· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010- capitolul 238
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010- capitolul 238     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

16.04.2012 5:02     citat 

sweety La multi Ani si aici draguta!
Da din cauza asta vorbeam mai incet la telefon ca nu imi era prea bine, ieri chiar nu mi-a priit mai nimiv, azi sunt mult mai bine. Nu ti-am mai pove ca nu voiam sa te retin.

cristina La multi ani mamica draga!!!

Va multumesc la toate pt raspunsuri si sustinere, azi sunt mult mai bine, incerc sa mananc doar ce imi pica bine, sa nu fie stomacul gol ca altfel iar mi-e greata.
Daca nu avea si Iulian starea asta, m-as fi gandit si eu la apropierea nasterii, dar nici lui Iulian nu i-a fost bine.
Si inca el a mai vomitat si azi dimineata ceva galben asa cum am patit si eu, deci tot de la fiere.
Partea interesanta e ca in restul zilei e bine, vesel si totul ok. Nici azi dimineata n-a mai baut laptele, cum o facea de obicei pe la 4, 5 sau 6. Azi nu i-a mai trebuit.
Sper sa ne revenim si sa fim mai bine.
La noi e f frumos afara, am fost de dimineata in parc, ne-am simtit super, acum pe seara iesim iar.
Va pupam!!!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 7 luni
Andra Diana: 10 ani, 3 luni

17.04.2012 7:25     citat 

Hristos a inviat!
Sunt cu ochii pe voi dar n-am mare lucru de zis, asa ca doar citesc ce spuneti voi.
Va doresc la toate liniste si copii voiosi si sanatosi, iar la burticute sarcina usoara in continuare si nastere frumoasa! sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

17.04.2012 12:31     citat 

Hristos a inviat!
Astazi am venit si noi de la tara, acolo am luat laptopul dar nu prea aveam semnal la net...a fost foarte frumos, doar ca a cam plouat sambata si duminica, dar ieri a fost o vreme superba si am stat doar pe afara si in gradina
Am fost si la 12 noaptea la Inviere, dar pe copii i-am lasat dormind, erau obositi dupa o zi de alergat pe afara..
Va multumesc mult pentru urarile frumoase trimise de ziua mea, am stat doar cu familia, adica copiii, sotul, parintii mei si sora mea cu nepotica, dar a fost asa de placut si o atmosfera foarte vesela si destinsa.Claudita mi-a facut multe surprize mici, care m-au uns la suflet..... Eu am facut multa miscare, dar nu mi-a fost rau, doar putin cand am mers cu masina.
Sabrina nu mi-a facut probleme, loveste asa usurel in burtica....
O sa pun si poze cand doarme Sebi..
Sper ca v-au iesit pascutele asa cum v-ati dorit..
Va pup pe toate si sper ca ati avut un Paste binecuvantat!

sus

Denunta
bilutza

Copii

17.04.2012 2:03     citat 

O, da, Cristina! Eu am facut pasca in 3 culori si a iesit delicioasa!!!!

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

17.04.2012 2:08     citat 

Mamici de fetite, as dori sa va intreb cat cantaresc micutele voastre...pt a imi face o idee.
Théa mea, mananca orice, insa e hiper-activa si nu ia mai nimic in greutate. Med de familie si pediatrul spun ca e in grafic, dar mie imi pare foarte firava.
Cantareste 9,5 kg...

Multumesc anticipat !

sus

Denunta
bilutza

Copii

17.04.2012 2:20     citat 

Mada, a mea are 11,5 kg, dar a luat in ultimele 7 luni doar 1 kg. Am intrebat si noi doc, si ne-a spus ca atata timp cat mananca bine si de toate (si mananca destul de mult) si e energica, nu avem de ce ne face griji. Mie mi se pare ca arata f bine micuta ta. zambet

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

17.04.2012 3:18     citat 

Mada la noi Ana a stagnat vreo 2 luni, in sensul, ca lua, dar destul de putin, 100-150 g pe luna. Doctora spunea ca atata timp cat e activa, e ok. Apoi in doua luni brusc a luat 900 g, ca observasem si eu ca s-a rotungit. Acum a trecut o luna jumate de la ultimul control. Zilele astea o sa mergem sa facem a doua doza de prevenar si cu ocazia asta iar o s-o masuram. Dar eu zic sa nu te ingrijorezi. Daca e hiper-activa, e ok, se joaca, mananca bine, n-ai de ce sa-ti faci griji. Eventual daca tot observi tu ca nu ia nici mai departe in greutate, poti sa rogi medicul sa-ti dea trimitere pentru examen coproparazitologic. Ca sa excluzi varianta viermisorilor.

sus

Denunta
cristina79

Copii

17.04.2012 3:33     citat 

burtica la 28 saptamani:

Sebi si catelul-are mama 5 catei, saracii ce chinuiti au fost zilele astea:

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

17.04.2012 4:05     citat 

Cristina, o burtica atat de discreta si frumoasa. Copii senini si fericiti. Sunteti tare simpatici sarut

Of, Ralu, aceeasi pb o intampin si eu. Edi mananca f bine, dar tot asa, fiind un copil energic si activ, ori ia f putin ori nu ia deloc in greutate. Ce mai zici de noi, ca el a stagnat 5 luni in greutate, ba chiar a slabit cu 200 gr? prostit
Analize i-am facut, el e f bine, nu e molicel deloc, e activ, bolnavior nu a fost cine stie ce...ba chiar, cand a avut otita a mancat si mai mult, luand antibiotice, ii era foame mai mereu.
El are 10.800 kg si inaltimea de 86 cm, deci si micut si slabut.

sus

Denunta
adrianaBuc

17.04.2012 4:40     citat 

Rebeca are acum 11 kg si 87 cm, e fix pe curba de crestere. Ea a luat intr-un an 1,5 kg (la 9 luni avea 9,5kg). Intre 1 an si 1an si 4 luni nu a pus nici un gram.

cristina ai o burtika frumoasa foc.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 5 luni

17.04.2012 6:45     citat 

Ralu eu nu il mai cantaresc pe dragos decat la 2 ani ca altfel ma tot intreb de ce nu e mai grasut. Ma uit pe haine si vad ca ii sunt scurte stramte si e un semn suficient pt mine ca a crescut. De ex acuma compar hainele de asta toamna ca ii sunt mici toate deci m-am convins ca s-a ingrasat si crescut.

Cristina sunteti o familie ffff frumoasa. Te admir ca vei avea3copilasi.

Sweety pe unde v-ati destrabalat asa fara copii? rad

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 5 luni

17.04.2012 10:03     citat 

La multi ani Matei! Sa cresti mare frumos si cuminte.

Si cu intarziere La multi ani Mariana!
Tot intarziat La multi ani Manucrissa!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

18.04.2012 9:21     citat 

Buna fetelor

Sunt o mamica fericita " posesoare" a unui baiat minunat de 2 ani scot limba si fac cinste virtual cu sampanie si tort he he
Eu ma simt frumoasa...asta unde dau si roade tratamentele la fata si m-am facut roscata lol

Ieri am avut sedinta foto la locul de joaca...abia astept sa vad ce a iesit si sa va arat zambet

Ionelita felicitari pt. reusita...asa sper sa se intample si la noi...dar mai astept un pic sa vina caldura scot limba

Byu sper ca sunteti bine azi

cristina79 ce familie frumoasa

ralucutza15 multumesc mult...

Karina,Cristina La multi ani si aici mamicilor ...Sper ca va simtiti tinere si frumoase.

sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Ultima modificare efectuata de catre claudis la 18.04.2012 9:26, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
cristina79

Copii

18.04.2012 9:25     citat 

Multumim mult, fetelor!
Byu, cum te mai simti? Sper ca si Iulian e mai bine cu burtica....hai ca mai ai putin, mami, si iti vezi printesa in brate sarut sarut
Matei, La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!
Claudis,sa-ti traiasca baiatul!!!!!

Azi merg la socrii, in Botosani....cam greu pe drum, dar sper sa ma descurc, ca merg cu autobuzul

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.04.2012 9:30     citat 

La multi ani, Matei ! Sa cresti mare, sanatos si sa iti bucuri parintii sarut

La multi ani doamnelor care s-au sarbatorit intre timp sarut

Cristina, vreau sa-ti spun ca esti superba cu toata familia ta sarut ...si burtica tare frumoasa. Eu sigur de aceasta data voi fii balena jenat

Ma bucur pentru cele care se simt frumoase, eu deprim...grav de tot, Dumnezeule cat m-am schimbat in cativa ani surprins
E o metamorfoza placuta cauzei nu si ochilor ....oufffff

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: