saptamana..si in acelasi timp i-a zis si lui Adi tati si fratelui tau de la Dudu, a inceput sa-i zica Dabid sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

11.04.2012 10:55     citat 

Multumesc din suflet pt complimente!!!

claudis nu ma duc personal cu mancarica la spital, eu o gatesc acasa si matusa mea care sta la noi pana ies fetele din spital. si ea le duce mancarica in fiecare zi.
Stiu ca sunt microbi, noi nu mergem acolo.

Va pup!!!

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 2 luni

11.04.2012 6:14     citat 

Va pup pe toate sarut sarut sarut Saru'mana de retete, aratau suuuuper pascutzele, poate le fac si eu scot limba
Am vazut poze superbe, persoane "noi".......

sus

Denunta
Byu

Copii

11.04.2012 8:52     citat 

Buna mamici,

Noi am ajuns pe la 20:30 de la PAscani.
Totul este bine, Irina are aprox 3100gr, destul de marisoara si mai ia in greutate, sper nu mai mult decat a avut Iulian la nastere, adik 3600 gr. E o dulce si pozeaza minunat la ecografii.
Ce m-a lasat putin fara cuvinte a fost ca placenta este imbatranita, de gradul 3. CE stiti de asta?
Daca nu vine micuta singurica pana pe 2 mai tb sa-l sun sa programam nasterea la intalnire pana maxim 10 mai.
In rest totul e bine, are si ea capsorul maricel, nu are cordonul in jurul gatului si e in prezentatie craniana asa cum e optim pt nasterea naturala.
In shimb drumul pana la Pascani la ora de varf mi s-a parut destul de lung si ma gandeam sa nu ma apuce travaliul si sa fie prea scurt ca nu stiu cum ajung. Dar ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de toate.

sus

Denunta
adrianaBuc

11.04.2012 9:11     citat 

byu, placenta grd 3 inseamna ca in curand nu o sa ii mai dea suficiente resurse bebelinei si cel mai probabil se va declansa nasterea. Daca nasterea nu se declanseaza (cazuri foarte rare) se face cezariana de urgenta sau declansare cu medicamente. Medicul ar trebui sa te monitorizeze mai des.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

11.04.2012 10:28     citat 

Byu e maricica fetita. Sa fie sanatoasa si tu sa ai o nastere cat mai usoara.

sus

Denunta
Byu

Copii

12.04.2012 9:33     citat 

adriana cat de repede se poate declansa nasterea si cat timp ii mai poate furniza resusrsele necesare micutei o placenta de grad 3???Daca stii sa ma ajuti.

ralucutza ms mult!!!

sus

Denunta
adrianaBuc

12.04.2012 10:15     citat 

byu, asta nu poate sa iti spuna nimeni. D-aia se fac monitorizari mai dese, sa vada daca ia in greutate sau nu.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

12.04.2012 10:21     citat 

La multi ani , Mariana! (geo_narcisa)
sarut sarut sarut sarut
sa fii fericita si sanatoasa!
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

12.04.2012 1:10     citat 

La multi ani fericiti! Mariana

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

12.04.2012 3:10     citat 

la multi ani Mariana si multa sanatate

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

12.04.2012 3:14     citat 

Mariana sa ne traiesti cat mai multi si mai fericiti ani. Sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebel somnoros

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

12.04.2012 3:32     citat 

Bianca, si eu am avut placenta imbatranita, dar nu gradul 3. Ma chema saptamanal ca sa vada daca ia in greutate. La un moment dat a stagnat si a stabilit data cezarienei.
Ar fi bine pt tine sa nasti programat, tocmai din cauza asta...drumul, travaliul, insa pe de alta parte ar fi ideal si perfect sa vina de la sine. Cum ai zis si tu, le va aranja Dumnezeu pe toate. trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 2 luni

12.04.2012 4:50     citat 

Multumesc mult mamicile mele dragi!!! sarut sarut sarut
Byu iti tin pumnii, abia astept sa aud ca ai trecut cu bine peste toate!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

12.04.2012 7:31     citat 

La multi ani, Mariana!!! Sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina si nastere usoara!! sarut sarut sarut sarut
Pupici lui Iuri!!
Byu, sarut sarut sarut sarut sarut

Sunt in criza de timp, ma intorc la cremele pentru pascute.....am facut 5 anul asta....si cozonac...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: